ciąża, wyźrebienie, źrebak

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 marca 2022 14:37
Siwość to 50/50, ale co pod siwym będzie, to zależy z czego siwieli rodzice, a nie piszecie jaką mają maść zasadniczą.
Ja pisałam chyba we wcześniejszych postach, Emi siwieje z ciemnogniadej maści 😅 jak wpisałam znane mi dane do kalkulatora maści to kasztan był najmniej prawdopodobny 😅
Ja też wpisywałam w kalkulatorze i kasztan jest najmniej prawdopodobny ,ale szansa jest . Wgl źrebaki to takie cudaki są ,bo rodzą się danej maści a później mogą wyglądać całkiem inaczej ,mnie to fascynuje .
Dzisiaj miałam styczność z innym wetem nie od koni i ja jak to ja ,jak zwykle o koniach zaczęłam gadać a on na to " uuu konie ,to drogo ..." 🤦
Nie wiem,moge zarabiać na nie w kamieniołomach ale już nie wyobrażam sobie życia bez tych darmozjadów ,bez maluchów szczególnie .
Te szanse to u nas jakoś 6% albo 12% według kalkulatora, ale tak jak już wszyscy wspominają, życie lubi zaskakiwać 😎
Modlę się za nas🍀
Ja teraz powtarzam połączenie i coś czuję że tak jak sprzedałam gniada klaczke tak na powtórce dorobię się rudego ogierka za rok i tyle z moich powtórek będzie 😂 oczywiście powtarzam celując w kolejną klaczkę i byle nie rudą
Ja to nie wiem czym będę inseminowała w tym roku...
Kusi Kandy progres KWPN ale mam czystą Wielkopolanke i nie wiem czy iść w zachowanie zasobów genetycznych i szukać dobrego, ciekawego ogiera wielkopolskiego ... Właśnie ,jest tu może ktoś kto jest w programie ochrony zasobów genetycznych koni ?
kasia2107rafal, ja też nie wiem. Czekam co mi się urodzi od drugiej klaczy w maju, ale tamto połączenie nie wiem czy powtórzę, bo to Jameson a tego już jest w Holandii pełno i zaraz każdy kon ściągany stamtąd do PL będzie po nim. Na 90% puszcze tą klacz pod syna Escamillo w tym roku, chciałabym pod samego Escamillo, ale do Mühlen ze źrebakiem nie pojadę spod ukraińskiej granicy. Bardzo fajny jest Ebano od Cichoniow i niedrogi, także kusi.

Co do programu, to poszukaj na FB kontaktu do pani Anny Pacek, ona celuje w program wlkp
karolina_, dzięki za namiary,ona też ma chyba ogiery wielkopolskie coś mi się obiło ,na pewno napiszę do niej
Nevermind   Tertium non datur
07 marca 2022 16:46
<b>charlieeee,</b> Jeśli na powiekach nie ma siwych włosków, to nie powinien wysiwieć. Przyjrzyj się dokładnie powiekom.
zembria, Też o tym słyszałam, ale się nie sprawdziło 😉
Charlie paskud!!! Łobuz jak moja rok temu 😜
U mnie będzie na 90% kasztan z ojca kasztana i ciemnogniadej matki.
Jeśli wszystko będzie dobrze 🤞 to będzie też kasztan z kasztanki i kasztana 😅

Co do tego drugiego to tfu tfu i na psa urok i takie tam.
No czy wysiwieje to na 100% nie wiem, zobaczymy 🙈 ale otrzymał imię w końcu: Electric Love w skrócie Lolek 😁
Iskra de Baleron Na kiedy termin? 😁
BFA0DBD9-B2F2-4FFF-89A5-DCCB2BE4F5DA.jpeg BFA0DBD9-B2F2-4FFF-89A5-DCCB2BE4F5DA.jpeg
Ja pamiętam terminy iskra de Baleron bo mamy takie same 😁 pierwsza na początek kwietnia a druga na lipca .
charlieeee, dokładnie jak napisała kasia2107rafal,
Jeśli Światowid pozwoli to
Esme 02.04.
Wątróbka 10.07
🤞🍀 i inne czary
U mnie mama siwa, tatuś gniady. Pojawiły się nam też mikro wymionka, czyli coś się rusza powoli 🙃
No czy wysiwieje to na 100% nie wiem, zobaczymy 🙈 ale otrzymał imię w końcu: Electric Love w skrócie Lolek 😁<br>
<b>Iskra de Baleron</b> Na kiedy termin? 😁

charlieeee,
Imię piekne🙂
Bedzie kasztan 100%
Zreszta czas pokaze🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 marca 2022 07:49
Nevermind, Wyjątki wszędzie się mogą zdarzyć, ale jednak 99% będzie miało te kilka drobnych białych włosków na powiekach. Niektóre maja też na bokach pyszczka, ale nie spotkałam się, żeby były tam a na oczach nie, to raczej na pyszczku dodatkowo są. A u ciebie jak było? Były włoski a nie wysiwiał, czy nie było ani pół włoska, a jednak wysiwiał?
Nevermind   Tertium non datur
08 marca 2022 11:19
zembria, Nie było i wysiwiał
borkowa.   silesian team
09 marca 2022 08:50
wczoraj taki prezencik dostaliśmy z okazji dnia kobiet 😀
20220308_202303.jpg 20220308_202303.jpg
borkowa.   silesian team
09 marca 2022 08:53
Post został usunięty przez moderatora
Iskra de Baleron kasia2107rafal to kwiecień już blisko, trzymam kciuki! 🍀🍀🍀
borkowa. klaczka czy ogierek? 😍
Nerwowo przebieram nóżkami, ale drogie zaawansowane bardziej koleżanki, czy takie bursztynowe kropeczki na końcach zwiastują, że co raz bliżej? 🙈 chyba, że sobie wmawiam🤣 nie wiem czy na zdjęciu widać je dobrze, ale z dnia na dzień praktycznie coś nowego się dzieje, termin dopiero na 7.04 ale wiadomo trzeba przyjąć 2tyg plus/minus
Jak na pierwiastke i tak jestem szczęśliwa, że cokolwiek się już dzieje hehe
20220309_143835.jpg 20220309_143835.jpg
borkowa., gratulacje ,niech się zdrowo chowa 🍀 ale data super �
charlieeee, dziękuję za kciuki,przydadzą się ,bo to jej pierwsze wyźrebienie u mnie .

Ziuum, jak dla mnie to jeszcze nie są świeczki ,ale i tak ma bardzo nabrane te cycochy ,moja ma tylko połówkę skromnie dobraną ,bo u Ciebie to wygląda na ful nabrane
Ziuum, u mojej pierwiastki 2 lata temu takie coś się pojawiło równiutkie 3 tygodnie przed porodem 🙂 ja panikę zasiałam że juz blisko, oczy na zapałkach ..a tu baba mnie tyle przetrzymała
borkowa, gratki 😍
Ziuum moja z takim cycem tez chodziła 2/3 tyg 😀
kasia2107rafal,
Noo, sama jestem w szoku, że tak nabrały, ale to nawet dobrze 😀

asiaj, kortina, uf, to uspokoiłyście mnie trochę, jak do 2/3 tyg urodzi to będzie i tak przed terminem, ale już w tych widełkach, 320 dzień mamy 23marca😁
borkowa.   silesian team
09 marca 2022 17:45
właśnie, nie napisałam najważniejszego 😅 chłopak, pięć ostatnich źrebiąt u nas to ogierki, więc liczyliśmy na klaczkę, ale cóż, ważne, że wszystko dobrze poszło 😀
A nasze cycuszki wyglądają tak 🙂 jeszcze 6-7 tyg czekania 🙉
20220309_162910.jpg 20220309_162910.jpg
asiaj,
A na kiedy termin ten taki "idealny"?
Pierwiastka czy już obeznana z tematem?😂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 marca 2022 07:36
borkowa., Poka więcej 😀
borkowa., Gratulacje!
🍀
Chcemy więcej pająka!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się