pensjonaty w okolicach trójmiasta

Ewentualnie odchodzi jedna osoba, posiadająca kilka koni. Nie ma zresztą co gdybać. Okaże się w trakcie. Ale xxagaxx, napisała, że warunki w porządku. Mi dojazd pasuje (10 minut drogi autem). Pożyjemy zobaczymy 😁
PumCass   zachowaj zimną krew!
14 grudnia 2021 20:46
A ile teraz Sulmin kosztuje?
Kucek1331, a ty się wynosisz stąd nie?
https://www.facebook.com/kjasdream/posts/4510757502312611

To teraz przejęła Sakowcówkę As Dream?
xxagaxx, dokladnie tak. I właśnie dlatego się przenoszę. Do marca do znajomej, a od marca do Sulmina 😆
PumCass, ja zatrzymałam się na 950zł, tyle usłyszałam jak pytałam. Także stosunkowo mało 🙂
Dziewczyny, bo nie jestem w temacie, a to gorzej, że As Dream przejęło Sakowcówkę? Bo wcześniej czytałam o jakiś problemy były z sianem, stajennymi czy galopującymi końmi wpadającymi do stajni, więc to chyba dobrze, że ktoś się zmienił i może będzie lepiej? Tak pytam, bo ta stajnia jest w interesującym mnie rejonie "w razie W" jakby trzeba było coś zmienić. I czy 1000 zł to teraz norma w pensjonatach?
fanelia, 1000 to mało za pensjonat z dobrym placem, hala i padokami.
As dream do tej pory prowadziło prężnie działająca szkółkę, zapewne to był priorytet i pensjonariusze spoza klubu zwykle musieli się mocno dostosowywać. Wieki temu stałam w sakowcowce, natomiast w ogłoszeniu nie ma nic o sprowadzaniu koni w ręku więc nie wiem czy kwestia wbiegania do boksow itp będzie rozwiązana
Jeżeli kogoś interesuje stajnia, to myślę że warto przyjechać i spojrzeć na umowę czy też regulamin. Ja wiem, że mój koń nie miałby dobrze. Z tego wszystkiego wolałam już ofertę właścicieli stajni, gdzie siano nie było ograniczane, również można było dokładać słomę. Wielkie pastwiska również nic nie dają skoro konie są wypuszczane na kilka godzin. Ale to wszystko jest w umowie, chyba że zajdą jakieś zmiany.

Dziękuję samej sobie, że już kilka miesięcy temu ogarnęłam sobie miejsca i nie muszę szukać jak inni czegoś na szybko 😇
Ale są osoby z różnymi priorytetami, jak komuś to wszystko odpowiada - nie mój cyrk 😆
Hej, przeprowadzam sie z Wrocławia do Sopotu i wlasnie poszukuje pensjonatu dla konia. Mysle m.in. o hipodromie, bo mieszkanie mam dosłownie tuż obok. Jak wyglada obecnie tam cena za pensjonat? Chciałabym, zeby kon był padokowany.
Kati, wiem że była podwyżka, na coś ok. 1690 zł? W cenie jest karmienie 3 razy dziennie owsem i 2 razy dziennie sianem. Dodatkowe siano w obiad jest płatne. Koni nie wyprowadza nikt z obsługi Hipo, trzeba się dogadywac na miejscu. Swego czasu zajmowały się tym 3? osoby, i to był koszt ok. 400zł miesięcznie. Koń zwykle chodził od 7 do 12, ale to musiał nadawać się do padokowania w grupie.
Dzień dobry,
Potwierdzamy, że od stycznia 2022 roku stajnia Sakowcówka w całości będzie prowadzona przez As Dream. Mamy nadzieję, że pierwsze zmiany dla komfortu koni i pensjonariuszy uda nam się wprowadzić już od razu 🙂

Jak wszyscy wiedzą największym atutem tej stajni są wielohektarowe pastwiska. Dlatego wypuszczanie konie jest organizowane na trawiaste pastwiska w grupach 10-15 koni, przy czym ich wyprowadzanie zostanie bezpiecznie zorganizowane. Dla osób, które nie puszczają koni w stadzie wydzielone są prywatne kwatery, gdzie konie są wyprowadzane w ręku.

W okresie zimowym konie są wypuszczane od 8 do 14 i schodzą na obiad.
W okresie letnim konie wypuszczane są od 8 do 14 (jeśli schodzą na obiad) lub pozostają do 19 na pastwisku.

Jeśli chodzi o karmienie sianem - wszystkie konie pensjonatowe będą pobierać siano na pastwiskach i dodatkowo dostaną dużą siatkę siana, więc nie będzie żadnej potrzeby dokładania. Konie będą miały siano przez całą dobę.

Jeśli chodzi o dokładanie słomy - będzie to robione na bieżąco przez obsługę stajni, która będzie dościelać koniom.

Oczywiście to co było wcześniej podnoszone na forum - parkur i czworobok oraz oba place zostaną udostępnione wszystkim pensjonariuszom.

Zapraszamy do kontaktu w razie pytań i wątpliwości 🙂

O, i to brzmi super 🙂 Trzymam kciuki za As Dream i żeby wszystko udało się zorganizować! A ja się może w przyszłości ustawię w kolejkę do tej stajni, bo coraz mocniej doskwiera brak hali niestety - starość, człowiek marudny się robi :p
help! w Gdyni jest zakład groomerski który zajmuje się ostrzeniem ostrzy. Zapomniałam jak to się nazywa a chciała bym wysłać ostrza do ostrzenia.

Rudzielc_23, chyba o ten Ci chodzi - GROT Zbigniew Lenarcik
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 stycznia 2022 11:29
Pytanko mam, czy w okolicach Pruszcza Gdańskiego jest jakaś stajnia/szkółka godna polecenia dla małych dzieci? Kumpela szuka czegoś dla synka 4 lata więc jakieś oprowadzanki, ale fajnie jakby było bezpiecznie i konie zadbane, co by nie nakręcać biznesu tym, którzy nie dbają 😉
zembria, mogę polecić Torado, Bursztynowa i Jagę z okolic Pruszcza. Konie zadbane, wychodzące na zewnątrz i nie tyrane po kilka godzin dziennie 🙂 pare innych pozostawia wiele do życzenia.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 stycznia 2022 17:51
klaudiabolusiowa, Bardzo dziękuję 🙃
Hej, kompletnie nie moje rejony, ale szukam dla znajomej miejsca na odchów, kobyłka aktualnie roczna 🙂 Będę wdzięczna za wszelkie sugestie, zwłaszcza w skromniejszym budżecie 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 stycznia 2022 18:13
Sosnowa góra?
Renobiusz, Malenin koło Tczewa?
Strzyga, dzięki za sugestię, ale to trochę ponad budżet 🙁
Hanula, jaka stawka za roczniaka? Jakie warunki?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 lutego 2022 13:21
Renobiusz, A czego oczekujesz tak w sumie?
Renobiusz, znajomi mają w stajni Wieśniaki? I na razie chwalą, mają odsady takie dopiero co od matki odstawione.
zembria, standardowo dobrego żarcia przede wszystkim i wietrzenia tyłka w stadzie w opór, cała reszta mniej istotna, aczkolwiek dobry dojazd też mile widziany 🙂

xxagaxx, napisz coś więcej, może być priv 🙂
Renobiusz, nie wiem nic więcej, oprócz tego ze maja tam konie I na razie jest zachwyt. 3 znajome maja odsady, jedna emeryta a raczej rencistę. Ja w tej stajni nawet nie byłam, ale one są zadowolone. I nie jest jakoś drogo.
fanelia   Never give up
05 lutego 2022 15:43
Byłam w odwiedziny w Sosnowej Górze i bardzo mi się podobało - rewelacyjne pastwiska i przemiłe właścicielki, widać, że znają się na rzeczy 🙂 Niestety dojazd dość karkołomny.

A ja z pytaniem do Was o kilka stajni na północ od Gdyni: Dzikowy Skarb, Stajnia pod Grusza, Stajnia Mustang i Stajnia z Gracją - czy możecie powiedzieć mi coś więcej o tych miejscach? Przede wszystkim interesuje mnie możliwie najlepsza opieka nad koniem, mniej zaplecze sportowe.
Renobiusz, zerknij na Stajnia pod brzozami w Skrzeszewie Żukowskim, mają tam teraz kilka młodziaków na odchów, dwa emeryty, konie wietrzą się długo na dworzu, siana mają po uszy cały czas, w boksach regularnie sprzątane, boksy dość duże, cisza i spokój. Jest socjal, paszarnia, wc i siodlarnia do dyspozycji. Plac na wiosnę ma być oganiety, ale i polonżować się da. Jasie skusiłam i wstawiłam tam swojego młodziaka na czas kastracji i rekonwalescencji, dzisiaj już zabrałam go do domu, ale jestem bardzo zadowolona z opieki. Byłam tam codziennie po kilka razy, a jeszcze w razie co dostawałam raporty od właściciela stajni ;-) i wszystko grało jak trzeba. Jeśli komuś nie zalezy na niewiadomo jakiej infrastrukturze, to polecam.
fanelia   Never give up
12 lutego 2022 16:24
Moje tournee po stajniach trwa... Szok, że tyle ich jest, a w wielu opieka pozostawia wiele do życzenia. W innych byłoby nieźle, ale nie ma miejsc. A w jeszcze innych ponad 1500 zł za miesiąc :o Matko i córko.

Tym razem proszę Was o opinie o stajni w Barniewicach - zwłaszcza zmartwiło mnie mocno błotniste i grząskie podłoże (mam konia z permanentną grudą i po zerwaniu ścięgna). Na szczęście za niedługo błoto wyschnie, ale jak jest tam później? Twardo, miękko, kurzy się? Jakieś plusy i minusy tej stajni?

Jutro jadę jeszcze do Remusa w Dąbrówce, słyszałam dobre opinie, ale ode mnie z domu to 35 km, a z pracy ponad 50 km i to mnie odstrasza. Sosnowa Góra to samo (jest blisko Remusa) - bardzo mi się tam podobało, ale kiepski i długi dojazd 🙁 Czy ktoś coś o Remusie...?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje albo propozycje 🙂 Ogólnie zależy mi na stajni z porządną opieką (czysto i siana bez ograniczeń, duże padoki lub pastwiska, konie możliwie dużo na dworze), ale też z zapleczem do jazdy (plac o przyzwoitym podłożu, miejsce do przebrania się po pracy, koniecznie możliwość wyjazdu do lasu w teren). Jeśli ktoś ma namiar na coś w tym guście, co byłoby teraz wolne... musimy przenieść się najlepiej w ciągu 2-3 tygodni.
Napisałam na priv 😉
Cześć. Podpowiecie jak jest teraz w stajni w Goszynie, Mirowie i dżigicie? Szukam w okolicy łatwego dojazdu z Tczewa
Mirowo wszyscy polecają. Nowa właścicielka naprawdę fajnie stajnie prowadzi 🙂
Goszyn o który mówisz zależy, bo są dwie stajnie w Goszynie.
Dżygit sprawa była poruszana kilka stron temu...
Jeszcze możesz sprawdzić Stajnia Zawieja w Boroszewie 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się