Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
03 marca 2022 20:42
JARA, wiem, bo rano zatankowałam za 6,20 a 5 godzin później było już za 6.50 🙁
Moon   #kulistyzajebisty
04 marca 2022 07:28
Przed obniżką VATu tankowałam za 6,09 nawet, z tego co pamiętam.
Obecnie, na pomorzu 95tka - 6,19, 6,20... 😑

przedwczoraj udało mi się zalać jeszcze bak za 5,89 #tylewygrać x.x
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
04 marca 2022 08:16
Dziś już pod Poznaniem ponad 6,60... A w radiu mówili o 8 złotych nawet 🙁
Z bankomatami różnie... 2 dni temu potrzebowałam kasę na kowala i dopiero w 3cim była gotówka...
Ceny paliw to 3x dziennie podnoszą. Jak nam z powrotem VAT dorzucą, przesiądziemy się na konie cbyba...
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
04 marca 2022 12:37
U nas w G- Dzu było 5.47 teraz nawet 6.75 diesel. Szukam już roweru 🙄
Tęczusia   Po małym sporcie pozostał już tylko kac.
04 marca 2022 16:23
Na północy Wielkopolski też już jest 6,50 za diesla, w okolicach 6,15 benzyna (zwykłe).
Wczoraj wypłacając na konia i inne opłaty musiałam wybierać między dwoma kwotami, więc pewnie brakowało niektórych nominałów. Jednak tuż po mnie wchodził Pan uzupełnić.
Wracając do botów - 14 telefonów wczoraj <3
Swoją drogą czytałam ostatnio na Niebezpieczniku, że do ludzi, którzy trollowali, podając fałszywe dane, często w kilka dni później dzwoniła "pani z banku", że mają "nieuprawnione operacje na koncie" - podając te właśnie fejkowe dane.
U mnie (Lubelszczyzna) nadal na niektórych stacjach nie ma tych lepszych paliw a diesel tankowalam w czwartek na bp 6,79 🙄 teraz nas chyba nic nie uratuje, już nie zbiją z ceny jakąś tam obniżka vatu. Limit też jest ale 100l na jedną osobę 😆 nie ma szans że przekrocze.

Czy widać u Was w okolicy uchodźców?
U mnie nie bardzo, jedna rodzina się wprowadziala do pustego domu a do granicy mam 100km.
Ja dzisiaj widziałam zwykłego diesla za 7.19 🙄

Edit. Zupełnie nie w temacie, ale.. czy ktoś wie co mogę kupować kozie z przysmaków? Taki odpowiednik marchewki dla konia 😂
U mnie we Wrocławiu widać, tzn nie wiem czy uchadźców ale na pewno Ukraińców, wygladają normalnie ciężko stwierdzić czy przyjechali tydzień temu czy są od pół roku. Byłam otatnio w urzędzie załatwić zaświadzczenie o meldunku, też było duzo osób z Ukrainy i Białorusi w kolejce, wiem bo z nimi gadałam, ale nie pytałam o takie osobiste szczegóły.
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 marca 2022 20:49
Ja mieszkam w Szczecinie, dalej od Ukrainy już się chyba nie da. Widuję posty, że ktoś wynajmie lub ma na wynajem, ale czy to ma jakiś dalszy ciąg - nie wiem. Znajoma udostępnia całe poddasze za nic, postawiła tam łóżka, no może osobnego wejścia nie ma, ale to i tak prawie indywidualne mieszkanie. Miały przyjechać do niej dwie panie z Ukrainy, ale jedna powiedziała, że znalazła coś bliżej granicy a druga, że nie będzie chodzić po schodach, bo miała operacje biodra (zrozumiałe). Dużo za to jest organizowanych zbiórek, prywatnie jak i przez organizacje. Była też akcja, że szukano kierowców do rozwożenia ludzi z pociągu po domach tymczasowych, ale ile tych ludzi finalnie przyjechało nie wiem. Wiem ze kierowców było więcej niż rzeczywiście potrzeba.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
06 marca 2022 06:26
Fokusowa, przecież kozy także uwielbiają marchewkę i wszystko to co lubią konie
TRATATA, a coś typu liście kalafiora?
Fokusowa, Kochają liście kalafiora
Fokusowa, nasza koza uwielbiała gałązki brzozy i liście malin 🙂 My liście zbieraliśmy sami a brzózki miała na wybiegu 😅 Ale spokojnie można kupić w necie jeśli nie masz dostępu, spory wybór jest np. w sklepach dedykowanych dla gryzoni/królików.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
06 marca 2022 13:18
U mnie (Lubelszczyzna) nadal na niektórych stacjach nie ma tych lepszych paliw a diesel tankowalam w czwartek na bp 6,79 🙄 teraz nas chyba nic nie uratuje, już nie zbiją z ceny jakąś tam obniżka vatu. Limit też jest ale 100l na jedną osobę 😆 nie ma szans że przekrocze.<br>
<br>
Czy widać u Was w okolicy uchodźców? <br>
U mnie nie bardzo, jedna rodzina się wprowadziala do pustego domu a do granicy mam 100km.

Sonika, w Warszawie (Dworzec Zachodni) 26.02. widziałam niewiele więcej Ukraińców, a 01.03. były tłumy. Na pociąg musiałam się przeciskać między ludźmi, żeby dotrzeć na peron. Przez budynek dworca PKS nawet nie przechodziłam, bo pewnie byłoby podobnie.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 marca 2022 18:24
U mnie we Wrocławiu widać, tzn nie wiem czy uchadźców ale na pewno Ukraińców, wygladają normalnie ciężko stwierdzić czy przyjechali tydzień temu czy są od pół roku. Byłam otatnio w urzędzie załatwić zaświadzczenie o meldunku, też było duzo osób z Ukrainy i Białorusi w kolejce, wiem bo z nimi gadałam, ale nie pytałam o takie osobiste szczegóły.
MATRIX69,


We Wrocławiu jest bardzo dużo Ukraińców, to jeden z częściej wybieranych przez nich kierunków. Zapewne wyrabiali pesele.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
07 marca 2022 16:48
Do nas na Mazury część uchodźców nie chce jechać bo za blisko Rosji i w drodze zmieniają kierunek. Ci co już przyjechali mówią że teraz mają bliżej Rosje niż u siebie i jeśli nie znajdą pracy to jadą dalej.
W Warszawie i Katowicach coś tam słychać na mieście, ale Ukraińców po miastach to słychać od dłuższego czasu - no chyba, że to ja mam jakiś radar..... tj. widziałam i takich wyglądających na zadomowionych, i takich uchodźców-uchodźców. Do dworca w Warszawie w końcu nie dotarłam, więc nie wiem, ale w Katowicach na dworcu dość duża grupa była. Niektórzy jechali dalej.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 marca 2022 14:07
Macie jakieś sposoby na czyszczenie suszarki do włosów? Z tyłu filtr mi się już zakurzył mocno, nie mam pojęcia jak to wyczyścić, a rozebrać nie umiem tej obudowy.
majek   zwykle sobie żartuję
14 marca 2022 14:26
probowalas odessac odkurzaczem? Raczej obudowa powinna sie dac rozebrac, pewnie jest na wisk
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 marca 2022 14:35
majek, trochę sie boje połamać, ale z odkurzaczem sprobuję, dzieki 🙂
Sprężarka dawała radę w przypadku zabrudzonych komputerów czy kratki od grzejnika elektrycznego 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 marca 2022 23:57
Każda suszarka powinna mieć ten tył zdejmowany.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 marca 2022 07:34
Sonika, Sprężarki niet :P
Strzyga, Jeszcze nie próbowałam tego zdjąć jakoś konkretniej, ale spróbuję. Kolor końca jest inny i widać że to osobny element więc może się uda.
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 marca 2022 10:14
zembria, a sprężone powietrze w puszce i przedmuchac? Można to kupić w każdym sklepie komputerowym.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 marca 2022 09:09
Bez sensu wdmuchiwać brud do silnika, trzeba zdjąć kratkę.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 marca 2022 07:39
Faktycznie moja suszarka ma ściągany tył! Pięknie się na zawiasach odchyla i mogę wyczyścić w środku 🙂 Problem jest jeszcze na tej pierwszej osłonie, bo tam te sitka są jakby głęboko i odkurzacz ani ręcznie skubanie nie daje rady, ale spróbuję jeszcze jakąś szczotką końską z dłuższym włosem to potraktować, myślę że zejdzie.
Dzięki 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
22 marca 2022 20:52
Jak się nazywa facet parodiujący stajenne laski? Taki z dwoma blond warkoczami i w toczku? 🤔
galopada_, - Pontus Hugosson 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się