COPD

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 marca 2022 13:16
BlueHorse, O Flexinebnie znam opinie (mój koń miał komórki nim podawane kiedyś), szukam porównania z tym podlinkowanym. Mi kabel nie przeszkadza, hałas też nie. Teraz korzystam z ludzkiego i kubła na łeb, kable i rurki nam nie straszne 😉 Cena jednak sporo niższa jest wiec bardziej kusi ten Hippomed.
zembria, koleżanka ma air one tylko wersje stacjonarną (z kablem) oraz Flexineba i wygrywa Flexineb. Różnica w cenie spora, ale można go kupić zdecydowanie taniej w Niemczech - czasami robią fajne promocje🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 marca 2022 14:26
arabek, Dzięki za info! Mogła byś napisać gdzie jest przewaga? W sensie co na plus przemawia? Nie wiem, prędkość? Trwałość?
zembria, W air one jest duży kubeczek do nebulizacji, jeśli jest niewielka ilości leku do podania zniknie on długiej rurze zanim trafi do maski. Zdecydowanie lepiej może się on sprawdzić do nebulizacji dużej ilości soli fizjologicznej (kubek ma chyba 50/60 ml). Dodatkowo jest nie poręczny i wymaga podpięcia do prądu. Tylko tak jak pisałam wcześniej mowa o stacjonarnej wersji tego inhalatora, nie o tym mobilnym 🙂
Spoko, my no niestety porównania nie mieliśmy, wcześniej jakaś używka u Nas była, ale mieliśmy ciężkie przypadki końskie jeśli chodzi o psychikę więc szefowa poszła w FlexiNeba, i tak w sumie szedł pod kilka koni więc wtedy cena tak nie przytłacza 😉

Tak napiszę tylko jakby ktoś był apropo ciekawy, to w Flexinebie najbardziej zużywalnym i drogim dość elementem są te pojemniczki na lek, które są w trzech wersjach szybkości. To na razie mamy je od października i żyją a używane całkiem regularnie i ze sterydami też co jakiś czas. Więc nie jest źle z trwałością 😉
Gillian   four letter word
24 marca 2022 15:33
Jak tam kaszlaki? U nas wiosna pełną gębą, dramat, dno i wodorosty. Nic już nie działa. Robimy niedługo drugie podejście do wlewów, what is dead may never die.

Ps. Szukam Flexineb do kupienia za rozsądną ilość monet (pls dont ban) 🙄
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 marca 2022 07:39
No u nas jest źle w tym roku. Jak do tej pory to jeszcze nigdy nie było tak źle jak teraz. Ostatnio nie dało się jeździć, po pierwszych dwóch galopach było jeszcze spoko, ale potem coraz gorzej, zaczynał kaszleć mocno i nie dało się nic poza stępem (w lesie byłam to musiałam jakoś wrócić). Daję mu teraz Flixotide w "psikaczu" rano i w inhalacji wieczorem i jest trochę lepiej, wczoraj jako taką lonżę dało się zrobić. Kaszlał trochę, ale nie zanosił się tak. No nie było z nim nigdy takiego dramatu jak teraz jest 🙁 Słyszałam w radiu, że w całym kraju jakość powietrza jest do dupy. Pogoda nie pomaga niestety, cały czas sucho i bez wiatru, fruwa wszystko w powietrzu. Nawet rekomendowali, żeby ludzie starsi i dzieci z domów nie wychodzili. Na Pomorzu zwykle mamy fajne powietrze, bez smogu i raczej "przewiane", ale nawet tu jest kiepsko teraz. Od jutra ma się pogoda zmienić i liczę, że będzie lepiej.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 marca 2022 08:03
Ech, już edytować nie mogę!
Bardzo wam dziękuję, za opinie na temat inhalatorów. arabek, To bardzo cenna informacja z tym kubeczkiem i niezbyt dobrym podawaniem małej ilości leku. Czyli wszystko wskazuje, że lepiej celować w Flexineb jednak. Szkoda 😉
zembria, ja kupiłam zwykły ludzki inhalator/nebulizator i zrobiłam maskę na pysk z plastikowego kubła na śmieci i koszt wyszedł może ze 150zł ze wszystkim. Tylko to jest dobre na postój, a nie na używanie w ruchu.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 marca 2022 10:55
mindgame, Takiej używam teraz, jednak ciężko w takim zestawie o szczelność i dokładnie dobraną dawkę leku.
zembria, a ok, nie doczytałam, że potrzebujesz podawać lek.
Gillian   four letter word
26 marca 2022 21:18
Czym się różni Flexineb e2 od e3?
Hej,czy macie sprawdzony pelet drzewny lub z miskanta który jest jeszcze w przyzwoitej cenie?? chciałam zamówic teraz paletę drzewnego ceny kosmicznie poszybowały w górę za palete około 1700 trzeba obecnie zapłacic.Nie stosowałam nigdy słomianego który teraz ze wzgledu na cene rozważam.Jak sie sprawdza takowy u alergików??/
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 marca 2022 12:26
Czym się różni Flexineb e2 od e3?
Gillian,
Podbijam pytanie! I te komory różne... faktycznie potrzebne? Czy używacie jednej tak, czy siak?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
28 marca 2022 13:27
Ja mam flexineb E2 i jak patrze na E3 to to się moim zdaniem niczym nie różni. Zasady działania dla E2 i E3 są takie same o czym jest napisane. E3 ma dodatkowo ten powiększający pojemnik, w E2 nie było tego dodatku w standardzie. Poza tym to jest moim zdaniem to samo.
Gniadata   my own true love
28 marca 2022 14:07
Aleks, ten, co zwieksza pojemność komory z 10 ml na 30? U mnie był w zestawie w e2.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
28 marca 2022 14:15
Gniadata a kiedy kupowałaś ? Mój ma 3,5 roku.

Skoro jednak i E2 ma powiększacz, a zasady działania są takie same, zakładam że to po prostu kolejna edycja. Doczytałam, że zasada działania nowej komory nebulizacyjnej nie uległa zmianie, skrócona została jedynie dolna jej część. Dzięki takiej zmianie konstrukcyjnej nie tworzy się już kondensat w komorze aerozolowej.
Gniadata   my own true love
28 marca 2022 14:33
Aleks, w polowie 2018, więc chyba podobnie co Ty
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 marca 2022 14:42
A jak z tymi komorami? Faktycznie trzeba mieć 3? Szybka, normalna i wolna? Jakie to ma znaczenie? Nie można wszystkiego szybką np.?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
28 marca 2022 14:50
Myślę, że jedną wystarczy mieć. Ja mam jedną - standard. Po prostu podawanie leku o większej gęstości trwa dłużej nieco. W fast byłoby pewnie szybciej.
Ja podaje dwóm koniom, kobyła dostaje tylko Berodual i sól fizjologiczną, w sumie jakieś 7 ml - czas inhalacji około 10min, może niecałe nawet. Drugi koń dostaje Dexa ject i sól fizjologiczną, w sumie 10ml - czas inhalacji 25-30 minut.

Ostatecznie jednak szybkość podawania leku zależny też od temperatury otoczenia, ładowania akumulatora, rodzaju leku, wilgotności i innych.
Nie trzeba mieć trzech, ale wiem, że no. FAST nie nada się do niektórych leków. Trzeba pogrzebać tam chyba była nawet lista tych leków, które w których pojemniczkach nie można. Chyba chodziło o gęstość leku czy coś w tym stylu. Jedno jest pewne tym FAST naprawdę inhalacja trwa krótko, co jest praktyczne oczywiście czasowo. Różnica między FAST a STANDART była ok 5-10min.

Edit:
FAST tzw. Zielony
"Zielone pojemniki do nebulizacji są zalecane do stosowania z trudnymi do nebulizacji / gęstszymi roztworami, na przykład: antybiotyki, takie jak Cobactan®, Excenel® i R-Nystatyna oraz naturalne terapie, takie jak Balsamic Air. Zapewniają one krótszy czas dostawy w przypadku rzadkich cieczy i normalny czas dostawy w przypadku gęstszych cieczy.
(...)
UWAGA: Nebulizator może być stosowany do leków o wyższej lepkości."

A w SLOW nie napisali nic o tym jakie leki, ale jest też ta sama uwaga co i w FAST:
"UWAGA: Nebulizator może być stosowany do leków o wyższej lepkości."

A w STANDART:
"Szare pojemniki medyczne są naszymi STANDARDOWYMI komorami i są zalecane do stosowania z większością terapii i antybiotyków, takich jak gentamycyna i amikacyna, leki rozszerzające oskrzela, takie jak klenbuterol i kortykosteroidy, takie jak deksametazon. Zapewniają standardowy czas dostawy."
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
28 marca 2022 15:30
Ja jeszcze napiszę, że tak jak jest zaznaczone w info producenta dotyczącym temperatury, ja widzę różnicę w szybkości podawania w ciepłe dni i zimne dni. W ciepłe czas się skraca, w zimne wydłuża. Rzadko sprowadzam konie do stajni na inhalacje (chyba że jakaś katastrofa pogodowa jest), często inhaluje na padoku, łące i widzę, że warunki zewnętrzne mają wpływ na pewno na czas inhalacji.
Tutaj po angielsku rozpiska kolorów i leków, którym pojemniczkiem: http://bityl.pl/uVAoK
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 marca 2022 07:13
Dzięki dziewczyny za wszystkie informacje.
Jeszcze ostatnie pytanko mam, wie któraś co to za specjalne warunki do zakupu przez lekarzy weterynarii i studentów?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 marca 2022 09:28
Nie da sie juz edytować.
Weterynarze dostają 5% rabatu jakby ktoś się też zastanawiał.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 kwietnia 2022 09:44
Czy jest jakiś zwmiennik tańszy Horseline Respirol?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 kwietnia 2022 19:01
Mam pytanko do użytkowników Flexineb e3, do czego są te levele 1-2-3? Tzn. co one zmieniają? Prędkość? Wielkość cząstek?
zembria, prędkość podawania 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 kwietnia 2022 09:15
arabek, Dziękuję 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się