Ukraina

Uwaga! Kreatywna brudaska chce „ratować” ukraińskie zwierzęta.
obrazek PNG.png obrazek PNG.png
busch   Mad god's blessing.
26 lutego 2022 12:43
Ja osobiście jestem bardzo zaniepokojona tym, że bardzo wyraźnie ambicje Putina na Ukrainie się nie kończą i tym że artykuł 5 traktatu jest bardzo nieprecyzyjny: "Strony zgadzają się, że zbrojna napaść na jedną lub więcej z nich w Europie lub Ameryce Północnej będzie uznana za napaść przeciwko nim wszystkim i dlatego zgadzają się, że jeżeli taka zbrojna napaść nastąpi, to każda z nich, w ramach wykonywania prawa do indywidualnej lub zbiorowej samoobrony, uznanego na mocy artykułu 51 Karty Narodów Zjednoczonych, udzieli pomocy Stronie lub Stronom napadniętym, podejmując niezwłocznie, samodzielnie jak i w porozumieniu z innymi Stronami, działania, jakie uzna za konieczne, łącznie z użyciem siły zbrojnej, w celu przywrócenia i utrzymania bezpieczeństwa obszaru północnoatlantyckiego."<br>
Jeśli dobrze interpretuję powyższy zapis, "działania jakie uzna za konieczne" równie dobrze mogą być takimi samymi sankcjami -nieskutecznymi- jak teraz są nakładane żeby pomóc Ukrainie. Panstwa NATO mogą wjechać z siłą zbrojna ale nie muszą. Licze na to że gdyby Putón zabrał się za Polskę to jednak pomoc militarna, której teraz się odmawia Ukrainie bo nie jest członkiem NATO, zostałaby udzielona, ale tak naprawdę zdarzyć się może wszystko.<br>
Straszne czasy.

feno, USA potrzebuje innych krajów w NATO, bo powoli traci rolę hegemona na rzecz Chin i jest duża szansa, że wezmą się za łby w najbliższym czasie. Nie ma opcji, żeby komukolwiek opłacało się zostać w NATO, gdyby najechany kraj członkowski nie dostał realnej pomocy w momencie agresji.

Wg mnie rozpad NATO jest mało realny w obecnym czasie. Dużo bardziej prawdopodobne jest, że urośnie w siłę, np. Finlandia i Szwecja być może dołączą, bo wsparcie dotyczące dołączenia do NATO dramatycznie wzrosło kiedy zobaczyli, że Rosja nie zamiesza nawet udawać dobrej woli.

Poza tym z krajów w NATO nie jesteśmy pierwsi do sprawdzenia, jak to będzie, bo Putin ostatnio raczej nam nie groził jako Państwu, w przeciwieństwie do krajów bałtyckich...
Przyznam szczerze, że jednym z aspektów, który mnie mocno zaskoczył jest zachowanie Niemiec w obecnej sytuacji. Wiem, że oni jako kraj zawsze wszystko na zimno kalkulują, z tym systemem Swift ciężko mi się wypowiedzieć bo aż tak się nie znam. Być może faktycznie odcięcie od niego Rosji przyniosłoby druzgocące konsekwencje również dla zwykłych ludzi, Rosjan, którzy wojny nie chcą. Pomijam, że konsekwencje ponosilibysmy także my, bo to dotknie wszystkich gospodarek świata. Ale co mnie bardziej szokuje to fakt, że Niemcy nie kwapią się z pomocą militarna. Nawet Belgia i Szwecja po początkowej odmowie zdecydowały się jednak wysłać pomoc militarna na Ukrainę a Niemcy mieli problem z przekazaniem 5tysiecy hełmów, bo nie wiedzieli na jaki adres je przekazać... Niemcy od lat prowadzą politykę czasem zbyt dyplomatyczną i pasywna ale w takiej sytuacji z jaką obecnie mamy do czynienia to serio grożenie palcem nie ciągnie za sobą żadnej realnej pomocy. Rozumiem, że my jako naród dość porywczy i z ogromnym bagażem niechęci do Rosji i Putina nie mamy żadnych wątpliwości po której stronie grać i żeby robić to na 100% ale jednak jest to chwila, w której żaden kraj w Europie nie powinien wciskać hamulca próbując jeszcze robić jakieś kalkulacje co się opłaca a co nie. Bo takie zwlekanie może mieć fatalne skutki na przyszłość, a zanim się Niemcy obudza to może być już za późno. Nawet Francja, która próbuje od początku mediować między Ukrainą a Putinem dała coś z siebie i zaznaczyła jakoś swoją obecność w tym konflikcie a Niemcy... Zal mówić. Jestem mocno rozczarowana. Dzisiaj czytałam, że na apel ambasadora Ukrainy w Niemilczech o pomoc militarna Niemcy odpowiedzialy, że Ukrainie pozostaje kilka godzin i nie ma sensu im teraz pomagać...
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
26 lutego 2022 12:55
Do ciekawych materiałów dodam jeszcze
- na yt WOJNA na UKRAINIE: Cel Rosji i Sieć Dezinformacji #zFrontu

instagram
- milosz.nie.wszystko.wybaczy - na bieżąco informuje co się dzieje

- lukaszbok_kiks - na bieżąco informuje co się dzieje

- whitepointeshoes - obecnie przekazuje informacje o zbiórkach, potrzebnej i udzielanej pomocy, edukuje w tematach WOS, końcem stycznia robiła live z Marcinem Ogdowskim na yt Konflikt rosyjsko-ukraiński
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
26 lutego 2022 13:07
NATO trwa od 1949 roku. I, jak słusznie zauważono, nie chce mieć za sąsiada Rosji. W krajach należących do NATO stacjonuje w huk amerykańskich żołnierzy. Niech zginie pierwszy z nich, a będziemy mieć tu armaggeddon nim zdążymy się obejrzeć. Chociaż nadal nie sądzę, żeby Putin poszedł dalej. Nie jest idiotą i nie jest, wbrew opiniom niektórych, szaleńcem. Bardzo dobrze się przygotował i okiwał innych. Gdyby był szaleńcem, to Kijów w czwartek rano zostałby zrównany z ziemią. Rosja dysponuje odpowiednią do tego bronią.
<b>dempsey,</b><br>
Z tego co czytalam obecne sankcje na ruskie banki czyli uniemozliwienie rozliczen w dolarze to opcja atomowa, duzo bardziej bolesna niz slynny swift ktory jest tylko „komunikatorem” do rozliczen (ida szybciej ale mozna rozliczac tez poza nim). <br>
<br>
Nikt wojsk do Ukrainy nie wysle. Wysylaja bron otwarcie lub przypuszczam cichaczem. <br>
<br>
NATO uruchamia slynna szpice poraz pierwszy czy wsparcie z ladu, morza i powietrza. Tysiace dodatkowych zolnierzy. Zeby uspokoic wschodnia flanke. Takze cos sie dzieje zeby nas zabezpieczyc. Btw w 1999 posel Kaczynski glosowal przeciwko wejsciu Polski do NATO..<br>
<br>
Eksperci mowia ze Putin jest jednak zaskoczony jednoscia Zachodu. Zobaczymy jak sankcje go docisna i czy w ogole…<br>
<br>
Niestety Putin moze robic wszystko bez liczenia sie na koszty spoleczne. W demokratycznch krajach jest duzo trudniej wyslac ludzi na front i to w obronie cudzych granic. Plus demokracje wierza w dialog i dyplomacje, umowy i prawo moedzynarodowe. Niestety tu maja do czynienia z gangsterem.<br>
<br>
Putin sie przestraszyl demokratycznej Ukrainy 🙁 i chce ja obrocic w pyl zeby nie bylo mowy o zadnej integracji z Zachodem, przynajmniej w najblizszych latach. <br>
<br>
Co do gazu, to sa zloza w Afryce (pomoglo by dzwignac przy okazji te kraje), sa alternatywne zrodla energii ktore beda zwiazku z wysoka cena gazu tansze i przez to stana sie bardziej popularne. Wiadomo to sie nie stanie z dnia na dzien ale proces uniezalezniania sie zacznie..<br>

ekwan,

Nie powielaj fejków, dezinformacja to taktyka Rosji na osłabienie i zastraszenie państw.
https://wpolityce.pl/polityka/587301-jaroslaw-kaczynski-przeciwko-nato-uwaga-na-fake-news
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 lutego 2022 14:07
safie, plus rzetelnie informacyjnie Outriders i Tygodnik Powszechny
EU zajęte najbardziej klimatem (...).
dempsey,
Akurat skupienie się na energii odnawialnej (i atomie) jest w kontekście obecnych wydarzeń całkiem mądre.
dempsey   fiat voluntas Tua
26 lutego 2022 14:22
<br>
<b>dempsey,</b> <br>
Akurat skupienie się na energii odnawialnej (i atomie) jest w kontekście obecnych wydarzeń całkiem mądre.

Teodora, Energia odnawialna jak wiadomo jest na naszej półkuli niestabilna i nigdy nie wystarczy. Atom jest jedyną drogą i chwała Bogu Polska się w tę stronę kieruje: https://polskatimes.pl/amerykanskie-male-reaktory-atomowe-dla-polski-zobacz-transmisje-dyskusji-na-zywo/ar/c1-16048559
Ale od razy pojawia się niemiecka wysłanniczka Brukseli i od razu poucza, że to się nie podoba! "Niemiecki rząd federalny ustosunkowuje się negatywnie do włączenia energetyki jądrowej do taksonomii" (źródło: https://biznesalert.pl/polska-i-niemcy-potwierdzaja-jednosc-ws-ukrainy-a-roznia-sie-co-do-atomu/)
Dlaczego Niemcy uważają atom za niebezpieczny (przy czym sami w niego inwestują cały czas tylko poza granicami DE)?
Dlaczego przeżarty ruską agenturą niemiecki ruch zielonych napompował taki strach przed najbezpieczniejszym i najbardziej ekologicznym źródłem energii?
Przy czym całkiem przypadkiem Putin siedzi na gazie. I całkiem przypadkiem ruskie zajęły dwa dni temu Czarnobyl, i dawaj wysyłać (fake?) newsy, że poziom promieniowania wzrósł, że pracownicy elektrowni są zakładnikami itp.
Komu się opłaca, żeby Europa bała się atomu? "Połącz kropki".
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
26 lutego 2022 14:41
Czy sa juz organizowane jakies oficjalne zbiorki pieniezne na pomoc Ukraincom w PL?
Wiele fundacji prowadzi takie zbiórki klik
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
26 lutego 2022 14:59
Dziekuje!
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
26 lutego 2022 15:54
Tak w ogole, mieszkajac od tylu lat w innym kraju, uwazam ze Polska i wszyscy Polacy powinni byc naprawde dumni z pomocy jaka udzielamy Ukraincom uciekajacym do Polski. Absolutnie np. nie wyobrazam sobie tak koletywnej, empatycznej, cieplej i otwartej pomocy od spoleczenstwa angielskiego. Uwazam, ze reakcja Polakow jest w tym momencie naprawde niesamowita i wyjatkowa na skale swiatowa.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 lutego 2022 16:17
Czeczenia wysyła swoich ludzi, aby wsparli Rosję.
faith, ale czemu się rzucać z balkonu? Zawsze można wyemigrować lub wojnę przeżyć przecież.
Wpływu na to nie mamy
Post został usunięty przez autora
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 lutego 2022 16:27
Tak w ogole, mieszkajac od tylu lat w innym kraju, uwazam ze Polska i wszyscy Polacy powinni byc naprawde dumni z pomocy jaka udzielamy Ukraincom uciekajacym do Polski. Absolutnie np. nie wyobrazam sobie tak koletywnej, empatycznej, cieplej i otwartej pomocy od spoleczenstwa angielskiego. Uwazam, ze reakcja Polakow jest w tym momencie naprawde niesamowita i wyjatkowa na skale swiatowa.
Becia23,

Podobno w BBC i CNN mówili o nas, że jesteśmy jedynym krajem, który pomaga na taką skalę!
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
26 lutego 2022 16:34
Tak, w BBC mowili ze juz ponad 100tys przyjechalo do Polski (na 120tys ogolnie), byl korespondent nawet na dworcu w Przemyslu pokazac jak tam pomoc wyglada. Poza tym wspomniano ze uchodzcow tez przyjmuja na granicach Wegry, Lotwa, Rumunia. Nic nie jest wspomniane by ktorekolwiek z nacji zachodnich pomagaly w sposob inny niz wysylanie broni?

W sumie tak naprawde tej prawdziwej skali pomocy calego polskiego obywatelstwa i tak nie pokazali (zwyklych ludzi, sieci komorkowych, supermarketow, agroturystyk, firm przewozowych, adwokatow, tlumaczy, itd., itd.).
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
26 lutego 2022 16:55
Czeczenia wysyła swoich ludzi, aby wsparli Rosję.
JARA,
Mój P zwykle chłodno podchodzący do tego co się dzieje jest tym przerażony - mówi, że oni są bardzo brutalni.
Widziałam ostrzeżenia, że korzystają z mundurów polskiej firmy z kamuflażem wz.93 jak wojsko polskie, wiec trzeba możni uważać na jakieś fake newsy
safie, i ma on rację. To bardzo „specyficzni” ludzie, przynajmniej ci których miałam okazję poznać.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
26 lutego 2022 19:01
Na kanale wszechnica teraz trwa live Rosyjska agresja na Ukrainę i co dalej...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 lutego 2022 19:30
Coś ruszyło?
Screenshot_20220226-192830_KiK.jpg Screenshot_20220226-192830_KiK.jpg
JARA, oby. Wprawdzie wysłali już 5 tys kasków i być może uznali że to wystarczy
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
26 lutego 2022 19:43
JARA, prawdopodobnie USA im kazało. Biden się bardzo wk... zdenerwował ich postawą.
Czas najwyższy 🙄
Przeglądam komentarze pod artykułami na stronach niemieckich gazet i powiem szczerze, że jestem zaskoczona. Oczywiście część osób uważa, że czas najwyższy wesprzeć Ukrainę bronią ale jest bardzo dużo krytycznych uwag pod adresem kanclerza i jego decyzji. Wiele osób uważa, że ściągnie on wojnę na Niemcy, dużo osób żyje chyba w jakimś wyidealizowanym świecie i uważa, że trzeba wysyłać pomoc humanitarna i modlić się o pokój. Jakby to miało wystarczyc. Widać, że kraje zachodu częściowo chyba nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i tego, że tu nawet nie o Ukrainę chodzi a o cala Europę. I że jak teraz puści się to płazem Putinowi to nie wiadomo, co mu dalej wpadnie do głowy. Jak widać Krym, który został oddany właściwie bez walki tylko zaostrzył jego apetyt. Może Niemcy się obudza jak im armia rosyjska stanie na granicy i zacznie się domagać byłego NRD. Znalazłam też słowa krytyki na temat prezydenta Ukrainy, że powinien się poddać aby nie eskalowac konfliktu. Z tego wyłania się obraz, że jakaś część Niemców (nie wiem jak inne kraje bo nie czytałam) najchętniej poddaloby Ukrainę Putinowi byle odzyskać spokój i nie utracić ustalonego ładu. Co jest mega przykre.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 lutego 2022 20:38
Na fight radar można zobaczyć co lata w okolicach Morza Czarnego. Dużo tankowców, drony itp.
Screenshot_20220226-203439_Flightradar24.jpg Screenshot_20220226-203439_Flightradar24.jpg
vanille, niestety za bardzo sie zwiazali gospodarczo z ruskimi. To do nich najwiecej eksportuja. Sprzedali im mase technologii, giganty niemieckie zainwestowaly.. i teraz maja problem..i my takze.

W kontekście nie wysylania broni, byc moze spoleczenstwo niemieckie jest nastawione bardzo pacyfistycznie bo tam przerobili nazizm i wojne i agresje nazistowska a ruscy wrecz odwrotnie czasy stalina sa wspominane z nostalgia i nigdy nie bylo przerobienia prze spoleczenstwo jego zbrodni na rosyjskim spoleczenstwie ani innych narodach. Pamietam ze jak niemieccy zolnierze mieli jechac na pierwsza misje miedzynarodowa po wojnie w kontekscie onz (to bylo calkiem niedawno chyba lata 2000) wzbudzalo to duze emocje wsrod niemcow.

Inne kraje cisna niemcy wiec moze cos sie ruszy. Najlepiej jakby ten gaz przestali kupowac..
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 lutego 2022 21:12
Post został usunięty przez autora
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się