SCYNTYGRAFIA - czy, jak, gdzie, za ile??

Patrycja95, O kurcze, sporo!!! No ale jest to bardzo dokładne badanie i można mieć nadzieję, że na nim skończy się diagnostyka kulawizny i że pokaże, co jest nie tak.
w czerwcu 2021 było 3,5
Aletra, właśnie rozważam te badanie albo rezonans u Golonki. Bo u nas bardzo dziwna i zagadkowa kulawizna 🙄
Patrycja95, to są różne badania. U nas scynty nie pomogło, ale jechałam trochę na ślepo bo w domu nikt nie wiedział nawet ktora noga. Zatrzymałam się na scynty w Poznaiu, potem do Golonki. Scynty niewiele pomogła, doktor znalazł nogę i miejsce i zrobił rezonans i wyszło. Gdybym na trasie miała dr. Golonkę szybciej to też od niego bym zaczęła.
Słuchajcie, a w zasadzie czym rózni się scynty od rezonansu, w sensie które badanie jest dokładniejsze, które pokazuje co? Czym kierują się lekarze, zlecając albo scyntygrafię, albo rezonans? Ja mam daleko do Poznania i jeśli byłoby wskazanie, wolałabym zrobić rezonans w Warszawie.
Aletra, Scyntygrafia pokazuje ci całego konia, i nie musisz konia kłaść, więc to zawsze mniej ryzyko. Wysika kontrast, przestanie promieniować i możesz zabrać do domu na drugi dzień. Więc zobaczysz wszystko. Nie mniej samo badanie nie mówi o niczym, bo trzeba umieć je dobrze odczytać ( wiedzieć co jest wtórne a co pierwotne), no i wiadomo badanie kliniczne konia.
Reznans robisz na konkretna nogę, jak już wiesz która jest problemem. Częśto konia się kładzie, nie wiem czy w polsce jest stojący, a to już też zawsze ryzyko bo trzeba wstać potem.
Ja robiłam scyntygrafię swojemu, ale już kilka lat temu, jeszcze za granicę wiozłam delikwenta... szczerze nie polecam, mam nadzieję że aktualnie weci się dokształcili, ale jeszcze kilka lat temu byl OGROMNY problem z odczytaniem wyników i na niewiele badanie się zdało...
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
10 lutego 2022 13:31
Perlica,
Screenshot_2022-02-10-13-31-27-753_com.facebook.katana.jpg Screenshot_2022-02-10-13-31-27-753_com.facebook.katana.jpg
Pati2012, ale całego konia? się robi? Czy jak to działa?

Rezonans dokładniejszy jest niż scyntygrafia, bo i cele różne.
Aninna, ja robiłam u 2 koni, w Berlinie i byłam zadowolona. Właśnie kilka lat temu. Tak naprawdę sam wet i wynik to za mało, musi być do kompletu świadomy jeździec, którego historia pozwoli ułożyć historię co jest przyczyną.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
10 lutego 2022 13:42
Perlica, nie mam pojęcia 😀 widziałam tylko, że mają opcje na stojąco
Perlica, oni ‚tylko’ nogi robią, nie całego konia.
patrycjasz, ale całą nogę?
Zazwyczaj przy RM robi się konkretną okolice nogi, a jak nic nie ma to za pozostałe partie trzeba dopłacać osobno.
Także najlepiej i najtaniej to znieczulać przez 2 dni, zginac i ogladać dobrym wetem pod siodłem i i na lonży 😁
A i co ważne np. Scyntygrafia nie pokaze wiezadeł krzyżowych w kolanach, bo to są za grube sktruktury, więc jak ktoś podjerzewa kolano to też bez sensu.
Perlica,
Nie mówię że nie, mi daleko do dobrego jeźdźca a i konia nie mam od małego 😉 pamiętam że jeszcze przed wyjazdem jedna pani radiolog uczelniana wzięła mnie na rozmowę i powiedziała że "takiego konia to nie ma po co badać, zrobisz scynty i nikt Ci tego sensownie nie opisze"... wtedy uniosłam się dumą i i tak konia przebadałam, ale no niestety bez większych efektów, aczkolwiek przypomnialyscie mi o tym temacie, może spróbuję znaleźć kogoś kto jeszcze chciałby spojrzeć na te wyniki 😀 skoro teraz już takie luksusy mamy w PL 😇
Aninna, ale na dawne wyniki scyntygrafi?
To jest ważne tylko w danym momencie badania, pokazuje ci stan faktyczny.
Nie nie nie, myślałam o ponownym wykonaniu scyntygrafii 😉 jeśli nie wiąże się to już z wywozem tak daleko, a są zadowoleni ludzie (wyżej się odzywali), to zawsze gdzieś z tyłu głowy siedzi że kiedyś uda się rozwiązać zagadkę co w tym koniu się popsuło 😜
Perlica, nie, nie cala noge. To jest taki rezonans jak wszędzie, tylko nie musisz konia kłaść.
xxagaxx, niestety rezonans na stojąco to cena 5 tysięcy 😕 😱 na leżąco jest jednak tysiaka tańszy
Patrycja95, no wiem, ale pytanie było o zakres badania a nie o ceny.
Gdyby ktoś miał pytania-jestem na świeżo (tyg temu odebrałam konia) po scynty w buku-odpowiem chętnie na pytania -ja się tym mega przejmowałam i potrzebowałam rozmowy przed wiec gdyby coś to pisac pv
a można tutaj ? 🙂 czy scynty dała odpowiedż na pytanie gdzie jest miejsce problemu ?
Można 🙂 scynty potwierdziła moje podejrzenia które olewali inni weci. Zatem odpowiedz była jasna, i wskazała inne dodatkowe punkt warte uwagi
J0anna, napisałam na priv 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się