wrzody żołądka

Dzięki xxagaxx, mam cichą nadzieje, ze chociaż w tym stanie jedzeniem nie będzie gardzić. Bo zazwyczaj na większość nowości patrzyła zniesmaczona „co ty mi tu w ogóle przynioslas”, tak samo na większość supli w proszku/płynie. Jedynie z meszem była szansa na przemycenie czegokolwiek.
Dopiero pisałam o moim koniczku w wątku o paszach xD Ledwo rusza granulat, czekam na próbny worek marstall vito na dosmaczenie tego. A koń z tych co zawsze jadł wszystko, choć to "wszystko" to było musli właśnie. Niestety co koń to obyczaj...
Jeszcze muszę sieczkę jakąś inną skombinować, bo kupiłam sobie 44 kg lucerny, którą kiedyś jadł bez problemu, a teraz też jest definitywne NIE 🤦 Fajne te konie, nieskończone źródło frustracji 😂
martrix, ja odbieram worek w środę, dam znać czy mój zje i mogę wstawić fotki paszy.
Normalna jest sytuacja, ze kon bedzie niechętnie podchodzil do zmian w swoim jadłospisie, zwlaszcza bardziej radykalnych. Warto dac mu kilka dni, na zmianę, jednakze taka zmiana nie powinna być radykalna, ze względu na flore bakteryjna zamieszkujaca w jelicie ślepym. Warto zmianę przechodzić stopniowo, od dodawania nowej paszy do tej, ktora obecnie pobiera i stopniowo zmieniać proporcje, do całkowitej jej zastąpienia.
Fokusowa, dzięki, będę wdzięczna za info
Membasta, no akurat w przypadku zmiany diety ze względu na wrzody to raczej nie mam możliwości stopniowego wprowadzania, bo niestety trzeba wyeliminować wszystko to co jej nie służy i przerzucić się na tę paszę dedykowaną.
Hej,ma ktoś może jakieś info na temat jakiś promocji gdzie wychacze gastro balsam?
Wiem że w hippovecie była fajna promka ale przegapiłam . A i tak zamierzam kupić więc jak można wychaczyc gdzieś taniej to super .
U obieglego jest -5% na hasło rabat, ewentualnie jeszcze w koniku 7% w przypadku rabatu stałego klienta.
Czy Ulgastrol można kupić w innym miejscu jak hippovet? Aktualnie jest niedostępny...
rupka, tylko hippovet.
martrix, dzięki bardzo ,ale przy tych przesyłkach nawet z kodem rabatowym jednak wychodzi taniej w sklepie w którym wysyłka jest darmowa .
Jak podajecie koniom sok z aloesu? Strzykawką czy jakoś inaczej?
Pytanie z ciekawości- głodówka przed gastroskopią.
Mam wytyczne od weta żeby od 18 zabrać żarcie i o 6 rano zabrać wodę a o 9 gastro.
Co ciekawe wet kazał też zabrać ściółkę (trociny) z boksu i koń stoi w boksie bez niczego zupełnie.
Czy u Was też tak to wyglądało? myślałam, że chociaż troty zostaną ale podobno konie mogą je zjeść 😲
anetakajper   Dolata i spółka
24 lutego 2022 07:05
Plamkakochanie, mogą zjeść trociny
Mogą też jeść kupy, więc zaleca się dodatkowo kaganiec.
Plamkakochanie, u mnie się sprawdziło 12h bez siana, ściółki itp. Ale są konie gdzie jeszcze coś może być w żołądku.
Teraz mam stajnie ze przegrody nie sa do samej ziemi, to gadzina wyciągał po ździebełku słomy spod boksu, także kaganiec musiał iść w ruch.
u mnie też miał stać na gołej ziemi, ale że koń kuty to wet powiedział, że można trochę trocin dać. Kaganiec tez poszedł w ruch.
Ja miałam niestety gastro dopiero popołudniu (15.00). Zabraliśmy żarcie o 21, w boksie wysypane trochę piasku, żeby nie było ślisko. Od 8 rano w kagańcu i było czyściutko.
Mój próbował zjeść deski, bo liczyłam, że uda się bez kagańca, ale jednak był konieczny.
Bardzo ciekawe co piszecie 🙂 Kaganiec który chcieli mi pożyczyć w klinice był za mały na wielkiego nochala mojego chłopa 😝

My jesteśmy już PO i ...... nie ma wrzodów!! 🎉😎
Było kilka mikro rozmokniętych kawałków trocin gdzieś tam głęboko i trochę na dnie strawionego sianka ale minimalne ilości i według weta to normalne.
Poza tym klinicznie wszystko czyściutkie 😇
Dostałam karteczkę ze zdjęciami razem z wypisem i zważyli mi też konia... szalone 654 kg 😲


Wcześniejsze wyniki krwi ta wetka przejrzała i powiedziała, że ma jak najbardziej normalne i że nie ma żadnej anemii i dla konia gorącokrwistego to takie wyniki to są idealne i w normie 🤷

Problem z którym oryginalnie przyszłam, czyli ten "cięższy" oddech po wysiłku (który de facto już "minął") przypisała zmianom temperatury i dużej wilgotności powietrza do czego mój koń nie jest przyzwyczajony (mieszkamy na gorącej Florydzie a koń pochodzi z Holandii )
Czuję się trochę jak hipochondryczka 🤣 ale zawsze moim zdaniem lepiej wiedzieć, niż nie 🤷

Życzę Wam wszystkim powodzenia w walce z wrzodami 🤞 a ja tymczasem będę próbowała pozbyć się omeoprazolu który juz profilaktycznie zdążyłam zamówić na zapas z ablera 😂
274209539_700778447907911_5245995036939284395_n.jpg 274209539_700778447907911_5245995036939284395_n.jpg
274512927_291549836380628_9000826948367230748_n.jpg 274512927_291549836380628_9000826948367230748_n.jpg
Jakie sa Wasze doświadczenia z działaniem Ulgastrolu na wrzody w odzwierniku, czy Wasze konie się na nim poprawiły czy po kontrolnej gastroskopii musieliście się np. przerzucić na Arthrotec?
Plamkakochanie, zazdro... bo ja nie dość że mam konia z wrzodami, to do tego jest jeszcze grymaśny, wybredny i kontuzjowany... Już nie mam pojęcia co z tym gadem zrobić. Odmawia jedzenia totalnie wszystkiego... Ani brandona, ani re-leve...gardzi nawet sieczką, którą wciągała w momencie. Jedyne na co jest w stanie się skusić to mesz, ale no nie mam jak 3 razy dnia jeździć do stajni. Siano sobie skubie z siatki. Ma jedną większą i jedną mniejszą i jak przyjeżdżam po południu, to jeszcze w siatce jest siano z poprzedniego dnia, a nikt nie dokłada na pewno.
Jak ona mi nie je paszy, to też nie zje mi tego gastrobalsamu, który ma do paszy dodany, ani reszty supli, które dostałam w zaleceniach od weta... ręce mi opadają, bo w takim trybie to ja nie wiem kiedy i czy ona mi się wyleczy z tych wrzodów 😐
martrix,
a dajesz witaminę B?
Ja mam w zaleceniach suplementację b12, ale zaczęłam już dawać wcześniej (B-kompleks, taki w płynie dostępny na allegro) i tlenek magnezu. Po tym zestawieniu, koniowi mocno wrócił apetyt. Nie wiem czy to przypadek czy zasługa tego zestawienia, ale na pewno było to w jednym czasie 🙂
Znów wylizuje żłób do czysta jak dawniej.
Alaska, a podeślij, które konkretnie, to sobie obczaję. Ona nigdy nie była zbyt "łapczywa". Zawsze zniesmaczona na wszystko co nowe. Na początku to musiałam do wszystkiego wcierać marchewkę i jabłka i to mieszać, żeby jadła. Teraz, choć jest trochę lepiej, to już nawet to niewiele pomaga.
anetakajper   Dolata i spółka
25 lutego 2022 09:39
martrix, a owies/jęczmień zje? Ja wiem, że wrzody i większość rezygnuje z owsa, ale jak je owies to może wystarczy garstka + te leki ?

Moja nie jadła nic oprócz owsa. Teraz po zaleczeniu wrzodów to ja jej mogę wrzucić praktycznie wszystko 😀 Aż się czasami zastanawiam czy to mój koń 🙂

Ostatnio nawet rzuciła się na La rosslet, a ona jest anty olejowo-melasowa
anetakajper, owies to by zjadła, ale niczym nie okraszony. Nawet jak w sam owies jej wrzucałam suple to wszystko nosem wydmuchała, a jak już się nie dało to zostawiła.
anetakajper   Dolata i spółka
25 lutego 2022 09:47
martrix, śrutowany? przed podaniem zlany wodą + leki? ze śrutu nie wydmucha, z gniecionego na mokro też zostawi.
Tak, śrutowany. Ale później już się nie bawiłam w zalewanie i podawanie z owsem tylko w razie podawania supli mieszałam je z meszem, bo to mi zawsze zjadała. No ale teraz owsa nie może, więc odpada. Mesz daję raz dziennie, więc wieczorem jakoś coś zje (choć wczoraj pogrzebała i tez zostawiła). Zostaje mi problem na rano, bo rano nie mam jak jechać i dostaje to, co jej zostawię i nikt nie sprawdza czy zjadła czy nie.
Wczoraj wieczorem jak pojechałam to miała niewyjedzone ani z poprzedniego wieczora, ani z rana. Na południe już nie miała dołożone. Właściciel stajni mówil, że dosypał jej trochę jęczmienia i coś zjadła, ale to było naprawdę niewielkie coś.
martrix, u mnie też był bunt na żarcie jakiekolwiek, nawet meszu nie jadł. Daję teraz obiad na mokro, za czyjąś radą, i jest zjadane, a reszta posiłków idzie na sucho, to kupiłam marstall vito na domieszkę i jest jedzone. Sieczki daję mało, bo również jaśnie panu nie pasuje i nie dojada. Jak wcześniej dodawałam mix owies/jęczmień, to też go to nie przekonywało.
Ten marstall zjadany, także pewnie dokończę te worki hovelera co mam i albo poszukam jakiegoś hovelerowego musli dobrego dla wrzodów, albo będę bulić za marstalla dla jego najjaśniejszej mości 🤡
martrix, o taki: https://allegro.pl/oferta/trouwit-b-kompleks-1-l-dla-zwierzat-10655950293
Marki Trouwit. Ekonomiczne i tanie, ja swojemu wielkokoniowi daję 6 ml dziennie.
Tlenek magnezu od Podkowy (ostatnio gdzieś czytałam, że właśnie dla wrzodów korzystny jest tlenek, mimo niższej biodostępności - chodzi o zobojętnianie kwasu w żołądku tak skracając mocno temat).
Hippovet ma też Magnez+B12, polecany właśnie wrzodką. Jest w formie drobnego pelletu, niby pobudza apetyt.
Oesuuu... eureka, mój koń zechciał być łaskaw jeść Nuba Digest Musli. Już myślałam, że wywieszę białą flagę... Mam nadzieję, że moja radość nie jest przedwczesna.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się