ciąża, wyźrebienie, źrebak

Ziuum, 30go kwietnia będzie nasz 333 dzień
Ziuum, mi to wygląda że już dość blisko. Strzyki są wyraźnie nabrane, bo odsunęły się od siebie. Z tych kropek pewnie zrobią się niedługo świeczki. Obserwowalabym sytuację pod ogonem
karolina_,
Też tak właśnie myślę, ale trochę mnie to niepokoi.. bo tak jak pisałam termin dopiero na 7.04, 23 marca będzie 320 dzień, więc to niby taka dolna granica terminu porodu, chyba mało się zdarza, żeby klacze rodziły jeszcze szybciej niż 320 dzień, czy to wgl bezpieczne?🙁
Jedyne co mnie uspokaja, to, że u dziewczyn, które tu pisały to klacz jeszcze takie miała z 2tyg
Dziś znowu trochę mocniej nabrane, i wydaje mi się, że zad i brzuch opadły🙉
Ziuum, dla porównania, wygrzebałam stare zdjęcie -było robione dokładnie 23.03.2020 a zrebak urodził się 15.04.2020 🙂
20200323_191031.jpg 20200323_191031.jpg
Ziuum, Baleron miała duże cyce i bursztynowe „kropelki” 18 dni przed porodem.
Urodziła 25.05.

Badaj pH to jest bardziej miarodajne.
119BB83B-FF36-49B0-9965-91A70D341664.jpeg 119BB83B-FF36-49B0-9965-91A70D341664.jpeg
asiaj, Iskra de Baleron,
Łee, to mogę żyć spokojnie jeszcze z 2tyg 😅 Dziękuje Wam😘
Przepraszam, że Was tak zasypuje zdjęciami co kilka dni, ale nie mogę się na niego napatrzeć 🙈 Zrobiłam mu dzisiaj kilka porządniejszych zdjęć aparatem, a po weekendzie będzie miał pierwszą prawdziwą sesje zdjęciową póki ładny 😝
IMG_54212.jpg IMG_54212.jpg
charlieeee, , Ile ja bym dała za takiego kasztana gałgana🙏 i te skarpetki.. piękności😚 po jakim ojcu?
Ziuum po Dark'anie 🙂
charlieeee,
O żesz.. to szanse na kasztana przy takim połączeniu miałaś może jakieś 6%...😂 A jednak!
Ziuum tak 😂moja mina jak go zobaczyłam była bezcenna 😂 moje jedynie marzenie to było "byle nie siwy" 🤣 mam nadzieje, że już się z kasztana nie rozmyśli 🙈
charlieeee, pokazuj brzydala pokazuj �
No to niezły fuks jak z Dark'ana wyszedł kasztan
Ziuum, to jest dużo przed terminem. Pewnie w takim razie jeszcze polazi trochę. Szczególnie jesli wymię schodzi po ruchu, to znaczy że jeszcze daleko.
Ale, gdyby Ci odpaliła laktację mocno przed terminem to zawsze lepiej ściągnąć weta i sprawdzić czy łożysko jest ok, bo może być zapalenie.
kasia2107rafal, on nie ma „czerwonego genu”?
Edit: jego matka jest skarogniada a ojciec gniady, wiec kasztana może dać.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 marca 2022 08:13
charlieeee, Jakiego on ma plemnika na głowie 😂
charlieeee, - ja bardzo lubię ten spam, źrebaczki to zdecydowanie coś, co mi w obecnym czasie dobrze robi na głowę 😁 Mały jest cudowny. Kasztanki to chyba ogólnie takie zakapiory małe, pamiętam swojego, jak mnie ciągnął za kaptur od bluzy, bo śmiałam przestać drapać i sobie iść... 😂 Rude to stan umysłu, nie maść.
borkowa., - gratulacje i wincyj, wincyj zdjęć! 😀
borkowa.   silesian team
11 marca 2022 13:30
dzięki wszystkim! młody jest prześmieszny i o dziwo, praktycznie bez odmian, a rodzice są bardzo malowani 😅
ogierek 2022.jpg ogierek 2022.jpg
oggierek2022.jpg oggierek2022.jpg
a ja dalej czekam 🙁 pewnie ogr się wykluje
blucha, a co ? Przeterminowana już ?
Jedna z moich kobył kiedyś miesiąc przetrzymała i urodziła klaczkę. Za to jak u drugiej był chociaż dzień spóźnienia to był chłopak. A ten miesiąc przenosiła pierwiastka.
dzisiaj 354 dzień i nadal świeczek brak 🙁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 marca 2022 09:48
Nie wszystkie klacze mają świeczki przed porodem więc to niczego nie przesądza. Może się zdarzyć, że dostanie mleka na 12h przed porodem dopiero.
ona zawsze miała 🙂
ale fakt że zawsze może być wyjątek, bynajmniej, ona taka raczej ,,książkowa,, w kwestii porodów
Jak tak patrzę to w tym roku dużo kobył rozpakowuje się po terminie . Mam nadzieję ,że moja nie będzie miała takich planów i nie każe zbyt długo czekać na tego szkraba ,bo się już doczekać nie mogę 🤣
Kamerka już nawet przyszła ,zostało już tylko zamontować i podglądać 😁
Dzisiaj robiłam zdjęcia ,bebzon już wisi ładnie 😍
1647098804424_copy_1388x1855.jpg 1647098804424_copy_1388x1855.jpg
kasia2107rafal, ranyyy jaki brzuchol 🙂 na kiedy macie termin ?
Ziuum zapomniałam dodać że moja to pierwiastka, w dodatku wyglada na to ze nikt w mojej okolicy nie mrozi siary 😱 aż dziwne bo mam 25 km od siebie dużego hodowcę.
Powiedzcie czy jest jakaś szansa na przetransportowanie zamrożonej siary z dalszych okolic, może mnie ktoś poratuje. Mam nadzieje oczywiście że nie będzie potrzeby użycia ale lepiej mieć w zapasie...
asiaj,
Moja też pierwiastka, pisałam wcześniej właśnie, i również podobna sytuacja z siarą, ale chyba zdaje się na nią i ufam, że będzie wszystko dobrze😉
Wybaczcie, że post pod postem, ale mamy nowy 'objaw' u mojej, często zdarza się wam opuchlizna idąca od wymion do około połowy brzucha? Takie jakby dwa "pasy"
Gdzieś mi się przewinęło, ale zapomniałam co to dokładnie było i czy da się temu jakoś "zapobiec"😒
Ziuum, chodzi ci o żyłę mleczną?
Ziuum, to normalne, też się wystraszyłam zeszłym roku ale mnie wszyscy uspokajali.
Perlica,
Właśnie! Dokładnie o to 😉

Iskra de Baleron,
Zatem przymykam na to oko😉
P.s ładnie już Twoja ma opadnięty brzuchol!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się