Derki

A mój nadal stoi w strefowej 250 gr , czylo 250 ma na grzbiecie, w innych miejscach mniej. Nie gotuje się, więc to zawsze zależy od konia...
Za 2-3 dni znów mrozy, więc ten...
Czy to już by się nie mogło zdecydować na jeden rodzaj pogody 😫 stoimy w 200, ale jutro chyba zmienię mu na coś lżejszego ma dzień
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
10 lutego 2022 06:37
U nas nawet w nocy w boksach mają fajnie ciepło, a mój w ogóle jakiś zimnolubny jest 😂 no i golony był na jesieni jakoś, więc zdążył też odrosnąć 🙂
Podbijam-derki Imperial Riding-ktoś coś?
Moon   #kulistyzajebisty
15 lutego 2022 07:22
Odkopuję z drugiej strony forum :P

Budżetowa plandeka - Horsenjoy, Start czy York? Coś innego?
Myśląc już o przedwiośniu i wiośnie stwierdziłam że potrzebowałabym jednej plandeki na zmianę z PE <3 niekoniecznie już w cenie PE :P

btw. wiem że to poszukiwanie św. Graala, ale czy da się obecnie gdzieś dorwać derki Villa Horse? Jakiś Ebay?
Moon, a jakiś Felix? Emiliada często ma. Mam nie plandeki co prawda, ale te dery dobrze leza I nawet nieźle daja rade na deszcz.
Gillian   four letter word
15 lutego 2022 07:32
Felixy są super! Mam kilka sztuk i uwielbiam je. Niektórzy tu pisali, że się rwą - moje żyją już kilka lat i bez szwanku. Wszystkie kupione od Emiliady.
Moon   #kulistyzajebisty
15 lutego 2022 07:38
Ooo, dzięki laski, nie przyszły mi na myśl Felixy.
Poszperam! 👌😎
Mam same felixy, polecam zwłaszcza model Perfect fit 🙂
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
15 lutego 2022 08:02
Moon, a decathlon? Mnie deski starta zaczynają już wkurzać 😆 leżą no tak nie do końca, ta kolorowa wstawka przemaka po ulewie, a do tego 3 z 4 karabińczykow mi się rozdupcyły... Także mam dwie i żadnej więcej never ever
Szukam czegoś na zastępstwo, myślę właśnie o Deca albo waldhausen, czy horsenjoy
Decathlon jest super ale 600d niestety...
Moon   #kulistyzajebisty
15 lutego 2022 08:20
Pati2012, dokładnie, plandeki z Deca to 600DEN, podobnie jak właśnie York, czy Start (aczkolwiek tutaj to mam wrażenie, że to jest... 60d a nie 600, cienkie toto jak papier O.o) Horsenjoy, w stajni macam co jakiś czas u koleżanki :P i mimo że ma też tylko 600d to splot jest zgoła inny moim zdaniem - dlatego też pomyślałam o niej na początku.
Osobiście zapoluję na Felixa, póki co wszystkie 155 u Emiliady wykupione, ale nie śpieszy mi się na szczęście i nie potrzebuję nic na cito.
Kastorkowa   Szałas na hałas
15 lutego 2022 10:35
Moon horsenjoy polecam jak najbardziej. Mój dziadek póki pracował to w takich chodził sezon jesienno zimowy i to golony trzymany wolnowybiegowo w stadzie i nic nigdy nie przemokło ani nie zostało urwane. Od plandek po te grubsze. Teraz ogra swojego trzymam w 100 i kocham ją mocno.
Decathlon plandeka.
Może i ma te 600d ale mój koń stoi w niej w deszczu, tarza się w błocie (gleba czarnoziem, kto zna ten wie...) i derka nawet raz nie przemokła.
Ja też mam tą plandekę z Decathlona i jest świetna, nigdy mi nie przemokła.
A ja dorwałam na horze.pl plandekę Avalanche bez podszycia polarem i bez wypełnienia 😄 i to za 330 zł, bo taką promocje wrzucili. Także polecam, bo wiem, że niektórzy szukają właśnie tej plandeki - trzeba tylko opis przeczytać jakie ma podszycie.
A ja odpakowałam Waldhausena z Bergo na promocji, 200g, strasznie mi się podoba, zobaczymy jak wytrzymałość
20220215_160042.jpg 20220215_160042.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 lutego 2022 20:30
xxagaxx, Ona ma oryginalnie oczka do kaptura, czy doszywałaś?
zembria, doszywalam. U nas stajenny ubiera kaptur tylko na dwor, bo stajnia ciepła jest i pomimo wyższego kołnierza wole zeby była opcja kaptura. Lila to syfiarz straszny i przynajmniej błoto nie jest na szyi.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 lutego 2022 22:29
xxagaxx, a co to konkretnie za model? Calkiem fajny ten kołnierz jest.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 lutego 2022 22:45
xxagaxx, fajna jest! Na tym pierwszym zdjeciu sklepowym wyglada słabo ten przód, ale następne są takie jak Twoje, mi bardziej taki krój odpowiada. No i duży plus za te mocowania na podpinkę w razie mrozu rodem z syberii.
Hej, mam pytanie. Teraz na być dość kiepska pogoda dla koni, w sensie będzie padało i dość mocno wiało. Ostatnio moja konina była przez to mocno zaziębiona i latała w derce przeciwdeszczowej (zalecenie weta). Ze zdrowiem jest już ok, założyłabym jej derkę tylko zastanawiam się. Czy w takiej derce może normalnie spać w stajni? Czy jednak ściągać ją? Nie będę miała opcji porannego codziennego przyjeżdżania żeby założyć :/
Derka to zwykła przeciwdeszczówka, nie ma wypełnienia.
Kucek1331, a w stajni nie masz opcji się dogadać, żeby zakładali i ściągali?
anetakajper   Dolata i spółka
16 lutego 2022 09:14
Kucek1331, może stać w takiej derce. Chyba, że zmoknie mocno to ja wolałabym zdjąć derkę do wysuszenia 😉
Kucek1331, moje konie stoją w derkach i nikt nie ściąga i nie zakłada. Nie jest to żaden problem, pod warunkiem że masz derkę dobrej jakości czyli nieprzemakalną, a jednocześnie oddychającą.
Kucek1331, ja bym zostawiła. Nawet jak będzie ciut wilgotna to na koniu mega szybko doschnie a jak ją zdejmą to w obecnych warunkach prawdopodobieństwo, że wyschnie do dnia następnego jest nikłe - i wtedy to se można taką mokrą derką załatwić konia.
Dokladnie, u nas tez wszystko stoi zaderkowane na stale w padokowki, w stajni na koniu te derki dosychaja raz dwa. Jedyny minus jaki widze to jak stajnia jest bardzo ciepla, zeby w stajni konia nie przegrzac.
Fokusowa, nie ma takiej opcji :/
Mamy plandeke Waldhausen Economic. Na pewno nie przepuszcza deszczu, z tego co piszą na stronie jest oddychająca. W takim razie zostawię ją w tej plandece na ten czas. Dziękuję wszystkim bardzo! 😇
kokosnuss, ja jeszcze nie spotkałam się, żeby mi się koń przegrzewał ale fakt, że raczej staram się nie stać w super ciepłych stajniach bo uważam, że to średnio zdrowe dla konia. Minus dla mnie ogromny nie przebierania derek to ich szybsze niszczenie się. Kiedy przez 2 sezony miałam konie przebierane było widać ogromną różnicę w stanie derek - brak kładzenia się w kupie mocno wydłuża czas użytkowania.
Teraz przeliczam po prostu ile muszę zapłacić za przebieranie derek i sprawdzam, czy przypadkiem nie jest to droższe niż nowa derka na nowy sezon 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się