Jakie pasze dajecie swoim koniom?

arabek, którym konkretnie ?
Perlica, competition fit balancer, ale narazie nie mogę nic o nim powiedzieć, bo na pełnej dawce jest dopiero od wczoraj 🙂
espana, akurat wysłodków chciałabym uniknąć, poza tym szukam jednak czegoś bardziej energetycznego. Skrobi jakoś panicznie się nie boję, jeśli koń pracuje. Trzeba ja tylko mądrze dać w posiłkach i nie przeginać 🙂

keirashara, natur solo wydaje mi się, że to też nie to czego szukam. U nas dostaje ją gruby, nie pracujący hucułek ^^
przed chorobą mój jadł biuld up, w najgorszym przypadku do niego wrócę, ale też miałam moment, że kończyła mi się moc (tu nie wiem czego to była kwestia choroby, czy relacji pasza-praca).
megi007, a ile dajecie tego hovolera? na jakiej wielkości konia??
arabek, dzięki, pozastanawiam się, generalnie mój trop nie jest zły z tego co widzę, tylko ten mój koń taki nieekonomiczny... 🙄
Alaska jak mebio z energią to sport plus zamiast build up lepiej się sprawdzi
anetakajper   Dolata i spółka
23 marca 2022 09:07
Alaska, Mam wałacha 183cm waga 730-750, a raz nawet przekroczył niezdrowo 800 :/

U nas przy pracy 5-6razy w tyg. Najlepszy efekt energetyczny dawał owies+ i do tego pasza energetyczna. 3l owsa + 2l paszy -waga ok 3,5kg na dzień. Jak schodziłam z owsa a dodawałam paszy to z konia robił się flak.

Kobyła 180cm waga jako jałowa 800kg po dawce jedzenia wałacha to by na uszach chodziła, a w drzwi to by się nie mieściła. Ją to nawet trawokulki rozsadzały 😉
anetakajper, o i takich odpowiedzi mniej więcej oczekiwałam. Jaka pasze dawałaś?

Znalazłam dla siebie fajną paszę, ktoś podawał: SPILLERS HDF Ulca Power Cubes?
Czy jest gdzieś możliwość zamówienia próbek paszy z Eggersmanna?
patrycjasz, tak, na stronie Eggersmanna
Alaska, - mój to żarł w treningu i energię miał 😉 Sama nie tuczy, ale do tuczenia to Ty już tam masz otręby i oleje.
charlieeee, też dobrze sugeruje sport plus, ono jest bardzo podobne do Brandona XP, a cena przyjemniejsza. Przy czym tak bardzo podobne wizualnie, że miałam mindfucka, różnica była bardziej w zapachu niż wyglądzie.
_Gaga, widziałam zakładkę ale mi się pokazuje błąd, strona nie istnieje itd. dlatego pytam. Tobie działa normalnie?
anetakajper   Dolata i spółka
23 marca 2022 11:27
Alaska, mebio sport, struktur energetikum, hartog energy, energys standard, power mix ze spirelsa. Żadna nie dawała kopa mojemu koniowi bez owsa. Bez owsa na tych paszach to on wyglądał jak baleron.
patrycjasz, nie działa, ale działało. Proponuję napisać, lub zadzwonić do Eggersmanna bezpośrednio.
Alaska na kuce od 300 do 400kg dawałam maksymalnie pół kilo tej paszy dziennie i konie miały fajną energię na obozach gdzie każdy pracował 4h dziennie z galopami itp. Powyżej pół kilo dymiło już z uszu a to konie typu miks szetlanda z walijczykiem, fiord, kuc feliński. Duży ślązak i pogrubiana dama dostawały około kilograma i śmigały aż miło. Także ja polecam 🙂
Cześć, co podajecie swoim seniorom? Mam 19 letnią klacz, która jest w stajni wolnowybiegowej, więc noce spędza na dworze. Przez zimę nie była jeżdżona.
Na ten moment wygląda dobrze, ale chciałabym trochę ją dopieścić dobrą paszą, ze względu na to, że trochę widać, że pierwszą zimę na dworze ciężej zniosła 🙂 Nie potrzebuje czegoś z owsem, ani wysokoenergetycznego, ale coś co wspomoże jej sierść, wzmocni kopyta, żeby była pięknym pączkiem z jabłkami po zrzuceniu sierści🙂
Chce odchudzić konia w rekonwalescencji -z ruchu obecnie tylko spacery stepem. Generalnie odstawiłabym go od paszy gdyby nie to ze to wrzodowiec który musi coś dostać jak stajenny karmi resztę plus muszę z czymś przemycić suple. Polecicie coś? Obecnie je garstkę revitala z egge plus garstkę sieczki. Myśle czy by nie przejść totalnie na sieczkę -może dengie-healthy tummy?
carolajna, - balancer lub witaminy z garstką sieczki czy czegokolwiek? 😉 Ja od pół roku daje SemperMin, to mega skoncentrowany balancer, daje się go na kubeczki (160-240 gram dziennie).
J0anna, - jeśli faktycznie je garstkę to może nie ma sensu zmieniać? To jednak okres przejściowy, w końcu skończy kontuzję, a dla wrzodów im mniej zmian tym lepiej. Chyba, że turbo wykorzystuje, to wtedy faktycznie sama sieczka.
Cholerne wrzodowce.... J0anna, Mam ten sam problem, z tym, że mój koń może już chodzić. Zostajemy na samej sieczce i zobaczymy.

carolajna, A co ona je obecnie?
Obecnie dwa razy owies, siana dowoli plus pastwisko w sezonie 🙂
Czy ktoś ma może jakieś opinie o Eggersmann Revital Cubes? Wyszukiwarka mi wypluła pare postów z poleceniem tej paszy, ale żadnego, gdzie ktoś się wypowiada faktycznie ją użytkując.

Szukam paszy bez melasy co prawda (dla mojego "dobrze wykorzystującego paszę" konia sprzed kilku stron), ale w granulacie ciężko tego uniknąć. Obecnie zjada worek Marstalla Gastro (fajne swoją drogą), ale jednak patrząc realistycznie na to jak ceny pasz mogą wystrzelić zaraz w górę to szukam tańszej alternatywy..
Fokusowa, a co chcesz wiedzieć konkretnie?
Perlica, konie jedzą chętnie? Zadowolona byłaś/jesteś z tej paszy? Ja tak naprawdę wiele od paszy nie wymagam oprócz tego, żeby miała mało cukrów, ale trochę się cykam czy sam granulat będzie wchodził do paszczy chętnie.. Mój koń w trakcie rekonwalescencji, więc nie potrzebuję ani kopa energii, ani tycia, ani chudnięcia 😅 Szukam takiej paszy, która po prostu może być samodzielną paszą treściwą (jeśli nie pełnoporcjowo to + witaminy), która mnie nie zrujnuje finansowo i nie składa się z samej melasy posypanej cukrem i owsem.
Fokusowa, jeden koń u nas jadł to, wyglądał fajnie, ale nie jest to pasza tucząca. Także spełni Twoje wymagania, poza tym , że bywają konie, które jej nie tykają i to jest jedyny problem tej paszy... więc jeśli Twój jest koniem wybrednym to może mu nie pasować, jednak myślę że warto spróbować.
Fokusowa, a kombi pellets by się nie sprawdziło? Z zalet wymienię cenę, smakowitość, karmiłam tym z powodzeniem w okresach zmniejszonego zapotrzebowania na energię... z 19 lat. Aktualnie konie dostają musli i balancery, które są w ofercie stajni i tylko dlatego nie wcinają kombi.
_Gaga, kombi jest spoko, mam na niej moją i wielw koni u nas jest na niej, ale poziom NSC Kombi jest wyższy niż Revital, no ale nadal miły.
Perlica, to musiałabym od kogoś próbkę wydostać, bo na stronie Eggersmanna coś siadło z próbkami. Albo zadzwonię ich zapytać czy by mi sprzedali. Dzięki!

_Gaga, cena super atrakcyjna tylko trochę ta skrobia wyższa, a mój dosłownie puchnie w oczach od takich rzeczy 😕
Fokusowa, nie ma u nas żadnego konia na tym , więc nie pomogę.
Próbkę Kombii nie ma problemu, został mi ostatni worek, bo przechodzę już na green power.
Ja mam Kombi jak i Revital.

Revitala dostaje mój stary (słabo z zębami + wrzodowy, całe życie okaz „czym by go przypaść”) - w wersji suchej jak i mokrej (głównie jednak na mokro). On lubi pogardzić żarciem, a je bez problemu. Dostaje z trawokulkami + aktualnie trochę Kombi. Wygląda top jak na stan zębów jak i brzucha.

Mogę podesłać na próbę trochę jednego i drugiego.
Nirv, oooo! Chętnie bym skorzystała, żeby zobaczyć czy będzie jadł 😊
Od kwietnia Marstall i Masters podnoszą ceny pasz.
BUCK   buttermilk buckskin
31 marca 2022 11:21
sklep Opti-feed też podrzucił info o nowym cenniku
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się