PSY

smartini a podeślesz foto, jak ta klatka wygląda na siedzeniu - najbardziej mnie interesuje którędy psy wchodzą? Zmierzę wtedy przestrzeń z tyłu i coś ogarnę - ja mam najgorzej, bo auto trzydrzwiowe -_- więc muszę to sprytnie zaplanować.

Mój pies jest większym beaglem, w kłębie ma tyle co borderka koleżanki 😀 tylko on ofc bardziej kompaktowy, krótszy.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 marca 2022 14:54
kolebka, dokładnie tak, klatka ma być jak fotelik dziecięcy 😉 mój pies ma trochę za długą, ale wąską, natomiast często spędza w niej po kilka godzin - ostatnio prawie etat siedziała - 9- 16 z przerwami na sik i krótki trening, więc powiedzmy, że tu podwójne zastosowanie jest.
kolebka, ale skoro jeździ na tyle to wystarczy kupić szelki z atestowanym wpięciem i po sprawie.
Masz wtedy większą szansę, że w razie nagłego hamowania czy stłuczki nie uszkodzą ci psa.
Te popularne raczej tylko ograniczają przemieszczanie się psiaka w aucie i zabezpieczają nas w razie wypadku niż samego zwierzaka.

Tu macie artykuł i testy wszystkich rozwiązań na górze przytoczonych, od materiałowych bo plastiki przypięte pasami. Tytuł o kotach, ale wszystko to jest o testach na psach:
https://kocitata.pl/jak-przewozic-kota-testy-zderzeniowe-transporterow-siedzisk-oraz-szelek/?fbclid=IwAR2uzXpF0gGtYuYC3q-sEwLzbQivbreLlvnUSnZR9BR1QOLzkfjz5I6JyVM
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 marca 2022 16:06
kolebka, zrobię zdjęcie jak wyjdę z psami 🙂
falletta, tak Vario ma regulacje głębokości klatki i to naprawdę dużą. Co do składnia hmmm to jest trudny temat 😅 zdecydowanie trzeba w 2 osoby. Ja próbowałam sama i w pewnym momencie się niemal popłakałam i miałam ochotę wyrzucić tą klatkę przez okno. We 2 osoby poszło już sprawnie.

Poza tym co smartini, już napisała o Vario, to ja dodam, że one mają tez wyjście awaryjne z tylu klatki. Jeżeli uderzenie z tylu będzie na tyle duże, ze zablokuje klapę bagażnika, to wystarczy odkręcić 3 śrubki i psy mogą wyjsc do środka samochodu. Chyba żadna inna klatka nie ma takiej opcji.

Moje psy w Vario maja ciasno. Są w stanie we trójkę się położyć, ale nie ma mowy o rozwalaniu się. Ale to tylko na drogę. Na semi/zawodach pies startujący czeka w materiale, który rozkładam na tylnym siedzeniu.
madmaddie, 9-16? Jeszcze dolicz te wspaniałe popołudniowe powroty z Gdyni do Gdańska 😂

Ja się zaczęłam rozglądać za autem (no i klatkę dedykowaną do auta też pewnie od razu będę kupować). Tylko problem jest taki, że chciałabym na 2 psy, a dalej nie mam pojęcia jakiej wielkości będzie ten drugi pies 😂
ewuś, bardzo dziękuję za odpowiedź, wszystko pięknie (prócz składania 😅😉, ale producent mi odpisał, że dupa... 😕 Wysłał zdjęcie mojego bagażnika z kratką.
"In that car our cages will not fit.
I am sorry but not the VarioGate eighter.
So the only thing you can do there is a VarioBarrier HR and let the dog have the trunk"


Perlica, super artykuł! Idealnie odzwierciedla moje odczucia o producenckim pojmowaniu "bezpieczeństwa", które się w moim mniemaniu nadużywa. I dzięki za uświadomienie, że źle przypinam psa 🤐 Jak przypinasz na pasie psa, że Ci to nie koliduje z matą? Bo mi to jakoś nie współgrało, dlatego kupiłam ten pasek wpisany bezpośrednio do bazy 🤔
falletta, no to wiesz że musisz zmienić auto 😂

Przypinam w sumie normalnie, po prostu wyciagam pas ponad matę bez problemu.
Zrobię fotkę, jak po praniu zainstaluję wszystko.
Perlica, jeszcze się nim nie zdążyłam nacieszyć a już mi wszystko krzyczy, że jest be i do wymiany 😂 będę wdzięczna za foto! Bo górą mi idzie ale oba pasy. Działają wtedy z oporem, nie są takie elastyczne i "podążające" za ruchem. Dlatego zwątpiłam w prawidłowe ich działanie
Perlica, zrobiłam dziś foto jaka u mnie istnieje opcja z pasem. Pomijając zupełnie estetykę bo mniejsza o to, to jakoś tak dziwnie mi się wydaje. Szarpałam nimi ale tak wpięte ogólnie zachowują się sztywno, z oporem. To działa w razie W? 😅
IMG_20220323_115717_edit_1660551601169532_Easy-Resize.com.jpg IMG_20220323_115717_edit_1660551601169532_Easy-Resize.com.jpg
falletta, jeszcze nie zrobiłam foto, bo jeżdżę więcej autem męża i nie włożyłam rzeczy.

Dokładnie tak jak masz, tylko jedno, ale dlaczego nie wpiełaś pasa tego przeznaczonego do tego siedzenia do jego zapięcia? Tylko wzięłaś sobie pas środkowy i wpięłaś do dziurki pasa prawego?
Zrób tak jakby tam człowiek miał siadać po prostu.
Perlica, już tłumaczę 😁
Troszkę koliduje z tą boczną ochroną na drzwi, a gdybym ją otworzyła to i tak lipa bo w tej macie otwory na pasy wypadają tak, że baza pod ten boczny pas wypada centralnie pomiędzy otworami w macie. I ona cała wtedy się tak podwija dziwnie i traci totalnie swoją rolę bo kanapa jest wtedy odkryta. I ryzyko, że pies dupą wypnie pas w tym miejscu jest w moim odczuciu spore. Jak przeciągnę ten pas boczny to klika tylko do bazy do, której wpinam dziecko. I dziecka też tylko klika z tą bazą. Natomiast ta obok baza jest kompatybilna tylko ze środkowym pasem. Odnoszę wrażenie, że tylko mnie się takie dziwaczne problemy trzymają 🤦
Czyli jak mam materiałowy transporter ze stelażem to lepiej jest go nie zabezpieczać pasami? Czy istnieją jakieś bezpieczne klatki ale takie które można umieścić na tylnej kanapie? Bagażnik jest mi za bardzo potrzebny żebym mogła go poświęcić na psa
falletta, Ok, kumam.
Mam Bebobi, która ma dziury tam gdzie powinna, więc mi się tak nie dzieje. Troszkę na samej górzej się marszczy, ale to nie przeszkadza w niczym.

W takim razie nie znam odpowiedzi na pytanie czy to spełnia swoja rolę, no bo ja wpinam tak jak trzeba.

Mówiąc szczerze to nie wiem czy zna ktokolwiek, bo pewnie nie robi się testów dla wpiętego nie prawidłowo pasa,no ale nie jestem expertem 😁
Aczkolwiek na chłopski rozum coś tam działać powinno, bo przecież tak czy siak w razie hamowania pas się zablokuje?
Perlica, ja myślę, że to kwestia 2/3 kanapy. Gdyby była na całą to problemu by pewnie nie było. A tak to producent porobił dziury symetrycznie względem maty. Ale już wspominałam, że nie jestem zadowolona z Kardiff bo to nie jedyny krzak w tej macie.
Zazdroszczę siostrze, co ma małego pieska i ma klatkę wpinaną na isofix i elo, zero problemów 🌈
falletta, w Bebobi możesz mieć i na całą kanapę , a jak odepniesz dolny zamek to wtedy może siedzieć człowiek na 1 miejscu obok psa.
Przynajmniej ja mam taką wersję, bo nie raz zdarza się że zabieram człowieków dwóch no i jeden siedzi wtedy z Borzunią 😁
Widzę, że na stronie jest też wersja dla dziecka i psa.


Perlica, widziałam tę zakładkę pies i dziecko ale nie pokazywało mi produktów 🤷 Twoja mata ma osłonki boczne na drzwi? No nic, ostatecznie mogę sobie zrobić dziurę w tej macie co mam na ten pas, płakać nie będę nad nią. Bardziej się boję o to, że pies tyłkiem go wypnie bo raz już się odpiął z tego bocznego (przy foteliku), który jest bardziej schowany a jednak jakoś mu się przypadkowo to udało... Ty szelki używasz ten model przez które idzie bezposrednio pas (dostępne w zooplus) czy te nowsze wersje z dodatkowym zapięciem, które idzie do pasa? Bo kolejna wymiana szelek też nas czeka z uwagi na rosnącego klocka a jak robiłaś resarch co jest top to ja chętnie przyjmę sugestie 😁
majek   zwykle sobie żartuję
25 marca 2022 10:36
Skoro jestesmy przy klatkach, to ja tez poprosze o rade.

Normalnie na spacer to jezdzi ze mna siedzac na siedzeniu pasazera z przodu (wiem, masakra). Potrzebuje rozwiazanie na dluga podroz ok 20 godzin (oczywiscie z przystankami). Klatke chcialabym chyba do bagaznika, ew na tylnie siedzenie (na srodek??). Podroz samochodem 4 osoby (2 dorosli z tylu 2 dzieci 12 lat). Nie chce, zeby siedziala na macie z tylu z dziecmi, bo tam po kilu godzinach jest armagedon.
Mamy passata kombi - ma wielki bagaznik (polecam). Tylko ze: Kokos lubi sobie patrzec przez okno. Mozna sobie taka klatke postawic na czyms, zeby klatka byla wyzej?
Chcialabym tez miec na nia oko z przedniego siedzenia (pewnie sobie zainstaluje jakies dodatkowe lusterko czy cos).
Kokos wazy teraz jakies 8kg, to JRT z dlugimi nogami. Jak dobrac wielkosc? Bo z tego co piszecie, to rozumiem, ze za duza to tez nie dobrze, bo niebezpiecznie.
Czy takie cos ma sens (jak na zdjeciu)? I czy to nie za duze bedzie?

klatka1.jpg klatka1.jpg
majek   zwykle sobie żartuję
25 marca 2022 10:41
Post został usunięty przez autora
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 marca 2022 13:16
majek, takiej wielkości to na Aurę :P połóż psa, zmierz go jak leży i będziesz miała długość boku klatki. tak, żeby mógł normalnie leżeć.
majek, moja klatka na 3 psy średniej wielkości (14, 17, 21kg) ma po podłodze wymiary 99x85. Wiec stanowczo za duża ta klatka na JRT 😉
majek   zwykle sobie żartuję
25 marca 2022 14:42
Tak myslalam, nie wiedzialam tylko, ze az tyle sie pomylilam
U mnie testy John Doga zakończyły się fiaskiem, a raczej wielką sraką 💩
Także już nigdzie nie wyjadę nigdy , bo Raw Paleo Lamb nadal nie ma ( od jesieni!) , więc jestem bez puszek nadal 😩
madmaddie   Życie to jednak strata jest
01 kwietnia 2022 17:46
Perlica, on ma alergie? Na co?
madmaddie, nie ma alergii, on jest po przeroście clostridium, więc coś toleruje albo nie toleruje.
Tzn. clostrudium ma zaleczone, bo na barf robi teraz dobre kupy.
Je mięsa : barana bardzo tłustego, jelenia i królika, czasami ryby.
Innych mięs nie daje, bo na taj mieszance udało się wyprowadzić go z clostridum i tego nie zmieniam, bo się boję zmieniać.

Perlica, Pokusa wypuściła jakieś nowe puszki "Feel the wild", jest jeleń, 60% mięsa mięśniowego, podroby, rosół, niewielki dodatek żurawiny i ziemniaka. Są puszki po 800g, może spróbuj?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
01 kwietnia 2022 20:23
Perlica, a meatlove?

swoją drogą, wypróbowałam zatrzęsienie puszek i wracam wciąż do lukullusa. Nie wiem co tam dają, ale wypada najlepiej u obu psów. Aurze kupowałam mega drogie puchy z mega dobrym składem i często wypadały gorzej niż ten zooplusowy wytwór. Meatlove zostaje żelazną opcją na wyjazdy, wiem, że nic się nie podzieje, ale jest zbyt drogo na co dzień dla tylu psiokilogramów. Na treningi też kroję to.
w maxizoo jest w tańszej opcji
[[a]]https://www.maxizoo.pl/c/pies/karma-dla-psow/karma-mokra/?q=%3A%3Abrand%3AFLEI[[a]]
Potrzebuje polecajki na karmę dla psów z problemami wątrobowymi,najchętniej puszki 800g.
maiiaF, właśnie wczoraj mi to wpadło w oko na stronie i rozpatruję, tylko na razie mam 2 paletki John Doga to muszę chyba oddać do stajni albo nie wiem gdzie.

W kolejnym miesiący spróbuje meatlove, widzę że jest pure lamb to przetestuje, bo w tym już nie mam pieniądza na kolejne eksperymenty. Jak będzie ok, to spróbuję inne smaki.

madmaddie, link nie działa.
Lukullus taki składem, że nie dla nas, za dużo podrobów.
John dog ma jeszcze taki minus że ciężko wydłubać tą karmę z puszki. Ale psu smakowało mega.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się