Jakie pasze dajecie swoim koniom?

kotbury, nie wiem czy dokładnie 5-8 cm, ale raczej nie takie jak na zdjęciu, dlatego napisałam, że funkcji sieczki to to nie spełni raczej według mnie, nie wiem czemu jest w dziale z sieczkami 🙄

keirashara, wydaje mi się, że Palatin to seria niskoskrobiowa i niskocukrowa dla wrzodków, mają w niej też sieczkę stricte dla koni starszych, ale ta nie jest tak opisywana.
Katasia, - hmm... patrząc po produktach chyba to i to, choć te niskocukrowe rzeczy są jako glyx zwykle opisane.
Hej dziewczyny 🙂 mam pytanie odnośnie paszy dla konia niepracującego, podczas kontuzji- macie cos godnego polecenia ?
Znalazłam cos takiego z Masters 🤔
[[a]]https://zdrowy-kon.pl/pl/p/Structovit-20kg-granulat-dla-koni-niepracujacych%2C-stojacych-i-po-ochwacie/4771[[a]]

Nie chciałabym żeby mi spadła z masy i fruwała od mniejszej dawki ruchu😔
Pecora, mój książę (z grupy najwybredniejszych zwierząt) jadł to w trakcie i po kontuzji. Ja byłam zadowolona, skrobia na zadowalającym poziomie, koń bardzo chętnie jadł. U nas karmione tym jeszcze 2 inne kontuzjowane konie i też bez zarzutu. Warto zwrócić uwagę, że granulat jest dość duży.
Pasze Boguslawie podało info, że od jutra będą wyższe ceny wszystkich ich produktów 🙁
siwaaa, dobrze że przypominasz ,muszę zamówienie jeszcze dzisiaj złożyć 😅
Na zrobiłam zapas na 4 miesiące z obawy, że mocno skoczy wszystko i chyba dobrze zrobiłam…
Podobno na paszy podstawowej np wychodzi 4 zł w górę w Bogusławie
Nie mam pojęcia ile skoczy. Ale patrząc jak wszystko idzie w górę to jestem przerażona. Już nie zamówiłam sieczki z polskiego żłobu. Na szczęście zdążyłam w paszach boguslawie. Tylko co będzie później..
A karmił ktoś z Was Sukces musli niskoskrobiowe? Skład wyglada niezle
Szukam tańszych alternatyw skoro wszystko tak ma podrożeć 🙄
Lullaby, podpinam się do pytania, ogólnie o pasze Sukces. Mieszane opinie słyszałam, ale jednogłośnie, że sieczke mają fajną.
Co do cen to Höveler już 10-15% droższy 😦
Post został usunięty przez autora
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
10 marca 2022 08:17
A jakieś info o hippovecie?
Też zamówiłam wczoraj więcej sieczki, na zapas...
Czy w paszy saracen competition fit balancer mocno wyczuwalna jest miętą? Czy chętnie jest ta pasza jedzona? (Mam wybrednego konia 😒😉
Pati2012, hippovet to już z dwa miesiące temu podniósł ceny, wydaje mi się że zostaną na razie przy tych, które są
Pati2012, karmie mebio i sieczkami od nich, pasze poszły do góry jakiś czas temu jak zauważyła Kucek1331. Mam nadzieję, że póki co utrzymają te ceny które mają. Póki co mam zapas na ok 4 miesiące jeszcze, ale też się boję ze zwykłe mebio basic z 86zł skoczy na np 95zł 🙄 to już będzie przykra cena.
Największe podwyżki chyba zauważyłam na optifeed mimo wszystko
borkowa.   silesian team
10 marca 2022 10:44
ja kupuję sieczkę z eggersmanna (lucerna z olejem kukurydzianym), worek 22 kg kosztuje obecnie 98 zł (jeszcze pod koniec tamtego roku udało mi się dorwać za 85) i chyba też kupię parę worków do przodu, tak na wszelki...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 marca 2022 11:00
Podawał ktoś tą "sieczkę" https://sklep.hippovet.pl/produkty/agrobs-myo-protein-flakes-platki-bialkowe-na-przyrost-masy-miesniowej-wysylka-gratis/ Jak ze smakowitością?
Karmię AGROBS PreAlpin Aspero, ale koń mi zaczął wybrzydzać i samą już tak coraz słabiej je, a musi. Szukam czegoś żeby sypnąć jako dodatek do niej "na smaka", żeby chętniej zjadał.
Ja to mam teraz dla karmiącej, to są trawokulki nie sieczka, zalecają namaczać jakby co
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 marca 2022 11:40
charlieeee, Tak wiem, że to granulowane, ale chodzi mi o dorzucenie garści czegoś do sieczki, żeby wydała się koniowi bardziej atrakcyjna.
Ja daje na mokro i Emi która nie lubi trawokulek te bardzo chętnie je
Tylko te i marstalla przeszły w smaku
Moon   #kulistyzajebisty
11 marca 2022 09:13
arabek, mięty raczej nie czuć, ale ogólnie zapach ma specyficzny.
Kulisty tego balancera jadł, ale po jakimś czasie zaczął zostawiać najdrobniejsze frakcje, więc pokornie wróciłam do zwykłego musli energetycznego.
<b>Kasija,</b> to są chyba szwedzkie sieczki/pasze, nie polskie. ta firma jest tylko dystrybutorem a sam produkt jest marki Medow meal.
kotbury,

Miałam okazję rozmawiać z właścicielką i twierdziła ,że są polskie, to chyba wie co mówi 😁Szwedzki chyba jest pomysł z kartonami

Właśnie do nas przyszła inna tym razem, ale też chętnie je. Dodatkowo Kombi Pellet, ale szukam granulatu o niskiej wartości skrobi i cukru. I strasznie mnie irytuje to oznaczania skrobia <20% ... Czyli może być 19,90... Czy tylko mnie takie oznaczanie irytuje?😫
Macie cos sprawdzonego dla konia który jest w grupie podwyższonego ryzyka ochwatu, a samo siano nie wystarcza niestety, trzeba go troszkę podtuczyć i dodatkowo musze zacząć mieszać z czymś lek dla niego, ktory jest w proszku. Myślę co mogę takiemu dawać. Wysłodki niemelasowane? Otręby ryżowe? Może gotowe pasze?
Nuba Promass - tucząca niskoskrobiowa. Otręby ryżowe mają ok 20% skrobi, ale pozytywnie wpływają na stabilizację glukozy po posiłku.
Moon, dziękuję, wzięłam 1 worek na próbę, mam nadzieję że będzie jedzony 🙂
uszatkowa   Insta: kingaielif
12 marca 2022 01:09
Z powodu ostatnich podwyżek wszystkiego myślę o zmianie pasz na jakieś bardziej budżetowe... Moja dwulatka je pavo podo grow i sieczke dengie healthy tummy. Sieczkę dość wybrzydza, sporo zostawia przez jej specyficzny zapach więc i tak myślałam o zmianie. Polecicie coś dla młodego konia? Może unipasz albo agrovital coś sensownego mają? Albo inna marka która jest o półkę cenową niżej?
Ja jakiś czas temu kupiłam Prolinen alfibre melasa free za jakieś 65 zł bo była promka (są regularnie więc warto mieć newsletter) i jest całkiem spoko. Nie jest to może nuba Coco oil ale daje radę.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
12 marca 2022 10:41
Szukam informacji co ma jaki stosunek Ca:P i ile powinien on wynosić w ogólnej diecie?
Wysłodki, otręby pszenne, otręby ryżowe, makuch lniany, lucerna, owies
BUCK   buttermilk buckskin
12 marca 2022 10:50
Pati2012 poszukaj w wątku o wysłodkach "zielona" miała to w opise,w stopce
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się