KOTY

Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
11 marca 2022 11:43
keirashara, dolina Noteci, animonda 🙂
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
11 marca 2022 11:44
keirashara ja też karmiłam wcześniej Feringą i ostatnio się wypiely na nią totalnie. Na catz finefood też, ale jakość jest dużo lepsza od Feringi więc pewnie ci przypasuje.

Ja to się poddałam i daje tej jednej filetówke gourmeta bo niczego innego nie tknie. BARFa pojadła dwa dni a potem nawet steka nie chciała XD wzięłam ją do weta wzięłam bo myślałam że coś jej dolega. Ale nie. Krew i badania w porządku. Wet kazał kupić jakies małe opakowania różnych karm na próbę i znaleźliśmy coś co zje ale ja pier... , nigdy nie miałam tak wybrednego zwierzęcia. Ja wiem że wybredne zwierzaki się takie nie rodzą tylko to wina właściciela ale ona się prędzej zagłodzi niż zje coś czego nie chce. Jak ktoś ma jakieś porady to chętnie posłucham.

PS. Ciekawe kiedy jej się ten gourmet znudzi, pewnie jak kupię jakiś większy zapas 🤣
Pati2012, - animoda jak pisałam odpada, bo się nie trawi dobrze, zwracały mi po niej. Dolina Noteci mnie nie do końca przekonuje, tam więcej bulionu niż mięsa, taka dmuchana i piankowa ta karma się wydaje.
donkeyboy, - moje nie są zbyt wybredne przy mokrych, ale ta feringa obecnie to dramat. Ja im się nie dziwię, że przesmradzają przy tych kościach, gulach i innych, plus ona nawet pachnie już inaczej 😒 Bardziej jestem wkurzona na to, że zrobiłam zapas, a tu przyszedł jakiś szit totalny i z trzy stówki w błoto.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
11 marca 2022 12:27
keirashara, to catz finefood powinno podpasowac w takim razie. Mi też Feringa śmierdzi, przez pewien czas myślałam że może coś jest nie tak z tą serią ale mam chyba że cztery różne trial packi różnych firm i dalej nic, czekają na dni kiedy obecne żarcie się znudzi.

Jak masz nieotwarte to może możesz zwrócić? Tzn wiadomo otwartej puszki nie da rady raczej ale skoro otworzyłaś kilka to może masz prawo reklamacji?
keirashara, tylko nie polecam z serii BIO, wybitnie kot nie chciał ruszyć.
Feringe jak zamawiałaś z zooplus to napisz im, ile Ci zostało i, że po otworzeniu nie wygląda to ładnie. Mi reklamację na zabawkę od ręki przyjęli i nawet jej zwrotu nie chcieli 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
11 marca 2022 13:59
Ja kiedyś chciałam zwrócić puszki bo okazało się, że kot ma alergie, nie chcieli ich z powrotem. Zwrócili pieniądze i zasugerowali oddać do schroniska
Zamawiane z zooplusa, dzięki za sugestię z reklamacją 🌷 W ogóle o tym nie pomyślałam. W razie co mówię, pewnie Kitku stajenny by zjadł, tylko no, wcale mi się nie uśmiechało robić mu prezentu za kilka stówek... 🙄
Zrobię fotki i zobaczę co powiedzą, a zamówię tego catz finefoodsa na próbę.
Nie starszcie mnie, bo ja właśnie zrobiłam zamówienie jak zawsze na Catz i kupiłam feringę, bo mówię będzie taniej i będą mieli nowy smak 😜
Chytry dwa razy traci 😝
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
11 marca 2022 19:18
Perlica, ja słyszałam tu i tam w różnych kocich grupach że koty po zmianie brandingu puszki (i podobno receptury) przestały jeść. Może twoje jak regularnie tego nie jedzą to będzie okej 🙂 moje wcinały na codzien Feringe a potem zaczęły wybrzydzać na konkretne smaki. Łosoś, kaczka i kurczak jako tako wchodziły (linia Pure meat). Ale reszta to masakra, pomimo że jagnięcina to był faworyt tej pannicy co wybrzydza 🙄 tylko że to był faworyt grudnia a mamy marzec xD
donkeyboy, ja się o wybrzydzanie nie boję, bo u mnie jest rygor. Nie jesz, to Twój problem, innego nie nie będzie 🤣
Nie wiem czy tak trafiałam, ale nigdy nie miałam kota, który by wybrzydzał. Owszem za Barfem szaleją vs puszka, ale zjedzą wszystko co dostaną.
Bardziej się boję o twarde kawałki, bo najstarsza kotka ma świeżo usunięte 5 zębów.
Perlica, - moje ostatecznie też coś tam jedzą, ale sporo zostawiają i zasycha, plus w tym są kawałki kości i takie gule, których nie mogę widelcem rozdłubać. To ja je rozumiem, że nie chcą 🙄 Do tego Kicia to taki wrzaskun, że wolę jak je i siedzi cicho. Ona nie miałczy, ona krzyczy. Przy czym jest bardziej wybredna od brata, a z niego jest trochę pulpecik. Nie będę stać nad miskami pół dnia i pilnować, żeby się grubas nie pasł, a wrzaskun jadł, już wolę kupić nowe 😝
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
11 marca 2022 23:04
Z tych lepszych i chyba jeszcze w sensownej cenie jest MAC's.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
12 marca 2022 00:11
Perlica próbowałam i tego podejścia ale ona po prostu będzie głodować jak się nie podoba 🤣 w takim razie nie masz się o co martwić, jadalne to to jest 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 marca 2022 10:49
Moje jest najwybredniejsze na świecie. Lubi tylko hillsa i catz finefood i cosme. a i tak ma takie dni, ze nie ruszy. Mięso tylko świeże, żadnego mrożonego, ilość pieniędzy, która wydaje na jedzenie to jakiś koszmar.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
12 marca 2022 11:35
Skuszona opisem kupiłam śmierdziela. 😁 Od razu dwa, bo było taniej. Mam polecenie zamówić jeszcze kilka. Jest szał. Nawet kompletnie niezabawkowy Ogryzek. Tusio po raz pierwszy od dwóch lat (?) nie spał z nami. Spał ze śmierdzielem. 😴😂 Dzidka oczywiście bawić się nie umie. Ona rozszarpuje.

Kiedyś mieliśmy inne śmierdziele, ale tamte przestano sprowadzać.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 marca 2022 12:33
Strzyga, przebijam - mój racze jeść tylko zupki [miamor cosma i gourmet- wszystkie w wybranych smakach], z których wychłeptuje wodę, a mięsko zostawia. Czasem raczy zjeść kawałek wysępionego kurczaka, kaczki albo polędwicy z tuńczyka.
Spróbowałam wszystkich mokrych karm z dobrym i średnim składem - nic nie chce jeść 😩
Jadł Wnistona z Rosska ale kupy były fatalne ze śluzem z widoczna krwią, więc jedziemy na suchej + te zupki
safie, - przebijam, kot mojej mamci je tylko suche i czasem, bardzo czasem coś w sosiku, z czego właśnie głównie sosik. Mięsa nie ruszy. Za to bób, oliwki i kukurydza to pewnik sępiącego kota. Więc można przy niej zostawić kawał wołowiny czy kurczaka, ale nie można sałatki 😂
Miałam też kotkę po schronisku, która jedyne co jadła to kurczakowy whiskas. Mięso/ryby bardzo rzadko i tylko top świeże. Testowałam na niej rybę do sushi, jak kot wzgardził, to szła na patelnię 😂 Większość karm poza whiskasem, nawet jak zjadła, to zwracała. No więc żyła karmiona tym whiskasem, o dziwo nawet wyniki miała dobre.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
12 marca 2022 13:43
Strzyga, safie dobrze wiedzieć że nie jestem w tym sama 😅 jedyny plus jest taki że jak do tej pory nigdy nie mieliśmy rewolucji żołądkowych pomimo zmian co i raz.

A tych sosikow/zupek będę pewnie próbować jak w końcu porządnie ją na BARFa przestawię - jak tak woli skubać to niech chociaż skubie mega kaloryczne żarcie, 10 gram dobrej wysokomiesnej puszki to tyle samo kalorii co 5-6g BARFa do którego mam dostęp.
Śmierdziela tez kupiłam,wywołał szał u jednego Cornisha. Chodzi z nim po domu i muszę mu go rzucać, a on aportuje.
Biała kotka się o niego ociera i ślini go tylko.
Cornishka druga nie jest zainteresowana.

Borzoi ma też podjarkę, ale Cornish od razu zabiera go na górę 😉
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
13 marca 2022 07:34
My wczoraj podjęliśmy wspólną decyzję, że zgarniamy śmierdziele z salonu do sypialni. No nie może być tak, że koty nie śpią z nami. 😂🤦
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
13 marca 2022 11:49
Lanka_Cathar, ja fretkę po jakimś czasie chowam 😅
Potrzebuję trochę pomocy, wczoraj znalazłam i zgarnęłam z ulicy 6 miesięcznego kocurka. To jest mój pierwszy kot, zawsze miałam psy, zresztą obecnie też jest w domu pies. Kot ma koci katar i świerzba - jesteśmy w trakcie leczenia. Wg weta jest za chudy, ale nie wychudzony, trochę odwodniony.

Podpowiedzcie jaka karma dla takiego kota, karmić tylko mokrą czy może być mokra plus sucha ? Mokra dużo bardziej aromatycznie pachnie, nie wiem czy pies nie będzie się próbował do niej dostać jak będą bez nadzoru. Nawet jak będzie wyżej stała. No i co dla takiego malca kupić ? Nie mam siły na wertowanie teraz wszystkich składów będę wdzięczna za jakieś propozycje 🌷. No i czego jeszcze oprócz jedzenia, kuwety, żwirku i kontenerka do transportu potrzebuję ? Już wiem, że zamówię śmierdzącą fretkę, ale pewnie coś jeszcze by się przydało. Jeśli nie można żwirku spuszczać w toalecie, to trzeba 2 razy dziennie biegać ze śmieciami, czy są na to jakieś sposoby ?
Z góry dziękuję za wszystkie rady i pewnie będę wracać z pytaniami 🙂.
ajstaf, - drapak, koniecznie. Kartonowy lub inny, ale drapak to must have. Jak Ci zacznie cokolwiek drapać z mebli itd, to za fraki i na drapak od razu 😉 Z zabawek my mamy jeszcze tunel, małe zabawki do rzucania/noszenia (miękkie piłki, myszki), wędkę z piłką (odradzam te pierzaste, piórka się często jedzą i zabawka traci sens). No i duży drapak stojący/kocie drzewko, nasze dostały jakoś jako półroczne i była miłość, do dziś jest, lubią spać wysoko. Choć bez tego da się żyć.
Co do żwirku, ja mam taki, który można spuszczać 😅 ale przyjaciółka opatentowała wrzucanie dwójek w woreczki śniadaniowe i do śmietnika, ponoć nie czuć.
Jeśli chodzi o jedzenie, to ja mam swoje wyłącznie na mokrej karmie, tylko jak wyżej, muszę zmienić z Feringi na inną, bo się jakość posypała. Jak jest chudy to warto dawać tą dla kociąt, ona jest bardziej kaloryczna. Dziewczyny tu wymieniły stronę temu kilka propozycji 🙂 Swoje dopajałam też mleczkiem dla kotów jak były brzdącami, dalej czasem dostają w formie przysmaku.
Sucha karma jest niezdrowa dla kotów, ze względu na nerki. Trzeba bardzo pilnować picia wtedy, plus oczywiście sprawdzać skład. Co prawde z początku chcieliśmy zostawiać sucharki do chrupania w nocy, czy jak wychodzimy na dłużej, ale mamy dwa kociambry i tylko jeden je jadł, przez co zrobił się lekko okrąglutki 😅 Także suchary wyleciały.
keirashara, dzięki za podpowiedzi 🌷. A napiszesz jakim konkretnie kocim mleczkiem dopajałaś swoje ? I jak Twoje koty zostają na dłużej same, to zostawiasz im w miskach tą mokrą karmę ?
ajstaf, wszystko w sumie napisane przez keirashara, , ale jeszcze raz dodam,że u kotów naprawdę unikamy suchego.

Ja nie zostawiam nigdy. Karmię 3 razy dziennie i oni zjadają, bo wiadomo że jakbym wyszła do innego pokoju to borzoj by im wyżarł od razu.
Sporadycznie nie dojedzą resztek na dnie, to stawiam na blat miski i tam do czysta już wylizują.
Jak się zostawia to potem właśnie wybrzydzanie.
Zasada taka sama jak u psa, nie zje do 15 minut porcji to się zabiera.

ajstaf, - ja tak samo jak Perlica karmie 3x dziennie i zwykle wszystko z misek znika. Schodzi mi ~200g mokrego na kota dziennie. Koty średnie, bardzo aktywne. Wzięliśmy je na początku pandemii, pracując zdalnie, mój P. nigdy nie wrócił do biura w sumie, więc zostają same na dłużej na prawdę sporadycznie. W poprzednim mieszkaniu zwykle prosiłam wtedy koleżankę o nakarmienie ich, bo mieszkała nade mną.
Jeśli kot nie dojada to możliwe, że dajesz zwyczajnie za dużo na raz. Koty powinny jeść małe porcje (taka "mysz" jednorazowo 😉 ).
Mleczko po prostu z zoologicznego, patrzyłam co wychodzi najtaniej, a nie wyglada na totalny syf. Jedynie nie bardzo chciały tego z proszku, wolały to gotowe.
Perlica, póki co to z apetytem nie mamy na szczęście problemów. Mam wrażenie, że zjadłby konia z kopytami. Po tym co tu czytam, to oby tak mu zostało. Wystarczy mi wybredny koń 😉. A z kotami to nie jest tak, że powinny mieć stały dostęp do karmy ?
ajstaf, - nie. Nie muszą mieć stałego dostępu, po prostu nie mogą mieć długich przerw 😉
keirashara, dzięki 🙂.
A macie jakieś sprawdzone zabezpieczenia do uchylnych okien ? Nie chcę całej siatki na okno, bo otwieram okna tylko w ten uchylny sposób.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
13 marca 2022 18:25
W Zooplus są takie rozwiązania: https://www.zooplus.pl/shop/koty/drzwi_siataki_preparaty/ochronne_kratki_kot .

I potwierdzam, że woreczki śniadaniowe są idealne do kuwety.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się