jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

Czy ktoś ma to wędzidło (ze sklepu iconic- horse station)? Na stronie nic nie ma kompletnie poza nazwą, ani rozmiaru a ni jak flexi jest to flexi, i czy to jakies tworzywo czy plastik (choć plastik cyba nie byłby flexi) 😑.
Dzwoniłam ale magazyn podobno w Belgii wiec fizycznie nie mogą go zmacać ani zmierzyć.
Screenshot_20220202-163938_Chrome.jpg Screenshot_20220202-163938_Chrome.jpg
azzawa, a podasz link? Wygląda na zwykły pastik 😉
xxagaxx, http://horse-station.pl/wedzidla/336-pelham-prosty-flexi-ikonic.html

Za tą cenę nie oczekuje kosmicznej technologii 😅niemnien jakieś chociażby podstawowe info wypadłoby dać 😑
ekuss   Töltem przez życie
03 lutego 2022 16:33
Wiecie jakie wędzidło anatomiczne (ewentualnie zwykłe podwójnie łamane) ma małe kółka? Kupiłam sobie nowego sprengera, a ma takie duże kółka, że wisi jak wsadzę w ogłowie. Znowu w ogłowiu dziurek nie dorobię, bo się nie da
ekuss, co to znaczy małe? większość firm podaje średnicę kółek. Nathe ma małe na pewno.

azzawa, to naprawdę wygląda jak standardowy pelham plastikowy, choćby HM

https://www.sprzetjezdziecki.com/pelham-happy-mouth-prosty-flexible-p-15946.html
fajny opis nie? prosty, podwójnie łamany xD
ekuss, wszystkie opisane jako munsztukowe.
cześć, miał ktoś przypadek, że wędzidło Fager zardziewiało?
dokładnie zardzewiała mi ta niebieska część, reklamować czy nie przyjmą ?
nikos, niebieskie? To ma rdzewieć, na tym polega działanie słodkiego żelaza : W trakcie użytkowania słodkie żelazo rozpoczyna proces utleniania, zmieniając kolor z niebieskiego na brązowo-szary. Jest to naturalne zjawisko, a wraz z jego postępowaniem wydzielanie słodkiego nasila się.
anai, serio ? :o dzięki, aż mi wstyd, że tego nie ogarnełam 🙈
ale wygląda to mega źle.
nikos, to specjalnie tak ma byc, po to jest niebieskie tj z innego stopu, zeby lepiej rdzewialo 😉
Gillian   four letter word
05 lutego 2022 09:11
Mój Fager wyglada jakby miał sto lat tak zardzewiał, ale mój koń go lubi więc cierpię ale zakładam 🙂
Dziewczyny pomocy 🙏 Szukam podwójnie łamanego zwykłego wędzidła, ale nie metalowego. Może być pokryte gumą albo plastikiem. Wszystkie, jakie wynajduję tego typu są albo pojedynczo łamane, albo koszmarnie grube. Chciałabym coś 16mm.
Próbowałam ostatnio miękkie syntetyki i koń takie kiełzno przyjmuje znacznie lepiej niż metalowe. Niestety na takim wędzidle mogę dobrze pojeździć tylko po prostych i kołach 15m, bo jak proszę o więcej zgięcia/zaangażowania to każda łydka mi idzie w rękę i jest pozamiatane. W łopatkach/ustępowaniach nie mogę skutecznie przypilnować łopatek, a jak kobyła się rozkręci i łapie szwung, to bywa, że nie mam kierownicy 🙈
Będę testować JK System, ale w ujeżdżeniu niestety niedopuszczone. Niby nie planuję startów, ale też nie chcę odjeżdżać aż tak daleko od klasycznego wędzidła.
Macie jakieś pomysły?
Sprenger Nathe ma chyba teraz 18mm grubości.
lillid, - ją mam zwykły, podwójnie łamany plastik i koń respektuje je dużo bardziej niż metalowe w tym kształcie 😉 Tylko jakoś co dwa lata muszę zmienić, bo zjada. Kupuję takie najtańsze, więc jakoś specjalnie nie boli.
Odradzam tanie plastiki, bo one po 2 miesiącach mają takie rysy ostre i trzeba bandażować.
Perlica, - to zależy od konia, mi wytrzymują średnio dwa lata, nie miesiące 😉 Gdzie co jak co, ale na brak żucia nigdy nie narzekałam u swojego konia, on wiecznie zaśliniony.
Dzięki dziewczyny! Kupię któreś z nich. Zobaczymy, czy da radę. Zwłaszcza to gumowe wygląda obiecująco, bo twardy plastik chyba nadal może przydzwonić w zęby.
Dzisiaj miałam to JK System i koń owszem zadowolony, ale ja już nie 🙈
keirashara, piszę tak ogólnie na podstawie doświadczeń koni z kilku stajni i dodatkowo moim,że one są dość nietrwałe i dochodzi koszt bandażowania.
Mój koń też zaśliniony, ale nie przeszkadzało to uszkodzić powierzchni.
Wymieniamy się wędzidłami między 3 zaprzyjaźnionmi stajniami, więc jest to jakaś próba statystyczna.
Prostych pałek do wyboru do koloru, a z łamanymi jesr problem właśnie.


JK jest super delikatne, jak Cię koń wiózł na pałce to na skórze tym bardziej.lillid,
Plastikowe za 60zl używałam dobre dwa lata, bezproblemowo, o ile koń nie gryzie.
Perlica, No właśnie myślałam, że JK będzie bardziej „rozmowne”, bo jednak te skórzane części są 3 i w rękach to się wydawało podobne w działaniu do podwójnie łamanego wędzidła. No ale efekt jak widać 🙈 woziła mnie jeszcze gorzej niż na miękkim novabett.
lillid, miałam ja to wędzidło przez chwilę i sprzedałam zaowdniczce, której działało na jednej ekstremalnie delikatnej klaczy.
Czy ktoś się orientuje czy na takim wędzidle można startować w ujeżdżeniu?

B156569D-90BB-494F-B8E5-29D0A2E773AD.jpeg B156569D-90BB-494F-B8E5-29D0A2E773AD.jpeg
Jak bardzo przylegać powinny wędzidla typu Acavallo Sensitive?
Bo kupilam 12,5 czyli ten sam rozmiar co wiekszosci moich wedzideł i nie wiem czy nie powinnam była wziąc wiekszego

Miescic sie miesci, ale troche na styk
Czy robił ktoś może ankietę ze strony Fagera i zakupił wędzidło, które było proponowane?
lillid, a taki metal pokryty plastikiem? Ma metalowy rdzeń więc jest legalne do startów https://konik.com.pl/wedzidlo-powojnie-lamane-happy-mouth

Szarlotka cokolwiek co nie pokrywa się z rysunkami w przepisach jest kwestia interpretacji komisarza. Niby jest podwójnie łamane. Ja bym sprawdziła, czy ten konkretny model jest dopuszczony przez FEI, masz wtedy jakiś argument nawet na krajowych zawodach
Szarlotka teoretycznie powinien być dopuszczony, ale nadal sporo komisarzy w PL "trzyma się" tylko rysunków ze starych przepisów, lekceważąc zapis, że można połączyć dowolne dozwolone rozwiązania. Rolka jest dozwolona, mały port jest, oliwka - oczywiście. Stąd, jak pisze karolina_, na wszelki wypadek trzeba sobie przygotować argumentację na podstawie przepisów FEI.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
12 lutego 2022 08:23
https://pzj.pl/wp-content/uploads/2022/01/Zal-2-do-regulaminu-ujezdzenia-kielzna-2022_clean.pdf polecam to mieć zawsze na podorędziu. Jest dozwolone.

Ja zamawiałam ze strony Fagera pop konsultacji z nimi. Jestem bardzo zadowolona.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się