żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Balanga1988, ja polecam Winderena na ludzkie plecy całym sercem. Mam zdiagnozowaną dyskopatię i przeprost kręgosłupa i dopiero podkładka Winderen pozwoliła mi jeździć bez bólu pleców. Wcześniej jeździłam z różnymi żelami, futrami, ale w końcu zdecydowałam się na Winderena jako na ostatnią deskę ratunku. Używam go od trzech lat i na prawdę plecy zaczynam dopiero czuć przy dłuższym terenie. Wcześniej już po pół godziny jazdy plecy tak mnie bolały, że nie mogłam usiedzieć. Dysponuję kodem rabatowym na 5% jeśli jesteś zainteresowana, ale czasem zdarzają się też promocje w jakiś sklepach jeździeckich. Generalnie nie wymieniłabym Winderena na nic innego, ale to jest oczywiście moja opinia.
Moje plecy też kochaja Winderena. Za to jeden koń nie kocha bardzo i trochę ubolewam 😀
mindgame,
napisałam priv 🙂
Hej, czy możecie podpowiedzieć jakie są zasady wkładania do podkładki mattes korekcyjnej bez futra wkładów filcowych ? Fizjo sprawdził mi konia, siodło leci nam na prawy tył, plus mamy o 1 cm za szeroki łęk, ale nie mam wymieniać siodła bo koń jest na etapie dokarmiania i nabudowywania. Podkładki wkłada się na ukos tak jak na rysunku ? Rotacyjnie ? Ile w sztukach może być różnicy na stronie ?
Będę wdzięczna za pomoc
99598B85-A404-467B-A8DE-81EC35B166D9.jpeg 99598B85-A404-467B-A8DE-81EC35B166D9.jpeg
Post został usunięty przez autora
Lapisek1, to zależy z jakiego powodu leci siodło na prawy tył - inaczej jeśli wypycha Ci to lewa łopatka, inaczej kiedy masz dziurę w plecach po prawej stronie pod siodłem. Nie ma złotych zasad i wszystko powinien dopasować na na miejscu fizjo lub/i pasowacz siodła. I kontrolować, bo jeśli masz niesymetrycznego konia to siodło koryguje się podkładkami na krótko tak, żeby poprawną pracą pod siodłem zdążył się nabudować.
Jedyna złota zasada to, że podkładek być powinno najmniej jak się da, żeby uzyskać efekt. I że nie pakujesz w jedną kieszeń trzech podkładek a w drugą obok żadnej, bo będziesz miała uskok w podkładce. Czyli za jakiś czas będziesz miała również uskok w plecach konia.
Post został usunięty przez moderatora
Hej, planuje zakup podkładki Winderen 18mm. Jaki rozmiar proponujecie wybrać na siodlo wszechstronne 17,5cala?
Karogrzy, 18
Poniżej jest podkładka 17 pod siodłem 17,5. Jak bym miała brać tylko to siodło pod uwagę to chyba brała bym jednak większą. Jednak pod moją 17(nie mam zdjęć) to już wygląda ok. Może wieczorem jak będzie potrzeba jeszcze to zrobię dokładniejsze pomiary
IMG_20220223_085617.jpg IMG_20220223_085617.jpg
IMG_20220223_085548.jpg IMG_20220223_085548.jpg
producent na stronie podaje zalecenia jaka podkładka pod jakie siodło i zawsze lepiej brać taką samą albo większą.
Karogrzy, pod wszechstronne wzięłabym 18.
Ja mam skokowe 17.5 cala i podkładkę M i według mnie jest idealnie
20220128_222559.jpg 20220128_222559.jpg
20220106_211639.jpg 20220106_211639.jpg
IMG_6609.jpg IMG_6609.jpg
20200524_171041.jpg 20200524_171041.jpg
Dziękuję Wam bardzo, rozwiałyście już moje wątpliwości, wezmę 18 🙂 lepiej ciut za duza niz za mała jednak.
Przyszłam szybciutko zdać relację bo jestem zachwycona i pod wrażeniem.

Mowa o podkładce korekcyjnej Mattes (futrze a nie tej zwykłej)
Dziś jeździłam w niej drugi raz (od kiedy ją kupiłam pół roku temu😂😉 i było mi bardzo bardzo wygodnie. Często mam ból pleców, zdarzało się w kilku sytuacjach, że musiałam stępować konia w ręku bo nie wytrzymywałam siedzieć w siodle a z tą podkładką... magia ✨

Jeździłam w wielu podkładkach, polecanym tu windererze, acavallo, kentucky, equifit itp i żadna nie była nawet blisko do mattesa. Nawet inne futrzane podkładki się nie umywają i jestem w szoku, że to piszę bo zawsze uważałam, że mattes jest przereklamowany 😁

W każdym razie polecam bardzo jakby ktoś się wahał 😀
Kto mnie oświeci co to za nowe opcje w Mattesie ?
- EWWA Spine-Free obok klasycznego Spine-Free,
- mocowanie PM System.
Klami EWWA to opcja z poszerzonym kanałem na kłąb. Czyli tak jak w klasycznym Spine-Free masz kanał na całej długości taki sam, to w EWWA się rozszerza w kierunku kłębu. Ponad to mam wrażenie, że ramiona tej podkładki sięgają głębiej w dół. Ten system wymyślono na wykłębione konie z dziurami za łopatkami, żeby je wypełnić, ale nie zapychać futrem przestrzeni przy kłębie.

PM System to opcja mocowania podkładki do spodu czapraka (oczywiście i podkładka i czaprak muszą być z mattesa, podkładka wtedy bez rantów).

Powiem szczerze, że od dłuższego czasu sama zakładam futro pod czaprak i już nie będę robić inaczej.
Post został usunięty przez autora
lillid, a jak z praniem itp ? Czemu tak ci się to sprawdza?
Ja kiedyś ubierałam żel cienki (Bo książek wycierał się od rantu czapraki z tylu) I bardzo ciężko się siodlalo żeby żel leżał równo na plecach i żeby go podnieść wysoko. Ale żel jednak lądował na myjce i caly pot i brud był zmywany
xxagaxx, piorę normalnie w melpie, na programie do wełny w 20 stopniach. Na codzień po prostu suszę (mamy ogrzewaną pralnię) i czeszę. Konia mam z tych umiarkowanie potliwych i nigdy „na brudno” (nie ma piany), chodzi pod siodłem 3x w tygodniu i nie mam potrzeby prania częściej niż co 3 tygodnie. Na pewno się to zmieni, jak będzie cieplej.
Tak czy siak pod futrem jest mniej brudu, bo koń się po prostu poci mniej. Wilgoć jest pochłaniana przez futro cały czas, jest napowietrzone, grzbiet się aż tak nie przegrzewa. Plecy po takim siodłaniu wyglądają o wiele lepiej.
lillid, o, dzięki wielkie !! Szukałam tego info w necie, ale bezskutecznie.
[quote]<b>Klami</b> EWWA to opcja z poszerzonym kanałem na kłąb. Czyli tak jak w klasycznym Spine-Free masz kanał na całej długości taki sam, to w EWWA się rozszerza w kierunku kłębu. Ponad to mam wrażenie, że ramiona tej podkładki sięgają głębiej w dół. Ten system wymyślono na wykłębione konie z dziurami za łopatkami, żeby je wypełnić, ale nie zapychać futrem przestrzeni przy kłębie.<br>
<br>

Tak dokładnie jak Lilid pisze-ramiona podkładki dłuższe niż w zwykłym mattesie, na wykłębione konie z dziurami za łopatką
Mam taką właśnie na mojego dziada, który z wiekiem się wykłębia coraz bardziej…
Słuchajcie, ktoś uzywa?

https://loft-hr.pl/pl/products/podkladka-korekcyjna-pod-siodlo-kentucky-horsewear-correction-impact-10mm-57514.html

zastanawiam się nad nim albo nad Winderen Slim. Nie mam miejsca już na nic grubszego....
Czy ktoś wie czy ten żel: https://marystack.com/gel-eze-non-slip-pad/ może być stosowany bezpośrednio na sierść?
BUCK   buttermilk buckskin
10 marca 2022 12:31
ja używam właśnie na sierść pod czaprak, po to jest NON-SLIP 🙂
Czy orientujecie się w którą podkładkę/żel z Acavallo celować aby: była dość cienka, dobrze amortyzowała. Mam mało miejsca aby włożyć np. jakąś poduchę. Napaliłam się na Torpola ale siodło i koń powiedziały: sorry nie ma tu na Ciebie miejsca…:P
Krótkie pytanie. Czy do siodła Hubert podkładka Mattesa (futro) DR czy VS? Co według was leży lepiej?
Ja mam Daw Mag Hubert sport i mam Mattesa VS
Poszukuje podkładki o grubości 18-20 mm, ktoś coś?

Z winderenem leży mi siodło mi idealnie, ale koń coś nie kocha Winderena, przeciwnie do moich pleców.
Koń kocha Mattesa, ale ten jest już za gruby i siodło lekko leci do tyłu.
I co tu kupić?
https://sklep.bergo.pl/acavallo-withers-free-memory-foam-podkladka-pod-siodlo
a może
to, ale chyba za gruba:
[[a]]https://www.ntb24.pl/pl/p/Kentucky-Anatomic-Half-Pad-Absorb%2C-podkladka-pod-siodlo-24h/930[[a]]

Perlica, może Mattes bez futrzanego podszycia?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się