popręg

No właśnie ten nie ma odpinanego, to jakiś starszy. Jutro zrobię zdjęcie, jak to wygląda. Nie za bardzo mam czas jeździć i pytać każdego z osobna, to mam nadzieję, że po zdjęciu wskażecie mi tą osobę, która miałaby największe szanse się tego podjąć.🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 stycznia 2022 11:36
flygirl, Jak futro, to szukaj kuśnierza.
Witam, ja z prośbą do właścicieli kucy o polecenie popręgu wszechstronnego tak, żeby dobrze trzymał siodło. Mamy obecnie ujeżdzeniowy 85 cm, ale jest koszmar z podpinaniem. On jest o tyle fajny, że ma na brzuchu plaster z gumy co właśnie wspomaga stabilność. Ale może są jakieś dużo fajniejsze o podobnym działaniu i bardziej przyjazne w podpinaniu 😁
Słuchajcie pytanie. Jak 135 z rozciągniętym gumami zapinam tak no… na pierwsze dziurki a po chwili stepa z siodła mogę na druga, to kupić 140 czy 145?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 lutego 2022 11:10
Klami, zmierz może obecny dokładnie, bo jak wyciągnięty juz, to się może okazać, że 140 to masz już teraz. Brałabym 5cm dłuższy niż obecny. Tylko ja nie lubie mieć sprzaczek wysoko pod nogą.
zembria, tez nie lubię mieć wysoko sprzączek, stad dylemat, bo podpinać przy siodlaniu „siła woli” na pierwsza tez nie lubię. Tylko właśnie nie chce przesadzić w druga stronę.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 lutego 2022 12:40
Klami, myślę że te 5cm od faktycznej długości bedzie akurat. Dopiero co zmienialam małżowi o 5cm krótszy i różnica jest mocno odczuwalna.
Hejka, mam problem z moim popręgiem [zdj załączone] obciera mi mojego delikatesa i teraz jest ból, bo popręg drogi wszystko miało być super, a nie jest. Zatem pytanie, czy ktoś z was dał radę dobrać futro do takiego kształtu? Czy jest to w ogóle realne? Przeszukałam masę sklepów i nigdzie nie znalazłam niczego podobnego.
Mentalnie szykuje się już na sprzedaż i zakup Mattesa z futrem, bo nie wiem jak z tego wybrnąć😭

Dodam, że rozmiar 60cm
273638663_1313711835759578_113088864794713902_n.png 273638663_1313711835759578_113088864794713902_n.png
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 lutego 2022 15:47
Sasini, napisz do Caball, wiem że dla kogoś robili futro na popręg na wymiar
lusia722, o dziekuję!
Potwierdzam. My mamy futro szyte przez Caball i jest genialne. Z tym, że ja na wszelki wypadek wysłałam im popręg, żeby zrobili idealnie na wymiar.
Dokładnie ten sam typ popręgu, tylko inny producent.

Edit
Wrzuciłabym zdjęcie, ale forum zdecydowanie ze mną nie współpracuje 🙁
Rude dwie, właśnie jestem po rozmowie z nimi i jutro wysyłam im popręg 👌
Mam nadzieje, ze rozwiąże to mój problem z obcieraniem…

Także dziękuje za polecenie lusia722,
Sasini, gwarancji nie masz - moja się nadal obciera, ale zdecydowanie mniej. Ale trzeba mieć naprawdę dobrze wybranego konia, żeby obcierał się od futra 🤣
Rude dwie, pocieszyłaś powiem Ci xD
No moja się nigdy nie obcierała, a przerabiałam różne popręgi i te super tanie paździerzowe i droższe. Wiec no mam nadzieje ze futerko rozwiąże sytuacje…
Sasini, trzymam kciuki.
Cześć! Błagam o pomoc - szukam popręgu dla mojego konia, ale ciężko mi coś znaleźć, może ktoś z was taki zna/ma na sprzedaż? Koniecznie kształt półksiężyc (ewentualnie jakiś anatomiczny, ale uwalniający łokcie), bez gum. Materiał najlepiej memory foam, ewentualnie skóra. Futerka odpadają. Słyszał ktoś o takim cudzie?
Corma
Zobacz na stronie Amigo Sklep
Genetalnie w każdym sklepie się chyba taki znajdzie... kwestia budżetu
_Gaga, no właśnie niezbyt, większość takich popręgów nie ma opcji bez gum i z memory foam, znaczna ilość ma futerko, a takich nie biorę pod uwagę. Popręgu z gumami na pewno nie kupię, a materiał ewentualnie jest do rozważenia. Budżet to dla mnie kwestia drugorzędna, jeśli znajdę coś, co będzie mi odpowiadać 😉 dodatkowo skoro chcę kupić popręg, to oczywiste jest, że nie chcę kupić byle czego, więc pytam też tutaj, bo może ktoś zna i poleca jakiś spełniający moje wymagania.
faith, ale ten podlinkowany zdaje się ma gumy z obu stron(?) 😉
faith, on ma gumy. w Opisie jak byk napisane.
O, pardon, spojrzałam na fotę tylko i widać dioptrie się odezwały 😉
corma, najbardziej zbliżony będzie Walthausen contour. Poza tym jest sporo anatomicznych: Horze bez gum, chociaż nie wiem czy kształt ok: Ergo , Smooth Style, Harleigh, Greyl9ck. Kieffer air tex. Kavalkade memory comfort. Busse Vinyl Gel. Wintec Cair. Collegiate mwmory foam. Itd itp...
Kavalkade też ma jakby łezki bez gum - zobacz ofertę np w Bergo.
_Gaga, Kavalkade mamy teraz i niestety się nie sprawdza. Waldhausen byłby super, ale Contour to model jedynie z gumami, więc na wejściu musiałam go odrzucić🙁 z tych które wymieniłaś jedynie Smooth Style mógłby być ewentualnie w porządku... gdyby nie miał gum 😉

Znalazłam dwa, które na pierwszy rzut oka wyglądają dobrze - Kentaur Padova Soft i Busse Opti-Summer-Curved. Miał ktoś może z nimi styczność i powie, jak u nich z wytrzymałością, rozkładaniem nacisku itd?
corma, ja mam różne popręgi z Kentaura [tego akurat nie] i sobie chwalę. Jednak jeśli chodzi o popręg bez gum, z wyciętym miejscem na łokcie to polecam Anky

https://ogloszenia.re-volta.pl/popreg-ujezdzeniowy-anky/o/400016/?kategoria=14&rodzaj=28&strona=2

lub

https://www.prohorse.shop/en/performance-girth-short-standard-size-copy.html?id=212535014
_Gaga, w wersji ''długiej'' rzeczywiście ich nie ma, ale ja te wszystkie modele przekładam sobie na popręgi ujeżdżeniowe, a niestety Contoura bez gum nie znalazłam ani w żadnym sklepie, ani u producenta :/
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
08 marca 2022 16:31
corma właśnie szukałam popręgu dla siebie i przy okazji natknęłam się na: https://allegro.pl/oferta/popreg-profilowany-soft-gel-bez-gum-100-cm-11425531611
https://www.horseway.pl/waldhausen-popreg-wszechstronny-polksiezyc?gclid=Cj0KCQiAmpyRBhC-ARIsABs2EArByuEsjet1CeoCdaVw_ZA7oj7JzGoGQmA6JvXBMAU64kf9-h28o50aAr8EEALw_wcB

To tez bez gum.

Kiedys gdzies krążyła grafika jaki popręg na jaki brzuch. Mam wrażenie ze mojej trochę zjeżdża do przodu, to półksiężyc był dobry?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się