Stajnie w Warszawie i okolicach

ElSalvador, jesteś marzeniem każdego zarządzającego stajnią! Akceptujesz wszystko, nawet to, czego nie wiesz. Naprawdę, zadziwiłaś mnie niezmiernie. Nie rozumiem, jak można nie przeczytać czegoś, co bezpośrednio dotyczy warunków, w jakich stoi mój koń.

Dorzucę tylko taki kamyczek do tego oceanu szczęśliwości.

Nie wiem, czy pamiętasz, jak miesiąc temu, w połowie stycznia, była okropna wichura, taka, że powyrywało drzewa, pozrywało dachy, nie było prądu. Nasze konie wtedy stały cały czas na padokach, bo nikt nie pomyślał, że należy je sprowadzić. O, przepraszam, nie stały, a latały jak oszalałe, pozrywały pastucha między padokami i jeden się uszkodził. To jest dla mnie przykład kompletnego braku odpowiedzialności za konie, które mają pod opieką. To przykład, jak "nowy zarządca jeśli chodzi o dobro koni reaguje bardzo szybko."
Albo czy sądzisz, że koń, który po miesiącu nowego ładu zaczął tkać jest dowodem, że koniom, że jest tam dobrze? Pewnie jest szczęśliwy, bo w końcu znalazł ujście dla swojej frustracji.

Super, że place zostały zabronowane, ale to nie przyszło z nowym ładem, bo odkąd pamiętam, place w Zaborowie były bronowane. Chyba że chodzi o to, że nowy zarządca z tego nie zrezygnował. Jeśli tak, to faktycznie cześć mu i chwała.

Jeszcze raz powiem: cieszę się, że jesteś zadowolona, cieszę się, że są tam konie, którym jest dobrze. Ale nie przedstawiaj tego jako obraz całej stajni, bo to jest po prostu nieprawda.

Co do stajni, o które pytałam: możesz przynajmniej powiedzieć, od której z tych dwóch po stokroć byś wolała Zaborów?

Gillian, oczywiście każdy inaczej ocenia co znaczy że siana jest mało lub dużo. A jeśli do tego brak jakiejś miarodajnej informacji określającej ile kg siana koń dostaje dziennie, bo zarządca zabrania zważyć kostkę, to raczej można podejrzewać, że jest go mało. Kupka siana leżąca w kąciku boksu wygląda mizernie, a jak się jej dotknie, jest jeszcze mizerniej, bo widać, że została roztrzepana, przez co wizualnie jest go więcej niż faktycznie.
Przeglądam jeszcze okolice S7 a że mam dużo czasu tzn. mogę się gdzieś zapisać w kolejkę to będę wdzięczna za polecenia 🙂

Edit: czy ktoś trzeba konia w EZ Ranch?
BUCK   buttermilk buckskin
19 lutego 2022 16:03
Euforycznie brak większych padoków, konie stoją na raczej tak wielkościowo większych kwaterkach i tylko do obiadu, reszta infrastruktury taka jak w ośrodku sportowym, bo to jest ośrodek sportowy 🙂 wyjazd w teren nie należy do łatwych
BUCK ojjj no to trochę szkoda a ten drugi ośrodek, polecony w wątku westowym ma pensjonat?
wiem, że chciałam bez rekreacji no ale...
Trusiu, nie czytam bo nie muszę. Zdobyta wiedza i wykształcenie mi na to pozwala. Generalnie jestem świadomym konsumentem.

Co do zerwanych pastuchów i wycieczek koni to owszem wiem o tym, pytanie czy zgłosiłaś zarządcy problem? Czy Zareagował on na Twoja informacje? Wiesz ze przed nowym ładem tez zdarzały się takie sytuacje?

Na prawdę nie chce kontynuować tej dyskusji, nigdy nie lubiłam tego forum 🤷 - chciałam tylko by osoby szukające stajni zajrzały i na własne oczy przekonały się „jak źle” jest w tym znienawidzonym przez Was Zaborowie. Nic więcej. Wzamian teraz czuje się jakbym sypiała z zarządca za kostkę siana 🙈 takie rzeczy tylko na re-volcie 😅

Co do tkajacego konia to nie wiem o czym piszesz, trudno mi się wypowiedzieć.

Zaś w zakresie tego, która stajnia to zapraszam na prv.
Jej, podbijam-czy mamy tu kogoś stacjonującego aktualnie w Loco?
Potrzebuję informacji z pierwszej ręki, chętnie porozmawiam też na priv🌹
BUCK   buttermilk buckskin
19 lutego 2022 19:09
Euphorycznie właśnie trafiłam na info ""Stajnia HORSE SPORT ACADEMY w Łbiskach (k. Piaseczna) posiada wolne boksy"". stajnia robi wrażenie (byłam tam towarzysko) jedyne co mnie w ogłoszeniu zmartwiło, to to że padoki tylko 5h dziennie i dziennie tylko 12kg siana ...... za to w teren wyjazd od razu ze stajni
BUCK, akurat totalnie nie polecam, to nie jedyny problem 😉
Zbieram opinie o stajni przy Hotelu Alexandrium w Krubkach Górkach. Czy ktoś trzymał tam kiedyś konia? Mile widziane także opinie osób pracujących tam jako instruktor.
Martita   Martita & Orestes Company
20 lutego 2022 13:50
akzab A napiszesz coś więcej? Spotkałam do tej pory dobre opinie. Sama z koniem nie stałam.

A jak już się odzywam to i zapytam.
Jakieś nowsze info o stajni w Starym Koniku?
Szukam stajni z hala z dobrym dojazdem z dolnego Mokotowa. Do 1500 zł.
Zależy mi na codziennym padokowaniu dłużej niż 3h, karmieniu 3x dziennie, dużej ilości siana.
Martita, tak ale wolę na priv 😉
Trusiu, nie czytam bo nie muszę. Zdobyta wiedza i wykształcenie mi na to pozwala. Generalnie jestem świadomym konsumentem.<br>
<br>
Co do zerwanych pastuchów i wycieczek koni to owszem wiem o tym, pytanie czy zgłosiłaś zarządcy problem? Czy Zareagował on na Twoja informacje? Wiesz ze przed nowym ładem tez zdarzały się takie sytuacje? <br>
<br>
Na prawdę nie chce kontynuować tej dyskusji, nigdy nie lubiłam tego forum 🤷 - chciałam tylko by osoby szukające stajni zajrzały i na własne oczy przekonały się „jak źle” jest w tym znienawidzonym przez Was Zaborowie. Nic więcej. Wzamian teraz czuje się jakbym sypiała z zarządca za kostkę siana 🙈 takie rzeczy tylko na re-volcie 😅<br>
<br>
Co do tkajacego konia to nie wiem o czym piszesz, trudno mi się wypowiedzieć.<br>
<br>
Zaś w zakresie tego, która stajnia to zapraszam na prv.<br>


ElSalvador,

Ale co miałam zgłosić? Że wieje silny wiatr łamiący drzewa i zrywający dachy? Że konie wpadają w panikę jak wieje? Że w pewnych warunkach pogodowych należy konie zamknąć w boksach, bo mogą sobie krzywdę zrobic? Bez przesady, osoba mająca konie pod swoją opieką powinna sama pewne rzeczy przewidywać, a nie czekać, aż pensjonariusz coś zgłosi. Nie rób z faceta idioty, któremu trzeba takie rzeczy uświadamiać.

Dla porównania: przy podobnej pogodzie w mojej obecnej stajni tak zachowała sie właścicielka: wysłała rano smsa, że wszystko jest pozamykane i pozabezpieczane, konie w boksach, jeśli planujemy przyjść, prosi o dokładne zamykanie wszystkich drzwi. Późnym popołudniem przysłała kolejnego, że już się uspokoiło, konie na padakach i wszystko w porządku. Trochę inne podejście, prawda? Naturalnie nie myślę, że zarządca zaborowski będzie wysyłał smsy, taka śmiała myśl nawet do głowy mi nie przyszła. Chodzi mi o zabezpieczenie koni. To jest jego obowiązek, a nie coś, co może zrobić albo nie, w zależności od chęci czy okoliczności. No, chyba że to kolejna rzecz poza podstawową stawką, za którą oddzielnie trzeba płacić, widniejąca gdzieś w tajemniczym cenniku dodatkowych usług, o którym pensjonariusze sobie szepczą, a który nie jest jawny (chyba że się ostatnio ujawnił, o czym nie wiem, jeśli tak, uwagę wycofuję).

Chciałabym jeszcze dodać, że nie wszystko widzę jako złe. W regulaminie są punkty, które mają sens i dawno powinny być wprowadzone. Np. pilnowanie dzieci przez opiekunów (niektóre mamuśki nie kumają, że mimo, że na ujeżdżalni jest piasek, to nie jest piaskownica, na którą wpuszcza się dziecko, żeby w piaseczku się pobawiło), psy na smyczy czy przestrzeganie zasad poruszania się na ujeżdżalni. Kwestia tego, czy będą egzekwowane (bo psy nadal biegały luzem) i czy w ogóle są egzekwowalne, bo np. ujeżdżalnia głównie jest opanowana przez szkółki i jeśli osoby prowadzące zajęcia nie będą tego mówić swoim uczniom, to uczniowie nie będę tego przestrzegać. A ponieważ szkółkowcy raczej robią swoje nie patrząc na to, co wokół, mam wątpliwości, czy zechcą się tym kłopotać, bo to jednak w pewnym stopniu ogranicza tok zajęć. Kiedyś poprosiłam, żeby prowadzący zajęcia powiedział, w jakiej kolejności skaczą przeszkody, to dostosuję swój tor jazdy. Usłyszałam, że z góry nie wie i zmienia z chwili na chwilę. Czyli zasada nigdy nie wiesz, czego można się spodziewać.

Na zakończenie wyjaśniam, że nie nienawidzę Zaborowa (a propos “znienawidzony Zaborów"). Spędziłam tam parę lat, i chociaż nie wszystko mi się podobało, lata te miło wspominam i bardzo żałuję, że sytuacja potoczyła się tak, jak się potoczyła.
trusia, cieszę się, że podoba Ci się podejście właścicieli w obecnej stajni. Ja staram się paść swojego by żaden wiatr mi go z pastwiska nie zwiał. Dużo zdrowia dla Twoich koni!!
Ja staram się paść swojego by żaden wiatr mi go z pastwiska nie zwiał.
Przepraszam, musialam…
Lol… ale ze serio? Przy takim poziomie argumentów to dyskusja tutaj chyba nie ma większego sensu. 🤣
Padlam
martrix, Jeden lubi jak mu Cyganie grają, inny jak skarpety śmierdzą… Trusia cieszy się, że jej konie w wietrzne dni zostają w boksie, ja cieszę się jak mój koń w wietrzne dni wychodzi na pastwisko. Nie wiem co na to osoby, które trzymają konie wolnowybiegowo? Generalnie nie widzę sensu kontynuować tej dyskusji, co kto lubi i czego potrzebuje .0246974398934E+34;

Napisałam że pasę konia w formie żartu, dla rozluźnienia atmosfery. Nie mam potrzeby dalej wdawać się w dyskusje o niczym. Trochę mi głupio, że nawet żart trzeba tutaj tłumaczyć 🙈
No patrząc na poziom poprzednich postów to raczej i tak dyskusja większego sensu nie ma.
Nevermind   Tertium non datur
20 lutego 2022 22:33
ElSalvador, Mam wrażenie, że nie zdajesz sobie sprawy z powagi sytuacji. W ostatnich dniach były wichury, a nie taki sobie wiatr co tam sobie wiał. Nie ma u Was drzew? Wszystkie konie są perfekcyjnie spokojne w każdej sytuacji? Padoków nie da się rozwalić, choćby było trzęsienie ziemi? Kiedy trzyma się konie wolnowybiegowo, to zazwyczaj ma się chociaż wiaty. Widziałam właśnie zdjęcie konia, któremu przez te wichury w plecy wbiła się gałąź, i to nie taka sobie gałązka, ale się potężny konar. W opisie podano, że gdyby nie wiata koń by już nie żył.
Nevermind, otóż to, masz rację ale jak widać ElSalvador, tak uderzyło dodatkowe siano od Roberta do głowy (mam nadzieję, że chociaż z kostek a nie z własnych upraw), że nie przemówisz…
trusia, dobrze prawi. I absolutnie nie chodzi o to aby kogokolwiek oczerniać czy siać nienawiść do stajni. Po prostu to sama prawda i tyle.
Nevermind, tak jak Ciebie rozumiem bo zapewne w Zaborowie nie byłaś - skoro o drzewa pytasz, tak patrycjasz nie rozumiem wcale. Padoki były naprawiane cały weekend na bieżąco. Byłam codziennie od pt do nd (choć w pt później). Konie na padokach nawet w sobotę były spokojne, dzisiaj było troszkę ruchliwiej, ale nie niebezpiecznie. Nie chciałam tego pisac żeby nie było ze reklamuje zaborów i znowu więcej siana Salwador dostał 🙈

Patrycja nie oceniaj innych swoją miarą. Stać mnie na większość stajni w Warszawie i pod Warszawa i stać mnie na to by mój kon w Zaborowie miał swoje siano ….

Czy na tym forum jest jakiś admin? Czy ktoś nadzoruje komentarze niektórych użytkowników? Czy mozna tak publicznie kogoś obrażać?
Nie można, tyczy się wszystkich, którzy za chwilę powylatuja.
Ps. Admin też czasem sypia.

Proszę o powrót do dyskusji w firmie kulturalnej, w razie problemów polecam sobie wyjaśnić osobiście wszystko w stajni jak normalni ludzie.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
21 lutego 2022 07:50
Martita, nie wiem czy są miejsce, ale może stajnia w Goraszce? Co prawda na ten moment stawiają hale i walczą z błotem trochę, ale przeniosła tam konia moja podopieczna ze Szwadronu, bo potrzebowaliśmy warunków dla konia super i jesteśmy bardzo zadowolone.
Nevermind, to ja może Tobie wyjaśnię, że konie stoją na polach i nie ma tam ani jednego drzewa czy np. postawionych wiat, a co za tym idzie konie nie mają możliwości schronienia w trudnych warunkach atmosferycznych…

ElSalvador, po tym co napisałaś mój komentarz wydaje mi się jeszcze bardziej trafny.
Nikogo nie oceniam, jedynie nie rozumiem tak ślepego polecania stajni za wszelką cenę na forum.
patrycjasz, masz racje, wydaje Ci się.

Komentarz faith jest słuszny- temat wątku to stajnie w Warszawie i okolicach, a nie temat Zaborowa. Wy dałyście swoje opinie, ja dałam swoją, z tą delikatna różnicą, że mój koń dalej tu stoi, wasze już nie.

W zakresie sprzedawania się za kostkę siana napiszę krótko- nie życzę sobie. Potraktuje to jako brak argumentacji (i poniekąd kultury języka). 🙂
<b>patrycjasz,</b> masz racje, wydaje Ci się. <br>
<br>
W zakresie sprzedawania się za kostkę siana napiszę krótko- nie życzę sobie. Potraktuje to jako brak argumentacji (i poniekąd kultury języka). 🙂

ElSalvador,

Nigdzie tego nie napisałam ani nawet nie zasugerowałam 😉
patrycjasz, No jasne, tez ci coś miłego powiem, ale na żywo 😉
ElSalvador, spoko ale od razu mówię, że na pensjonat w Zaborowie już nie dam się namówić… 😉
Dziękuję wam wszystkim. trusiiiam, gabrysiam, pawlusiam, annusiam i td. ŻE WAS TUT NIE MA ⛔⛔⛔⛔
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban 3 dni
Komentarz moderatora: Nie piszemy po narkotychach ani alkoholu.
<b>martrix,</b> Jeden lubi jak mu Cyganie grają, inny jak skarpety śmierdzą… Trusia cieszy się, że jej konie w wietrzne dni zostają w boksie, ja cieszę się jak mój koń w wietrzne dni wychodzi na pastwisko. Nie wiem co na to osoby, które trzymają konie wolnowybiegowo? 
ElSalvador,

Proszę, nie wciskaj mi tego, czego nie napisałam.  Nie pisałam o zwykłym wietrze, ale o wichurze, która łamała i wyrywała drzewa i wiele regionów pozbawiła prądu nawet na kilkadziesiąt godzin.  Jesteś kompletnie bezkrytyczna, w dodatku manipulujesz wypowiedziami, żeby dopasować je do swojej wizji obecnego stanu rzeczy.  Trochę to przypomina syndrom sztokholmski.  Mało tego, podpierasz się przykładami, których znaczenie jest kompletnie nieporównywalne.  To pikuś, że konie dostają śladowe, w stosunku do ich potrzeb, ilości siana, ważne, że place do jazdy zostały zabronowane!

Chyba czas przerwać naszą rozmowę, bo nie potrafię porozumieć się kimś, dla kogo liczy się teza a nie fakty. Może powodem jest też to, że jesteś świadomą konsumentką, która nie musi czytać, żeby znać treść tego co nie czyta, bo ma wykształcenie 😉 a ja z moim wykształceniem muszę zapoznać się z treścią, żeby wiedzieć, o co chodzi. Tak więc nie funkcjonujemy na tej samej płaszczyźnie i może tego powodu mamy różne punkty widzenia i wzajemnie się nie rozumiemy. Miłego dnia życzę.

 

Potencjalnym klientom zainteresowanym warunkami w Zaborowie chciałabym wyjaśnić, że te regularne posiłki, o którym pisze świadoma konsumentka, są przygotowywane przez samych pensjonariuszy (o treściwym teraz piszę).  Jeśli ktoś tego nie robi, konie dostają sam owies.  Pensjonariusze przygotowują na zapas posiłki w pudełkach.  Niestety, ta końska dieta pudełkowa jest rozwiązaniem tylko dla posiłków suchych. Jeśli koń ma jeść mokre, trzeba być w stajni codziennie.  Pewnie można za tę usługę dodatkowo zapłacić, ale tylko zgaduję, bo ani oficjalnej listy ani cennika usług dodatkowych nigdy nie widziałam, a tylko słyszałam, że jest.
majeczka   Galopem przez życie!
23 lutego 2022 22:03
Ktore hale namiotowe polegly podczas ostatniej wichury? W Siedliskach i Podolszynie pozrywane częściowo dachy 🙁 a jak u Was? Dalej uwazam ze hala namiotowa to pomiot szatana i samo zło, nie moge sie nic a nic do nich przekonac 🙁
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
23 lutego 2022 22:43
Nasza stoi, ale ona chyba wzmocniona, nie na naszą strefę wiatrową.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się