Kącik komputerowy

somebody, spróbuj odinstalować antywirusa i inny crapware, który zapewne był preinstalowany.
Czy możecie polecić program/-y do zgrywania z ekranu (koniecznie z dźwiękiem), wyłączając te umożliwiające zgrywanie do 10 min max.
Z góry dziękuję.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
04 listopada 2017 16:58
OBS? Służy głównie do streamingu ale zgrywać też zgrywa 😉
Potrzebuję drukarkę-skaner, małą/podręczną (ze względu na konieczność) zabierania w teren.
Czy ktoś posiada, może polecić ?
Odświeżam 🙂
Mam pytanko do użytkowników Mcbooka - ciężko się przestawić z Windowsa? Ja całe życie na Win, kiedyś dostałam lapka z wgranym Linuksem - następnego dnia pobiegłam do serwisu z prośbą o przeinstalowanie systemu - nie byłam w stanie ogarnąć. Czy podobnie jest z IOSem? Mam iphona i system sobie chwale bardziej niż Androida, ale jednak telefon, a komputer to nie to samo.. Ogólnie nie szarpałabym się na Apple, ale chcę zejść nieco z rozmiaru i z 15" przejść na maks. 13" i okazuje się, że w tych gabarytach ciężko o sprzęt z porządnymi parametrami lub cena jest na tyle wysoka, że lepiej już kupić tego Mcbooka 😉
Mam MacBooka (bodaj 12"😉 od grudnia, z tym, że używam na co dzień raczej lapka z Windowsem.
Ogólnie jestem zachwycona.  😉  Łatwy w "poruszaniu się", szybki, leciutki, teraz ze złamaną ręką nie do zastąpienia.  🤣  Jestem fanem myszek, nie lubię tych dotykowych, wbudowanych w laptopach - tutaj jest baardzo wygodna. Jest też głośny.  😉  A jeżeli ktoś czyta ebooki, to dokumenty zostają na ostatnio czytanej stronie; miły patent. Aaa no i bateria. Coś cudownego, trzyma baardzo długo, a ładuje się ultra szybko.
Ja kupowałam pod studia i szkolenia, zamiast netbooka, choć długo się wahałam. Nie żałuję, ale gdyby to był mój główny komputer - nie wiem. Jeżeli pozna się i zapamięta użyteczne skróty, to myślę, że korzystanie będzie bardzo szybkie i przyjemne. Ja mało go poznałam, ale i sama do tego nie usiadłam porządnie, plus, jak mówiłam, na co dzień korzystam z innego laptopa.
To tak na szybko, co przyszło mi do głowy.

Jeżeli to komputer "na co dzień", to na pewno trzeba się jeszcze porządniej zastanowić, jest problem z zapisywaniem plików w formie .doc, ale z tego co wiem można to jakoś przekonwertować. Sama jeszcze nie miałam potrzeby. Ja jestem laikiem kompletnym w kwestiach technicznych i z tej perspektywy się wypowiadam, nawet mój Mac jest prawie pusty póki co. Używam go głównie na wykładach, w podróży i do przeglądania sieci, czasem coś obejrzę. Aha, moje jedyne telefony dotykowe to iPhone'y, od początku.  😉  MacBook się z telefonem automatycznie łączy, chociaż również w to głębiej nie wchodziłam, wyświetla się m.in. historia wyszukiwarki czy iBooks.
Na pewno poczekałabym na opinię kogoś, kto używa Maca w życiu codziennym.  :kwiatek:
Ja używam  😀
Mam Mcbooka air '13 od 2 lat i nie zamieniłabym go już na nic innego. Wcześniej całe życie miałam Windowsy, ale sam system jako taki nie był mi obcy, bo miałam wcześniej iPhony, więc przesiadka nie była dla mnie tak trudna. Pod względem konfiguracji telefonu z komputerem to jest bajka i dla mnie ogromny plus.

Jeżeli chodzi o używanie na co dzień to to co mi na szybko przychodzi do głowy na plus:
-jest mega lekki i wygodny w przenoszeniu w porównaniu do innych laptopów tej samej wielkości,
-bateria trzyma bardzo długo, ładowanie to naprawdę od święta (a mam go już 2 lata, bateria jak nowa),
-nie zawiesza się, nie ma problemu z ciężkim plikami, z robieniem wielu rzeczy na raz, nigdy nie pracowałam na szybszym komputerze
-wszystkie macowe pliki można zapisać tak, by otwierały się na Windowsach (typu powerpoint, word etc.),
-jest dosyć intuicyjny i ma wiele fajnych, wygodnych opcji jeżeli chodzi o personifikację, o takie 'pierdoły' na co dzień
-ogólnie rzecz  biorąc ten komp daje dużo możliwości, tylko że ja też jestem laikiem i używam go tak... standardowo. Pewnie nie wykorzystuję nawet 1/3 tych możliwości. Ja po tych dwóch latach wcale jakoś świetnie go nie znam, jednak komfort pracy jest bardzo odczuwalny.
-nie przegrzewa się? wszystkie inne moje lapki był zawsze gorące, ten nie jest a wcale nie traktuję go lżej.
-wyżej wspomniana konfiguracja z iPhonem.

no ale... ma też spore minusy - dla takiego laika jak ja, który używa laptopa do prostych rzeczy.
- brak wejścia na płyty cd/dvd
- brak wejścia hdmi, np. nie mogę na uczelni podpinać się do rzutnika, bo nie mam przejściówki.

Ja właśnie myślę nad Air 13" 🙂 I właśnie ze względu na jego gabaryty i lekkość o nim myślę, bo mój obecny laptop to spory kloc i ciężki, zawsze ciężko jest go ze sobą gdzieś zabrać. Chciałabym coś bardziej przenośnego. Ja używam komputera do przeglądania internetu (mam nawyk otwierania wieeeeeeelu kart, również na youtubie więc potrzebuję coś, co to ogarnie :hihi🙂 plus zgrywanie zdjęć i filmików i podstawowa ich obróbka - tu potrzebuję sporo miejsca na dysku. To tyle. Książki mam raczej na tablecie, choć ściągam je przez laptopa.
Brak wejścia na DVD/CD nie jest minusem, bo tak czy siak wszystkie laptopy o mniejszych rozmiarach na które patrzyłam tego wejścia nie mają. Można dokupić czytnik oddzielnie 😉 Z wejścia HDMI osobiście nie korzystam :P USB są zdaje się dwa, więc akurat - jeden potrzebny na myszkę, bo ja jednak lubię z niej korzystać 😎
A więc wychodzi na to, że minusów brak. Za to całkiem sporo plusów 🙂
Apple to jest koszt, ale znalazłam dobrą promocję i stąd rozważania. Zaczęłam zdawać sobie sprawę, że żaden inny laptop w mniejszym rozmiarze nie będzie tak dobry i wydajny jak Mcbook, chyba że któryś z tych droższych.. Ale to w tedy też wolę już zabulić na Mc 🙂

infantil, a ile masz GB? 128? Mój obecny laptop ma 4GB RAM i 256GB na dysku. Mcbooka bym brała z 8GM RAM i 128GM pamięci. Obecnie mam zużyte prawie 200GB, więc na Mc musiałabym chyba częściej sprzątać.

edit: jeszcze takie pytanie mi przyszło do głowy, bo właśnie zgrałam sobie kilka zdjęć i na Windowsie w odtwarzaczu zdjęć jest sporo opcji edycji, światło, kontrast, ostrość, kolor itp. i nie powiem, bardzo lubię tę funkcję, bo może podrasować każde zdjęcie w parę sekund bez otwierania oddzielnego programu. Czy Mcbook tez ma coś takiego? Tak jak jest na iPhonie, że można zdjęcie trochę skorygować?
[s]Poratujcie, jaki może być powód, że w formularzu aplikacyjnym na stronie wrzucam pliki (jpg) i mi ciągle wyrzuca błąd, że plik jest za duży, że ma byćmax 5mb a ja już mam pozmniejsane wszystko i dalej krzyczy, może miałby ktoś chwilę spróbować czy to tylko u mnie czy jakiś ogólny błąd.[/s]

Problem rozwiązany, kilka godzin później poszło bez problemu - magia😉
Ja tam pracuje na laptopie stworzonym specjanie do gier. (...) EDYCJA DodoMod,

SPAM, zabanowany
Po zmianie czasu posrał mi się kalendarz outlook. Czy jakoś to można zmienić? Bo zmienianie RĘCZNIE wszystkich wpisanych wizyt łącznie z listopadem mija się z celem...
busch   Mad god's blessing.
28 października 2019 21:15
pokemon, czy masz ustawioną poprawną strefę czasową? I co to znaczy że się posrał? Pozostał w czasie letnim?
Nie miałam ustawionej poprawnej, bo jak miałam ustawioną w kompie, to w komórce pokazywał inne godziny. Teraz mam niby poprawny. Pokazuje inny czas na kompie i inny na telefonie (miałam teoretycznie zsynchronizowany).
I masakrę z tymi wizytami.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 maja 2020 20:36
Odkopuję!
Wypadłam z obiegu, a rozglądam się powoli za nowym lapkiem. Chciałabym coś gabarytów i solidności MacBooka Air, ale z normalnym systemem  🤣 Jest coś takiego?  👀
Moon   #kulistyzajebisty
08 maja 2020 08:37
madmaddie, zobacz DELLe z linii XPS.
Kocham bardzo <3
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 maja 2020 18:52
Moon, dzięki! Wyglądają dobrze 😀
Dziewczyny, odkopuję. Mój laptop umiera, szukam czegoś nowego, tak maksymalnie do 3 tys. Możecie coś polecić?  🏇
Ja zaczynam rozważać zakup z USA używki.
Tylko muszę ogarnąć jakie cła są teraz. Tzn. chyba nadal nie ma cła tylko vat 23%...
Bo oferta i ceny w Europie ( a w PL to już w ogóle) za żałosne. w sensie drożyzna.
Można kupić używkę z gwarancją producenta na cały świat.

Facella   Dawna re-volto wróć!
03 listopada 2020 18:25
Dziewczyny, odkopuję. Mój laptop umiera, szukam czegoś nowego, tak maksymalnie do 3 tys. Możecie coś polecić?  🏇

Mało informacji. Do gier? Do pracy? Do zdjęć? Do filmów? Preferencje co do systemu? Ilości miejsca na dysku? Nowy? Używany?
a ja zapytam o router. Mojemu coś zaczyna dolegać bo często wywala mnie z neta na kilka minut, pracuje zdalnie więc jest to mega upierdliwe szczególnie jak mam z kimś spotkanie. 
Ja urządzam właśnie kącik komputerowy dla syna. Ciekawe rzeczy nt biurka piszą      🏇 🏇 🏇  TU BYŁ SPAM  🏇 🏇 🏇. Ja muszę znaleźć takie spełniające te wymogi, a przy tym dostosowane do komputera.
[center] oj Kasmer, Kasmer... nie umi w reklamę...

DodoMod
[/center]
Chyba wątek pasuje...
Potrzebuje dobrego/sprawdzonego wzmacniacza Wi-Fi, który wpina się do kontaktu. KONIECZNIE biały i nie jakiś duży! 🙇
Pomożecie? :kwiatek:
Moon   #kulistyzajebisty
15 czerwca 2021 09:48
Odkopuję.

Użytkownicy Applowskiej myszki Magic Mouse. Czy na zwykłej materiałowej podkładce, jest szansa że owa mysz będzie działać bez dźwięku szurania, które wwierca mi się w mózg?
Pracując w poprzedniej agencji, miałam metalową podkładkę, której nienawidziłam - zimą była jak komora kriogeniczna + to szuranie, awwwgrrrrr... 😑🤔 Na samym szklanym blacie nie chciała działać, ni dudu :P

Obecnie, w domu mam biurko z matowym blatem i nawet ten dźwięk szurania zwykłej myszki bez podkładki mnie drażni.😖

+ Czy mamy na rynku jakąś firmę hand-made, która robi torby/pokrowce do laptopów? Ładne, minimalistyczne takie 💗
Na Allegro mam wrażenie że większość to szmelc z aliexpress, który przyjdzie za pół roku...🙄
Moon, mój chłop jeszcze takiej nie znalazł, przez co on pracuje w słuchawkach, a ja dostaję na głowę. 🤣
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
07 marca 2022 18:34
Jaki antywirus? W tym momencie mam Kasperskiego, ale z oczywistych względów wolę zmienić zwłaszcza, że licencja kończy mi się jutro.
safie, a jaki masz system operacyjny?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
08 marca 2022 10:12
Sankaritarina, chyba Windows 10 (ten co nie było wyboru ze zmianą)
Chciałabym też moc zainstalować na Macu
safie, No to 10 ma z marszu wbudowanego antywirusa (Windows Defender), który działa w tej wersji dobrze. Chyba, że klikasz w podejrzane linki, wchodzisz na podejrzane strony, masz dzieci, które mogą cośtam gdzieś tam kliknąć - no to Avast (płatny, dobry, trochę przymula), może Avira (bezpłatny)... Aczkolwiek Kaspersky i tak wypada najlepiej...
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
08 marca 2022 11:43
Sankaritarina, staram się niewiele klikać. Tak na prawdę używam do YouTube, fb, forum, howrse, netflixa i hbo.

Trochę się boje teraz kasperskiego
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 marca 2022 17:47
Avast powinien Ci w zupełności wystarczyć.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się