Ukraina

Facella   Dawna re-volto wróć!
02 marca 2022 20:19
Czy ta 64-kilometrowa rosyjska kolumna gdzieś dojechała, czy to tylko taki straszak był? Bo było głośno ze jedzie, a teraz nic.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
02 marca 2022 20:26
Aleks, tutaj kilka słów o dronach

Facella, w ocenie mojego P [ historyk zapaleniec, modelarz z fiołem na punkcie czołgów itp.] to usłyszałam, ze on nie wie komu odwaliło, ale nie robi sie takich kolumn - właśnie ze względu na łatwość uszkodzenia.
Z tego co czytałam to brakuje im paliwa, a i sami żołnierze dziurawią baki bo nie chcą walczyć - ile w tym prawdy pozostaje się domyślać
Facella, gdzieś wyczytałam,że to był fake i złe oszacowanie....
Naprawdę trudno się dowiedzieć w świecie Social Media co jest prawdziwe, a co totalnie nie, bo nawet serwisy informacyjne powielają obecnie fake news....co za czasy.
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 marca 2022 21:14
safie, no właśnie, tam by wystarczyło puścić z drona parę pocisków (czym Ukraina dysponuje) i by cała kolumna poszła w piii… wydawało mi się to fejkiem, dopóki nie trafiłam na pare zdjęć satelitarnych, ale jak widać i one chyba były podejrzane.
Perlica, oj tak, ciężko weryfikować newsy… nawet KiKŚ podawał informacje o tej kolumnie.
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 marca 2022 21:57
Dziennikarz NYT twierdzi, że rozmawiał z władzami Chersonia i potwierdzili, iż miasto zostało zajęte przez Rosjan…
Moim zdaniem i Kijów może to czekać przed końcem tego tygodnia, obym się myliła.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
02 marca 2022 22:14
safie jestem blisko wojska, czy Turcja leci na dwa fronty ... ? Na pewno deklaruje wraz z pomocą militarną dla Ukrainy, chęć pozostania w dobrych stosunkach z obiema stronami. Poza tym na wojnie robi się najlepsze interesy, jaka lepsza arena pokaże skuteczność tej broni ?
Facella, wg bbc ta kolumna jest prawdziwa ale posuwa sie wolniej niz zaplanowano, przez utrudnienia w postaci wrakow, etc.
Mysle ze jesli byloby mozliwe ja zbombardowac to by to zrobiono. Albo jest bombardowana i dlatego tak wolno sie porusza?? Chyba ukrainscy generalowie wiedza to robic z tym tematem.
Bbc podaje rozne informacje ale jesli jest jakas watpliwa pisze ze nie udalo sie tego zweryfikowac. Np tej o zajeciu Chersonia.
busch   Mad god's blessing.
02 marca 2022 22:33
Myślę że już tajemnicą poliszynela już jest to, że Ukraina dostaje silne wspomaganie wywiadowcze innych krajów, więc oni mają pewnie znacznie więcej danych na temat tej kolumny i wszystkiego innego, niż kiedykolwiek dziennikarze zwęszą. I kombinują jak to rozegrać.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
02 marca 2022 22:49
Ciekawe, skąd weźmiemy kasę dla uchodźców na ich emerytury i 500+, ubezpieczenia i leczenie. Tak to w rządzie krzyczą, że nie ma kasy na nic, a my jeszcze będziemy innych finansować...
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 marca 2022 00:26
Perlica, przecież na podlinkowanej stronie masz odnośnik do posta na Facebooku.
Natomiast każdy sobie może coś takiego na fejsie napisać, to jest jakaś prywatna osoba i nie ma to żadnego znaczenia, nikt u władzy go nie potraktuje poważnie. Zwrócili uwagę tylko dlatego, że być może facet rzeczywiście ma środki, żeby takie pieniądze wyłożyć. Ale to nie jest żaden list gończy itp.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 marca 2022 07:50
Dementek, może w natłoku śmiesznych newsów o kradzenia czołgów, czy ruskich żołnierzach przykutych do słupów z gołymi dupami nie zalapałaś co się dzieje:
- Rosja najechała Ukrainę bez wypowiedzenia wojny (złamanie kilku praw i umów międzynarodowych);
- prowadzone są bombardowania obiektów cywilnych jak osiedla mieszkalne, przedszkola itp
- ostrzeliwane są transporty medyczne;
- użyto bomby termobarycznej (próżniowej) zakazanej przez Konwencję Genewską;
- użyto broni kasetowej zakazanej przez konwencje;
- ludzie stoją po kilkanaście kilometrów na granicy, żeby przeżyć a ciepło nie jest zwłaszcza w nocy;

Serio z tematem emerytur i 500+ możesz być jak Scarlett O’Hara - pomartw się tym jutro, a najlepiej już po tym jak uda się pomoc jak największej liczbie ludzi.

Dodatkowo jak Putin odpali atom to nie będziesz się tym musiała martwić
Ciekawe, skąd weźmiemy kasę dla uchodźców na ich emerytury i 500+, ubezpieczenia i leczenie. Tak to w rządzie krzyczą, że nie ma kasy na nic, a my jeszcze będziemy innych finansować...
Dementek, weź ić stont i nie kompromituj się
Facella, widziałam na fb jego konto.
Gość ma tą kasę, dorobił się za Jelcyna jeszcze i uciekł z Rosji, nawet miał azyl polityczny z tego wyczytałam, więc totalnie się nie obawia.
Wiadomo,że ta propozycja nie jest skierowana do Policji,ani żadnych władz 🙂ale w poście na fb musi być to politycznie poprawnie ,żeby znowu mu nie usunęli tego postu.
Scottie   Cicha obserwatorka
03 marca 2022 09:03
Czy ta 64-kilometrowa rosyjska kolumna gdzieś dojechała, czy to tylko taki straszak był? Bo było głośno ze jedzie, a teraz nic.
Facella, na Kikś Łukasz napisał, ze kolumna jest 30 km od Kijowa, w ciągu ostatnich dni poczyniła niewielkie postępy w posunięciu się do przodu.
safie, rosja też działa w afryce.
A imho Chiny czekaja na rozwój wydarzeń i jak nastąpią powroty do "starych granic" to wyciągną reke po Tajwan.

Ja za to wiem co się dzieje z polskim importem. Odrzucane są polskie zamówienia. za chwilę nie będzie w sklepach towarów... - gdyż ponieważ wg. inwestorów my jesteśmy już niejako stroną tej wojny.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 marca 2022 09:29
kotbury, nadal nie odpowiedziałaś na tę poprawę rosyjskiej gospodarki i wolonosc jaką będą mieli. Dla mnie ta wolność będzie podobna do wolności Korei północnej 😀
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 marca 2022 09:45
kotbury, skąd import? Kto odmawia i jakich towarów nie będzie?
safie, priv
<b>Strzyga,</b> ja też nie wiem.<br>
Wiem, że mój kolega , który od 12 lat mieszka w Rosji, ma żonę Rosjankę chce wrócić tutaj ( kieruje oddziałem szwedzkiej firmy tam, która się musi zamknąć bo wiadomo, że nie pracuje na rosyjskiej technologii), ale nie ma jak. Wszystkie loty ma odwołane, znalazł jedynie opcję przez Turcję , ale też chyba już nie aktualna. Zostaje im auto, ale trochę strach jechać przez Białoruś, a mają 3 małych dzieci. Nie wiem co ostatecznie postanowią, bo sami póki co nie wiedzą.

Perlica, Pociag z St.Petersburga do Finlandii kursuje normalnie.

Naboo, bo Finlandia jakoś tak umie w nieopowiadanie się po żadnej stronie i nie pcha się do NATO.
Świadomość swojego położenia geo-politycznego jest tam chyba większa.

kotbury, bzdura z tym importem...

Za to moim zdaniem Dementek, ma rację. Pomoc humanitarna, zakwaterowanie, wyżywienie, leczenie, pomoc obrońcom Ukrainy, pomoc zwierzętom, dostęp do edukacji - jestem bardzo na tak. Ale na pełen socjal dla uchodźców to nas raczej nie stać. Chyba, że przy jakimś mega wsparciu ze strony środków unijnych. W przeciwnym razie za te 500+ znów zapłacą zwykli ludzie, a serio - po wprowadzeniu polskiego ładu i podwyżkach cen mediów żyje się coraz ciężej 🙁
Poza tym wielu uchodźców chce coś robić. To też pomaga psychicznie - chcą być potrzebni. Znajdzie się dla części z nich praca, wydaje mi się że jak się ten haos ucieczkowy się trochę uspokoi, uda się ogarnąć, pomóc ludziom i zwierzętom, to wielu będzie chciało pracować...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 marca 2022 10:08
kotbury, lol, akurat Finlandia miała debatę w parlamencie o przystąpieniu do NATO, wiec sprawdź swoje informacje.

In a move premier Marin called “historic,” Finland announced it is offering Ukraine weapons. “Finland staunchly supports Ukrainian independence and sovereignty. Finland will offer weapons to Ukraine and the aid will be delivered quickly. This decision will not endanger national defense,” Marin said.

https://www.politico.eu/article/finland-nato-membership-sanna-marin-ukraine-russia/amp/

Dalej nie chcesz odpowiadać na tę wolność i rozwój gospodarki. Wiec wrzucę analizę ekonomisty.
A2115B62-81DD-4141-A351-757F7D0EAE10.png A2115B62-81DD-4141-A351-757F7D0EAE10.png
9D766F6E-F2F6-4D1A-85C9-24096F8C5B4D.png 9D766F6E-F2F6-4D1A-85C9-24096F8C5B4D.png
Strzyga, oj bo przeoczyłam - nie czytam całości.
Nie przebrnęłam przez Zeleńskiego całego bo on gada o historii Putina jakby to jakieś sekretne odkrycia były. I tłumaczeni słabe - tzn. "dobre", bo łagodzi przez niego dodawanej dramatrurgii.

Żaden koncern nie robi inwazji (ekspansji) na inne kraje żeby tam dobro budować. To najbardziej optymalny sposób wyciagania kasy z danego regionu do siebie. W Pl tez tak jest. Mój ukochany ( w mini skali) przykład od kumpla - wolkswagen na ścianie południowo wschodniej - gdzie auta na Polskę robione były/są po prostu poniżej wymaganej jakości- celowa polityka koncernu. Zaczynając od grubości lakieru na podzespołąch kończąc.

W tej sytuacji oczywiście, że po dupie dostaną Rosjanie jako obywatele i ich poziom życia. ale zablokowanie wypływu kapitału z kraju na chwilę może mu wyjść na dobre.

Mierzenie ruskiej mentalności polską - nie ma sensu. Tam towarem najniższej kategorii i zawsze dostępnym jest człowiek.
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 marca 2022 10:11
kotbury, tez się chętnie dowiem o co chodzi z tym importem.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 marca 2022 10:12
kotbury, JAK IM WYJDZIE NA DOBRE?
Oczywiście, że nie czytasz, to widać. Naprawdę odcięcie od międzynarodowego handlu nikomu nie wychodzi na dobre. Chcesz zobaczyć jak wyglada kraj, który jest „samowystarczalny”? Jedz do Korei północnej. Jaki tam dobrobyt i prężna gospodarka.
<b>Naboo,</b> bo Finlandia jakoś tak umie w nieopowiadanie się po żadnej stronie i nie pcha się do NATO. <br>
Świadomość swojego położenia geo-politycznego jest tam chyba większa.<br>
<br>

kotbury, Finlandia nigdy wczesniej tak bardzo nie chciala do NATO jak dzis.

Pociag osobowy kursuje i ma duze oblozene Z Rosji.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 marca 2022 10:35
Naboo, No właśnie kotbury jakoś ma przestarzałe info 😀

A tutaj mały przerywnik muzyczny z informacjami dlaczego kolumny nie posuwają się do przodu

<b>kotbury,</b> bzdura z tym importem...<br>
<br>
Za to moim zdaniem <b>Dementek,</b> ma rację. Pomoc humanitarna, zakwaterowanie, wyżywienie, leczenie, pomoc obrońcom Ukrainy, pomoc zwierzętom, dostęp do edukacji - jestem bardzo na tak. Ale na pełen socjal dla uchodźców to nas raczej nie stać. Chyba, że przy jakimś mega wsparciu ze strony środków unijnych. W przeciwnym razie za te 500+ znów zapłacą zwykli ludzie, a serio - po wprowadzeniu polskiego ładu i podwyżkach cen mediów żyje się coraz ciężej 🙁<br>
Poza tym wielu uchodźców chce coś robić. To też pomaga psychicznie - chcą być potrzebni. Znajdzie się dla części z nich praca, wydaje mi się że jak się ten haos ucieczkowy się trochę uspokoi, uda się ogarnąć, pomóc ludziom i zwierzętom, to wielu będzie chciało pracować...

_Gaga, serio ? to może idź na granicę i nie wpuszczaj tych ludzi. Nie rozumiem jak można przeliczać ludzkie nieszczęście na pieniądze. no nie ogarniam.to po pierwsze. Po drugie.. pomimo, że często tak wygląda decydenci to nie sami idioci. Wszyscy zdają sobie sprawę że pomoc finansowa z zewnątrz jest i będzie potrzebna.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 marca 2022 11:13
Post został usunięty przez autora
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się