Wcierki rozgrzewające i przeciwzapalne.

Dzika kuna, altacet i diklofenak działają ściągająco , przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Jeśli bolesność wynika z kontuzji to zastosowanie tych leków jest jak najbardziej zasadne. Tendonil i Leovet Thermo-Massage relaksują mięśnie, jednak nie działają w żaden sposób leczniczo - raczej wspomagająco przy codziennych treningach. Ich zastosowanie jest zasadne po okresie leczenia konia, już w formie wspomagania.
Skoro koń się odbił (odgniótł) , to siodło nie pasuje - ale to raczej już wiesz... (?)
_Gaga Wielkie dzięki! Trochę mi to wszystko uporządkowałaś. Konia kupiłam z dwa tygodnie temu, jeździł w zdecydowanie źle dobranym siodle, ale czasu nie cofnę. Smaruję, chucham, dmucham. Mam nadzieję, że szybko dojdzie do siebie i już z dobrze dobranym siodłem będzie dobrze. Wczoraj była u nas fizjo, pokazała ćwiczenia, zaleciła suple. Klacz ma teraz przerwę pod siodłem na min. 2 tyg, może dłużej. Na lonży, po rozgrzewce, chodzi na czambonie, żeby zejść w dół. Więcej zaleceń i pomysłów na kurację już nie mam, poza ostrzykaniem, które już byłoby ostatecznością. Co jeszcze mogłoby ją wspomóc?
Altacet i diclofenak nie działają tak samo. Ich działanie jest różne- inne.

Altacet ma za zadanie zmniejszyć obrzęki. Stosuje się go np. przy zwichnięciach, stłuczeniach aby wspomóc, torebki stawowe, zredukować obrzęki.
Diclofenak to lek z grupy przeiwzapalnych, działający przede wszystkim na zakończenia nerwowe. U ludzi "jedyny" środek na tzw. korzonki- czyli zapalenie zakończeń nerwowych.

Dlatego altacet jak najbardziej na obity kłąb i diclofenak także.

Imho tendonil i inne ziołowe itd- to tu trochę nie na temat. Do tego za dużo substancji ci się robi i łatwo o zapalenie skóry.

Z innych, które na obicia/odsednie itd. bardzo dobrze działają to naproxen. Ma działanie p. zapalne i p. bólowe a do tego jest na mentholu więc do tego lekko chłodzące dodatkowo. Trochę ostatnio zapomniany, a świetny przy wszystkich stłuczeniach gdzie np. robią się podskórne kieszenie z wysiękiem surowiczym.
Postawię na razie na ten diclofenak, na jeden-dwa tygodnie jeszcze na tydzień, żeby nie przedobrzyć zgodnie z instrukcją (to już będą dwa tygodnie z groszami używania). Jak odpukać jeszcze trzeba będzie leczyć to spróbuję z naproxenem. Dzięki za rady  :kwiatek:
Ale diclofenak pomoże jedynie w zapaleniu nerwów od ucisku- tych przy kręgosłupie. natomiast altacet zmniejszy obrzęk, wysięki itd.

Imho.: Jeśli już przez tydzień smarujesz diclofenackiem to on zrobił co mógł (największe stężenie ma bodajże voltaren). Więc jeśli masz/czujesz jeszcze jakikolwiek obrzęk, miękkość to również altacet kilka razy i naproxen dość szybko.

Żaden z tych środków nie leczy. Pomagają zmniejszyć obrzęk i wygaszą stan zapalny. Ale jeśli jakaś struktura jest uszkodzona to ona się musi zregenerować... sama.
I warto "ją nakarmić", aby miała się z czego regenerować. A, że to tkanki miękkie to dokładnie takie same suple jak przy uszkodzeniach ścięgien. Kolagen, msm itd.

Pamiętaj, że na te plecy nie możesz położyć ani tego niepasującego siodła... ani pod nowe/dobre siodło nawet czapraka, który oparłby się o kłąb.
Obawiam się, że to nie będzie kwestia kilku tygodni... takie uszkodzenia w tym obszarze goją się baaardzo długo i niedoleczone na 100% potrafią upierdliwie wracać 🙁.
Po kilku miesiącach od "wyleczenia" nagle potrafi się tam kieszeń z ropskiem otworzyć...

Nic na siłę. Będę obserwować i cierpliwie czekać. Zaczęłam smarować poleconym przez Ciebie Naproxenem. Wdrożyłam napar z czarciego pazura od kilku dni, dostaje teraz jeszcze trochę oleju lnianego osłonowo. Teraz jeszcze młoda ma wykonywane ultradźwięki. Nic tylko zdrowieć, mam nadzieję ¯\_(ツ)_/¯
Czy ktoś rozcieńczał kiedyś żel rozgrzewający? Mam siwą kobyłę, która mi się odparza...
dariamajka, można żelem do usg, a nie lepiej zmienić wcierkę?
darimajka podejrzewam, że nie tyle stężenie co sama substancja może może wam robić kuku - po prostu uczulenie.

Jak potrzebujesz coś rozluźniająco - rozgrzewające to sobie sama zrób wcierkę delikatną.
Kup kamforę i rozrób.

Za niedługo będę robić to podam przepisy na takie na żelu i bardziej oleiste.
Słuchajcie czy to: PHARMA ARNICA Naturalna wcierka ziołowa przeciwbólowa/przeciwzapalna jeśli nie ma napisane że chłodzi to jest szansa, że nie chłodzi? 😡
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
06 listopada 2020 19:01
Pilnie potrzebuję porady dot. maści lub wcierki
Moja sierotka, nie wiadomo jak, zrobił sobie mini ranke między peciną a nadgarstkiem i ma z tej strony dość opuchnięte... juz któryś raz ma taki problem, że ma mini rane -pierdołe a do tego opuchlizne... szulam czegoś chłodzącego, przeciwzapalnego, przeciwobrzękowego
Co polecacie??
To ja bym to jednak dobrze dezynfekowała, a nie wcierkowała bo zaraz niechcący zrobisz pożywkę dla bakterii.

Imho odmoczyć strup (jeśli jest) i zalać od serca betadiną.
dea   primum non nocere
07 listopada 2020 05:14
Nie robi się żadnych wcierek w uszkodzona skórę. Na opuchniętą ranę ja zawsze dawałam rivanol w pokładzie. Odmaczać, zrywać strup, dopóki nie będzie całkiem czyste. Jeśli jest głębsze, można płukać różowym roztworem nadmanganianu (strzykawką bez igły). Opuchlizna może być wynikiem infekcji. Znam dwa konie, które zeszły (!) od źle pielęgnowanej, zakażonej "niegroźnej" ranki na nodze.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
07 listopada 2020 07:46
Spokojnie tam jest tylko zdarta sierść, absolutnie nic głębokiego!! I to zdarta na jakies 2 cm...  😉 nie zamierzam smarować rany tylko co nakwuzej obrzęk wokół, samo otarcie jest dezynfekowane na bieżąco
Pati2012, zwykły altacet w żelu wystarczy, o ile to obrzęk od uderzenia. Byle daleko od uszkodzonej skóry.
Witam. Czy mieliście może styczność z którąś z tych wcierek? Potrzebuje czegoś na starą, twardą opuchliznę (od 1,5 miesiąca), czyli bardziej rozgrzewająca lub chłodząco-rozgrzewająca.  :kwiatek:

1. St. Hipollyt "Moviderm" https://www.gnl.pl/wcierka-wspierajaca-regeneracje-tkanek-st-hippolyt-moviderm.html

2. STASSEK "Equigel Comfort" https://www.pasi-konik.pl/Kon-w-stajni/Wcierki-i-glinki/Prep.-chlodzace/STASSEK--Wcierka-dwufazowa-Equigel-Comfort-250-ml.html

3. K9 Horse "Intenze+ Liniment" https://www.gnl.pl/wcierka-chlodzaco-rozgrzewajaca-k9-horse-intenze-liniment.html

4. FM Italia "Arnica Gel" https://www.pasi-konik.pl/pl/p/FM-ITALIA-Wcierka-z-wyciagiem-z-arniki-500-ml-48h/49851

Ja z tą ostatnią...
Dobra na poprawę samopoczucia właściciela. Można potraktować w kategorii "krem do twarzy", lub "woda święcona". Ot po prostu daje przyjemność użycia produktu o takiej konsystencji.
Cześć, czy znacie jakąś rozgrzewającą wcierkę na plecy godną polecenia? Dostałyśmy zalecenie od fizjoterapeutki, więc chciałabym wybrać coś co faktycznie grzeje i daje efekty 🙂 Będę wdzięczna za każdą odpowiedź!
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 września 2021 07:16
aguchaka, Ja na plecy używałam Sunlitan, kiedyś mi to tu jedna z forumowiczek poleciła i jestem zadowolona z tego wyboru. Nie pali za mocno, a fajnie rozgrzewa, nie trzeba go zmywać, a to chyba przy plecach najważniejsze kryterium, nie brudzi też, nie zlepia sierści.
Moon   #kulistyzajebisty
20 września 2021 08:11
Też używam Sunlitanu i sobie chwalę.
Ooo dzięki dziewczyny! Nie słyszałam wcześniej o tym, a chętnie przetestuję 🙂
Kasix1997   My little Princess
09 marca 2022 18:42
Czy używał ktoś może preparatu Radiol w przypadku starego zwyrodnienia, chodzi o nadgarstek, czy może ma ktoś namiar na jakąś dobrą wcierkę na takie zmiany?
można spróbować zastosować radiol, oprócz tego pomaga wcieranie dmso (oczywiście nie kiedy stosujemy kuracje radiolem).
Od siebie moge powiedziec, że pomogły ochraniacze ze zmiennym polem magnetycznym od fizjo - seria 5 dni
Kasix1997   My little Princess
12 marca 2022 11:33
oli330, dziękuję serdecznie, na pewno przetestujemy 🙂
Stosowała któraś z was wcierkę rozgrzewającą Blackhorse Thermo Effect? Polecacie?
Cenowo wychodzi zdecydowanie atrakcyjniej niż np. Absorbina...
wcierka godna polecenia😉 ja absorbiny już dawno nie kupuje ze względu na ciągłe podwyżki jej ceny
Właśnie jak zobaczyłam, że teraz ta mała Absorbina jest za 100 zł, to się załamałam… To zamawiam Blackhorsa na próbę 🙂
Ja lubię Sunlitan 🙂
O, ten Sunlitan jeszcze atrakcyjniej cenowo wygląda 😀
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
25 listopada 2023 20:27
Odkopuję - co tam ciekawego teraz jest na rynku? Kiedyś w kolko używałam Absorbiny, ale była nieco tańsza 😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się