PSY

madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 lutego 2022 22:31
savil, jak chcesz karme vet, ale bez zmielonych gumofilców rolnika to Exclusion. Pytanie czemu taka je.
madmaddie
W skrócie zapalenie trzustki, później operacja żołądka i zalecenie przejścia na taką karmę na ok. miesiąc. Właśnie royal nie kojarzy mi się najlepiej dlatego pytam. Jeżeli dobrze zrozumiałam chodzi o to, żeby była niskotłuszczowa i lekkostrawna.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 lutego 2022 07:04
savil, wolfsblut cold river albo Fish4dogs.
A ktoś próbował Wolf of wilderness puszki ?
Też mają kilka mono fajnych.
Perlica, ja mojemu dawałam jak był młodszy, akurat jemu bardzo słabo podeszły. One są chyba dość mocno podrobowe z tego co kojarzę.
Perlica, moje wciągają i leżą im dobrze (aczkolwiek one wciągną wszystko) i nie ma jakichś sensacji żołądkowych
madmaddie, Dziękuję 😘
I taka zwykła nie wet karma będzie ok?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 lutego 2022 12:17
Perlica, u nas też się nie sprawdziły, ale używam kiełbas czasem na trening i jest spoczko.

savil, a nie wiem, podrzucam low fat i lekkostrawną, a bez syfu, reszta to zależy od weta. Jakbym musiała na takiej mieć psy, to bym brała fish4dogs.
Perlica ja karmiłam Wolfem mysle że całkiem ok ale mój pies się wypiął po jakimś czasie. Tylko mój to wybitnie wybredny przypadek, teraz jest zachwycony Dolina Noteci, je chętnie już nawet dość długo i dobrze się po niej czuje a żołądek ma bardzo wrażliwy .
Dziewczyny dziękuję.
Problem,że nie mogę znaleźć karm gdzie byłoby uczciwie napisane ile % mięśniowego a ile podrobów.
Przetestowaną mam też Granata Pet i była kiedyś ok.
Na zooplus też znalazłam firmę, która podaje % mm, ale wtedy nie ma tych mięs, które mnie interesują.
A ktoś używał takiego kiełbasa:
https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/procani/985992

Lub Rosies Farm?

Ostatecznie mogę zamówić drogie Ziwi Peak , tak dla ciekawości nawet, ale puszka 390 gram tylko, to słabo pod kątem produkcji śmieci.

madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 lutego 2022 18:06
madmaddie, dziwny skład, samo mięso mięśniowe i brak podrobów całkowity, bo z dzika nie wolno w sumie, brak jodu albo jestem ślepa?
W smaku dziczyzna, bo innych mięs nie jemy na wszelki.
<b>JARA,</b> może fitmin program lamb and rice? Ten biały? Albo ibero? Nie wiem na jakim tle były te biegunki. Ceny skoczyły i nawet mój żelazny essential z 200/220zl przekroczył 260, a u dystrybutora jest za 319 😳<br>
<br>


madmaddie,
No, jestem zrozpaczona! ES podpasowal nam wybitnie. Ale schodzi mi 8 worków na miesiąc - a to już robi różnicę... 😔😔
Dobra zamówiłam John Dog Premium w końcu, bo zawiera mięso mięśniowe w ogromnej ilości. Wyczytałam dobre opinie na grupie Surowych Kotków i piesków.
Zobaczymy.
Ogólnie JD ma mega kaloryczność, co daje szansę że mi się pies naje tym nie w ilości jak dla słonia.
madmaddie,
A możesz mi jeszcze przybliżyć, którą konkretnie byś poleciła bo trochę ich tam jest?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
28 lutego 2022 09:04
savil, linia finest, wszystkie są low fat, najmniej ma senior.

ancyk0991, jej, no, koszmarne ilości i różnica. U mnie Aura na razie zostanie na niej, bo musi ustabilizować skórę (po fitminie purity z ryżem łapki zrobiły się rdzawe) plus ma najlepszy poziom energii. Dobrze ze mało je.
madmaddie, dzięki 😘 Skonsultuje z wetem i jak może być to na taką przejdziemy.
Czy ktoś ma jakiś sprawdzony gps dla psa? Czy za wszystkie które łączą się z siecią trzeba opłacać abonament?
kolebka, mam ta karmę na swojej liście również,tylko nisko bo:
- puszki tylko 400 gram ( utonęła bym w odpadach )
- nie podają kaloryczności, co dla mnie ważne.
Perlica
w składnikach analitycznych jest info: 109,89 kcal/100g substancji oryginalnej 🙂
wszystkie smaki mają podaną kaloryczność.
kolebka, to jestem jakaś ślepa i nie widzę.
Tak czy siak nie mogę produkować tyle odpadów.
Perlica, fakt, przy moim psie jest sporo śmieci z tych puszek, a co dopiero przy Twoim pieseczku 😁 też ubolewam, że nie ma 800g puszek, bo mój je 600-650g dziennie...
kolebka, Przyjdzie John Dog lada moment to przetestuje i dam znać.

Wczoraj akurat byłam u wetki, ona właśnie kiedyś mi poleciła Raw Paleo, bo poleca na podstawie swoich pacjentów oraz własnych psów.
Polecała puszki Dobra Karma ( sklep Hello Dogs) oraz suchą, która sprawdziła się ponoć także u pacjentów problemtycznych.

https://sklep.hellodogs.pl/kategoria/mokra-karma-dla-psa/

Jagnięciny też nie maja na stanie , nie wiem co się stało z owcami, że taki problem w większości karm...
Perlica, ten hello dogs/dobra karma to white label. Puszki mają identyczny skład jak np. John Dog czy Wataha, Paka zwierzaka też chyba ma ten skład w "ich" puszkach.
maiiaF, Jak John Dog to na pewno nie, bo w JD masz kilka linii, które różnia się ceną no i składem znacznie.
Wataha ma chyba jednak lepszy skład , bo zaznaczona dokładnie ilość mięsa mięśniowego jak i podrobów.
A ta Dobra Karma tak jakoś słabo opisana odnośnie składu.

Tak czy siak ciekawi efekt finalny w psie ,a raczej poza psem 🙃
Perlica, Hello Dogs "Wołowina 98% marchew", skład: świeże mięso i podroby wołowe 98% (mięso mięśniowe 40%, serca 20%, wątroba 20%, płuca 18%), marchew, minerały i witaminy.

"Wataha 98% wołowiny z warzywami", skład: Świeże mięso i podroby wołowe 98% (mięso mięśniowe 40%, serca 20%, wątroba 20%, płuca 18%), marchew, minerały i witaminy

John Dog "KARMA MOKRA PREMIUM. WOŁOWINA – 98% MIĘSA", skład: wołowina 98% w tym mięso mięśniowe 53%, serca 20%, płuca 20%, wątroba 5% oraz marchew, minerały i witaminy.

To faktycznie JD ma trochę więcej mięśniowego i wątrobę zamiast płuc. Wataha identyczna z Hello Dogs.

Edit: Paka zwierzaka "Wołowina z marchewką", skład: Wołowina 98% (w tym: 53% mięso mięśniowe, 20% serca, 20% płuca, 5% wątroba), marchew, minerały i witaminy.

Czyli JD=PZ, HD=Wataha, tak mi się coś kojarzyło właśnie
madmaddie   Życie to jednak strata jest
01 marca 2022 18:08
Ah, uwielbiam te white label, rynek w nich tonie 😀
maiiaF, Smaki różnią się między sobą składami. Ja nie podaję wołowiny to nawet nie patrzyłam na nią.

Na Dobra Karma np jeleń nie ma podanego ile jest podróbów , a ile mięsa mięśniowego tylko , że : mięso z jelenia (86%), ziemniaki, marchew, minerały i witaminy, żurawina
Jagnięcina jest dość mocno podrobowa.

JD Premium moje smaki czyli np. Jeleń to tylko mięso mięśniowe :
Skład: mięso mięśniowe z jelenia (86%), ziemniaki, marchew, minerały i witaminy, żurawiny.

Co do Watahy nie mają praktycznie nic na stanie, ale skład taki jak Dobra Karma:
SKŁAD:
mięso z jelenia (86%), ziemniaki, marchew, minerały i witaminy, żurawina.

Więc JD z etykiety wygląda najlepiej.
Nie raz się mozna złapać na tym,że dana firm ma dużo lepsze składy danych smaków, a słabesze innych, co wiąże się się z ceną samego surowca.
Pytanie laika - czy derki dla psa są zapinane pod łapami (chętnie konkretny model rozmiar 65-70)? Potrzebuje dla końskiego noworodka, końskie nie są dostępne od ręki, a psie tak ale nie będę kopytek przekładać przez dziury na łapy
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się