Ochraniacze

W sumie nie wiem czy w dobrym wątku ale:
Mial ktoś może ocieplacze stajenne z firmy equinata?
https://www.equinata-store.com/ocieplacze-stajenne/103-ocieplacze-stajenne-royal.html
Jeżeli tak to jak z trwałością? I czy kontakt i wysyłka z ich strony sprawnie idzie?

Kupiłam Kentaury i polecam. Tanie a jakościowo dobre. Na razie zdają egzamin 😅
received_484447663416955.jpeg received_484447663416955.jpeg
20220301_181134.jpg 20220301_181134.jpg
20220301_181127.jpg 20220301_181127.jpg
Dostałam do testowania ochraniacze z pianki, z której min. produkowane są oryginalne croksy (czy jak to się tam pisze).
Są petarda! Giętkie (miękkie) ale sama skorupa jest taka nie wiem jak to nazwać, w dotyku puchata- na maxa amortyzująca uderzenia. Testowałam "na sucho" ryzykując własne palce 😅 bo byłam ciekawa czy rzeczywiście tak amortyzują jak twierdzi producent. I amortyzują.

Ja mam wersję z futrem do tego. W środku są takie dodatkowe kanały, którymi lata powietrze przy każdym kroku. Trochę sobie heheszkowałam, że cudowne jak woda z Lichenia, ot rowek i teoria do tego, ale rzeczywiście na nodze końskiej jak zakładam to się robią co chwilę w innym miejscu takie poduszki powietrza (wystarczy, że kon inaczej nogę postawi)- że nie ma ścisłego przylegania (ale nic nie odstaje i się nie okręca) i tymi kanałami z jednego miejsce w drugie to powietrze jest przepychane.
Niestety mam na razie tylko zady... będe je katować zawzięcie🙂
hej używacie ochraniaczy stajennych? jeśli tak to koń stoi w nich cały czas? mam konia zaboksowanego z mini mini padoczkiem i wczoraj w jakiś sposób rozwalił sobie nogę do krwi, pewnie wygląda to na uderzenie. Zastanawiam się czy ochraniacze stajenne mogą pomóc w ochronie nóg? Mam takie magnetyczne z torpola, ale nie wiem czy jakieś inne nie sprawdzą się lepiej.
mindgame, zakłada się je na noc tylko.
mindgame, bosh Ty to się masz z tym koniem. Obetnij treściwą do zera, skoro zaboksowany robi sobie krzywdę. Dorzuć mu suplementu z LTryptofanem, aby się wyciszył trochę.
Przegrzewanie ścięgien w stajennych ochraniaczach non stop na nogach to nie najlepszy pomysł niestety, skoro ścięgna nie teges... Ja zawijam tylko na noc i tylko w zimnych miesiącach, nawet jeśli konie z jakiegoś powodu zaboksowane. Czyli tak od połowy / końca października max do kwietnia. Magnetików wg producentów też do 12 godzin się używa.
_Gaga, treściwego nie ma praktycznie od sierpnia 😉 stoi tylko na sianie i raz dziennie dostaje pół miarki musli/meszu jako nośnik kupy suplementów. Ta małpa powoli rozbiera mi cały boks, interesuje się wszystkim, więc ma już 3 zabawki w boksie, siano częściowo w siatkach częściowo luzem, a do tego codziennie jest brana na "jazdę". Od kilku dni testuję esasyride i chyba jest poprawa w elektryczności pod siodłem, ale nie wpływa to za bardzo na kombinatorstwo w boksie 😉 a i stoi w derce magnetycznej z torpola praktycznie non stop 😉 Znudzony koń. Ok, czyli ochraniacze jednak odpadają... hmm

edit:
a najlepsze jest to, że jak jestem to nie widzę jakiejś nadpobudliwości w boksie. Stoi taka sierota i je siano, więc nie bardzo nawet jestem w stanie sobie wyobrazić w którym momencie sobie tę nogę rozwaliła.
mindgame, może do jazdy dołączyć jakąś karuzelę? L tryptofan działa po kilku dniach, nawet i po 2 tygodniach podawania. Skoro dajesz, powinno być lepiej.
A że koń z nudów może sobie krzywdę zrobić, nawet zawinięty w folię bombelkową - wie chyba każdy koniarz 😉
_Gaga, Karuzeli niestety nie mamy. Ja jestem karuzelą 😂 a tak serio to jeżdżę bo pod siodłem odpukać nie wali baranów tak jak w ręku 😉
Tak czy siak nie wiele mnie już zdziwi, bo chyba co drugi dzień mam jakieś nowe niespodzianki do odkrycia, więc już tylko rutynowo podchodzę do tematu i szukam kolejnych rozwiązań nowych sytuacji 🙂
Hej. Mam konia po urazie ścięgna i powili zaczynam wdrażać go do pracy. Bardzo stopniowo bez szaleństw i zastanawiam się nad ochraniaczami - zależy mi żeby coś tam chroniły przed strychowaniem bo koniowi zdarza się kopnąć, ale żeby nie przegrzewało tego ścięgna, jazda raczej tylko ujeżdżeniowa. Myślę o BUSSE, Ochraniacze DRESSAGE-PRO MESH lub Ochraniacze ujeżdzeniowe HORZE "Anchor Hybrid Splint". Może ktoś ma coś do polecenia albo zna/używał te ochraniacze?
mindgame mój stał przez przez jakiś czas całą dobę w magnetykach topola, wychodził tez w nich na padok. Zarówno koń jak i ochraniacze w całości, wszystko z zalecenia weterynarza, głownie żeby zapobiec właśnie jego autodestrukcji
ReyMilton, też mam magnetyki z torpola i w zimie stał w nich 23h na dobę, mam strach żeby je znów założyć bo po przerwie jak założyłam na 2 dni to rozwalił sobie ścięgno w nodze mimo ochraniaczy i nie wiem czy to właśnie np. nie dlatego że go denerwowały i walił nogą w ścianę.
Ja tak tylko dodam, że zakładanie ochraniaczy na całą dobę to śmierć dla ścięgna [nie tylko chorego]. Rozgrzewanie nóg pogłębia stany zapalne. Prędzej poszłabym w obicie ścian boksu jakaś grubą gumą niż zakładanie takich ochraniaczy, czy zwijanie.
Sasini, mnie specjaliści (nie będę mówić nazwiskami) powiedzieli że nie ma problemu i można zakładać ochraniacze magnetyczne na całą dobę. Ktoś tu jeszcze pisał, że dostał od weta zalecenie zawijania nóg przy urazie ścięgna. Więc przyznam szczerze, że już nie wiem, co lepsze.
A nie masz opcji zmiany stajni na taką, z karuzelą chociaż na czas powrotu do zdrowia? Żadne ochraniacze nie pomogą na nudę 🙁
_Gaga, niestety nie bardzo. Poza tym to elekryczny koń, więc zmiana stajni to byłoby dużo nowych emocji. No i co do karuzeli to mamy stępować po prostych i dużych łukach więc nie wiem czy karuzela to do końca dobre rozwiązanie. Ale dzięki za dobre chęci 🙂
Ten easyride wydaje się nawet działać. Wczoraj stępowałam na zewnątrz na zupełnie luźnej wodzy i akcji nie było. Może jedno wzdrygnięcie w miejscu się zdarzyło.
mindgame, - a jakaś opcja, żeby 2x dziennie chodziła? U mojego to robiło różnicę mimo wszystko, a gad niby spokojny.
Mój też najlepiej się zachowywał przy karuzeli 2x dziennie.
mindgame, co specjalista to inna metoda. Tak czy siak życzę wam szybkiego powrotu do zdrowia i oby pomogło 💕
Sasini, dzięki!
Mój stoi na cbd.. i na niego działa pięknie mogę wsiąść i stepowac bez niczego. Ostatnio wyleciało stado saren w z pola - ja miałam już kilo w gaciach a koń tylko zerknal gdzie normalnie najpewniej najaralby się na pół godziny. Chodziło mi o ochraniacze takie do jazdy. Odnośnie magnetykow chciałam kupić no ale coz niby to placebo tak samo jak msm/kolageny itp. wszędzie wszyscy zgodnie kontrolowany ruch ruch ruch..
redhorse, też próbowałam z cbd ale działało jak koń faktycznie zjadł. Easyride aplikuję prosto do paszczy, więc nie ma opcji żeby nie zjadł 😉 z ochraniaczy na ścięgna to za poradą forum kupiłam z PE no i jak na razie ani raz nogi spocone nie były.
mindgame, easyride próbowałam kiedyś jeszcze przed kontuzją... Koń był ciut spokojniejszy ale efekt dużo słabszy niż cbd. Ogólnie planuje go zostawić na tym cbd chyba już na zawsze w jakiejś małej dawce - bo nareszcie się nie spala, odpoczywa po oczach widać ,że jego układ nerwowy nareszcie jest wyciszony przy czym nie ma efektu ospałości. Dla nas super.
redhorse, to super że wam pomaga🙂 no mój czasem wybrzydza z jedzeniem i jak jadł to faktycznie też widziałam działanie, ale jak nie dojadł to bywało różnie 😉
redhorse które cbd podajesz?
adriena, cbd horseline
Dziękuję
mindgame, trzymałam konia w ochraniaczach stajennych - a właściwie w takich ocieplaczach, nie za grubych, chodził w nich non stop i w boksie i na padok, w okresie kiedy kaleczył się podkowami. Nic mu nie grzało, żadne ścięgno mu nie umarło, przez całe swoje prawie 23-letnie życie nie miał nigdy kontuzji ścięgna i do końca nóżki były suche jak żyletki.
espana, no widzisz, czyli ile osób tyle zdań. Ostatnio weterynarz powiedziała, że od ochraniaczy ścięgno się nie urwie, ale żeby na całą dobę nie zostawiać 😉
Potrzebuje kupić zwykle skorupy na tył, tylko problemem jest rozmiar. Wszystkie fulle jakie miałam zapinałam na styk 😕. Która firma produkuje dość duże w obwodzie ochraniacze?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się