kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
03 marca 2022 11:12
Wracam z serią głupich pytań..
Jak wygląda kwestia wyjazdu z koniem za granicę na zawody?
Jakie dokumenty, gdzie co się załatwia?
Licencja FEI to wiem, ale co jeszcze?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
03 marca 2022 11:21
Hermes, kilka odpowiedzi masz stronkę wcześniej
Plus 3 dni przed wyjazdem na zawody trzeba wpisywać temperaturę konia w FEI Horse app
Na zawodach też
W paszporcie muszą być prawidłowo wpisane szczepienia.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
03 marca 2022 11:34
Pati2012, no debil ze mnie, że nie sprawdziłam zanim napisałam! Dzięki😅
_Gaga, dzięki!

Wiecie mniej więcej jakie są koszty tych spraw urzędowych?
no dobra, ale licencja FEI to tylko na zawody międzynarodowe? Bo jak zwykłe krajowe ale zagraniczne to już normalna licencja gościnna?
mindgame, to już zależy od przepisów kraju, do jakiego się jedzie.
siwaaa mogę poszperać i podesłać w wiadomości fotki mojego konia, może da Ci to jakieś porównanie wizualnie. No i pytanie, czy to czysta ciekawość czy ta miarą na wagę się przekłada czy po prostu w jakimś celu potrzebujesz wiedzieć ile on faktycznie waży?
Ile waży ( a może jest to gdzieś w przepisach, a nie mogę znaleźć) standardowy drąg używany na zawodach?
Obiś, waga potrzebna mi była, do dawek witamin i do odrobaczenia. Wiedziałam, że jest gruby ale nie sądziłam że aż tak 🤣 zaś duży 180cm waży prawie 750kg.
siwaaa, - party na robaki zawsze lepiej dać na 50kg za dużo, niż za mało 😉
DeJotka gdy były 4 m - ważyły 10 kg.
keirashara, na szczęście zawsze daje przynajmniej o 300kg więcej. 😉
But ochronny/opatrunkowy Kerbl Tubbease warty uwagi?
Czy lepić taśmą i nie zawracać sobie głowy?

Podbite kopyto, opatrunki z rivanolu.
2a4d594a94c16a052c93afe96c49076b.jpg 2a4d594a94c16a052c93afe96c49076b.jpg
Jak to jest z obowiązkiem jazdy w kasku i kamizelce ?
Szukam twardych danych do pracy naukowej na ten temat i nic nie ma.
Słyszałam, że do 18rż kask jest obowiązkowy, podobno kamizelka zalecana. Mówię o zwykłej jeździe rekreacyjnej; dokopałam się tylko że FEI nakazuję noszenie kasku, ale co taki zwykły Kowalski, który przyprowadza dzieciaka na jazdę ma wiedzieć o istnieniu FEI i ich przepisach.
Są jakieś podstawy prawne ? Albo choć oficjalne zarządzenia ze strony państwa albo PZJ ?
Iskra de Baleron, niedawno o nim pisałam.
U mnie się nie sprawdził, bo kobyla zjadła tą górę 😁
Perlica, 😂
To niedobre wieści…
Oszaleję klecąc buta codziennie lub 2x dziennie.
Szukam rozwiązań.
Inny kapeć godny polecenia? 😅
Sonika, nie ma przepisu jazdy rekreacyjnej w kasku, czy kamizelce. Są przepisy w sporcie jeździeckim. Skakać na nartach też można bez kasku...
Iskra de Baleron, dobrze zrobiony but z taśmy powinien 2 dni wytrzymać... i chyba mało który koń zjada takie ochraniacze...
_Gaga, zamówiłam tego kerbla tak czy inaczej.
Koń się opiera na pazurze wiec obstawiam konieczność wymiany conajmniej wieczorem po zejściu z padoku.
Iskra de Baleron, po tym jak zjadła tą skarpetę robiłam cały czas sama opatrunki i szczerze powiem,że:
Wata opatrunkowa
Bandaż kohezyjny
Power tape
I wytrzymuje spokojnie 2 dni.
Nie próbowała tego ruszyć.
Ale ogólnie ten but profi jest dobrym rozwiązaniem na konia, który go nie spoŻyje.
Została mi ta sama guma.
Perlica, klasycznego buta to ja znam i umiem ulepić, to nie problem.
Robię takie pancerniki że hej 😉
Tylko na pazurze nie ma bata - przetrze się - konie są 12 godz na padoku.
Iskra de Baleron, uuuu, no to masz rację, but samoróbka nie da rady.
Może u Ciebie się sprawdzi kerbl, bo myślę, że to spoko produkt i w miłej cenie nawet jak się zepsuje, bo nie majątek przecież.
Rozpatruje używać go do moczenia strzałki, bo mam jedną straszną do wyleczenia.
A pampers i reszta buta standardowo??

Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
06 marca 2022 21:58
siwaaa, pampers też się przetrze 😀 próbowałam w tym roku też pancernych butów hand made
I po jakimś odcinku szurania, nie ma opcji i każdy się przedrze
Pampers jako mokry opatrunek?
Przecież pampers ma wchłaniać wilgoć i trzymać z dała od ciała?
Pampers nie przepuści na zew, a leki zalane będą stykać się z kopytem pod ciężarem.
Pampersy są bez sensu. Podkłady do przewijania dużo lepsze.
anetakajper   Dolata i spółka
07 marca 2022 07:09
Iskra de Baleron, u mojego żrebaka zdały egzamin. Nosiła je przez ok 2-3 tyg.
Każdemu może pasować co innego. Mi pasowały. Łatwość zapinania, dopasowanie do kopyta. A przeszłam rop w kopycie... 😉
Ja pampersa próbowałam, tylko właśnie one za bardzo wchłaniają wilgoć, więc mija się to z celem. Fakt że dłużej się trzymał opatrunek jak pampersa zakładałam tylko na wierzch jak ochronę, no ale ostatecznie też się przetarł i wówczas wylatuje z tego sap, a sam sap ogólnie nie jest bezpieczną substancją jeśli koń go zje.
O to to, nie dość że ten syf wypada i się wala po boksie/padoku. To jeszcze na chłopski rozum działanie pampersa jest odwrotne od potrzebnego.
Przy ropie w kopycie potrzebujemy mieć mokro i miękko.
Może jako opatrunek gdy np robiono otwór w podeszwie, jako środek izolujący od brudu i właśnie wchłaniający ew wypływ to rozumiem.

Jako opatrunek mokry - nie widzę sensu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się