Siodło skokowe

trener podpowiada o nowym siodłu, by się dopasowało tylko pod mój tyłek 😀 ale jednak zastanawiam się nad używanym
Balanga1988, ale używkę przecież tez możesz dobrać, w sensie jeśli nie masz wybitnych wymagań. Osoby np. wysokie i chudziutkie mają czesto problem, bo musza mięc przedłużane tybinki. Ale jednak wieskzość wpasowuje się w te standardy i idzie coś dobrać.

xxagaxx, właśnie jestem takiego pokroju 😝 ...."wysokie i chudziutkie"......
Balanga1988, weź też pod uwagę pod jakie skoki to siodło potrzebujesz. Miałam kiedyś DM grand prix (siedzisko klasyczne) i powyżej 110cm przestało być dla mnie wygodne.
mindgame, dziękuje za sugestie
myśle, że nie wyjdziemy poza klasę N 😉
Przymierzam się do kupna nowego siodła. Zależy mi, by było bardzo dobrze dopasowane do moich koni i do mnie, a jesteśmy niestandardowi (konie - bardzo krótkie, ja - 154 cm, z krótką nogą). Zastanawiam się między Equipe, Prestige i Erreplus. Cenowo najbardiej odpowiada mi Equipe. Ale pytanie do was - gdzie jest lepszy serwis - saddlefitterzy, ktorzy dopasują wszystko, możliwość późniejszych ewentualnych korekt, no i jakość, wytrzymałość siodeł. Nie ukrywam, że nie lubię zamian. Poprzednie siodło (Prestige) miałam od nowości 24 lata i chciałabym, aby to mi starczyło do konca życia 😉 Więc musi być idealne 🙂
Siodło do skoków 120 i WKKW 2*.
Marianna, chyba bym poszła w Prestige. Można zmieniać rozstaw łęku, serwis na miejscu. O Erre słyszałam trochę negatywnych opinii. Equipe dla mnie mega wygodne Ale juz w Carbonach rozstawu łęku nie zmienisz.
Marianna, erre na krótkiego konia kompletnie nie.
Polecam Prestige i ich serwis.
Perlica, xxagaxx dzięki za opine 💐, idę zatem w Prestige 🙂
Hej, pytanie odnosnie wybitych numerów w Daw Mag Vicky. Sprzedający twierdzi że rozmiar lęku to L, a co oznacza ta S wybita przed rozmiarem siodła?
Bo teoretycznie jak są 2 rozmiary wybite tzn ze zmieniany rozstaw, ale żeby aż z S na L i odwrotnie?
Pozdrawiam 😊


Screenshot_20220302-123044.png Screenshot_20220302-123044.png
S to oznaczenie profilu siodła, skokowe, łęk L.
W przypadku zmiany rozstawy oznaczenia sa obok siebie.
Dziękuję ślicznie
🙂😉
Czy ktoś z was miał u siebie Pana/Panią z X-HORSE celem dopasowania Amerigo? Ktoś użytkuje skokowe Amerigo jak wrażenia? 🙂
Kuniaa, ja dopasowywałam Equipe'a i jestem mega zadowolona. Koń też.
Amerigo mi totalnie nie leżało. Za to koleżance bardzo pasuje i czeka na testówkę Amerigo Vega z X Horse.
Do nas dotarł już Pan z Amerigo po świętach dostaniemy testówki. Kto zajmuje się dystrybucją Butet w pl?
<b>pemi</b>, forumowa <b>OK.</b> ma bardzo dobre siodła i dużo skokówek w idealnym stanie. Mi wysłała kilka i mogłam sobie wziąć saddle fittera i dopasować. Mogę wysłać kontakt tel. na priv 🙂
Meise,
Czy mogę prosić o kontakt do forumowej Ok? 😉
xxagaxx, Dziękuję 😀
Chciałam wam powiedziec że pozytywnie zaskoczyłam się siodłem Ikonic. Kiedyś wsiadłam w model Evo i było TRAGICZNE. Decha okropna. Teraz dostałam na testy Elite i naprawdę to siodło jest fajne. Ma bardzo miekkie poduszki, możliwość wstawienia klocków mniejszych bądź większych. Jedyny minus to Twist. Jest szeroki. Nie da się ukryć że jak ktos ma z tym problem to się nie przekona. Nie wybrałabym sobie sama tego siodła, ale jak kon się zmienia itp, to naprawde jest to spoko rozwiązanie.
JustKaro   Kiedyś Windziakowa :)
01 czerwca 2022 22:16
Myślę powoli nad siodłem dla mojego młodego, choć nie wiem, za czym nawet wstępnie się rozglądać - i tak będzie zamawiany saddlefitter, ale staram się rozeznać. Zdjęcie żeby był jakiś pogląd, jak te plecy się mają - może ktoś miał/ma podobny egzemplarz.
To 3 latek, więc nastawiam się na wymienne łęki. Najchętniej skokówka, idealnie by było, jakby była głębsza i mięciutka. Jeździłam na Celi w siodle od Andersza i było idealne, ale po jej śmierci siodło poszło dalej.
278936917_390446066268029_1899983709400027621_n.jpg 278936917_390446066268029_1899983709400027621_n.jpg
JustKaro, jeśli wymienne łęki to za dużego wyboru nie masz chyba… ikonic i wintec, chyba tyle
JustKaro, to nie jest grzbiet na winteca. Ikonic tak, ale króciutki (są płaskie i siedziska wypadają ciut większe, niż standardowa rozmiarówka). Obleci GFS i nowe Pessoa, jeszcze lepiej Fairfax. Skąd jesteś?
Moim zdaniem to nie jest grzbiet na zadne docelowe siodło. W ciagu kolejnego roku ten koń się jezzcze 5 raz zmieni.
KaNie, czyli co, ma chodzić w niedopasowanym, bo się zmieni?
Najważniejsze siodło, jakie kiedykolwiek założysz na konia, to to pierwsze.
Jak siodło jest rozsądnie skonstruowane, to jest możliwość przepasowywania na bieżąco co 3 miesiące. Że takowych mało to inna sprawa.
lillid,
A napisalam gdzies cos takiego? Odnosze sie do tego, ze piszesz ze to nie sa plecy na jakis konkretny model siodła... a u 3 latka za tydzień to wlasnie ten model moze byc ok. A za 2 tygodnie totalnie inaczej. Moim zdaniem on powinien miec na ta chwile cos z mega korekcjami, ktore mozna zrobic samemu. 3 miesiace u 3-4 latka to jest za długi czas na korekcję. Szczegolnie jak jest w treningu.
KaNie, Wintec jest bardzo specyficznym siodłem z dużo mniejszą możliwością modyfikacji, niż się wszystkim wydaje. Istnieje stopień nie-pasowania siodła nie do ogarnięcia podkładkami i to jest ten przypadek. Grzbiet 3-latka zmienia się dynamicznie głównie pod kątem równowagi - reszta parametrów zmienia się znacznie wolniej, a są nie mniej istotne.
Istnieją dużo plastyczniejsze i lepiej dopracowane siodła z wymiennymi łękami, niż Wintec.
Mam proste pytanie odnośnie mojego Renka, zanim wezwę Pana Prestiga.
Jeździłam na młodej w mattes i siodło zrobiło się za ciasne ciut, lekko leżało do tyłu.
Po rekomendacji fizjo kupiłam cienką podkładkę 10 mm Kentucky, bo ustaliłyśmy że na razie nie ma co siodła poszeżać, bo to zawsze ryzyko że przestanie leżeć itp. Rzeczywiście Kentucky 10 mm vs Mattes 25mm siodło leży idealnie w równowadze, jednak nie wiedzieć czemu mimo, że siodło leży naprawdę o niebo lepiej to lekko mi wyjeżdża czaprak do tyłu.
WTF?🤣
Post został usunięty przez autora
lillid, dobry nie był na pewno, bo jakoś lekko uciskał jednak właśnie z przodu, a osteo mówiła że jak by tył wyższy to dalej by uciskało przód i kazała wyjąć mattes.
Ok w takim razie spróbuję z Winderenem 18mm, bo taki mam lub zamówię Mattesa 16mm na próbę.
Ale na logikę pasuje bardzo co napisałaś, bo to zmiana o 1,5cm jednak nastąpiła.
Może się przperosi z Winderenem, a jak nie to najcieńszy Mattes sprawdzimy.
Dużo podkładek 😁nigdy za wiele 🤣 przy młodziaku🙃
Post lillid, zniknął i nie wiadomo co napisała Perlicy 😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się