Ukraina

<b>Facella,</b> ale w tej sytuacji dla mnie jedyna rozsądna (tak, rozsądna - sama się dziwię, że to pisze) opcja to wystawienie za Putinem takiego listu jak za bin ladenem i nafaszerowane go ołowiem<br>
vanille, może dlatego od kilku dni Putin ukrywa się w bunkrze 😉
Nawet jeśli uda im się przełamać opór Ukraińców to oni się i tak nie podporządkują.

Wiele razy na przestrzeni ostatnich dni słyszałam podobne stwierdzenia i zastanawiam się ile w tym prawdy. Mam wrażenie, że obywatele Ukrainy, podobnie jak obywatele Białorusi mają bardzo mało do powiedzenia w kwestii władzy.

W zasadzie to i na naszym podwórku nie brakuje przykładów wprowadzania ustaw bez najmniejszego poparcia społecznego. Rozkminiam to sobie i nieodparcie mam wrażenie, że od pewnego momentu interesy rządzących mocno się rozmijają z interesami społeczeństwa.

W kwestii Putina- zdecydowanie jest już spalony jako polityk, ale powiedzmy sobie szczerze, które z tych sankcji dotykają go osobiście? On nie wywołał wojny mając na uwadze służbę społeczeństwu, ale własne ambicje.
kamcia665, jego osobiście nie rusza nic, bo jest to jeden z najbogatszych ludzi na świecie oficjalnie, a jak jest nie oficjalnie ? Kto wie ile on ma złota.
Nawet zamrożenie jego majątku przez Szwajcarię na niewiele się zda, no tam ma tylko 30 %.
Dlaniego najgorsza będzie jednak porażka i ukrywanie się, bo on kocha władzę.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 marca 2022 09:19
kamcia665, jest różnica między przepychanie ustaw, a walczącą partyzantką.
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 marca 2022 10:58
Perlica, oficjalnie to Putin ma mieszkanie 70 mkw w Sankt Petersburgu, dwie wołgi z lat 60., ładę niwę, działkę za miastem i kilka milionów rubli - tak wynika z jego oświadczenia majątkowego złożonego przed wyborami prezydenckimi. Nieoficjalnie mówi się, ze ma aktywa, ruchomości i nieruchomości o wartości ok. 200 mld dolarów.
Facella, dla mnie te 200 mld dolarów to jest oficjalnie czyli to co oszacował Zachód.
Może mieć i dużo wiecej.
<b>kamcia665,</b> jego osobiście nie rusza nic, bo jest to jeden z najbogatszych ludzi na świecie oficjalnie, a jak jest nie oficjalnie ? Kto wie ile on ma złota.<br>
Nawet zamrożenie jego majątku przez Szwajcarię na niewiele się zda, no tam ma tylko 30 %.<br>
Dlaniego najgorsza będzie jednak porażka i ukrywanie się, bo on kocha władzę.

Perlica, każdy kto choć trochę (troszeczkę, mini mini) interesuje się czymś więcej niż jeść/pić/spać wie ile "Putin" ma złota. Bo to nie tajemnica.

Wykładzik w wersji bardzo nieskomplikowanej (prościej się nie da, przynajmniej ja nie umiem tego już bardziej łopatologicznie):Rosja jest krajem, który ma największe na świecie rezerwy złota. Z czym to ma związek - ano z "niedawnym" wyjściem tego kraju ze strefy dolara🙂... i z tym, że z kolei USA poniekąd zminimalizowało udział złota w swoim systemie finansów (parytet w złocie, rezerwy federalne- to hasła do poczytania i zrozumienia czym są pieniądze i jaka jest ich relacja do złota).

Becia23<br>
To ze osoby z Afryki lub inni cudzoziemcy nie mogą wnioskować o status uchodźcy to fakt. Bo chociaż uciekają z kraju ogarnietego wojna, to nie są obywatelami UA (chyba że mają obywatelstwo UA). Wiec potrzebują tylko korytarza przez Polske, żeby wrócić do własnego kraju. Chyba ze na szybko zostanie wprowadzona jakaś zmiana w legislacji.

baba_jaga, To reguluje konwencja w sprawie uchodźców a nie ich przynależność do UA. A konwencja mówi wyraźnie - jak spierd...sz przed wojną to zatrzymujesz się w pierwszym=najbliższym twemu krajowi kraju, w którym wojny nie ma. I BASTA.
Ja zaś liczę, że żadna zmiana w legislacji nie zostanie wprowadzona i te hordy, które wyzywały po arabsku nasze służby na białoruskiej granicy zostaną wyłapane i odesłane skąd przybyły. I nie, nie "pociesza mnie", że oni głównie u nas tranzytem, bo wcale nie odczuwam potrzeby posiadania ich więcej "po zachodniej" stronie, bo za chwilę tam im interesów zabraknie i będzie reemigracja z krajów zachodnich do nas.

Ja się naoglądałam zwłok, oskalpowanych dziewcząt żywcem, śmiertelnych ofiar gwałtów itd. w całej okazałości. Wiesz jak to jest trzymać za rękę koleżankę, której rodzice przyjechali ją odwiedzić na studiach i mieli wypadek na autostradzie i przeżyli go, ale jednak nie przeżyli bo zostali dojechani przez tych "migrujących biednych obywateli" i zgwałceni i po spaleni żywcem jeszcze we wraku auta. a ty musisz stać i ją trzymać, żeby nie upadła i żeby nie "zarzygała" miejsca zbrodni bo ona musi zrobić rozpoznanie denatów!!!

Nic mnie tak nie wkur..a, jak tęczowe miłosierdzie w tamtą stronę oderwane od jakichkolwiek realiów. Bańka znajomości świata przez różowe szkiełko CNN (TVN, TVP - bo wbrew pozorom to jeden ch.j jest).

Czy to jest rasizm z mojej strony?
Wylane mam jak ktoś to nazwie i co sobie o mnie pomyśli. Nie interesuje mnie kolor skóry osób, które tu chcą przybyć, w dupie mam jakim mówią językiem i do jakiego boga się modlą. Uznaję ich kulturę. UZNAJĘ - co nie znaczy, że muszę ją tolerować. Uznaję, że mają do niej prawo - słowo klucz - u siebie!
Kompletnie zaś nie wiem dlaczego miałabym im pomóc się tu osiedlać. Polska nie miała żadnych kolonii w Afryce - żadnej reparacji za niewolnictwo, wyzysk, wyzysk gospodarczy nie jesteśmy im winni. Chce ktoś pomagać - niech bierze swoje (a nie moje z podatków) pieniądze i zakłada mikrobanki dla kobiet. Świetny projekt, w którym miałam przyjemność także uczestniczyć. Dał wędkę wielu afrykanskim kobietom.

Myślenie, że w związku ze zbrojnym konfliktem przybywają tu teraz tylko (lub głównie) prawi obywatele tamtych krajów odleglejszych jest chyba najgłupszym możliwym założeniem. Wojna zawsze przyciąga szumowiny.
Na Ukraińskiej granicy również - już są kolejki do kolejki - te krótsze płatne całkiem pokaźne sumy.
kotbury, jeśli znasz tak dobrze Putina, że wiesz co on ma a czego nie ma to ja nie mam więcej pytań 😝

To co trzyma na Zachodzie jest powszechnie dostępne i o tym napisała Facella, . A czego i ile ma w Rosji dokładnie to nie wie nikt, poza nim samym. W tym kraju to on jednak decyduje o tym co kto wie, czego się nie dowie lub jak wie za dużo to już więcej wiedzieć nie będzie, bo się rozpłynie w powietrzu.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 marca 2022 12:57
Skurw*** z centaurusa mówią, ze mer kijowa kazał zabić wszystkie psy ze schronisk :/ jak można być aż takimi kanaliami?
Strzyga właśnie to miałam pisać. Jaka *** trzeba byc żeby jeszcze na takiej sytuacji chcieć sie nachapac ???
Proszę osoby które mają konto na Facebooku o zgłaszanie posta Centaurusa jako post szerzący fałszywe informacje!
Moon   #kulistyzajebisty
02 marca 2022 13:07
Co za hieny!
Jak można być takimi szujami i na tej tragedii żerować?! JPRDL! 😡

edit. zgłoszone ofc.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 marca 2022 13:08
Też zgłosiłam.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
02 marca 2022 14:29
Ale musicie przyznać że facet przekonujący był. Nawet płakał ...

Kliczko ma teraz większe problemy na głowie niż usypianie tysięcy zwierząt w schronach. Armię ludzi musieliby wyczarować na taka akcję, a tej armii potrzebują gdzie indziej ....
<b>kotbury,</b> jeśli znasz tak dobrze Putina, że wiesz co on ma a czego nie ma to ja nie mam więcej pytań 😝<br>
<br>
.

Perlica, twój brak wiedzy odnośnie tego czym są pieniądze jest porażający.
I Btw wiem, że ma kilka sobowtórów- z resztą jego ex żona to potwierdza🙂 Wiedziałas to?... a to nie jest info tajne🙂.

Parytety się trzyma u siebie - we własnych bankach. Aby dana waluta była wymienialna na inne ta wartość jest znana oficjalnie. Rubel czy złotówka, czy euro - i tak wszystko jest sprzężone z bankiem centralnym jeśli było elementem wymiany międzykrajowej.
Czy tam gdzieś jest więcej - nie ma to znaczenia. Złotem się nie najesz. Złotem nie nakarmisz ludzi.
Za to złotem możesz zapłacić swoim sojusznikom... .. ciekawe co tam w Syrii?
Walutą w kraju, który jest "odcięty" od wymiany międzynarodwej stają się dobra. Rosja ma czym "ogrzać" obywateli (gaz), ma im co do baku zalać, teoretycznie ma ich czym nakarmić (duże tereny rolnicze). A jak coś muszą kupić to najbliżej mają do Chin - i mają czym zapłacić (utrzymywane parytety).
To, że nie będą mieć hamburgerów z maka, spotyfaja i netsryksa to im tylko na dobre wyszło - bo jakby ich z automatu skasowali po "nowym" kursie to by się okazało, że jedna piosenka kosztuje tyle, co kawalerka w centrum Moskwy🙂.
Nawet jak Putin "przegra" Ukrainę to i tak właśnie wygrywa częściowo ekonomicznie bo zachodnie instytucje finansowe już nie będą kontrolować stanu kont Rosjan. To jest wolność, której np. Polska nigdy nie uzyska. Odcięcie od SWIFT i inne (choć Niemcy tak pięknie poczekali, aż na nowo otwarte konta w ich bankach spłynie ta gotóweczka... cóż za timing!) spowoduje stworzenie finalne osobnego systemu finansowego, czego początkiem były porozumienia z Chinami i wyjście ze strefy dolara. Chyba nikt nie liczy na to, że jak Rosja "przegra" ten konflikt to jakieś wojska (jakie?) pojadą czołgami zatknąć swoją (że niby naszą, przciwników) na placu czerwonym.

Mnie to najbardziej ciekawi jak ten konflikt gdy się przeniesie na terytorium Polski to jak daleko będzie sięgać okupacyj..a, tfu, chciałam napisać pomocowa- specjalna-ekonomiczna strefa niemiecka. Czy jak kiedyś na Wiśle, czy ciut bliżej ale ich cały Śląsk. Troszkę się to widmo oddaliło po tym jak Mateuszek został do pionu postawiony i wczoraj po południu musiały polskie stacje sprostować pierdolety, którymi nakarmiły gawiedź o bazach startowych dla samolotów. taki paradoks - kraj nie w stanie wojny, z którego startują samoloty na wojnę. tylko w TVN/TVPis!
Nie ciekawi mnie natomiast, dlaczego mamy relacje tylko z dwóch opcji dziennikarskich - propagandy ruskiej i propagandy jednego koncernu medialnego tzw.drugiej strony. Gdybym miała do zrelacjonowania światu ustawkę, to też bym nie wpuszczała (bo nie są) wpuszczani na teren dziennikarze innych niezależnych stacji.

Ale oczywiście pieski i kotki bardzo ważne w tej sytuacji.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 marca 2022 15:06
kotbury, jaka wolność? Rubel leży, giełda się nie otwiera (wiesz czemu? Pomyśl), rosyjscy oligarchowie płaczą, a rosyjskie firmy bankrutują. Będą mieli taką wolność, ze nie będą mieli jak handlować z resztą świata. A Chiny się już od nich odwracają 😀
Chiny są aktualnie gospodarką tak wielką, że dłuugo jeszcze mogą sobie pozwolić na niezajmowanie stanowiska lub jego zmianę gdy tylko zachcą.
Powtarzam, że w czasie wojny walutą są dobra...
Giełda🙂...
busch   Mad god's blessing.
02 marca 2022 15:11
A propos bogactwa Putina, to jak dla mnie obowiązkowe jest obejrzenie filmu Nawalnego na YT:

Link powyżej jest do oficjalnego kanału Nawalnego, są angielskie napisy.

Jego powstanie było okupione ogromną ilością pracy i wielkim ryzykiem, żeby uchwycić szokujące Bizancjum jakie sobie Putin sprawił kosztem Rosjan. Naprawdę gorąco polecam.

kotbury, ja nie wiem skąd Ci się bierze to buńczuczne wytykanie braku wiedzy innym skoro sama prezentujesz bardzo płytkie zrozumienie pojęć, którymi się posługujesz. Tak, z pewnością zyskali na tym że mają teraz gospodarczą wolność wobec świata, do którego sprzedaż energii stanowi podstawę ich gospodarki 🤣 właśnie dlatego nie otwierają swojej giełdy, od tej wolności aż im się odechciało takiego zgnilozachodniego wynalazku 🤣
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 marca 2022 15:17
kotbury, i jakie dobra i od kogo dostaną? Na razie Rosjanie szturmem wypłacali pieniądze z banku z tej wielkiej wolności.
[quote]<br>
<b>Perlica,</b> A jak coś muszą kupić to najbliżej mają do Chin - i mają czym zapłacić (utrzymywane parytety).
kotbury, ale w Chińczykowi będą płacić dolarem, albo inaczej - nawet jeśli zapłacą juanem, bo Chińczyk ilość juanów przeliczy wg dolara. Czyli tak czy siak mają dużo drożej, bo ich waluta się gwałtownie osłabiła.
Po drugie, sory, ale Chiny nie są kierunkiem marzeń dla Rosjan. Jakoś nikt tych jachtów i nieruchomości nie trzyma w Chinach tylko w Europie. Produkty chińskie nie należą też do ekskluzywnych. I te córki oligarchów nie studiują jakoś w Chinach.
Pomimo wszystkich działań przygotowawczych do wojny, które Rosja poczyniła przed jej wybuchem, prawda jest taka, że Rosja dostanie bardzo mocno po dupie gospodarczo. Ekonomiści są zgodni, że krach jest nieunikniony. Jeszcze tylko nie wiadomo czy to będzie krach czy megakrach.
Oczywiście, że wszyscy dostaniemy rykoszetem (już dostajemy, bo jak się okazuje, dla inwestorów zagranicznych PLN jest skorelowany z rublem i dzisiaj złotówka zaliczyła spektakularny zjazd), ale nie zmienia to faktu, że Rosja będzie miała najgorzej. Tego Putin nie przewidział. Nie przewidział skali sankcji. I nawet jeśli jego osobiście nie dotknie to finansowo, to i tak nie pozostaje to bez echa - wiarygodność, poparcie, siła polityczna - to wszystko leci mu na łeb na szyję.

Inna rzecz - dżizas, gdzie ty pracujesz, że takie obrazki widzisz??? 😮 (mówię tu o imigrantach z Afryki i Bliskiego Wschodu)
kotbury, akurat większość bogatych ludzi trzyma swój majątek rozdzielony w różnych miejscach na wszelki wypadek, więc będą to nieruchmości, złoto , kasa i akcje.

To co napisałaś pokazuje , że jednak raczej masz słabe pojęcie, a już na pewno o tym co się dzieje w Rosji obecnie , jesli sancke spłycasz do Netflixa czy Spotify 😎
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
02 marca 2022 17:12
Ponownie powtórzę - Chiny nie mają absolutnie żadnego interesu w silnej Rosji.
Chiny dość mocno działają w Afryce.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
02 marca 2022 17:23
safie - Ukraina ma bardzo fajne drony, ale ma do nich bardzo mało amunicji. Kupili zaledwie 200szt. Kolumna, która zmierza na Kijów liczy znacznie więcej pojazdów niż mogą zniszczyć z tych dronów. Są pomysły, żeby przekazać im naszą.

Co do Chin, to we wzmacnianiu Rosji nie mają interesu. Prawda. Za to zaangażowanie Stanów w Europie jest im bardzo na rękę. Bardziej niż inwazja militarna interesuje ich inwazja ekonomiczna. Gospodarka Chin jest silna, ale jest też w momencie, w którym tąpnięcia związane z wojną mogą być dla nich zbyt mocno odczuwalne by ryzykować wsparciem Rosji. Z resztą chyba już się określili w tej sprawie ...
busch   Mad god's blessing.
02 marca 2022 17:43
Chiny to przede wszystkim są skupione na swoim własny interesie, więc nie chodzi nawet o kwestie ryzykowania, bardziej o to że przekalkulowali że nic z wsparcia Rosji nie będą mieli, więc przesyłają już legendarne "thoughts and prayers" oraz życzenie pokoju na świecie ✨
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
02 marca 2022 17:43
Aleks, nie trzeba trafić w każdy pojazd pojedynczo, a i dostawa dronów i rakiet do nich jest ciągle możliwa.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 marca 2022 18:02
Ja bym się nadal chciała dowiedzieć, co to za wolność w tej Rosji będzie i jak to jej sie będzie gospodarczo opłacać niemożliwośc wymiany handlowej.
Strzyga, ja też nie wiem.
Wiem, że mój kolega , który od 12 lat mieszka w Rosji, ma żonę Rosjankę chce wrócić tutaj ( kieruje oddziałem szwedzkiej firmy tam, która się musi zamknąć bo wiadomo, że nie pracuje na rosyjskiej technologii), ale nie ma jak. Wszystkie loty ma odwołane, znalazł jedynie opcję przez Turcję , ale też chyba już nie aktualna. Zostaje im auto, ale trochę strach jechać przez Białoruś, a mają 3 małych dzieci. Nie wiem co ostatecznie postanowią, bo sami póki co nie wiedzą.
busch   Mad god's blessing.
02 marca 2022 18:35
Strzyga, ja bym się chciała wpierw dowiedzieć jak tam Wakefieldowi idzie pozywanie polskich blogerek za dementowanie jego odkryć o wpływie szczepionek na autyzm, wg kotbury już był w trakcie zbierania materiałów dowodowych 🤡
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
02 marca 2022 18:44
<b>Aleks,</b> nie trzeba trafić w każdy pojazd pojedynczo, a i dostawa dronów i rakiet do nich jest ciągle możliwa.<br>
safie, Nie trzeba trafiac w kazdy osobno jednak to wciaz za malo. Oni juz tym sprzetem walcza i zuzywaja rakiety. Tak, jest mozliwa dostawa i oby dostali je. Turcja deklaruje przekazanie. To jest cos co im realnie, bardzo pomoze. Podobnie jak np. Stingery czy wyrzutnie Javelin.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 marca 2022 19:08
busch, a tak, tak, czekam na moj pozew od lat 🙁

Dlatego nie komentuje rzeczy o skalpowaniu i gwałceniu zwłok we wraku samochodów.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się