Szczotki i inne akcesoria do czyszczenia

BUCK   buttermilk buckskin
02 marca 2022 11:21
keirashara 😂 że ja na to nie wpadłam, zwyczajowo szczotkuję i staram się nie oddychać, szczotkuję i "parskam" tym piachem, futrem - a tak to byłoby na luziku 😉
_Gaga, aż se wygooglowałam te szczotkę i opis z pierwszego sklepu mnie rozwalił xD
szczotka.jpg szczotka.jpg
BUCK   buttermilk buckskin
02 marca 2022 13:07
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 marca 2022 13:10
BUCK, Ale taka szczotka to raczej do zaklejek i to potężnych, a nie jako miotełka.
BUCK   buttermilk buckskin
02 marca 2022 14:01
zembria zależy 😉 do zaklejek tej bym tej nie użyła, bo zaklejki idą tylko zgrzebłem "amerykańskim" 🙂
https://www.decathlon.pl/p/zgrzeblo-amerykanskie/_/R-p-X863102
BUCK, - jakbym takim zgrzebłem potraktowała konia, to mogłabym już do niego nigdy więcej nie przychodzić. Foch byłby na dobry miesiąc 😂 To delikatne zwierzątko jest.
Potrzebuję właśnie takiej miotełki w stylu tego groovy.
BUCK   buttermilk buckskin
02 marca 2022 14:22
zaczęłam sobie własnie uświadamiać (czasem zapominam) że mam zwaliste, wielkogabarytowe obrośnięte zimowo zwierzę..... zimą i zimo-wiosną to jest praca na cały etat i faktycznie używam sprzętu na wielki gabaryt, wielki brud, wielkie futro, wielkie powierzchnie 🙃 się mi trafiło 😂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 marca 2022 14:24
Na mojego to nawet magic brush nadaje się jedynie na zimową sierść, inaczej nie da się nią szczotkować. Takie zgrzebło mam. Użyłam raz i schowałam do szuflady 😉
BUCK, - ja mam ślązaka, ale to jest taki cholerny księciunio, że nie pytaj 🙄
zembria, - do magic brusha udało mi się go przekonać na szczęście, ale do tego że niby delikatniejszego.
BUCK   buttermilk buckskin
02 marca 2022 14:31
w niedzielę jak przesechł po 3 dniach tarzania się po mokrym padoku, to amerykańskie uratowało mi czas cenny z punktu widzenia spaceru 🙂 magic brush ma uklepane już te "szpileczki' i się do niczego nie nadaje, a quick sheed już też się stępił 😉 a amerykańskie nadal żyje i robi robotę 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 marca 2022 14:33
Mi się właśnie brzeszczot też już stępił, muszę na nowy wymienić na ten sezon linienia. O dziwo to toleruje, ale igiełek i innych twardych szczotek już nie.
BUCK   buttermilk buckskin
02 marca 2022 14:36
brzeszczot idzie równolegle do amerykańskiego 😉 to dwa moje ukochane zimo-wiosenne narzędzia, a miny koniarzy w stajni bezcenne !! 😂😂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 marca 2022 14:42
Mi to zgrzebło nie wyciągało nawet połowy tego futra co brzeszczot, a do tego właśnie koń powiedział nie, wiec leży. Brzeszczot robi robotę 🙂 Porządne wybrzeszczotowanie i można czyścić normalną szczotką już i nic się sierścią nie zapycha 🙂
Mnie tam dalej kusi golenie.... 🤣 od lat nie miałam tych problemów.
BUCK   buttermilk buckskin
02 marca 2022 14:53
zazdro jak czyjś koń akceptuje golenie, tylko tyle że finansowo, jakby ten tego.... brzeszczot za 2 złote i pracuje ok 3 sezonów, a golenie ......
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 marca 2022 16:10
Ja bardzo długo szukałam takiej właśnie szczotki z dłuższym syntetycznym włosiem nie za twardymi nie za miękkim, mam taką w stylu Groove tylko ze Stubbena i to nie jest to, ale przydatna bywa.
Ta Cottage Craft jest właśnie tym czego szukałam.
lusia722, - google jej nie wypluwa, masz jakiś link?
BUCK, - czasami czas jest więcej wart niż 100zł za golenie 😅
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 marca 2022 17:55
keirashara, pytaj w Tack shop, ja od nich mam moje
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 marca 2022 09:15
A słuchajcie co jakiś czas mi mignie na fb reklama takiej gumowej szczotki. Taki banan z czarnej gumy z kolcami-tarką po wewnętrznej stronie. Widział to ktoś na żywo? Macał? Używał?
zembria, wstawisz zdjęcie lub link?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 marca 2022 10:14
_Gaga, No właśnie nie mogę znaleźć, jak mi znów wyskoczy to wrzucę.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 marca 2022 10:43
Już nie zedytuję oczywiście 🙄
Nie dam rady chyba linka wstawić, jakiś błąd mi wyskakuje.
Chyba teraz będzie ok
https://www.joom.com/pl/products/61554f32668a2801b1f85023
Ja to mam w stajni i albo nie umiem tego używać albo jest zwyczajnie beznadziejne. Kij z Yorka za śmieszne pieniądze zbiera futro o wiele lepiej.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 marca 2022 11:17
flygirl, O, to dobrze wiedzieć, że nie ma co się zastanawiać 🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
16 marca 2022 13:40
Czy groomer z yorka (z brzeszczotem, pomarańczowy/różowy) gdzieś jeszcze można kupić?
Na_biegunach, z Yorka nie, ale Start zrobił ten groomer 🙂 (start fine groomer)
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
21 marca 2022 18:33
Dzięki, chwilowo też brak.
Na_biegunach, na szybko TU masz dostępnego Yorka... pewnie jakby poszukać to i start się znajdzie...
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
22 marca 2022 12:04
_Gaga, dzięki raz jeszcze. Wyjątkowo mi nie szło szukanie w necie.
Odgrzebuję wątek. Jakiś czas temu kupiłam szczotki Haasa od Eqclusive. Przyszły zakurzone i z larwą mola. Odesłałam. Jak tylko szczotki weszły do GNLa pojechałam i zakupiłam stacjonarnie niewyobrażalną ilość 😅 wydałam majątek, ale efekty przerastają moje oczekiwania. I wydaje mi się, że Eqclusive mają dużo wyższe ceny od innych sklepów...
20220822_130542.jpg 20220822_130542.jpg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się