popręg

Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
09 marca 2022 11:48
Tutaj wspomniana grafika, jaki popręg na jaki brzuch 😉
273707749_2200541833448543_1428007589536816697_n.jpg 273707749_2200541833448543_1428007589536816697_n.jpg
xxagaxx, ten popręg co ja wrzucałam powyżej tak działa. Bo mamy ten sam problem :>
Sasini, ja mam skokowe siodlo. Ale już chyba mam na oku Kavalkade shape? Czy jakoś tak, jest właśnie półksiężycowy
xxagaxx, a to do skokowego to ja mam tego Kentaura https://hrabikon.pl/popreg-skorzany-kentaur-dijon-524 co do Kavalkade się nie wypowiem, bo nie testowałam. Kentaura mi polecono i faktycznie siodło nie leci na przód.
Sasini, ja mam złe doświadczenia z Kentautem Bo każdy jeden mi się odbarwiał (brązowy). Mam Kavalkade comfort dla drugiej baby i nie narzekam. Bardzo miękki. Tylko Ty podlinkowałaś anatomiczny, a z grafiki wychodzi ze raczej półksiężyc.
xxagaxx, jak masz awersje to nie będę przekonywać na silę [mi się nigdy żaden nie odbarwił ale miałam czarne]
On jest anatomiczny ale jest wygięty i pełni taką samą funkcję jak półksiężyc 🙂 Mi został polecony na konia, który właśnie taki powinien mieć ze względu na budowę ciała.
Sasini, miałam dwa, każdy skończył tak samo. Pewnie jeszcze gdzieś znajdę fotki to wstawię.

Ale może spróbuje właśnie taki anatomiczny kupić, bo i tak mam wszystkie za krótkie 😅
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
11 marca 2022 13:34
Może mi ktoś z Was tak w telegraficznym skrócie napisać "za" i "przeciw" dla popręgów bez gum ?
Jakiś czas temu kupiłam (z drugiej ręki, nowy) ujeżdżeniowy Kavalkade Memory Foam i nie zwróciłam uwagi, że jest to model bez gum. Teoretycznie one jakąś podatność i tak mają, ale sama nie wiem. Mój koń lubi takie miękkie popręgi. Zastanawiam się czy ten brak gum ma aż takie znaczenie w tym modelu. Będę bardzo wdzięczna za Wasze opinie 🌷 . Ja do tej pory nigdy nie użytkowałam popręgów bez gum.
uszatkowa   Insta: kingaielif
12 marca 2022 01:15
Aleks, ja używam tylko bez gum, ale mam bezterlicowke i z popręgiem z gumami w razie nagłego ruchu/spłoszenia mam niebezpieczeństwo przekrzywienia się siodła. I mam wrażenie że gumy prowokują do jeszcze ciaśniejszego zapinania bo łatwiej popręg naciągnąć i zostaje się z myślą, że jak elastyczny to koniowi wygodniej, a skutek często odwrotny
Ja mam dokładnie przeciwne odczucia i doświadczenia. Używam tylko popręgów z gumami, ale i nigdy nie dociągam ich jakoś mega mocno i zawsze stopniowo. Koń dzięki temu ma chociaż odrobinę swobody, a siodło tak czy siak zostaje na swoim miejscu, nawet przy gwałtownym zwrocie o 180 st... (dopasowane) - przenigdy siodło mi się nie przekrzywiło, a zwierzak miewa różne dziwne pomysły...
Jakie popręgi wolą nasze wierzchowce - trzeba by ich pytać 😉
Aleks, wszystko zależy od zestawu jeździec-koń. Popręgi bez gum zdecydowanie lepiej stabilizują siodło. W przypadku koni okrągłych oraz tendencji do zsuwania się siodła na jedną stronę (większość koni jest asymetryczna w budowie i ruchu) wymiana popręgu na odpowiednio profilowany i sztywny znacząco poprawia sytuację.
Z drugiej strony konie z problemami gastrycznymi/oddechowymi czy po zapoprężeniu zdecydowanie lepiej przyjmują elastyczne popręgi. Trafił mi się nawet egzemplarz, który w sztywnym popręgu był… kulawy. Po wymianie na popręg z gumami problem mijał. Obecnie chodzi w popręgu wykonanym po całości z gumy i w nim czuje się najlepiej. A że jest mocno asymetryczny, długi i pływający na boki, jazda na nim naprawdę jest wyzwaniem.

Nie można pominąć aspektu jeźdźca - siedzieć stabilnie nie każdy umie i nie na każdym koniu.

_Gaga masz folbluty i jesteś doświadczonym jeźdźcem. Ale jak ktoś jest niestabilnym plecakiem i jeździ na beczce (często średnio ujeżdżonej), to problem robi się poważny.

I na koniec - większe znaczenie od „wykończenia” popręgu ma jednak jego kształt i to, jak układa się na koniu.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
12 marca 2022 12:10
uszatkowa, Gaga, lillid dzięki dziewczyny za komentarze 🌻 .

Sprawdzę w takim razie ten popręg zanim podejmę decyzje co z nim zrobić.
Jeśli chodzi o sprzęt w sensie dopasowanie siodła, to obydwa siodła, które użytkuje na tego konia siedzą stabilnie na nim (pod kontrolą saddlefittera). Nie mam potrzeby dodatkowo stabilizować ich popręgiem. Nie mam tez potrzeby podpinać popręgu mocno. W popręgu z gumami też tego nie robię. Sam koń nie należy do "beczek" to w połowie folblut, ma swoje naturalne skrzywienie jak większość, nie jakieś znaczące w senie nie spycha mi siodła na którąś ze stron, ale też cały czas temat jest pracowany. Na ten moment koń jest zrównoważony, a ja jestem stabilnym jeźdźcem.

Jeśli chodzi zaś o sam kształt popręgu to on chyba najbardziej przemawia za tym by go jednak sprawdzić. Potrzebujemy bardziej anatomicznego, nie asymetrycznego i z tego też powodu go kupiłam. No nic, raz jeszcze dzięki za opinie 🌻. Sprawdzę na koniu i zobaczymy czy przypasuje czy jednak nie.
lusia722, chciałam Ci podziękować za polecajkę futerka. Caball spisał się na medal.
Podrzucam fotki, jeśli ktoś szuka futerka na wymiar to polecamy 12/10
275797349_1305556426631601_131627078739725319_n.jpg 275797349_1305556426631601_131627078739725319_n.jpg
275727400_265013145820309_7553457529158134532_n.jpg 275727400_265013145820309_7553457529158134532_n.jpg
275597012_503459411219756_6155980901450376139_n.jpg 275597012_503459411219756_6155980901450376139_n.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 marca 2022 11:22
Sasini, Widziałam je właśnie na fb Caballa, można wiedzieć ile dałaś?
zembria, 370zł plus koszt wysyłki, tania impreza to nie była trzeba przyznać. Z tym, że wyjścia za bardzo nie miałam, a każda alternatywa była i tak droższa 🙄
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 marca 2022 11:56
Sasini, Dzięki za info. Sama się zastanawiam nad futrem i rozważałam właśnie uszycie nakładki.
Czy widział ktoś może na żywo popręg schockemoehle olymp pro? Z wymiennymi podkładkami na rzep - skóra, futro albo syntetyk. Wygląda na super pomysł ale ciekawa jestem jak w użyciu.
arabeczka, ja użytkowałam Pallas, mega był. Pojechał wraz z moim koniem do "nowej" opiekunki. Zastanawiam sie właśnie czy nie kupić teraz dla mojego konia.
xxagaxx, a jak wypadała długość? Mam 130 z kentaura i nie wiem czy brać taki sam czy dłuższy.
arabeczka, normalnie? Chyba w popręgach trudno żeby 130 wypadało różnie :P Chyba że są meeega elastyczne, ale Schock jest raczej normalny pod tym względem,
xxagaxx, bardziej mi chodziło o to że tam się to doczepia na rzep i nie wiem czy przy tym się robi taka dodatkowa "poduszka" (nie wiem jak to nazwać 😂😉 jak przy doczepianym futrze gdzie trzeba brać trochę dłuższy rozmiar 😉 ale dzięki za pomoc
arabeczka, ja użytkowałam skórę, które była mega miękka (nie spotkałam się z taką) i nie wymieniałam tego. Ale na bank jak wsadzisz futro to będzie popręg "krótszy"
Gdzie znajdę anatomiczne popręgi z futrem, ale takie... cienkie? Większość jest strasznie wielka 🙁
Polećcie mi proszę jakiś fajny skórzany popręg? Konina wypada mi pomiędzy 130 a 135. Mam 135 z fartuchem Devo i jest git, natomiast 135 Kevalkade ma mega elastyczne gumy i wypada za długi.
Chciałam kupić kochanego Schockemohle Pallas pro, ale nie da się dostać 135. A on miał takie super nie za mocno elastyczne gumy.

Brązowy. Nie z fartuchem. Gumy z 2 stron. Nie kavalkade xD i nie Kentaur bo strasznie się odbarwiają.
I Kentaur i Kavalkade się odbarwiają, czy tylko Kentaur? Też szukam brązowego popręgu i myślałam o Kavalkade Shape... (Soft Komfort nie ma w moim rozmiarze: 125 cm). Rozważam też Equipe Candy, tylko drogi cholibka. Co prawda jest w ogłoszeniach w moim rozmiarze i kolorze, ale sprzedawca się nie odzywa (pomimo logowania na forum)...🙁
Nie mogę już edytować, stąd post pod postem
Winderen też produkuje popręgi. Miał ktoś w ręku? Rzeczywiście takie super? Cena powala, ale może jakość warta tej ceny?
_Gaga, Kavalkade oprócz tego że elastyczny mocno to super wypada. Skóra miekka więc widac wszelkie zgięcia itp, ale nie pęka ani nic. Jestem zadowolona, a mam juz 2 lata prawie.,
Moon   #kulistyzajebisty
25 kwietnia 2022 08:26
xxagaxx, brązowy Kentaur Ci się odbarwił? W sumie zawsze miałam Kentaury i nigdy mi się tak nie zadziało.
Kavalkade miałam skórzany z (nieodpinanym) futrem i yhm, był to spory niewypał, albo za często go myłam 🤣 - futro poodłaziło na końcach, wyłysiało. Ale sama skóra top, bardzo miękka.
Ja też mam Kavalkade (soft comfort) , tylko czarny i mi ta elastyczność pasuje. Dzięki 🙂 chyba wiem, co kupię 🙂
Chyba, że się z tym Equipe uda, bo się sprzedająca odezwała - byłby komplet kolorystyczny...
Moon, tak, i na Edzie i na Siwym. Miałam dwa. Bardzo ich przez to nie lubię.
Kavalkade mam tylko skórzane, wiec nie wiem jak futro. Ale własnie dlatego chciałam tego Schocka bo jemu da się zmieniać środek, ze skóry na futro itp. No ale nie ma kurde 135 ;/

Myślę nad Kentucky, ale jest jasny i to nie jest skóra, węc nie ściemnieje.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się