dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Pati2012, to do mnie przemawia cenowo 😅 a wiesz jak z przyswajalnością?

Lanka_Cathar, Hestia wypada dość drogo, ale z braku laku...
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
27 lutego 2022 21:17
xxagaxx, od kilku lat używamy w stajni różnych supli od nich i są fajne efekty
I też jak porownywalam z innymi suplementami to te od podkowy miały najwięcej danego składnika w dawce dziennej
Pati2012, dzięki. Mają niedostępny, zobaczę czy pojawi się po weekendzie
xxagaxx musisz kliknąc - powiadom o dostepności, oni robią na zamówienie jak zbiorą chętnych, inaczej można troche poczekać 🙂
blucha, już to zrobiłam. Czyli musze uruchomić więcej znajomych żeby wpisali swoje maile? 😉

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 lutego 2022 12:33
xxagaxx, Ja na dniach też będę to zamawiała. Mam na tym konie od lat. Kiedyś sama poszczególne składniki podawałam, ale w tej mieszance mi wygodniej jednak, drożej wiadomo, ale wygodniej. Wyniki badań idealne zawsze. Kopyta mocne, grzywy i ogony lśniące. Działa 🙂
zembria, własnie zamówiłam 😀
Pati2012,
Popieram, biotyna z cynkiem i miedzią od Podkowy dobrze się sprawdza i nie rąbie portfela.
Ja mam konia dużego to daje tylko więcej niż zalecają na opakowaniu.
Też używałam i polecam, właśnie po niej mi koń kolor odzyskał 😁
Chyba znowu mu zamówię, akurat na zmianę sierści.
A w granulacie coś takiego? Nie proszek?
tereska, kiedyś była taka usługa zgranulowania na jakimś składniku (np. lucerna, wytłoki owocowe), ale nie wiem czy nadal jest dostępna.

Edycja:
info ze strony Podkowy:
"Peletowanie/granulowanie
Wszystkie zioła, mieszanki ziołowe i mineralno-ziołowe mogą być peletowane. Granulat jest wygodny w dozowaniu i apetyczny dla koni."


Na pewno wychodzi drożej, ale nadal sporo taniej niż suple typowo dla koni 🙂
Alaska, podkowa już nie świadczy usługi granulowania.
Fokusowa, to widzisz, nie wymazali tego ze strony 😉
EQMOBILITY 800 g- GLUKOZAMINA, KOLAGEN, MSM, WIT.C

Używał ktoś? Szukam czegoś fajnego na stawy, co rzeczywiście daje fajne efekty (samo msm + Wit c słabo u nas działa, tzn działa ale mogłoby być lepiej, a chce dziadkowi polepszyć komfort życia)
Rudaska8), zobacz sizarol, dobrze sprawdza się u mojej 27 letniej babci
Gillian   four letter word
06 marca 2022 15:53
Czy ktoś miał problem z boswellią z Equiherbs? Zrobię później fotkę ale zasadniczo chodzi o to, że zgrudkowała się mocno i są w proszku jakies drobne ciemne/brązowe fragmenty - czy to normalne?
Gillian   four letter word
06 marca 2022 19:34
Coś mi się nie chce zdjęcie dodać :/
ED9F0A8E-53B2-4553-860B-F7FD50FA3197.jpeg ED9F0A8E-53B2-4553-860B-F7FD50FA3197.jpeg
Gillian, jak miałam boswellie z horseline pro to był bielutki proszek z tego co pamiętam. Jak nie ma antyzbrylaczy to jakieś bryłki mogą się robić.
Gillian, moja wygląda tak samo, kupowałam miesiąc temu, więc chyba normalne?
Coś mi się nie chce zdjęcie dodać :/
ED9F0A8E-53B2-4553-860B-F7FD50FA3197.jpeg ED9F0A8E-53B2-4553-860B-F7FD50FA3197.jpeg
Gillian   four letter word
06 marca 2022 23:28
<b>Gillian,</b> moja wygląda tak samo, kupowałam miesiąc temu, więc chyba normalne?
Melanie,
Ufff to chyba wszystko ok!
Gillian, Ja mam z Jar-pasza i też robią się grudki i są czasami takie niejednorodne ciemniejsze kawałki, więc to chyba normalne 🙂
Mam pytanie..jedną propozycję już mam, ale szukam czegoś mega na problemy skórne. Koń wrócił do nas 2 miesiące temu z wakacji. Został wtedy ogolony ( nie pierwszy raz) łupież wszechobecny ciągle się utrzymuje, nawet w ogonie 😕 strupy po ugryzieniach nie znikają, sierść baaardzo słabo odrasta, jest derkowany, ale na szyji już powinien zrobić się ładny odrost, tymczasem nadal wygląda jak świerzo po goleniu. Czym polecacie przysuplementować, żeby mu pomóc? Planuję.zbadać mu krew jak wet będzie w stajni.
Ja polecam yarrowia equinox (po classicu mój koń odrośl w piękna sierść jak dostał zapalenia mieszków włosowych po goleniu) albo Equina keragard
charlieeee, dzięki 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 marca 2022 07:53
Cresta, A jak z miedzią, cynkiem i siarką? Podajesz? Witamina E? Olej lniany? Jak karmisz treściwymi?
Czy jak podaję collagen i wit. C to dorzucanie biotyny z miedzą i cynkiem będzie miało sens, czy zwiększone wchłanianie żelaza przez tą wit. C zniesie efekt?
Poza tym leci też balancer/witaminy w muesli (Semper Min), ale bym go doszprycowała na tą wiosnę...
zembria, do tej pory nie potrzebował suplementacji, to kuc w typie pierwotnym, świetnie przyswajający paszę, z mocnymi kopytami. Dlatego chcę mu zbadać krew, bo nie jest to u niego normalne. Dostaje siana full i musli bez owsa 3x dziennie po garstce.
Najpierw myślałam, że to kwestia stresu nowym miejscem( nie było go z nami kilka miesięcy), ale mineły 2 miesiące a stan bez zmian
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 marca 2022 09:00
Cresta, To, że dobrze przyswaja paszę, to nie koniecznie oznacza, że nie potrzebuje suplementacji poszczególnych składników. Z pustego i Salomon nie naleje 😉 Jak nie będzie w sianie jakiegoś mikroelementu, to nie ma jak go przyswoić organizm. Polecam jednak przysiąść nad tym i zbilansować żarcie pod względem mineralnym. Do tego właśnie jak konie jedzą mało paszy przemysłowej, to tym bardziej mogą być braki. W przemysłówkach są najczęściej już dodane suple, tak żeby się bilans zgadzał. Polecam, poza badaniem krwi, zrobić badanie włosa, bo część rzeczy nie wyjdzie z krwi prawidłowo. Mając oba wyniki mamy w miarę realny obraz sytuacji.
BUCK   buttermilk buckskin
10 marca 2022 12:27
Cresta pomijając właśnie to że poziom witamin/minerałów w organizmie nie jest znany, to ja bym jeszcze wzięła pod uwagę fakt, ze to nie był i nadal nie jest termin na rośnięcie włosa, ja bym zaczekała jeszcze z miesiąc, bo za chwilę nastąpi gwałtowna wymiana na wiosenno-letni. jest to intensywny moment gdzie suplementacja taka "skórno-włosowa" by się przydała żeby nie obciążać organizmu. jeśli nawet w trakcie czy po wymianie włosa nie nastąpi poprawa, no to wtedy nieunikniona jest interwencja weterynaryjna/dermatologiczna.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się