Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie

BUCK , tak

Osteoartropatia skroniowo-gnykowa, czasami określana jako „THO” lub „choroba ucha środkowego”, jest chorobą związaną z tym stawem (stawem skroniowo-gnykowym) aparatu gnykowego i czaszki. Charakteryzuje się proliferacją kości otaczającej staw, co może prowadzić do zespolenia stawu.

Niektóre wczesne objawy obejmują ból, gdy nacisk jest wywierany na podstawę ucha lub obszar zatrzasku gardła, odrzucanie głowy lub niechęć do przyjęcia wędzidła lub wykonywania pod siodłem w określonych pozycjach głowy. W przypadku znacznego zgrubienia kości lub złamania mogą wystąpić bardziej wyraźne objawy, takie jak utrata koordynacji (ataksja), opadanie warg i uszu (ryc. 1), przechylenie głowy na jedną stronę lub trudności w połykaniu. Większość tych objawów jest spowodowana uszkodzeniem nerwów w dotkniętym obszarze (nerwy czaszkowe 7 i 8). Uszkodzenie nerwów zapewniających funkcję oka może spowodować zmniejszenie produkcji łez lub niezdolność do prawidłowego mrugania; może to prowadzić do poważnego owrzodzenia rogówki.

Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
15 marca 2022 09:38
izydorex, dziękuję! Takie podejrzenie też jest na tapecie. No nic, będę drążyć aż wydrążę co jest na rzeczy.
izydorex, czy da się to jakoś leczyć?
Tak, operacyjnie. Mój koń jest po zabiegu na jedną stronę, w tym miesiącu będzie miał operowaną drugą.
Hermes, może głupie pytanie. Ale czy koń je lucernę i/lub otręby pszenne.
Mam kobyłę, która na wiosnę pierwszy raz w 2016. Tak podrzucała głową, że kończyło się to podbijaniem. Podejrzenie były w kierunku hss. Ale przy okazji prześledziłam dietę i akurat to był rok, gdy zaczęła dostawać właśnie lucernę i otręby pszenne. Przeszukując odmęty internetu trafiłam gdzieś na info, że czasem otręby pszenne, (chyba chodziło o fosfor) mogą powodować zaburzenia neurologiczne. A co do lucerny przy niektórych koniach ma działanie fotouczulające/nadwrażliwość na światło i przy okazji wiosny się nasila. Ale to tylko mój jeden przypadek.
Powodzenia w szukaniu przyczyny zachowania.
izydorex, a możesz powiedzieć jaki jest koszt takiej 1 operacji pi razy oko?
ok. 3500 zł. czasem wystarcza tylko na jedną stronę.
izydorex, ok dzięki za info 😊
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
15 marca 2022 11:18
izydorex, a u kogo operujesz? Koń normalnie po takich akcjach ma szansę wrócić do sportu?
dzikadermi, otrębów nie dostaje obecnie, czasem jakiś mesz, ale głównie ma dietę niskobiałkową. W ostatnich badaniach krwi miał trochę odskoków od normy niektórych wartości, ale no nic, będziemy szukać.
U doktora Treli. Standardowo koń ma 6 tygodni przerwy i może wracać do pracy.
Podpowiedzcie jakiegoś dobrego weta z dobrym RTG w okolicy Częstochowy. Muszę zrobić TÜV, a kompletnie nie mój rejon  😉
IskraADHD,



Podbijam to zapytanie, kogo polecacie do tuv w Częstochowie (albo z dojazdem do Częstochowy)? Zależy mi żeby był to ortopeda
Goneflying, niestety w Częstochowie nie ma dobrego ortopedy, a nawet w pobliżu. Ściąga się lekarzy z Wrocławia/Warszawy/Krakowa.

Ja ściągałam Henklewskiego, ale to było dobrych pare lat temu.
Henklewski jest pioruńsko drogi. Za usg jednej nogi bierze 630 zł z dojazdem wiec o ile robi nadal tuv to szykuj grubą kasę 🤡
Post został usunięty przez autora
<b>Goneflying,</b> niestety w Częstochowie nie ma dobrego ortopedy, a nawet w pobliżu. Ściąga się lekarzy z Wrocławia/Warszawy/Krakowa.<br>
<br>
Ja ściągałam Henklewskiego, ale to było dobrych pare lat temu.

NowaJa,



A kogo w takim razie z tych miast możecie polecić? Wiem ze jest Polakiewicz, Rykała, Szpotanski, ale już do nich dzwoniłam i maja baaaaardzo odległe terminy wiec oni odpadają 🙁
Do TUV polecam Paulinę Zielińską z Wrocławia.
Do TUV polecam Paulinę Zielińską z Wrocławia.
ibmoz,

Dzwoniłam, niestety powiedziała ze to nie jej rejon…
Goneflying, zapytaj dr Kalinowskiego, może przyjedzie.
Macie jakąś wiedzę na temat Kliniki u naszych sąsiadów w Koszycach na Słowacji? Ewentualnie jakaś klinika małopolskie lub okolice? Do poznania nie dojedziemy 🙁
dot. ortopedy
Goneflying - Pędziwiatr? Monika Kusz?

Chociaż ja na Twoim miejscu czekalabym jednak na Henkla lub Rykałe
Poszukuje dermatologa końskiego. Z możliwością dojazdu do woj. pomorskiego, ale konsultacja online też wchodzi w grę. Ktoś się zajmuje w ogóle dermatologią?

Polecano mi Hannę Buch, ale to tylko województwo dolnośląskie plus ciężki kontakt nawet na konsultacje online.
Hej, kogo najlepiej do rozrodu okolice Wrocławia? Zależy mi aby zbadano dokładnie klacz podczas rui przed zawiezieniem do ogiera. Więc dobrze by było aby weterynarz był z okolic bądź często przyjeżdżał.
xxagaxx - lek. wet. Katarzyna Łągiewka może? Nie wiem skąd jest, ale zajmuje się dermatologią.

indianaj - lek. wet. Monika Sikora lub lek. wet. Klaudia Skrzyniarz-Skiba pracują w okolicach i zajmują się rozrodem.
Też chętnie przyjmę jakiegoś dermatologa, nawet na on-line.
U mnie Pani Buch była nawet osobiście, ale nie wiele wynikło z tych wizyt.
Poszukuje lekarza, który przede wszystkim zaproponuje mi coś realnego do wykonania z trudnym koniem 😉
Cyśka, Dziękuje bardzo!
Alaska, dobrze ze mówisz.

Cyśka, jakis namiar ? W sensie nie wiem, numer strona w necie?
Jacy lekarze mogą zrobić tuv w Inowrocławiu?
Czy możecie mi polecić weta z okolic podkarpacia/lubelskiego który wykona naprawdę solidny tuv - takiego z gatunku ,,wyłapie wszystko''? Z dojazdem w okolice Biłgoraja lub ew. klinikę która w promieniu 100km która coś takiego przeprowadzi?
Warszawa

Jakiego weterynarza polecacie do zrobienia rtg kopyt - z przeznaczeniem dla kowala? Zależy mi na tym, aby zdjęcia były zrobione i opisane dokładnie, z użyciem bloczków, zgodnie ze sztuką 🙂

Znacie kogoś, kto się specjalizuje w tym temacie i jest chętnie polecany, robił takie zdjęcia dla Was lub Waszych znajomych?
Hej ,macie kogoś w woj Łódzkim kto podejmie się pobrania nasienia od ogiera ? Okolice Uniejów ,Borki Lipkowskie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się