Ukraina

Są ustalenia dot. korytarza humanitarnego. Podobno do najbardziej oblężonych miast ma być.... Kurde, może uda się coś dostarczyć do tych niekoniecznie oblężonych miejsc, bo w niektórych miejscach jedzenie się kończy tj. są długie kolejki w sklepach, ludzie zdenerwowani, obawiają się, że tego jedzenia zaniedługo zabraknie....

Iskra de Baleron, Czekaj. Ale co Tobą chwieje? Że rosjojęzyczna młodzież jest wesoła? Nie powinna być wesoła?

Słuchajcie, zamartwiając się i wdziewając habit żałoby, nikomu nie pomożecie, a już najmniej sobie
Uśmiech, radość, docenienie chwili, którą teraz mamy - to jest najważniejsze.

Jest to trudne. Cholera, podziwiam wszystkich tych ludzi, którzy pracują w organizacjach humanitarnych i innych takich, no naprawdę. Ja się rozkleiłam po kilku wiadomościach, dzwonieniu po hostelach i mieszkaniach i pisaniu "będzie dobrze".
Ale samobiczowanie się naprawdę nikomu nic nie pomoże.
Nie mogę się zgodzić. Jeśli każdy będzie milczał bo ma "interes" to nic się nie zmieni...

Jeśli ktoś ma 70 tyś obserwujących to jego głos ma zasięg. Samo nazwanie spraw po imieniu może mieć wpływ zważywszy na siłę rosyjskiej propagandy.

Nie zaznałam wojny, "znam" ją tylko z opowieści moich dziadków.
Nie umiem zachowywać się tak jakby nic się nie działo ale też nie noszę żałoby.
Jest mi dziwnie, pewnie potrzeba czasu by się wyważyć i odnaleźć.

Pomagam na miarę swoich mizernych możliwości.

Jednak gdy dowiaduję się od znajomych że ktoś im osobiście znany od 4 dni tkwi w piwnicy bez żywności, bez szansy na pomoc, pod ostrzałem... to mnie to rozbija.
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 marca 2022 22:48
Iskra de Baleron, pisałam o „interesie” jako o jedynym źródle utrzymania. Jest mi szkoda Ukraińców, ale jednocześnie jest mi szkoda tych Rosjan, którzy nigdy takiego ruchu Putina nie popierali. Tylko co oni mogą?
70 tys. to może się wydawac dużo, ale jak porównać to do skali (ponad 140 mln liczy ludność Rosji), to jest to znikomy procent, a przecież nie wszyscy obserwujący to Rosjanie. Pamiętaj też, że oni mają trochę inne media społecznościowe, w których się szczelnie zamykają - to element skutecznej propagandy. Oni nie używają Facebooka, Twittera, google, mało kto używa instagrama. Trudno jest dotrzeć do tego społeczeństwa nie będąc jego częścią, a wszelkie antyrosyjskie wypowiedzi są szybko i skutecznie blokowane.
A wojna przecież nie jest dla nas nowością. Afganistan, Izrael, Palestyna. Sama Ukraina od 2014. Jakaś wojna toczy się cały czas i nagle się budzą żałobnicy i cierpiętnicy, bo jest blisko i wyeskalowała. Kilka miesięcy temu mało kto miał wyrzuty do innych, że mają czelność się uśmiechać, gdy w Palestynie trwa wojna. Ba, w Ukrainie! A teraz mamy żyć w strachu i znoju, bo inni mają gorzej? Sorry nie, borykam się od lat z depresją i nie zamierzam sobie dokładać, bo się wykończę. Trzeba zadbać o siebie. Inaczej będzie po nas.
Sankaritarina Rosyjskie "korytarze humanitarne" mają to do siebie, że mają za zadanie jedynie paraliżować działania obrońców. Rosyjska taktyka wojenna jest dobrze znana, w Groznym zostawili krajobraz jak po Powstaniu Warszawskim. Żaden Polak nie powinien mieć wątpliwości, ile w Rosji warte jest ludzkie życie, i to od wieków. Od Iwana Groźnego, niezmiennie. Putin zapowiedział, że Charkow itd. wybije do nogi. Nikt nam nie pokaże, co się teraz dzieje w Hersoniu. Putin zapowiedział "ostateczne rozwiązanie kwestii ukraińskiej". Czym "nieco" poruszył świat. Ale on naprawdę to planuje - depopulację terenu Ukrainy. Na Syberii brakuje niewolników? Na szczęście Ukraińcy nie są bezbronni. I oby nie pozwolili Rosji "odzyskać dla siebie" przynajmniej zachodniej Ukrainy. Ja im życzę jeszcze dwóch fal dobrze uzbrojonych odwodów. Bo Putin zaplanował ludobójstwo, pod hasłem "denazyfikacji".

Trochę mnie zatkało. Jakim cudem PiS może być prorosyjski??? Panie zapomniały o proroczych słowach Lecha Kaczyńskiego? Panie nie pamiętają jak tu optowały, usilnie, za cudownym porozumieniem Berlin-Moskwa? Jak wyśmiewały wszelkie uwagi o "polskiej racji stanu"? Jak klaskały słowom Tuska "to co? mam wypowiedzieć wojnę Moskwie?" Litości! Apeluję o chociaż ciut kontaktu z rzeczywistością! To forum nadal ma zapisy kto co pisał.
halo, PIS do wybuchu wojny był anty unijny... i w działaniach i w wypowiedziach. A teraz wszędzie flagi unijne wieszają z dumą... więc ten.
Słów Lecha Kaczyńskiego mniej lub bardziej proroczych jakoś nie pamiętam...
Gaga, 2008 rok, Gruzja...
"Wiemy świetnie, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę."
Tutaj całe przemówienie:
https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/2906851,Slowa-Lecha-Kaczynskiego-wciaz-aktualne-W-2008-r-sprzeciwial-sie-rosyjskiej-agresji-na-Gruzje-i-ostrzegal-Ukraine
Ale PIS za Lecha a PIS za Jarka to jak dla mnie dwa światy....

Iskra de Baleron, zgadzam się z tobą! Nie trzeba nosić żałoby, ale jak ktoś ma zasięgi (przede wszystkim w Rosji) powinien wręcz krzyczeć co się dzieje. Jeśli naród się w Rosji nie zbuntuje to nic sie nie zmieni. Będziemy całe życie zastanawiać się co oni mogą jeszcze zrobić.

Widziałam filmy wczoraj, znajomy Ukrainiec z okolic Sumy dostaje od rodziny i znajomych. Nie pokazują tego w TV, necie.. to są zbrodnie na cywilach, to jest niewyobrażalna tragedia, krew, bezradność. Oni są naprawdę sami, a idiota z kremla rękami kolejnych idiotów sieje tam zagładę.
Z przemówienia prezydenta Ukrainy wynika,że rosjanie atakują ich elektrownię atomową i dokładnie wiedzą co robią. Wszyscy wiemy czym to grozi….
Perlica, sądzę, że chcą ich odciąć od źródła zasilania, a nie rozwalić elektrownię... ale ryzyko ogromne, ktoś może "źle pocować" i zbuchnie pół Ukrainy 😳

Murat-Gazon, 14 lat temu sytuacja w Europie i Polsce była kompletnie inna, niż dzisiaj... Patrząc w ten sposób, można zapewne z aleźć wypowiedź - nie wiem - Wałęsy, obawiającego się najazdu Rosji...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 marca 2022 09:01
halo, to Tobie brakuje kontaktu z rzeczywistością. To antyunijny rząd, który ma za zadanie odciąć nad od zachodu i skierować na wschód, do Rosji, lukaszenki i orbana i trzeba być ślepym, albo mieć złą wolę, żeby tego nie widzieć.
Powiązania Macierewicza znane są od lat, są przecież książki o tym, Karczewski spotykał się z Lukszenką i mówił o nim, ze jest ciepłym człowiekiem, rzad uwielbia Ordo Iuris, o którym nie można mówić, ze jest finansowane przez kreml, a przecież w tym roku Morawiecki spotykał się radośnie z Viktorem Orbanem (naszym wielkim przyjacielem i sługusem Putina) i Marine Le Pen, która, wiesz jak reklamowała się w swoich ulotkach?
Ciągniemy milionami ton węgiel od Rosji wbrew zdrowemu rozsądkowi i jesteśmy kompletnie uzalezenieni od Rosji a Ciebie zatkało? Pobudka!
817A0B2E-BF38-4E9C-80D2-DE6AD57D106A.jpeg 817A0B2E-BF38-4E9C-80D2-DE6AD57D106A.jpeg
Sluchajcie, wiem, ze sie wcinam z pytaniem w wasza dyskusje, ale moze nie usuniecie.

Czy ktos z was/waszych znajomych jezdzi jeszcze pomagac uchodzcom na granicy? Tesciom (mocno starsza para) mojego nauczyciela udalo sie w nocy wyruszyc w droge do Polski. Wstepnie zmierzaja do Pragi, ale probujemy ogarnac odbior z granicy, ewentualny nocleg, moze transport do Czech. Ja sama bym chetnie po mogla, ale mam tam grubo ponad 1000km 🙁 Moze macie jakis kontakt?
_Gaga nie była inna. W tym sensie nie była inna, że Rosja nigdy nie była inna. Tylko Rosja umie się świetnie maskować, ukrywać swoje imperialistyczne zapędy do władzy nad światem pod płaszczykiem różnych rzeczy (np. "demokratyzacji") ) i nabierać, kogo tylko chce nabrać - co widać zresztą po tym, co się teraz wydarzyło. Ale "gadzina skórę zmienia, lecz kąsa jednako".
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 marca 2022 09:09
Jeśli chcecie zobaczyć prawdziwe filmy i zdjęcia z wojny, dodaje je dawidinformuje. Pisze w sposób obrazoburczy, ale ma bardzo dużo wiadomości z frontu. Bardzo brutalnych.
Pandurska wejdź na grupę na fb .Masa ludzi jeździ.Wrzuć tam post,na pewno ktoś się znajdzie.
3B87E0C4-77E6-448A-B477-CF405C2C27C3.png 3B87E0C4-77E6-448A-B477-CF405C2C27C3.png
Murat-Gazon, pisałam, że sytuacja w Europie była inna, nie że Rosja była inna. Czytaj proszę moje posty, przynajmniej te, do których się odnosisz...
Strzyga, węgiel, gaz, surowce mineralne... serio jesteśmy gospodarczym wasalem Rosji 🙁 I tak szczerze pisząc to ja się teraz obudziłam. Wcześniej nie zwracałam na to uwagi 🙁 (na zależności, bo antyunijność rządu wkurza mnie od dawna).
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 marca 2022 09:46
_Gaga, to długofalowy plan tego rzadu, sprzedawanie praw na emisje CO2, niszczenie kompletne alternatywnych źródeł energii w PL, utrzymywanie nierentowanego i niedochodowej górnictwa w Polsce, którego węgiel leży na hałdzie, bo my kupujemy węgiel i gaz w Rosji.
Jak to nie jest kolaboracja, to nie wiem co nią jest.
_Gaga, pewnie masz rację, ale jednak co jak powtórzy się Czarnobyl?
_Gaga no więc ja uważam, że sytuacja w Europie nie była inna, ponieważ tak samo, jak dziś, mieliśmy (wszyscy, jako Europa) pod nosem sąsiada o zapędach imperialistycznych, gotowego atakować i mordować inne kraje i narody w imię swoich rzekomych praw do rządzenia światem. Co się zmieniło? Tyle, że ten kraj zakończył swoje przygotowania i w końcu zaatakował nie Gruzję czy inny mały kraik, co Europa niestety uważała za rosyjską strefę wpływów i "oj tam oj tam", tylko duże państwo europejskie leżące tuż obok nas, a Europa przeżyła szok i może (oby!) nagle odzyskała wzrok.
Btw, właśnie w TVN oficjalnie powiedziano że Centaurus klamal na temat usypiania masowego psów w Kijowie i że absolutnie trzeba sprawdzać źródła.
Nie ma również euatanzji zwierząt niezaczipowanych na granicy.
Moon   #kulistyzajebisty
04 marca 2022 10:15
faith, oczywiście że kłamał, specjalnie sprawdzałam na ich profilach czy w relacjach się będą odnosić do tego (nie obserwuję ich w ogóle) ale naturalnie, zero tematu... - nawet dla pozorów, mogliby powiedzieć "Słuchajcie, niewiarygodne info mieliśmy, sorry! Pracujemy i pomagamy dalej..."

Niepojęte, że w XXI wieku w fundacji (sic!!!!!!!) ktoś wpada na genialny pomysł by jeszcze pożerować na takiej tragedii i bestialstwie... Chyba skończyły mi się przekleństwa, by opisać mój wk*rw na to 😤😡
Wiem wiem, sama zgłaszałam do fejsa też. Dobrze, że takie rzeczy się prostuje i piętnuje oficjalnie.
Moon, najlepsze jest to, że oni w momencie podawania tej informacji nie zaliczyli ani jednego wyjazdu za granicę... Tłumaczyli się potem, że "usłyszeli w kijowskiej telewizji", zapomnieli tylko że dzień wcześniej Rosjanie zbombardowali wieżę i siedzibę tv i kijowska telewizja nie nadawała. Coś paskudnego. Za to DIOZ z Fundacją Judyta robią robotę. Przykre jest tylko to, że wiele zwierzaków tam już przed wojną ewidentnie potrzebowało pomocy... Co do DIOZu też różne kontrowersyjne głosy były, ale w tym momencie to chyba schodzi na drugi plan, bo naprawdę widać, że robią co mogą, żeby jak najwięcej zwierzaków wyciągnąć z Ukrainy.
Perlica, jak się powtórzy Czarnobyl, to wszyscy mamy przeebane, bo w Zaporożu jest największa eletrownia jądrowa w Europie. Jak to ebnie, to... nie chcę nawet myśleć 🙁
Murat-Gazon, ja uważam, że jednak przez te 14 lat sporo się zmieniło w Polsce i Europie. Ale masz prawo mieć na ten temat inne zdanie

A Centaurus tym fake newsem wygłaszanym przez płaczącego faceta pobił na prawdę wszelkie rekordy zezwierzęcenia :/
Moon   #kulistyzajebisty
04 marca 2022 10:33
maiiaF, dokładnie.
DIOZ kocham i wspieram jak tylko mogę, ale ich relacje musiałam wyłączyć, za bardzo orały mi banię 😫🤦 Nawet mówili w tym co oglądałam, że w schroniskach w Ukrainie "normalne" warunki to dla nas po prostu znęcanie się i bestialstwo, więc im po prostu włos dęba stawał, jak widzieli rozpadające się budy z zamkniętymi w środku psami (sic level hard)
I też, z tego co widziałam, trochę dziwna postawa kierownictw schronisk w Ukrainie - nie chcieli oddawać wszystkich zwierząt, oddawali tylko te najbardziej schorowane, mimo że DIOZ miał środki i miejsce na transport większości.
busch   Mad god's blessing.
04 marca 2022 11:39
Trochę mnie zatkało. Jakim cudem PiS może być prorosyjski??? Panie zapomniały o proroczych słowach Lecha Kaczyńskiego? Panie nie pamiętają jak tu optowały, usilnie, za cudownym porozumieniem Berlin-Moskwa? Jak wyśmiewały wszelkie uwagi o "polskiej racji stanu"? Jak klaskały słowom Tuska "to co? mam wypowiedzieć wojnę Moskwie?" Litości! Apeluję o chociaż ciut kontaktu z rzeczywistością! To forum nadal ma zapisy kto co pisał.
halo, Lech Kaczyński może i trzeźwo oceniał Rosję ale PiS działał na korzyść Rosji i takie są po prostu fakty. O Morawieckim już napisała Strzyga, ja jeszcze chcę dodać że Macierewicz swoimi działaniami wielokrotnie pokazał że jest z niego, jak to Amerykanie zgrabnie nazywają "russian asset". Zbrodniczo skuteczny "rosyjski zasób", któremu się udało rozbić w perzynę polski kontrwywiad. Tak skutecznie, że nie wiadomo kiedy - jeśli w ogóle - uda nam się go odbudować. Utracone zaufanie w tej dziedzinie to dziesięciolecia pracy od podstaw.

Nie wiem, może teraz się wystraszyli że Putin to jednak nie jest dobry partner ale ich dotychczasowe działania były Rosji bardzo na rękę.
Halo... cała ta wewnętrzna polska rozpierducha. To skłócanie ludzi, podziały, zagrożenie wyjściem z Unii to Twoim zdaniem nie jest prorosyjskie działanie???
Jarek jest ruskim agentem czy tylko tak po prostu "zapomniał" jakiego mamy sąsiada za wschodnią miedzą???
Nie wie, że mając takiego sąsiada musimy trzymać się zachodnich sąsiadów?? Że nie mamy wyjścia??
Jarkową dewizą jest "dziel i rządź" i to jest woda na putinowski młyn.
Skłócone społeczeństwo to słaby naród.
Słaby naród jest na rękę Putinowi.
Osłabianie narodu jest działaniem przeciwko narodowi.
I chyba nie chcę rozwijać dalej tej myśli bo ona zawiera prawie wszystko co myślę o rządach PiS w moim kraju.
Tymczasem na koncie rosyjskiej hodowczyni, przetłumaczone przez goole translator. Oni cały czas popierają wojne i są zadowoleni z obrotu sprawy. Również cieszą się, że odłączą się od FCI ( co akurat im może wyjdzie na dobre, przynajmniej w mojej rasie tak szczerze):
"Rosja zastosowała ciekawą taktykę ekonomiczną, "owinęła wszystkich wokół palca" i zarobiła ponad 20 miliardów w kilka dni. Dolary. Plus zwrócił około 30% udziałów własnych monopoli. "Putin oszukał i UE i Amerykę, a jak pięknie! Na oczach całego świata rozegrał wszystko, jak według notatek - informuje portal Forbes.
Wcześniej część akcji spółek energetycznych należała do zagranicznych inwestorów, Amerykanów i Europejczyków - oznacza to, że prawie połowa przychodów z przemysłu naftowego i gazowego trafiła nie do skarbu Rosji, ale na konta europejskich „rekiny finansowe”. W związku z operacją wojskową na Ukrainie rubel zaczął ostro spadać, ale Bank Centralny nie zrobił nic, aby wesprzeć stawkę rubla. Pojawiły się nawet plotki, że Rosja po prostu nie ma zapasów walut na utrzymanie kursu rubla.
Te plotki i oświadczenia Putina, że jest gotowy i będzie chronić rosyjskojęzyczną ludność Ukrainy doprowadziły do dużego spadku cen akcji rosyjskich firm energetycznych, a "rekiny finansowe" zaczęły wystawiać akcje na sprzedaż aż do t hej, wcale nie są zdewaluowane lub nie. "Putin czekał cały tydzień i tylko uśmiechał się na konferencjach prasowych, a kiedy cena spadła poniżej klejnoty, dał drużynie ostro wykupić akcje od wszystkich Europejczyków i Amerykanów jednocześnie" - informują rosyjskie media.
Zanim te „rekiny finansowe” zorientowały się, że owinęły się sobie wokół palca, było już za późno: giełdy były w rękach Rosji. Rosja nie tylko zarobiła w tych czasach ponad 20 miliardów. dolarów, więc zwróciła Rosji udziały swoich firm. Teraz dochód z ropy i gazu nie pojedzie za granicę, a zostanie w Rosji, rubel sam rośnie, a na jego poparcie nie trzeba wydawać rosyjskich rezerw walutowych złota.
Według edycji forbes europejskie "rekiny finansowe" zostały z nosem, owinęły się wokół palca. Kupili akcje, które przynoszą miliardy dolarów w kilka minut i pozostawili je bez przychodów z ropy i gazu. "Tak błyskotliwej operacji jeszcze nie było w historii giełdy, pisze portal."
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
04 marca 2022 13:06
Kupili akcje które przynoszą miliardy dolarów w kilka minut ... Pod warunkiem że jest nadal rynek zbytu 😀

No i potem i tak między siebie pomiotki podziela przecież, nie z narodem, bo przecież ich szczotki do kibla muszą kosztować tysiąc euro żeby dostąpić zaszczytu zeskrobania ich g... z muszli klozetowej.

Już widzę jak pospolity Rosjanin się na tym wielkim przekręcie wzbogaci 😀 oh wait, nie no wzbogaca się, tak jak kuzyn Putina z przech*j akcjami w Gazpromie a mający z tego pewnie nawet nie pół procenta.
Dzisiejszy artykuł z BBC o Rosjanach, którzy są tak omamieni propagandą, że naocznym świadectwom własnych dzieci nie wierzą: https://www.bbc.com/news/world-europe-60600487 Jakiej części społeczeństwa to dotyczy? Ile osób wie i rozumie więcej?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się