dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

dziękuję za odpowiedzi. niedawno robilam selen, mamy niedobór, już suplementuję, ale zastanawiałam się po jakiej przerwie warto zasuplementować aby utrzymywał sie w normie 🙂
Chcialam wam powiedzieć że selen nawet w normie może nie świadczyć o tym ze jest ok, jeśli są objawy. Nie wiem czy pisalam tutaj, ale kon mi się pocil jak wściekły i wystarczył zastrzyk z selenu i problem zniknął!
Czy ktoś stosował u konia po ochwatowego Glucogard z Hippolyta? Faktycznie pomaga tak jak opisują? Mam kuckę po ochwacie (już dwa lata po) i zbliża się wielkimi krokami wiosna czyli trawa. Kucka nie wychodzi na trawę, ma odcięty dostęp do niej gdzie się da ale mimo to coś tam zawsze znajdzie na wybiegu (ogromny obszar z dostępem do rzeki). Niestety w zeszłym roku musiała wylądować sama na piaszczystej kwaterce na całe lato bo jednak tej trawy wpadło za dużo i kopyta się pogorszyły. Chciałabym tego uniknąć w tym roku bo słabo to zniosła psychicznie. I szukam jakiś wspomagaczy.
meggi007 ja podaje mojej kucynce z EMS i po ochwacie. Dwa lata temu mimo suplementacji miała epizod ochwatowy w lecie, bo troche poszalałam z wypuszczeniem na trawe (zamiast 30 minut wypuszczałam na godzine) ale jak się okazało podawałam tego Glucogard za mało ( dopiero w Hippovet dobrali odpowiednią dawke). W zeszłym roku zaczęłam suplementacje jakoś w połowie lutego, zalecona dawka i cały sezon koń nawet nie zamacał na twardym, a trawy też jak na nią miała sporo.
Nam jeszcze kowal polecała inny suplement dla takich koni, ponoć bardzo dobry ale moja kucka nie chciała tego jeść.
Takiej odpowiedzi trzeba mi było! 😀 Dziękuję. Zatem zamawiam.
Czy Yarrovia joints ma postać granulatu czy proszku?
faith, granulatu. Dla mnie to była strata kasy.
Ponieważ?
faith, mam konia z problemem w stawie skokowym i jak przy niektórych suplach widzę wyraźne działanie tak po tym kompletnie nic. Plus ma taki specyficzny smrodek, bardziej wybredne konie mogą nie chcieć. Mój jadł.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
21 lutego 2022 21:11
Wiem, że nie ten wątek ale nie bardzo wiem gdzie zapytać. Szukam dostępu do Compagel ?
domiwa, takie rzeczy to u weta tylko...
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
21 lutego 2022 21:24
Tak wiem. Ale problem jest z dostępnością w ogóle. Dlatego szukam rozwiązania bo mój wet polecił szukać po innych wetach, którzy może mają stare zapasy
domiwa, nie wiem skąd jesteś... ja biorę od wetów ortopedów, bo raczej mają takie rzeczy. Szpotański, Antczak, Przewoźny, Peczyński...
Wiem, że nie ten wątek ale nie bardzo wiem gdzie zapytać. Szukam dostępu do Compagel ?
domiwa, to jest to samo co tensolvet 50000 i możesz kupić w necie z DE.
Szukam witamin w postaci tabletek. Znalazlam i kupiłam MIKITA equvital, i się zastanawiam czy znajdę coś innego w tej formie. Granulatu nie chce, tylko tabsy które mogę podać z ręki, bez wiadra ( na którego widok zaczął świrować, a stoi na samym sianie). Plus do poidła dostaje AD3E i b complex.
BUCK   buttermilk buckskin
26 lutego 2022 11:01
siwaaa eggersmann mineral bricks ? stosuję właśnie jako witaminy, wykorzystując cukierkowy kształt
BUCK, ajjj zapomniałam o nich. Utkwiły mi tylko te w granulacie. Skończę ten kg i zamówię eggersmana. Dzięki 😉
siwaaa, - hippovet też ma w formie cukierków, semper cube.
keirashara, nie znam. Muszę oblukac. Dzięki 😉

Potrzebuje coś co dam z ręki i jak najmniejsza ilość, która zapewni dzienne zapotrzebowanie.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
26 lutego 2022 13:00
Dostałam niedawno zalecenie od kowala suplementacji, z powodu słabszych kopyt (2 podbicia w zimę się trafiły) ale z badań krwi nie wynikają żadne niedobory (miedź, cynk, selen)
Pytanie brzmi, czy suplementować czymś mimo wszystko czy jednak odpuścić?
BUCK   buttermilk buckskin
26 lutego 2022 13:37
a krzem, siarka, biotyna ?
Pati2012, - jak robiłam rok temu badania to cynk i miedź niby były w normie, ale koń rudawy... dostał mimo wszystko suple i zaczął być bardziej czarny 😉
Czasami organizm potrzebuje więcej niż zakładają dolne parametry normy. Jeśli ogólnie ma słabsze kopyta to ja bym suplementowała, raczej nie zaszkodzi. Wiadomo, to koszt, ale imo lepiej jednak dosypać do żarcia niż za leczenie.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
26 lutego 2022 13:59
BUCK, tego nie sprawdzałam
keirashara, oo to faktycznie, coś było na rzeczy. Suplement juz mam, także jeden wydatek mniej 😅
siwaa oprócz wspomnianych eggersmannowych mineral bricksów i hippolytowych semper cube są jeszcze hoveler oryginal reformin stixx, batony pavo summer fit, equifirts vitalbaar w wersji zbożowej i bez zbożowe i Marstall Stall Riegel. Być może jeszcze jakaś marka coś ma.
Kiedyś był problem z witaminami do podania z ręki, teraz już można wybierać.
megi007, ja się zatrzymałam od lat na proszkowych, ostatnio wynalazłam eggersmana /hovlevera granulat. I na tym się zakończyło.
Mój koń chętnie je ten produkt:
https://pro-linen-shop.pl/pl/p/Pro-Linen-Makuch-z-Czarnuszki-z-dzika-roza-2KG/317

Czy na rynku znajdę coś lepszego? Nie będące np. proszkiem? Tańszego w ogólnym rozrachunku?

Dzięki za wskazówki.
Makuch z czarnuszki jest tani w jarpaszu. Jest w drobnym pellecie. Za bodajże 25kg zapłaciliśmy nieco ponad 50zl? I podzieliliśmy się workiem. Owoc róży podaje suszony, ze swoich zapasów nazbieranych jesienią - najbardziej budżetowa wersja :p
Cynk i miedz. Co najlepiej kupić?
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
27 lutego 2022 20:22
Do znudzenia 😁 Hesta+. Mają i cynk i miedź. I bardzo dobrze się przyswaja.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
27 lutego 2022 20:33
xxagaxx, biotyna z miedzią i cynkiem od podkowy
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się