M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

JustKaro   Kiedyś Windziakowa :)
04 lutego 2022 17:23
smartini, najbardziej oklepana jaka może być - jasne drewniane blaty, białe fronty, armatura i lodówka czarne 😀
smartini mówiłaś mi kiedyś gdzie szukać namiarów na twoją mamę. Rodzice chcieli kiedyś odnawiać sekretarzyk, nie zebrali się a teraz znowu sobie przypomnieli. Poratuj jeszcze raz, proszę 💐
JustKaro, Może nie mam kafelki, ale szkło hartowane właśnie z imitacją (nadrukiem) marmuru, może to coś pomoże, ja jestem mega zadowolona. 🙂
20210826_231814.jpg 20210826_231814.jpg
MonHanusiek   MonHanusiek Ban permanentny
05 marca 2022 00:59
Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: Spam
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 marca 2022 10:48
Hejka 🙂
Muszę kupić łóźko. Chciałabym żeby to było łóżko o funkcji też leżanki/kanapy. Raczej nie chcę sofy z funkcją spania, bo chciałabym w razie czego wymienić materac. Podoba mi się ikeowski Hemnes (podoba się od lat), ale mam wątpliwości co do wygody. Lubię pracować z kanapy, więc dobrze jest się oprzeć i w ogóle. Pewnie dokupię fotel, ale chciałabym jak najmniej zagracić pokój.
Druga opcja to takie łóźko, ale nie mam za grosz zaufania do tej firmy, więc może ktoś widział coś podobnego? Wygląda dużo lżej niż Hemnes.
https://www.vidaxl.pl/e/vidaxl-lozko-wysuwane-lite-drewno-sosnowe-2x90x200-cm/8720286641569.html
Ja powierzchni do spania nie potrzebuję dużej (byle wygodnej), ale zależy mi właśnie na wygodzie w dzień bardziej 🙂 Ktoś ma jakieś doświadczenia z hemnesem do spania na co dzień?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
09 marca 2022 13:19
madmaddie, nie wiem jak ten z ikei, ale miałam tożsamy model z BRW i po pewnym czasie to była masakra do spania... Deska z jednej strony się ugięła do środka, i ta część materaca była mega miękka a druga twarda. No i czuć było przeskok między jedną a drugą
madmaddie, ja lubię Hemnes, a wygoda zależy od tego ile masz kasiurki na materac, bo możesz kupić tańszy lub droższy.
Dla mnie to najlepsze rozwiązanie na świecie jesli chodzi o spanie, bo masz sofę do siedzenia wygodną i super wygodnie do spania, bo jest materac.

Mam 2 x Hemnes w domu, w moim pokoju home office i męża.
Mam też w mieszkaniu moim pierwszym, które teraz wynajmuje.

Dobra nie mam, bo pomyliłam Ikeowskie nazwy mebli jedna 😝

Ja miałam na myśli to:
https://www.ikea.com/pl/pl/p/nyhamn-rozkladana-sofa-3-osobowa-z-materacem-piankowym-knisa-szary-bez-s39306368/

Ale kiedyś miało inną nazwę.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 marca 2022 13:36
Pati2012, ale to chyba kwestia wykonania, co nie? 🙂 ja na co dzień nie rozkładam łóźka, śpię na tym małym, bo nigdy mi się nie chce ogarniać.
Ja konkretnie myślę o tym:
https://www.ikea.com/pl/pl/p/hemnes-rama-lezanki-z-pojemnikiem-jasnobrazowy-10332674/
ta wersja z trzema szufladami ma lepsze opinie co do stabilności, ale nie zmieszczę do niej pościeli, a na tym mi zależy.
Hmmm
Perlica, nie no, w materac to zainwestuję, kości coraz starsze 😀 myślę o visco, bo psom zazdroszczę :P
JustKaro   Kiedyś Windziakowa :)
15 marca 2022 21:59
madmaddie, ja mam hemnesa z 3 szufladami u rodziców w moim pokoju, parę desek mi popękało dość szybko i mega skrzypi podczas przekręcania się. No i porządny materac to podstawa.


U Nas coraz bliżej wyprowadzki, okazuje się nawet, że moja ukochana Polówka zmieściła praktycznie całe wyposażenie łazienki bez rozkładania tylnich foteli xD ale tetris roku to był...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
17 marca 2022 11:20
JustKaro, dzięki za opinie! nie wiem czy to dla mnie w takim razie, bo ja gruba jestem 😀 czy ikea robi problem jeśli chce się takie deski reklamować?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
10 kwietnia 2022 11:33
Czy gdzieś widziałyście, albo same reanimowałyście drzwi takie z prl? Nie ładne drewniane, jak w kamienicach tylko takie blokowe z szybą? Mam tych drzwi trochę - 4 pokojowe z dużą szybą + 3 łazienkowe z małą szybą i wywietrznikami i nie stać mnie teraz na wymianę, ale już mnie trafia jak na nie patrzę.
Czy poza pomalowaniem coś można jeszcze zrobić niskim kosztem?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
10 kwietnia 2022 11:37
safie, oskrobać z farby choć trochę (poszukaj szlifierki, bo od papieru ściernego ręce będą boleć) i pomalować- polecam farby z połyskiem (tak reanimowałam stolik, który ktoś wywalił na śmietnik 😁😉. A na szyby można dać naklejki a'la kafelki.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 kwietnia 2022 19:09
safie, szlifowałam, odtłuszczałam, malowałam farbą olejną. Do tego można dokupić nową klamkę i kratkę, coś w tym stylu
https://allegro.pl/oferta/2x1-12-biala-drewniana-12-kantowa-rama-okienna-11733840663

Czy ktoś ma wiszący fotel? Hamak brazylijski? Bocianie gniazdo? Kokon? Chce na oszklony balkon, żeby pracować sobie wygodnie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 kwietnia 2022 19:16
Ja mam taki:
https://allegro.pl/oferta/fotel-wiszacy-ogrodowy-hustawka-kokon-kosz-bujany-7391633003
Bardzo wygodny. Ta mała poduszka jest przywiązywana, dzięki temu nie opada. Ja się w nim zwijam cała, do czytania idealny jest.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 kwietnia 2022 10:52
Te mi się podobają, ale nie wiem czy nie mam za wąskiego balkonu.
Strzyga, musisz popatrzeć i porównać wymiary bo się różnią. Ja potrzebowałam bardziej wąski bo to do małego pokoju dziecka. I ostatecznie zawiesiłam na suficie bez stelaża bo za dużo miejsca zjadał komplet. Przy takim rozwiązaniu minusem jest utrata miłej dla odczuć amortyzacji w trakcie kołysania 🙁 no ale coś za coś
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 kwietnia 2022 11:55
Strzyga, Mogę Ci pomierzyć jakby co, albo lepiej napisz jakiej szerokości masz balkon. U mnie to stoi w podcieniu, o szerokości 150cm. Mieści się, ale żeby przejść obok, to już jest ciasno trochę. Postawione pod ścianą przy takiej szerokości będzie całkiem spoczko. Siadałam w kilku, jak nie kilkunastu rożnych modelach takich koszy i ten jest po porostu bardzo wygodny, a nie wszystkie są.
Strzyga ja mam hamak brazylijski z whamaku.pl i kocham go nad życie. Zajmuje zaskakująco mało przestrzeni

Edit, mam też dwie poduszki do niego ale ostatecznie korzystam bez. Widać je na kanapie 😁
IMG_7509_Easy-Resize.com.jpg IMG_7509_Easy-Resize.com.jpg
IMG_7506_Easy-Resize.com.jpg IMG_7506_Easy-Resize.com.jpg
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 kwietnia 2022 20:54
FurryMouse, to wygodne na siedzenie dłużej niż 20 min?
Strzyga, ciężko uogólniać ale dla mnie tak. Choć bardziej z książką niż np. z laptopem. Mam 170cm wzrostu a mieszczę się w tym razem z nogami także pozycji mam dużo do wyboru 😁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 kwietnia 2022 22:12
FurryMouse, ja akurat mam 159 i nogi nie za długie :P
Strzyga, 159, serio? Dałabym sobie łapkę obciąć, że jesteś wyższa... a obcasami na zawodach nie nadrabiasz 😉
Sorki za off ...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 kwietnia 2022 08:57
_Gaga, jestem proporcjonalna i to ludzi myli 😀
Jak prowadziłam zajęcia dla dzieciaków z 3. klasy podstawówki, to się od nich nie różnił wzrostowo 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 kwietnia 2022 10:06
Post został usunięty przez autora
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 kwietnia 2022 10:12
Tak jakby, sięgam facetom pod pachy, a nie z kucykami, wyglądam tak.
ED26599D-8F89-491A-99E3-EF754A773C9C.jpeg ED26599D-8F89-491A-99E3-EF754A773C9C.jpeg
63E5193E-555F-4A7E-8907-26C649554755.jpeg 63E5193E-555F-4A7E-8907-26C649554755.jpeg
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
31 maja 2022 11:06
W Was ostatnia nadzieja 😉

Szukam... stołu.

Okrągłego, rozkładanego, na nogach w kształcie "szpilek". Najchętniej z białym (matowym) blatem i czarnymi nogami, ale te ostatnie mogę odpuścić (najwyżej przemaluję jeśli będzie bardzo źle w "stosunku" do reszty mebli).

Te oferty zabijające mnie ceną znam, ale może czegoś jeszcze nie odkryłam?

Mam wrażenie, że przekopałam już cały internet i albo są takie, które kompletnie są poza moim obecnym zasięgiem cenowym, albo takie, gdzie niby wszystko idealnie, ale jest lakierowany blat, a tego totalnie do niczego w mieszkaniu mi nie podpasuje albo takie, gdzie np. szyna od rozkładania jest bardzo bardzo (brzydko) widoczna.

Kojarzycie może coś takiego? Czy mam się poddać bo połączenie wszystkich "moich" parametrów jest zwyczajnie niemożliwe?
stół_1.jpg stół_1.jpg
stol_belato3-100914-xl.jpeg stol_belato3-100914-xl.jpeg
12043-9190-stol-rozkladany-warde-120-200x75-cm-owalny-bialy-dab-san-remo.jpg 12043-9190-stol-rozkladany-warde-120-200x75-cm-owalny-bialy-dab-san-remo.jpg
martva, patrzyłaś w Jysku?
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
31 maja 2022 11:53
Tak 🙁 Na wszelki wypadek podjadę jeszcze raz, ale nie kojarzę żeby był tam model, który byłby ok 🙁
Zobacz na stronie. W sklepie nie wszystko mają wystawione...
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
31 maja 2022 16:05
martva, zerknij sobie na tego sprzedawcę może MEBTRANS
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się