Siatka na siano - z małymi oczkami

siwaaa, moja w 3 godziny potrafiła wrąbać kostkę 12 kg... z siatki oczywiście. Nie chcę liczyć ile to by było w ciągu doby, ale znacznie wiecej. Ta podwójna siatka spowolniła nam proces. Więc może u was też pomoże. Trzymam kciuki. 25-30 kg na dobę to jeszcze nie tragedia 😝
Trzeba przyznać, że nam najlepiej pomogło to, że siano było faktycznie 24 na dobę. W którymś momencie po prostu przestało być tak interesujące. Ale to wymaga czasu i pewnie nie na każdego konia działa tak skutecznie.
To młody hucuł, mam u siebie go od 1,5 roku. Powinien się już nauczyć że siano mają do woli. Siatki mają cały czas pełne. Na padomu tak samo. Nie ma momentów, że stoją bez siana. Jak widzę że się za chwilę skończy, już lecę i wymieniam na następną. A drugi to zaś taki koń co trza mu do gardła wszystko pchać prawie że...
BUCK   buttermilk buckskin
26 stycznia 2022 08:11
też szukam wysokiej jakości siatki z oczkami 3x3 🙂 a co do "zobojętnienia" na jedzenie, to mój ma 24 lata i zapewniam, że nie ma wewnętrznego argumentu, ze siano jest w siatce 24/7/365 😉 trza jeść na akord..........
siwaaa, Daj znać jak się sprawuje taka siatka! 🙂
Ja trochę obawiałam się takich cienkich siatek (twoja z linku ma gramaturę 50g/m2). Ja zamawiałam taką:
[[a]]https://allegro.pl/oferta/siatka-transportowa-oko-4-5cm-splotka-4mm-6080000234?snapshot=MjAyMi0wMS0yNVQxMTozMDo0NS40OTVaO2J1eWVyOzIwNDA5YzAxMjgzZWVjMGZjYjFiNjk3YzgxMDM0OGE1ZTkyYjE2ZWQxZWE1YTEyMDIxN2ZiYWZlZGE5MTAyNjM%3D[[a]]
Ma gramaturę 205 g / m² i muszę łatać co jakiś czas :o Chciałam znaleźć coś ok. 3x3 cm o grubości min. 4 mm ale nic nie mogę znaleźć 🙁
annaaaa, już pisałam, że odmówiłam bo to nie jest siatka na siano. W opisie o tym ani słowa a okazuje się że to jakieś tworzywo.
Jak na razie sprawuje się podwojna siatka, trochę zwolniła młodego. I na tym naradzie przystanę.
Ma ktoś zdjęcie siatki piece of hay 2,5? To są dwie siatki wsadzone jedna w drugą?
budyń, to jest jakby podwójna siatka. Mój koń nauczył się już z niej jeść bardzo dobrze (i nie mówię tu o wyżeraniu od góry, tylko przez siatkę jak siana jest już mniej).
20211210_143803.jpg 20211210_143803.jpg
20201128_172723.jpg 20201128_172723.jpg
Ja mam, ale trochę słabo to widać. Wewnętrzna warstwa jest w kolorze siana, trzeba się dobrze wysilić, żeby ją zobaczyć.

E.... Tylko... forum ze mną nie współpracuje, nie życzy sobie mojego zdjęcia. Spróbuję wysłać Ci filmik na pw.

Edit
To są dwie warstwy z szyte jako jedna siatka. Czyli nie do końca dwie osobne siatki. Ale też nie jedna o oczku 2.5 cm.
Super, dzięki dziewczyny! Mam 4,5 ale koń całe wiechcie z niej wyciąga, więc mija się to trochę z celem 😂 Więc czas na grubszy kaliber, a byłam ciekawa jak dokładnie wygląda 2,5.
A w sumie jeszcze mam pytanie jak wam się ona sprawuje, gdy siana jest już w siatce mało? Daje sobie koń radę?
Moja wsysała z niej nosem, niezależnie od ilość siana w środku. Teraz jak nie jest tak "permanentnie głodna" ma normalną siatkę i jak dostała w tej to się trochę wkurzała. Ale wydaje mi się, że jak jest mniej to jest nawet łatwiej niż z całkiem wypełnionej.
Witam wszystkich bardziej zastanawiam się gdzie wieszacie te siatki. Mam u swojej kobyłki tak na połowie wysokości boksu bo boje się dać jej niżej, Nie wiem że się zapląta.. chociaż siatka ma drobne oczka 🙄
A mam fotkę akurat. Mój koń bosy i nie wywijający szkitami. Trochę są niżej potem jak ubywa zawartości.
photo_2022-02-12_16-39-45.jpg photo_2022-02-12_16-39-45.jpg
U mnie niżej. Nie chcę, żeby sięgała po siano w górę. Musiałam tylko przymocować również u dołu (dla bezpieczeństwa karabińczyk mocowany na sizal), bo potrafiła wyrzucić siatkę na drugą stronę kraty i stała głodna do rana 🙈
Kobyła bosa a siatka gęsta, nie mieliśmy z tym problemów na szczęście.
Gillian   four letter word
13 lutego 2022 22:09
U mnie wisi wysoko bo miałam już dość pociętych siatek, pokaleczonych nóg i telefonów o północy że koń wisi. Siatkę mieć musi bo jest za głupi na siano luzem 😂 wole żeby miał napięcia w szyi niż pusty brzuch i pościelone obszczanym sianem 🙄
Gillian, właśnie moja jak już się zdarzy, że kopie to przodami na drzwi z boksu bo wymusza żarcie 😅 od dziś zaczynamy próbę z trocinami. Siatkę miała napełnianą w celu zajęcia czasu po treningu. Ale głównie dostawała siano luzem na ziemię. Więc sianko lądowało zawsze wymieszane z słomą, a później do ostatniego źdźbła zeżarte 😑 tak , że zostaje sama kupa. Zawiesiłam najpierw siatkę tak jak na zdjęciu jednak miałam obawy i dałam ją wyżej. Jednak ułatwiło by mi to życie gdyby była niżej 😅
Screenshot_20220213-222923_Video Player.jpg Screenshot_20220213-222923_Video Player.jpg
Czy ktoś posiada numer telefonu do Piece of Hay? Na stronie nie ma podanego nigdzie, nie można też się z nimi skontaktować przez messanger.
Pisz na maila, odpisują dość szybko, mi chyba na drugi dzień.
budyń, Pisałam. sprawa już wyjaśniona, Pani była na L4 i dlatego nie odpisywała na emaile. Wszystko ogarnęte i jest ok :-)
uszatkowa   Insta: kingaielif
27 lutego 2022 23:12
To ciekawe czemu ja od 11 lutego nie dostałam odpowiedzi na maila. Torba na siano za 250 zł po 2 miesiącach się porwała, juz po zakupie byłam niezadowolona z obsługi bo czekałam 2 tygodnie po wysłaniu przelewu i dopiero po tym czasie przyszedł od nich mail że paczka spakowana. Może na priv wyśle mi któraś z Was maila na którego pisać? Bo może jakiś błąd popełniłam i zły adres wpisuje, już nie wiem sama
Jak ktoś potrzebuje to mam do nich numer telefonu. Oni chyba tak randomowo.. jak mają dobry dzień i ochotę to coś tam odpiszą, jak im się nie chce to po prostu wyślą, czasem cokolwiek i niezgodnego z zamówieniem 😉
Plus moja siatka też się porwała po jakimś czasie, może ze 3-4 miesiące... wielka dziura w siatce plus puszcza na szwach na obszyciu. 🙁
uszatkowa, ale na stronie jest napisane,że to jest robione ręcznie i jest podany długo czas oczekiwania od momentu zaksięgowania wpłaty.
Polecam wam Seymar!! szybka realizacja i siatki naprawdę mocne!
Perlica, nie wiem jak w przypadku uszatkowej ale u mnie czas oczekiwania znacznie przekroczył czas podany na stronie i nawet nie dostałam info co się dzieje - już miałam wizję, że po prostu pieniądze mi przepadły..
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
09 kwietnia 2022 12:38
Jaki wymiar siatki (na piłkochwyty) kupić na bel 130x130, czy 6x2 wystarczy?
Troszkę się wetnę, ale ktoś tu polecał siatki z firmy Symar. Ostatnio doleciała do mnie siatka ich produkcji i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, wydaje się być bardzo solidna 🙂 Dużo fajniejsza niż Piece of Hay. Zdecydowanie też są ponad PoH jeśli chodzi o czas realizacji (chociaż w tym nietrudno ich prześcignąć 😉 ), wyestymowane na 3 dni robocze bodaj w poniedziałek - w środę czy czwartek już u mnie.
Minus że zamówienie składa się mailowo, jednak jakościowo i czasowo rekompensują.

Dzięki za polecenie! 🙂
freya, a ja mam co do nich (w sensie firmy) mieszane odczucia... bo wychodziło by na to, że cennik mają jakiś niejednolity... siatkę o identycznych parametrach wycenili mi zupełnie inaczej niż innej osobie... - przypadek? 🤔 czy standardowa praktyka?🤔 niestety niesmak pozostał, ale poza tym nie mam większych zastrzeżeń
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 kwietnia 2022 09:11
any, Może zamawiałaś później? Wahania cen surowca do produkcji bywają spore.
Ja zamawiam z sieci-korsze zwykle siatkę na baloty 130, 3 konie szarpią już nią pod wiatą rok i wczoraj zauważyłam małą dziurkę. Dla mnie rewelacja płaciłam chyba 200zł z wysyłką, nie wiem jak teraz bo wiadomo wszystko poszło w górę.
uszatkowa   Insta: kingaielif
11 kwietnia 2022 12:08
piece od hay niestety nie odpisał na moją reklamację. Ostatecznie sama załatałam dziurę w torbie jakimś kawałkiem materiału i przeszyłam na nowo główne szwy bo wszystko zaczęło puszczać. Rzep u góry jest już w połowie wytarty 🙁. Super opcja ta torba na siano ale następną będę szukać z innej firmy
any, Może zamawiałaś później? Wahania cen surowca do produkcji bywają spore.
zembria, w pierwszej chwili też o tym pomyślałam, bo niby pisałam do nich później, ale nie zająknęli się by cena miała wzrosnąć gdy koleżanka odezwała się do nich ponownie, że chce złożyć kolejne zamówienie... (ostatecznie zamówiłam za jej pośrednictwem) przy czym różnica nie mała bo blisko 50zł na samej siatce... wysyłkę też po bandzie jedyną jaką mi z automatu zaproponowali to najdroższą możliwą pobraniową
w moim odczuciu bardzo słabe z ich strony podejście do klienta
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się