wrzody żołądka

Paulina_Malina, karmiłam wiele lat wysłodkami bilansowanymi na korzyść fosforu i niestety rozjechała nam się równowaga wapniowo-fosforowa i rozjeżdżała coraz bardziej mimo coraz większej podaży pasz wysokofosforowych. Koń dostawał dużo owsa, do wysłodków otręby pszenne (najwięcej P w łatwodostępnych paszach) w stosunku 1:5, otręby ryżowe, jęczmień, potem makuch i cały czas wapń rósł a fosfor spadał poniżej normy. Pomogło jedynie wycofanie całkowite wysłodków. Oczywiście to zachwianie równowagi trwało latami, myślę że mogłam podawać wysłodki ok 10 lat.
Teraz mam nowego młodego konia, niespełna 3 lata, i wyniki krwi wyszły źle, w przyszłym tygodniu badamy w kierunku wrzodów. Żadnych objawów nie ma, krew zbadałam tylko w celu sprawdzenia, czy nie ma jakiś niedoborów typu selen etc. Natomiast fosfor ma powyżej normy, więc tutaj planuję zadziałać wysłodkami w celu podniesienia wapnia i obniżenia P.
Czy używał ktoś którejś z gotowych mieszanek dla koni wrzodowych od Podkowy? Czy ma któraś z nich sens, czy może jednak lepiej wziąć Gastro Balsam?
Pierwsza
Druga
Trzecia
Jaki probiotyk polecacie? Biocell czy Biogen K? Nie w płynie.
tereska,
"Probiotyki w żywieniu zwierząt
hodowlanych – zastosowanie,
działanie, zagrożenia"
(moze komus sie przyda):
https://drive.google.com/file/d/1-w9MMKK29GWV3kpbDDpRB3ULxvIBWppf/view?usp=drivesdk

Membastaczytałam też co pisze Pan Tabletka o ludzkich probiotykach. Ciekawe jest to wszystko.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 marca 2022 17:03
Czy ktoś używa tego suplementu? jakie opinie? Skład wygląda sensownie, tylko czy faktycznie jest skuteczny?
https://eggersmann.com.pl/produkty-omega-equine/391-ulsoothe-gel-suplement-wspomagajacy-leczenie-wrzodow-zoladka-w-formie-zelu-1l--5060157782780.html
zembria, to prawie to samo co rylene, fajnie ze ktos to w końcu zaczął sprowadzać bo firma z UK i nie wysyłali do PL. Nie wiem jak można ocenić skuteczność supli 😅 Ale spoko pokrywa plan dr. Biazik na leczenie.
Jak to jest z odrobaczaniem koni wrzodowych?
Mija nam właśnie ostatni tydzień pierwotnej kuracji. W poniedziałek jadę zawieźć konia na kontrolną gastroskopię i także na poniedziałek jest planowane w naszej stajni odrobaczanie koni.
Czy mam kazać wstrzymać się jeszcze z odrobaczaniem swojej do czasu zakończenia kuracji, czy mogę ją odrobaczyć razem z całą stajnią?
Gillian   four letter word
27 marca 2022 10:28
Od poniedziałku jadę z tym nowym produktem Eggersmanna to powiem za miesiąc 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 marca 2022 12:49
martrix, Mi wet mówiła, że można normalnie odrobaczyć. U nas wrzody części bezgruczołowej, nie wiem czy przy odźwierniku jest tak samo.
Gillian, Ja podaję od wtorku ubiegłego.
Oczywiście że można normalnie odrobaczać, robale przy wrzodach to już w ogóle masakra bo jeszcze bardziej osłabiają organizm.
Ok. Dzięki.
Dr Biazik to w ogóle większości, jak nie wszystkim pacjentom, zaleca to odrobaczanie turbo- przez tydzień, na wybicie słupkowców, które często są mimo regularnych odrobaczań, a w badaniach rzadko wychodzą.
No i mamy problem. Jestem po rozmowie z weterynarz od gastroskopii. Niestety u nas omeprazol nie zadziałał i mamy pogorszenie ze stopnia 1/2 na 2/3. Jestem zdołowana. 🙁
martrix, zaproponowała jakieś inne leczenie?
Tak. Misoprostol + ulgastrol.

-misoprostol = preparat cytotec 0,2 mg - 14 tab co 12 h lub arthrotec ( tylko zewnętrzna część ) przez 6 tygodni ( zostanie wydana recepta )
- ulgastrol ( hippovet ) 50 ml doustnie 20 min przed posiłkiem co 8 h
-resveratrol 600 mg co 12 h
-sok z aloesu 150 ml 2 razy dziennie

Zastanawiam się, jak ogarnąć to "co 8 h"... kiedy mi doby brakuje już teraz. 🙁
Rozmawiałam z nią przez telefon. Maila dostałam jakąś godzinę temu. Jutro jadę odebrać konia z kliniki. Ale jeszcze niezbyt ogarniam to wszystko. Tyle się dzieje jeszcze poza tym, że mam ochotę się pochlastać 😂
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
29 marca 2022 22:42
To masz trzy schematy leczenia na raz do wdrożenia? Czy dostaliście opcje- misoprostol lub ulgastrol lub aloes?
martrix, ważne, że macie plan działania B. Jakoś to ogarniesz. Głowa do góry 🙂
bjooork, no to jest wszystko na raz... chyba... no tak zrozumiałam
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 marca 2022 07:27
martrix, Spokojnie, ogarniesz. Myślę, że te dodatki to na raz, jak mam zalecone jeszcze więcej wszystkiego. Z sulfraktantem to optymalnie jest co 8 h, ale wiem że ludzie dają co 12 i też daje radę. Jednak wiadomo, co 8 byłoby lepiej. Trzy głębokie wdechy.

A ja poproszę o kciuku... znowu. Jutro mamy kolejną gastrskopię. W miedzy czasie koń został ostrzykany na szpat i wykryte i ostrzykane zostało zwyrodnienie w potylicy. Liczę po cichu, że może to "To", ten dyskomfort/ból było przyczyną wrzodów u nas i tego, że się nie leczą. Choć zbyt wielkich nadziei w tym nie pokładam, bo nie widzę zmiany w koniu po ostrzykaniu, pod siodłem tak samo, w życiu tak samo. No zobaczymy, za 5 tygodni stuknie nam rok leczenia, chyba imprezę wyprawię pogrzebową dla swojego portfela...
zembria, trzymamy kciuki. Nie stresuj się bo koniowi się udzieli 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 marca 2022 07:54
mindgame, Dzięki! Jemu to się całe życie udziela chyba 😝
martrix, dopytaj czy na raz, moze ze wzgledu na pogorszenie masz dawać wszystko?

Ja dawałam aloes i arthrotec i kwas hialuronowy.
ktoś wie może gdzie mogę kupić to?
-resveratrol 600 mg co 12 h
BUCK   buttermilk buckskin
30 marca 2022 15:37
martrix np. allegro, po wpisaniu resveratrol 600 mg sporo wyników 🙂
BUCK   buttermilk buckskin
30 marca 2022 17:02
martrix wprawdzie trochę "słabsze" bo 500mg, ale za to cena dużo przyjemniejsza 🙂 a może wet zadecyduje czy 2 x 500mg wystarczy na Twojego konia na dobe, czy że trzeba podawać celem dobicia do 1.200mg na dobę np. w układzie dodatkowa kapsułka raz na dwa/trzy dni, bo zalecone 2.400mg na dwa dni, czyli te 5 kapsułek da 2.500mg
martrix, wpisz pure resveratrol
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
31 marca 2022 11:24
Spieszę donieść iż Koń Mój, miłościwie nam panujący Jaśnie Książę Bursztynek, raczył się wreszcie zacząć goić 😁😍 (Brakuje mi emotki z pomponami!). Kontrola wykazała poprawę z 2/3 stopnia, na 0/1😁 Spiję się w weekend jak nic! Po roku leczenia w końcu mamy efekty. Jessssuuu... no kamień z serca!🙈
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
31 marca 2022 11:25
Fotki nie weszły, pierwsza to kontrola na koniec stycznia, druga z dziś 😀
IMG0018.jpg IMG0018.jpg
IMG0005.jpg IMG0005.jpg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się