Konie zimnokrwiste i pogrubiane

BUCK, bo to się i z długością strzemion wiąże 😉 przy szerokim twiście i bardzo szerokim koniu by noga układała się powiedzmy 'poprawnie' (w sensie, żeby nie było, że albo łydka, albo kolano całkiem odstawione) to puśliska wypadają krótsze 😉
te siodła, które mam obecnie co prawda usadzają mnie nieco wyżej(nie jakoś drastycznie), ale dzięki temu mają węższy twist i pozwalają na poprawne ułożenie nogi przy dłuższych strzemionach 😉 - w wintecu godzinna jazda potrafiła być już ponad moje siły :/ i co jakiś czas zwyczajnie wyjmowałam nogi ze strzemion by odpoczęły :/
Zapewne gdzieś to już było, ale z wdzięcznością przygarnę wszelkie polecenia specyfików ułatwiających rozczesywanie i poprawiających kondycję grzywy i ogona u zimnioczków. Mam parę sprayów, ale kupowałam je dla arabka i u mojego kartofelka niestety nie zdają egzaminu. Dodam, że kartofelek jest czarny i bardzo bym chciała utrzymać te włosie w jak najlepszym stanie (czy połysk u zimnioczków to marzenie ściętej głowy?🤔😉
Okami, u nas sprawdza się zwykła odżywka od Black Horse (ale mają też jakieś lepsze wersje, nie testowałam). Na zdjęciu nie widać, bo włosy roztrzepane po bieganiu, ale są gładziutkie, nabierają objętości i błyszczą. A ogon jaki po tym piękny, super się rozczesuje. Na szczotce zostają pojedyncze włosy, te które i tak by same wypadły 🙂
20220222_140422.jpg 20220222_140422.jpg
Kucek1331, Ale pięknie!💗 Miałam od black horse, ale w sprayu i niestety był bardzo niewydajny - albo po prostu ja stosowałam go przy każdej możliwej okazji jak głupia. Twój tez jest w sprayu, czy może masz coś innego? Trochę tego jest od black horse i nigdy nie wiem co wybrać. 😝
Okami, - ja mam ślązaka, ale on też ma włos taki miękki, nie do końca prostu i gładki jak szlachetniejsze konie. Dobrze u niego się sprawdza do czesania CDM dreamcoat. Jak włos jest wysuszony mocno błotem czy czymś to na mokro, przy myciu, ludzka odżywka nawilżająca z bogatym składem. Zwykle brałam mu moje niewypały 😂
Dużo też daje dieta, zauważyłam zmianę na plus po urozmaiceniu. Kiedyś jadł siano, owies i tylko biotynę/witaminki w okresie linienia. Trochę nas życie zmusiło do wdrożenia odrobiny paszy, witaminek na stałe i regularnie meszu. Dalej w dawkach jak dla chomika, ze względu na tycie, ale sama w sobie kondycja włosa bardzo się poprawiła, choć niby wcześniej też nie było na co narzekać 😉 Jeśli traci kolor i ogon robi się rudy to warto sprawdzić cynk i miedź, może mieć niedobory lub przy dolnej granicy, po podniesieniu do właściwego poziomu powinien być czorny znowu.
keirashara, Ślązaki potrafią mieć piękny włos.🙂 W moim przypadku jest to akurat polski koń zimnokrwisty. Sierść ma cudowną - lśniącą i mięciutką jak pluszowy miś. Jednak grzywa i ogon to istny busz. Po rozczesaniu nabiera odrobinę połysku, jednak samo rozczesanie jest bardzo kłopotliwe, a do tego włos jest mocno kręcony i robi się z tego prawdziwe afro. 🙄 Gdzieniegdzie trochę się rozprostowuje i są ładne, drobne fale, ale czasami się zastanawiam skąd ten skręt… może był gdzieś fryz w rodowodzie. 🤔 Mamy dopasowaną paszę, a w niej witaminy i suple, bardzo ładnie widać jak działa to na sierść, jednak grzywa i ogon to nadal problem.
Trochę się boję dawać ludzkich odżywek, bo to typ lizawki, liże wszystko i wszystkich. Do ogona by sięgła, a jeśli nie ona, to na pewno towarzysząca jej na łące źrebica.
Okami, - ja mówiłam o ludzkich do mycia i spłukania 😉 Takiego full spłukania. Co jakiś czas robię taką kuracje i widać różnicę, bo końskie sprawę mało kiedy nawilżają.
Tak na prawdę to trzeba testować, bo np. szeroko polecany leovet to u mojego była klapa, tak samo black horse (wszysto się kleiło do niego 🤢😉. Mój nie ma właśnie ładnego włosa, a taki puszek, z tendencją do wykruszania się. Trochę mi zajęło ogarnięcie odpowiednich kosmetyków i pielęgnacji 😅
keirashara, Do spłukania to nie jest taki zły pomysł, można przetestować. Ja już odgórnie założyłam, ze bez spłukiwania, bo przy pielęgnacji kręconych (u ludzi) różne rzeczy się testuje, łącznie z myciem włosów samą odżywką i zostawieniem masek do wchłonięcia i zapomniałam, ze przecież normalni ludzie tak nie robią. 😂
A polecasz coś szczególnie?
Post został usunięty przez autora
Okami, używam konkretnie tej: http://sklep.blackhorse.org.pl/lsniace-wlosie-i-siersc/8-dwufazowa-odzywka-shining-gloss.html
Duża butelka starcza mi na rok, a dodam, że używam jej za każdym razem jak jestem. Jedynie przelewam do mniejszych spray'ów, które jakby drobniej to pryskają. Używam zawsze, ale nie w jakichś ogromnych ilościach, byle pokryło wierzchnie włosy, dalej rozejdzie się ze szczotką.
Podobno ok też jest odżywka z Decathlonu, ale nie próbowałam. Probowalam za to z Kerbla i nigdy więcej, pozostanę na wieki wierna BH 😁
FB_IMG_1645550448575.jpg FB_IMG_1645550448575.jpg
Kucek1331, Cudownie to wyglada, na pewno zakupię! Dziękuję za odpowiedzi 🙏
Hej. Możecie polecić sprawdzone, dużych rozmiarów ogłowie? Potrzebuję czegoś na shire'a i nie chcę się naciąć na xfull, który jest zwykłym fullem 😅.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
15 października 2022 11:19
Z pewnością żadne z Allegro, one nawet na moją PKZkę są za małe, kiedyś kupiłam ogromne ogłowie ale za groma nie wiem z jakiej firmy. Kojarzy mi się Pfiff ale nigdy już takiego nie widziałam.
ontaria, Kavalkade chyba ma serie ogłowi dla koni zimnokrwistych.
kasztankaija   Love you more and more and more.
17 października 2022 15:48
ontaria, ja na mojego Ślązaka z dużą głową używam xfulla Horze i mamy jeszcze trochę zapasu.
Dziękuję za odpowiedzi. Sprawdzę Kavalkade i Horze 🙂.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
17 października 2022 20:38
Post został usunięty przez autora
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
17 października 2022 20:42
Moje grube o poranku.
20221017_075525.jpg 20221017_075525.jpg
ontaria, - xfull daw-maga też spory i z tego co wiem da się dogadać w sprawie uszycia większego/nieregularnego 🙂 Garbonosy ślązak mojej mamci ma w nim zapas, tj. nachrapnik i naczółek ma xfull, a potylicę coba dla równowagi, bo inaczej paski wypadały za dlugie.
TRATATA, - jakie klimatyczne 😍
BUCK   buttermilk buckskin
23 października 2022 22:32
hurrrra !!!! rozsadza mnie szczęście bo mój nieomal 25 latek, pierwszy raz od ok.10 lat ma najlepsze wyniki krwi i właściwie wszystko jest w normie. CK podwyższone lekko ale on jest heterozygotycznym PSSM więc te kilka procent to spox
🙂 woooow 🙂
BUCK, gratki!!! Niech tak trzyma dalej. Ruda go pozdrawia!
Jak żywić konia zimnokrwistego w lekkim treningu ? Czy zapotrzebowanie ziemniaczków liczy się jakoś inaczej niż reszty koni ?
BUCK   buttermilk buckskin
22 marca 2023 10:05
PannaDziewanna są wrażliwsze na zbyt bogate jedzenie, należy bardzo uważać, aby nie przedobrzyć, a reszta w wątku o paszach 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się