Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Pytanko - karmił ktoś dłużej tą Nuveną Light? W składzie jest groch - można dać wrzodkowi?

Pytantko nr 2 - ile płacicie mniej-więcej za badanie krwi takie pełne, "na niedobory"?
Sankaritarina, - co do dwójki - 260zł jakiś rok temu.
Sankaritarina, ja płaciłam 230zl w październiku
Sankaritarina moja koleżanka karmi już kilka miesięcy wrzoda i jest zadowolona, a co do badań krwi to ja w zeszłym roku płaciłam 230zl
Ja też ok 220 zł za pełne badanie. W przyszłym tygodniu robimy nowe badania, więc mogę wrócić z aktualizacją.
Dzięki! Dobrze wiedzieć.

charlieeee, O, super! My to i tak jemy ilości "homeopatyczne".... no ale worek Brandona za 130 zł vs. worek Nuveny za tam, 80 czy 90, to jest różnica......

Szarpnęłam się na ten mesz Sukcesa. Fajna sprawa tj. żadnych cudacznych dodatków, raptem kilka składników, ale to akurat dobrze. Rudy nieco zamarudził tj. zjadł bez przekonania.... za to Złoty wylizuje cały żłób.... kraty, bo może akurat coś tam gdzieś zostało... Potem szuka jeszcze pod żłobem - może akurat coś spadło...
Te konie dziwne są. 🤣
A w tej Nuvenie są w składzie otręby pszenne i owsiane ,to koń z wrzodami może ?
kasia2107rafal a w brandonie, którym dużo osób karmi co jest? te same otręby 😉liczy się żeby poziom skrobi i cukrów nie przekraczał tych 20% 🙂 oczywiście są też konie bardziej wrażliwe ,które będą wymagały jeszcze niższego ich udziału to już kwestie indywidualne

Czy znajdę jakiś sklep który ma opcję sprzedaży próbek pasz? O nubie wiem, ale szukam czegoś co ma wybór pomiędzy różnymi producentami... moja kapryśna menda wypina mi się praktycznie na wszystko, co sprawdzałam i nie chce mi się wykładać już kasy na całe worki dla sprawdzenia i wolałabym najpierw mieć możliwość przetestować. Czy zostaje mi opcja pytania po producentach/dystrybutorach konkretnych marek?
koń wrzodowy
Zapytaj w hayloft 🙂
charlieeee, ok,dziękuję za odpowiedź . Mi wet zwrócił tylko uwagę że unikać zboża ,ale ja dopiero na początku drogi z podejrzeniem wrzodów dlatego pytam . Bo wiem ,że tutaj od praktyków mogę się czasami więcej dowiedzieć/nauczyć niż od wetow .
Zaczęłam kolejne podejście z sieczką. Dengie Hi-Fi Lite mojej żartej kobyle średniosmakowało.
Teraz przerzuciłyśmy się na sieczki nowej, polskiej firmy Equimm. Mogą być stosowane jako sieczka lub jako pełnoporcjówka. Ale obłędnie pachną! 😍Sama bym zjadła. Na pierwszy rzut wzięłam z koleżanką sieczkę dla koni pastwiskowych Pasture Living.
Kasija, to są chyba szwedzkie sieczki/pasze, nie polskie. ta firma jest tylko dystrybutorem a sam produkt jest marki Medow meal.
Jak kogoś interesuje to wrzucam musli Marstall Gastro:
50699CBD-67B2-49B3-AF28-5F34CE27814E.jpeg 50699CBD-67B2-49B3-AF28-5F34CE27814E.jpeg
85A09845-9272-42F1-84A7-16014A39581F.jpeg 85A09845-9272-42F1-84A7-16014A39581F.jpeg
Sukces pasza hodowlana z sieczka.
Taką mi znajoma polecila.
Znacie? Chwalicie?
Sombre, dużo białka, szybko „tuczy” zabiedzone konie. Utrzymuje w fajnej formie konie spalające się. Karmię nią od 1,5 roku.
Chcialam kupic jako dodatek dla wysokoźrebnej a potem karmiącej. Normalnie sianko owies marchewka buraczek.
Sombre, moje dwie kobyły hodowlane są właśnie na tej paszy pełnoporcjowo.
Jedna je wiadrami 🤐 a druga ledwie 3 miarki na dzień plus stały dostęp do siana.
Ja sobie chwalę te pasze za prosty skład, bez udziwnień i aromatów.
Jednak wiele osób w tym wątku puka się w czoło na hasło „pasza sukces”
Przykladowo moje psy dostają surowe mięso ryby jajko twarozek podroby itp a dla konia siano i siano to i dodatkow szukam zeby urozmaicic🦄
Konie nie potrzebują urozmaicen.
Potrzebują możliwie stałej i zbilansowanej diety.
Sombre, jeżeli koń (niesportowy) na stałym dostępie do siana wygląda dobrze to wystarczą mu same witaminy dodatkowo.
Klacz źrebna ma wyższe zapotrzebowanie niż koń rekreacyjny.
Paszy dla klaczy jest wiele, trzeba dobrać optymalną opcję dla konkretnej kobyły.
Biore sobie wasze rady do serca. Pytam tez lokalnych hodowców koni. Dzięki 😘
Cześć. Chciałabym się podpytać, co sądzicie o zbilasowaniu takiej diety dla konia: rano - pół miarki owsa całego, sieczka z lucerny, witaminy pro-linen (niestety na wszystko, czyli pewnie na nic? :/), MSM + wit. C, kolacja - pół miarki owsa całego, sieczka z lucerny. Koń mało pracuje, siodło 2 razy w tygodniu, lonża 2-3 razy w tygodniu. Poza tym jest na pastwisku, dostaje dobre siano, jest zdrowy. W boksie ma lizawkę z selenem. Badań krwi nie robiłam jak dotąd.
Aletra, ale co to za bilansowanie jest - bo nie kumam.
Koń ma dwa posiłki dziennie, na które je owies, do tego sieczka i garść witamin.
To jest ta zbilansowana wersja czy ty chcesz to co teraz masz zbilansować?

Jeśli ta druga odpowiedź to najrozsądniej będżie chyba jako trzeci posiłek w ciągu dnia dać balanser w ilości adekwatnej do dawki owsa.

kotbury, po prostu zastanawiam się, czy nie robię jakichś rażących błędów w komponowaniu posiłków. Czytałam o stosunku wapnia do fosforu, o tym, że witamina C np. potęguje wchłanianie żelaza, że nie powinno się jej podawać długo lub bez przyczyny. My przyczynę mamy, jest dodatkiem do MSM, które koń przyjmuje w celu poprawy kondycji stawów, mięśni.
A rozwiniesz proszę myśl z ostatniego zdania, tj.: Jeśli ta druga odpowiedź to najrozsądniej będżie chyba jako trzeci posiłek w ciągu dnia dać balanser w ilości adekwatnej do dawki owsa.
Aletra jeżeli koń dobrze na tym funkcjonuje i nie ma niedoborów (warto sprawdzić) to chyba nie ma sensu za bardzo kombinować, jedyne co to bym jednak kupiła lepsze jakościowo witaminy, albo balancer do owsa
charlieeee, Hej, rozumiem, a co u Ciebie się sprawdza jako balancer?
Aletra ja korzystam z balancera nuby i jestem bardzo zadowolona, wiem, że fajne ma też saracen
z witamin ogólnych sprawdziły mi się equina meganutril (proszek), marstall force (granulat), eggersman
Aletra, ja z balancerów polecam equine nutriplan. wtedy w zasadzie jak nie ma w badaniach konkretnych niedoborów to nie trzeba dodatkowych witamin.
Konie nie potrzebują urozmaicen.<br>
Potrzebują możliwie stałej i zbilansowanej diety.

faith,
Tylko, ze bogatość diety, w rozłożeniu na czynniki pierwsze, decydują, czy coś jest bardziej lub mniej przyswajalne. Skład podany na opakowaniu jest ustalany za pomocą prostych działań typu: spalanie, odparowywanie. Nijak ma sie do przyswajania przez organizm. Dobry przyklad: uzupełnienie zawartości wapnia-standardowo-weglan wapnia. Warto poczytać, czy wapn moze byc w takiej formie, jak weglan wapnia, przyswojona przez konia (nie!). I co z tego? Wiekszosc bilansuje poziom tego pierwiastka wyłącznie w taki sposób (legalny-dyrektywy).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się