Kącik Rekreanta (część XV) 2022

Gillian   four letter word
11 lutego 2022 11:57
A moje kopytne dzisiaj na 19 urodziny 😮 ja składam jakąś reklamację, dopiero co przywiozłam go jak miał niespełna 5 🙄 cooo się tu wydarzyło 🤔
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
11 lutego 2022 16:03
Gillian, moc zdrówka dla pana Prosiaczka!!! 🍎🥕🍏💕
wątek zamknięty
Post został usunięty przez autora
Dziękujemy za życzenia zdrowia, jeszcze równo tydzień do kontroli. Z leków zeszliśmy i mam wrażenie, że trochę posmutniał, bo go pewnie zaczęło boleć bardziej, ale tragedii nie ma. Tylko leży więcej niż normalnie i w innych godzinach i doprowadza mnie za każdym razem do zawału.🙄 Tylko sobie tłumaczę, że nie chodząc na padok zmieniła mu się jednak mocno rutyna, to jego dzień wygląda zupełnie inaczej, a raczej w ogóle nie wygląda, bo się kisi w boksie z przerwą na kiszenie w karuzeli.🤦 Męczy mnie to okrutnie, wzięłabym go nawet na pseudotrawę czy porobiła coś z ziemi, ale no jest za głupi na ten moment, a ja mam wizje latających odłamków kości we wnętrzu twarzy, jak tylko mocniej ruszy głową. Byle do kontroli.🙃

martrix sto lat! My kończymy 6 za miesiąc.😁

Gillian również sto lat! Może się zobaczymy znowu w Budzistowie na zawodach w tym roku. 😀

Jeszcze oglądam te zdjęcia z jazdy i mi tak przykro, tak dobrze chodził.😭 A po x tygodniach, to będę musiała go od nowa zajeżdżać🤣
5Z2A2828.jpg 5Z2A2828.jpg
5Z2A3066.jpg 5Z2A3066.jpg
5Z2A3274.JPG.jpg 5Z2A3274.JPG.jpg
wątek zamknięty
O nie Flygirl - będzie dobrze, zobaczysz! Wrócicie szybko do formy. To nie kontuzja układu ruchu. Tu po pierwszych dniach bycia jak pies Pluto to szybko wróci. Sezon outdoor otworzycie jak wszyscy, zobaczysz.

Czy u was tez tak ładna pogoda, że koniki mają kurwiki (w dupskach!)?
Ja dziś zostałam poczęstowana serią emocji związaną z tym, że właśnie tak ładnie i troszkę się ludzi z rodzinami zjechało i tak żywiej się zrobiło i mi się kobyła "podkręciła" sytuacją.
I już prawie wszystko umiem przejechać ale jak ona włączy tryb posąg w kierunku "wstaję jak statua wolności" to sorki ale nie. No mogę się tam ciskać na górze jak pchła- zero reakcji.
Za to potem jak sobie podyskutowałyśmy te chwil kilka i sobie wszyscy poszli to nagle ostanie 5 minut było takie boskie!
wątek zamknięty
martrix, - najlepszego! 💕 Jaki profi stół na torcik 😁
Gillian, - 100 lat i zdrowia! 💐 Rocznik 2003 to najlepsze chłopaki, wiem co mówię 😎 Mój też jest ze mną od 5 latka, ale świętujemy w maju.
flygirl, - trzymam kciuki, niech się elegancko goi Synek. Przynajmniej zajeżdżać będziesz tylko jego, ja już nie pamiętam jak się na siedzi na koniu 😝 Czasami przerwy dobrze robią, oby i ta, choć wymuszona, wyszła na zdrowie.

Byłam w piątek u Kluska, zostałam wymiziana i wymemłana. Pojechałam ze swoim P. jak tylko nas usłyszał to taki zdziwiony wystrzelił przez okienko z nastawionymi uszkami 💕 Okropnie był miły, kleisty i kochany, jak nie on normalnie 😂 Pogoda była paskudna, więc tylko jabuszko, mizianko i czyszczenie. W środę będę dzwonić, czy zabieram go w najbliższy weekend, czy zostaje jeszcze tydzień.
Jedno jest pewne - nie wróci chudszy. Siana pół boksu, polecam klinikę na odpas, 10/10... tylko szkoda, że nam to by się raczej redukcja przydała 🤣
wątek zamknięty
Flygirl, mogę się założyć, że będziesz mile zaskoczona, że nie będziesz musiała go na nowo zajeżdżać 🙂 więc głową do góry
wątek zamknięty
flygirl, e tam, w pare tygodni konie nic nie zapominaja 😉 bedzie dobrze.
keirashara, i jak kluskowa gicz, goi sie?

Pierwszy raz w zyciu ever mam normalne zdjecia z zawodow zamiast screenow skladajacych sie z trzech pikseli, takze prosze sie przygotowac mentalnie na kucyzmore wypadajaca z ekranow, telefonow i lodowek 😅😜

Albowiem kucyzmora wspaniala jest i basta 🦄



A tak serio to czasem sily nie mam do tego, co robie na tym koniu, kuc ma dynamo w dupie i trzy komorki mozgowe ktore zwieraja sie raz na dekade, w LL dostalam raz odskok z 3,5 metra do jakiejs mikro stacjonatki 🤣 na szczescie w tym tygodniu mamy w koncu normalny trening i moze sie ktos inny poglowic nad naszymi problemami 🙂
wątek zamknięty
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
15 lutego 2022 14:39
Kokosnuss, ile ona ma w kłębie? Pamiętam, że Ty jesteś bardzo wysoka, a kobyła pod Tobą na małą nie wygląda.
wątek zamknięty
Lanka_Cathar, 160 jak czlowiek optymistycznie zmierzy 😉
Poki co zawsze najmniejszy kon na zawodach 😅

Magia polega chyba na tym, ze tam klebu nie ma wcale, nozki jak u jamnika, wiec klody kilometry cale i to takiej konkret, bo to uszlachetniony pospieszny kon roboczy jest 😉
wątek zamknięty
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
15 lutego 2022 15:40
Wow, nie powiedziałabym! 😲 Bardziej obstawiałam ok. 170 cm. Bardzo proporcjonalnie wyglądacie.
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
15 lutego 2022 18:47
kokosnuss, miałaś wyskakiwać z lodówki (przed chwilą tam zaglądałam - nie było Cię tam, zaręczam! 🤣 ) a tu raptem jedna fotka, pfffffy!!! 😒 Czuję niedosyt 😁

Kulamy się od dwóch dni na placu! Oesssu jest przebosssko! Chcę już wiosnę! 💗
A poza tym Kulisty dostał już prezencik urodzinowy - ocieplacz na plecy, przed i po jeździe założyłam i na to dralon. Aż przestał skubać siano, stał i się mościł w tym, odeszłam na chwilę, wróciłam a on… kima! 😍 Normalnie luźna wara, nóżka spoczywa i konia nie ma 😂 mniemam iż trafiony prezent 😎💘
wątek zamknięty
BUCK   buttermilk buckskin
15 lutego 2022 19:19
Moon ocieplacz na plecy "back on track" ? 🙂
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
15 lutego 2022 19:20
BUCK, tak, dokładnie ten.
wątek zamknięty
Moon, ten rozmiar 1 na 1 czy nowszą wersję 1x 1,2 zastanawiam się czy ulepszona wersja warta swojej ceny 😊
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
16 lutego 2022 06:25
Arnyy, nawet nie wiedziałam że są jakieś wersje 🤣 mam tę 1x1, była jeszcze opcja „royal” w granatowym kolorze, droższa o 100zł, więc jednak mój mózg Grażyny wygrał z granatową sroką 🤣😜
wątek zamknięty
Moon, dziękuję za informację też zastanawiam się nad zakupem dla seniora "Pad zyskał nowy design i materiał, który jest mieszanką poliestru i bawełny, jak w klasycznych czaprakach marki Back on Track. Jest anatomicznie wyprofilowany, aby dobrze układać się na końskim grzbiecie" myślę że oba spełniają swoją funkcję i skusze się na tańszy 😁
wątek zamknięty
Gillian sto lat! Dużo zdrówka dla kopytnego i wielu, wielu następnych lat 🦄

Moon totalnie rozumiem Twój zachwyt pogodą, bo u mnie jest to samo - oby ta wiosna szybko przyszła 😁 Ja to liczę na sezon pełen waszego spamu z zawodów!

flygirl zdrówka dla Syna! Trzymam kciuki, żebyś po przerwie nawet nie zauważyła, że jakakolwiek przerwa w robocie była🙂


Mi się udało konia odpalić całkiem solidnie. W zeszłym tygodniu Dżons pochodził lekko na rozruch na lonży, a w sobotę i niedzielę byliśmy dwa razy w terenie. Pogoda była cudna, słońce świeciło i mogliśmy się wygalopować po prostych, bo podłoże wreszcie pozwalało. Zostawiłam swoje niemiłe upadkowe przeżycie w przeszłości i odblokowałam głowę na tereny… ale narazie tylko w towarzystwie 😉
Wczoraj Johnny poszedł sam w teren pod naszą trenerką, a dziś udało mi się jeszcze załapać na słoneczny trening. Pierwszy trening na dworze w tym roku! 😍
Dżons mnie pozytywnie zaskoczył, był bardzo skoncentrowany i (jak na nas) równy. Dostaliśmy wycisk na małym kole w kłusie, a potem mieliśmy baaaaardzo fajne galopy. Uwielbiam takie momenty, pełna satysfakcja z jazdy na tym koniu. Naładowałam się pozytywnie i chcę więcej! 😋

Wrzucam dwa screeny z filmiku z galopów, bo tylko to mam. Patrzę na nie i trochę mi tego konia przybyło odkąd go kupiłam 👀
763A432C-9565-4ED0-A9CD-3F016B495600.jpeg 763A432C-9565-4ED0-A9CD-3F016B495600.jpeg
E4261D2A-86A9-4D76-945F-D5C890B178D9.jpeg E4261D2A-86A9-4D76-945F-D5C890B178D9.jpeg
wątek zamknięty
infantil, ale pogody zazdroszczę, nie wiem może Moon, ma jakieś inne poczucie ale kurde u nas wciąz zimno. Też się wybrałam na dwór, ale dalekie to było od komfortowej jazdy, głównie przez ten okropny wiatr...

I fajnie ze 1 trening na dworze i koń skupiony! Ja musiałam skupić się na tym, żeby kon jednak aż tak nie biegł, o normalnej pracy to nie było mowy.. ;/
wątek zamknięty
U nas też wieje niestety, dziś rano jeszcze był spokój (względny), ale od jutra zapowiadają armagedony 😒 Temperatura i słońce ratują sytuację. Jeżeli u was do tego jest szaro i zimno, to nie zazdroszczę…

Może ten trening na placu nie zrobił na nim wrażenia, bo my i tak hali nie mamy, więc wielkiego szoku nie doznał. Byliśmy w tym roku trzy razy wyjazdowo na hali, a tak to tylko las i ewentualnie jakaś lonża…
Taki plus partyzanckich warunków - nie trzeba konia wyprowadzać z hali na wiosnę 😅
wątek zamknięty
infantil, No tak, to tłumaczy wiele 😀 Ja wcześniej, majas "stare" konie też nie znałam problemu.. z młodymi niestety czuję różnicę, musze to zaplanowac (zmęczyć konia dzień przed). Gdzie i tak mam konie wyhodzące na spore przestrzenie.
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
16 lutego 2022 14:13
infantil, ależ masz ten plac pięknie usytuowany! Dżons zaczyna wyglądać jak milion ojrosów!!! 😍
My narazie szykujemy się na koniec lutego na zawody, nawet papierologię ogarnęłam, więc jeśli tylko nic nie spirożę, kulniemy się na szalone L-ki ;-)

xxagaxx, przedwczoraj było jeszcze chłodnawo, ale słoneczko świeciło, wczoraj było pochmurno, ale omg! już czuć było trochę tego takiego fajnego wiosennego powietrza! 🍀i wiatr jeśli był, to taki o wiele cieplejszy! Przeboskość, gdyby nie to, że zaczynało się robić szaro już, jeździłabym z 3h 🤣 Ale w Hucie to podobnie jak na Hipodromie - pizga 360 dni w roku...?
wątek zamknięty
Moon, jak dla mnie pizgało wszędzie, ale porównanie mam z dzielnicą Przymorze 🤣 takze wiesz xD
wątek zamknięty
kokosnuss, - gicz się poprawia, ale wakacje potrwają jednak do 26-tego. Portfel boli, serduszko też, ale nie będę żałować tego tygodnia dodatkowego jak trzeba 🤷
Domagam się tych zdjęć z lodówki, bo ciągle jedno, co to ma być 😝 Dawaj tą kucyzmorę 😁
Moon, - na jakiej zasadzie działa ten ocieplacz, to po prostu dodatkowa warstwa czy on tam ma jakąś magię?
Rozumiem radość z kulania się po dworze i trzymam kciuki za zawody!
infantil, - jak on się świeci i jak ładnie nabrał 😍 Kawał dobrej roboty.

Mnie poniekąd cieszy, że koń sobie pojechał na najbardziej paskudny okres i powinien wrócić, jak już przestanie urywać głowę i padać żabami 😂 Co jak co, ale za marznięciem i drętwiejącymi palcami nie tęsknię.
A słoneczko ostatnio faktycznie było i u nas, dreptałam sobie na spacerki, nawet zapachniało wiosną. Ja już chcę 😁
wątek zamknięty
Back on track ma włókna ceramiczne w splocie z tego co pamiętam, oni chyba te tkaninę nazwali welltex.
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
16 lutego 2022 18:45
xxagaxx, oesssu, Przymorze to jest biegun pizzzzzgawic wszelakich 🙈🤣

keirashara, tak jak faith napisała, generalnie to nie jest tak, że to grzeje „do wrzenia” 😅 tylko odbija naturalne ciepło konia - tu opis od producenta: „ Produkcja tkanin Back on Track opiera się na scaleniu włókien poliestrowych (w niektórych produktach połączonych dodatkowo z włóknami bawełnianymi) z cząsteczkami ceramicznymi, o właściwościach odbijania ciepła. Cząsteczki ceramiczne „ukryte” w splocie tkaniny nagrzewają się pod wpływem ciepłoty ciała, a następnie emitują to ciepło z powrotem do ciała. To oddane ciepło, to fale promieniowania cieplnego, znane również jako długie fale promieniowania podczerwonego.”
Jak wkładam rękę na Kulistym pod tę matę, to jest takie miłe ciepełko. Na pewno na wiosnę będę chciała spróbować lonżowania w tym. Ponoć jeździć też się da, acz mam mieszane uczucia co do tego i do tego ze w miejscu po dwóch stronach na kłębie są metalowe kółka.

Grubełek wróci jak nowy, luty parszywy miesiąc, akurat! - i nas właśnie przeszła ulewa i zaczyna pizgać, znów 😒😖
wątek zamknięty
moon mają też czapraki z welltexu 🙂
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
16 lutego 2022 18:54
faith, tak wiem, bardziej chodziło mi p ułożenie tych kółek metalowych, są w miejscu przednich paneli siodła, i moim zdaniem gniotłyby w kłąb po bokach.
wątek zamknięty
Noooooo rozumiem, zasadna obawa 🙂
Koleżanka ma w sumie w stajni, przy okazji może sobie pożyczę zobaczyć co na to GrubSon 🙂
wątek zamknięty
Moon, ja tem pad uzywalam wieki temu dla Siwego, jak bujalam sie z problemami z plecami. Ubieralam przed jazda I mega to właśnie grzalo miesnie, ubieralam tez na lonze. Robil robote.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.