własna przydomowa stajnia

Wieść gminna niesie że po 11.03 saletra będzie po 6 tyś za tonę 🤐
Nie wiem na ile to prawda a na ile lokalny sprzedawca ściemnia...
W takim przypadku siano będzie za miliony...
Iskra de Baleron, nie ściemnia. Opisałam problem w wątku żółtodziobowym 🙁 a cena nie dotyczy tylko saletry, a wszystkich nawozów mineralnych.
rox   ogony trzy
08 marca 2022 21:33
Ja w tym roku już podjęłam decyzję, że nie nawożę... A kosztów siana potwornie się zaczynam bać 😓
Ja jutro dzwonię dowiedzieć się po ile policzą moje zamówienie.
NPK rzucicć muszę, nad azotem się zastanowię.
Iskra de Baleron, azot lepiej rzuć i olej NPKi, albo - jak musisz - samą sól potasową zastosuj...
_Gaga, to jeszcze mi powiedz w jakim produkcie znajdę fosfor 🤔 i może wtedy uda się uniknąć gotowego NPK
Nie mogę edytować.
Znalazłam fosfor, jutro będę liczyć.
Tyłków sumie po co dawać PK jak nie dam N 😉
Ja bym jeszcze mogła polecić spodnie do turystyki pieszej, górskiej. Na pewno w Decathlonie można tanio kupić. I są w wersji zarówno zimowej jak i letniej.
Dlatego ja kupowałam wcześniej jeszcze ze starych dostaw,po starych cenach . Trochę dzwonienia i kombinowania było ale jak widzę to co się dzieje z nawozami ,to chleb będzie za 20 zł niedługo . A w siano muszę się zaopatrzyć sama żeby nie było jak w tym roku że mi braknie bo ceny będą nie ciekawe .
Ktoś podpowie ile średnio waży bela siana?
Wiem, że są różne bele i różnie sprasowane.
Chodzi mi bardziej o rząd wielkości. Chyba te najbardziej popularne są o wymiarze 120x120. Ile taka waży?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 marca 2022 09:29
Około 250-350 kg, 120x120 to pewnie prędzej to 250 kg będzie.
A ja właśnie potrzebuje kieszenie. Bo wszędzie ze sobą noszę, kombinerki, śrubokręt, scyzoryk, miernik do mierzenia prądu w pastuchu. Rękawiczki i często coś słodkiego (tak, chyba jestem uzależniona od czekolady :p) . Także moje kieszenie wypełnione są po brzegi.
Dodatkowo zawsze coś znajdę że śmieci na pastwisku czy sznurek czy cokolwiek to też muszę to gdzieś wsadzić zanim dotrze do śmietnika 😀
Ja się już też boję jakie będą ceny przy tych cenach nawozów. W mojej okolicy słoma już zaczyna oscylować w okolicy 5 zł za kostkę (do tej pory po 3 z pocałowaniem ręki).
nokia6002, ja takie potrzeby rozwiązuję przez noszenie nerki i kieszenie w kurtce na suwak😉
Zaraz nawozów i tak nie będzie. Coraz więcej fabryk wywiesza białą flagę i wyłącza produkcję :'(
Co się dzieje w temacie nawozów, że produkcja jest wstrzymywana? Bo nie obserwuję i się nie orientuję.
tarisa, surowce poszły w górę o kilka tysięcy procent. Koszty produkcji nawozów stają się nierealne do pokrycia przez rolnika - saletra za 6000 zł za tonę to kosmos a to jeszcze nie koniec podwyżek... Rok temu saletra była po 1100 zł...
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
09 marca 2022 15:15
Co do dresików do stajni, to ja zasuwam od lat w takich śliskich, poliestrowych na
podszewce z siatki, aktualnie pumy mam ale wcześniej miałam adiasy, nike i reebok,
także marka jest bez różnicy...
O w ten deseń:
https://allegro.pl/oferta/puma-spodnie-meskie-rozmiar-s-11615922663


dziękuję wszystkim za rady ws. spodni! Teraz na pewno coś sobie znajdę, wiem czego szukać! 😉
Alaska, moje bele 120x120 ważą w granicach 200kg jak już pisałam, a sprasowane są mocno i trudem wchodzą w mniejszy paśnik pt dzwon
Około 250-350 kg, 120x120 to pewnie prędzej to 250 kg będzie.
zembria, raczej około 170-250kg, zależy jak nabite 😉 - kupiłam kiedyś takie co ważyły ponad 300kg (z ciekawości zajeżdżałam na wagę na skład opału - co do kg idealnie nie zważone bo to trzeba by wiedzieć ile dokładnie przyczepka waży i odpinać ją do ważenia, ale rząd wielkości w miarę oszacowany), niby miały być 120x120, ale wg mnie wychodziły większe (przez bramkę 120cm nie chciały przejść, gdzie zwykle standardowe 120 na ścisk, ale dało się przepchnąć 😉 )
Haj ho msm juz poidło. Zdj bokiem wchodzi sorki.
Chcialam spytac czy tą rurke musze zabezp. Metalem?
Haj ho mam juz poidło. Zdj nie wchodzi
Chcialam spytac czy tą rurke plastikową taka z 5cm i w sciane musze zabezp. Np. Metalem?
Czy sprzątacie na wybiegach? Mam 5 koni na około 0,3 ha, do ściany najbliższego sąsiadującego domu jest kilka metrów, od jesieni nie sprzątałem wybiegu. Czy są jakieś przepisy określające ile razy, jak często mam sprzątać?
Arek571, , 8 koni.
Mój zimowy padok ma lekko ponad hektar - sprzątam.
Łąk mam 7ha - sprzątam.
Nie wyobrażam sobie żeby nie sprzątać: odór, robaki, muchy… bleh
Padok zimowy ok. 0,5 ha było 7 jest 5 koni, jak tylko siły życiowe, czasowe i środowiskowe pozwalają sprzątam. Pastwisk nie sprzątam bo już życiowo bym tego nie ogarnęła, ale między wypasami staram się wszystko skosić/zmulczować w zależności od dostępności urządzenia.
Ceny owsa i słomy tez poleca drastycznie w górę przy tych cenach ropy. właśnie sieją owies i inne zboża a tu takie ceny ropy 🙁
megruda, i susza…
U mnie niby ma padać po weekendzie ale cały marzec bez kropli deszczu. Trawa ledwo drgnęła.
Ja padoki sprzątam codziennie, nie wyobrażam sobie inaczej. Łąki staram się po zmianie kwater na nowe, ale z ręką na sercu czasami ciężko mi to idzie 😉
Ja to sobie nie potrafię wyobrazić jak by wyglądał mój padok bez sprzatania od jesieni 😐 ale też nie potrafię sobie wyobrazić, że niektórzy nie sprzątają codziennie boksów.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się