PSY

Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
02 kwietnia 2022 08:13
Perlica, Carnilove, brit mono protein?
Pati2012, bardzo słabe składy w carnilove, a właściwie jego brak,bo nie ma informacji jaki % podrobów, a jaki mięsa mięśniowego.
Brit podobnie, no i puszki tylko 400 gram.
Perlica zobacz sobie tego meatlova, ale nie batony tylko puszki - seria Steakhouse ma 100% jagnięciny (inne mięsa też, na pewno jest jeszcze konina), 70:30 mięso mięśniowe do podrobów, są puszki 800g.
Ja tym karmię, mięsko wygląda super i pięknie pachnie.
Niestety mój alergik okrutny i jedziemy teraz na koninie.
Perlica
a Terra Canis?
https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/terra_canis/hipoalergiczne/922171

albo Stuzzy Monoprotein:
https://alezwierzaki.pl/pl/products/stuzzy-monoprotein-indyk-400g-17792.html

Mój pies je Pakę Zwierzaka, naprzemiennie z Psiastkami; ale chyba tylko 400g puszki mają.
chomcia, no coś z tej strony wezmę na testy i zobaczymy , bo nie będę się z koniem na zawody wozić mięsa jeszcze w lodówce, bo zwariuję 😜

kolebka, TC raz zamówiłam kiedyś, co prawda inny wariant, ale tam było jakieś proso czy gryka to kompletnie mu nie podeszło, bo te ruskie linie słabo węgle trawią. Ale nie mają jagnięciny, więc nie zaryzykuje.
Tej Stuzzy i tak nie ma na stanie , skład też bardzo ogólny.

Na kolejną próbę kupię meatlove. Puszki mają lepszy sklad od batona.
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
03 kwietnia 2022 12:10
Dziewczyny, help, bo po tylu latach wypadłam z obiegu psich wspomagaczy, a sąsiadom młoda dobermanica (półroczna) się uszkodziła. Naciągnięte ścięgna i lekko opuchnięte kolano. Wet zalecił ograniczenie ruchu i wspomaganie dodatkami "chondro". W co warto zainwestować? Arthroflex ze Scanvetu? Gamedog jakiś? Orling Gelacan Chondro?
W zasadzie to mój chudeł ją uszkodził w zabawie 🙄 i mam koszmarnego moralniaka. Chciałabym im coś naprawdę dobrego doradzić - tylko co? Dziewczyna miała właśnie sezon wystawowy zaczynać, ech...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
03 kwietnia 2022 12:15
-Alvika-, Aniflexi rewelacyjnie działa
Też polecam Aniflexi
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
03 kwietnia 2022 13:55
Ok, a któryś Aniflexi konkretnie będzie lepszym rozwiązaniem, niż inne?

Zaczynam doceniać posiadanie zdrowego psa w opcji gniotsa nie łamiotsa 😅
madmaddie   Życie to jednak strata jest
03 kwietnia 2022 14:02
-Alvika-, plus albo HA 🙂
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
03 kwietnia 2022 15:06
Dziękować �! O 17😲0 mamy spotkanie na psim spacerniaku, przekażę im wszystkie informacje.
-Alvika-, najlepiej to zadziała dobry wet z usg oraz podanie prp
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
03 kwietnia 2022 16:53
Perlica, wet już był, diagnoza jest - kontuzja niewielka, a pies raczej mocny i wciąż rosnący. Suple wet polecił poszukać we własnym zakresie (ten wet wyjątkowo nie narzuca pacjentom marek czy produktów). Poczucie winy mam, ale nie aż takie, żeby po moich lecznicach ich ciągać 😎

Ja o suplach wiem tylko tyle, ile Foka nawygrywa 😅 - czytam sobie z nudów etykiety. Mój wet daje mi rozpiskę na absolutnie wszystko, łącznie z drugim i trzecim wyborem, ale u nas maksimum finezji to zapalenie uszu po pływaniu lub jak ostatnio słabe wyniki wątrobowe po lepto (ogarnięte w połowie opakowania Hepatiale Forte Large Breed). Los mnie oszczędza przy chudym.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
03 kwietnia 2022 17:20
-Alvika-, może konsultacja z zoofizjo?
-Alvika-, spoko, ja po prostu w suple nie wierzę, podanie miejscowe to podanie miejscowe
madmaddie   Życie to jednak strata jest
03 kwietnia 2022 19:39
w kwestii supli jest taka strona jak examine.com, sporo substancji jest dość dobrze przebadanych, część wykazuje potencjał do tego by pomagać, zresztą w sporcie suplementy są normalnym elementem przygotowania.
Problem (ogólny, nie piszę tu teraz o psich tylko) z suplementami jest taki, że nic się od nich nie wymaga (zupełnie jak zkwp od psów hodowlanych XD) i na ludzkim rynku jest ogrom syfiastych, nie wyobrażam sobie co musi być w tym psich. Ja ludzkie aniflexi kupuję od sprawdzonej firmy i czuję ulgę, choć wiadomo, ze nie można się tylko na tym opierać. No i często to są substancje których działania to tylko pobożne życzenia i służące głównie do wyciągania pieniądzorów.
A wracając do game doga znam psy zwyrodnieniowe które sobie dość spokojnie i bez bólu żyją dzięki ich suplom, są też ludzie którzy to brali i ponoć pomagało 😀 No i ode mnie szacun, bo nie wypchają agresywnym marketingiem miliarda preparatów, a nie, że jak pies biega 10km 3x w tygodniu to musi brać 1933437821789 naszych produktów (jak to niektóre firmy zalecają).
madmaddie, tylko psy zwyrodnieniowe to już inna bajka, niż rosnący pies dużej rasy z urazem kolana. Na to wg mnie się robi: usg, rtg i na tej podstawie co trzeba dalej, jeśli jest uszkodzenie. Jeśli nie ma to wtedy można się suplować ile wlezie, nawet dla lepszego samopoczucia właściciela 😉
O ile uszkodzenie wogóle widać, bo kolano to gruba struktura i wszystkie więzadła mogą być niewidoczne na usg.


-Alvika-, ale jak to lepto? Skąd ? Nieszczepiony na lepto? Na to można się nawet przekręcić przecież😑
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 kwietnia 2022 21:48
Perlica, no ale tu z tego co pisze Alvika diagnoza u weta była, był też podany typ supli, które należy podać. To nic nadzwyczajnego, że wet nie mówi które konkretnie (w sensie jakiej marki).

Z suplami jak ze szczepionkami - to nie kwestia wiary tylko faktów, są produkty skuteczne przy podaniu dopaszczowym i są takie nieskuteczne (lub o niewielkiej, śladowej wręcz wchłanialności). Dobry zoofizjo powinien wiedzieć co jak działa i co i jak podawać, czy to zdrowym psom jako wsparcie (np w sporcie), czy jako wsparcie leczenia (kontuzji np) czy psom chorym, by minimalizować problemy.
Są też suple, które mądrze podane wpłyną na zdrową rozbudowę tkanki mięśniowej, zminimalizują ryzyko kontuzji na zawodach czy pomogą szybciej się zregenerować po wysiłku.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
03 kwietnia 2022 22:03
O to to. Ja sprawdzam zanim kupie czy coś wykazuje skuteczność. No i nie mówię o zastępowaniu jakiegokolwiek leczenia, byłoby to głupie, a wspomaganiu. U moich psów dbam zeby nie było środków przeciwbólowych, przeciwzapalnych, bo są zdrowe i chce zobaczyć jak coś będzie nie halo.

U w ludzkiej dietetyce dział sportowy to już potężna rzecz i opierając się właśnie na nauce można znacząco podkręcić wyniki zarówno sterując żywieniem, jak i suplementacja, w psach to jeszcze raczkuje, acz coraz więcej osób korzysta.
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
04 kwietnia 2022 06:07
<b>-Alvika-,</b> ale jak to lepto? Skąd ? Nieszczepiony na lepto? Na to można się nawet przekręcić przecież😑
Perlica,
Szczepiony w październiku, złapał w lutym. Shit happens, jak to mówią. Sporo po lasach za koniem go ciągam, a styczeń był ciepły, kałuże pełne krętek...
Nie było łatwo, codzienne kroplówki przez 3 tygodnie, antybiotyki, wspomagacze (m.in. na wątrobę, rozkurczowe, p.wymiotne) i karmienie dużego psa na siłę przez 16 dni, zanim się sam nie ogarnął. Wyszedł na prostą, tylko jak wspomniałam wątróbka na krótko siadła - kij, czy przez lepto, czy przez intensywne leczenie, ale to też już ogarnięty temat. Konia nie kupiłam, to fundusze na leczenie były pod ręką.

Oczywiście chudy został gwiazdą całodobowej kliniki 😎 Do leżenia zawsze dwa kocyki dla kościstej d* plus sesja drapankowa. A za podawanie domięśniowych i podskórnych (szczypiące) to go prawie ze łzami w oczach przepraszali - bo wył bardzo, ale nigdy nie uciekał.
Gniotsa nie łamiotsa, jak już wspomniałam.
-Alvika-, jeju, biedaczek. Pozdrów go od nas bidulka. Dobrze że z tego wyszedł.

Szczepi się raz w roku, a ponoć lepto działa tylko do pół roku, a przecież nie doszczepia chyba nikt pomiędzy.
Sama się tego boję właśnie, bo mój pies pije wszędzie i wszystko, no i kąpię jak się jak wodołaz nagminnie.
madmaddie, wytłumacze się, bo jestem chora i czegoś nie skumałam.

Jak jest diagnoza i suple jako dodatek to spoko, pod warunkiem,że skład rzeczywiście fajny, no ale suple nie zastąpią weta i tego co obecnie można już zrobić łatwo i nie drogo jak prp czy irap, czy fala.

Game dog to ma super skład ten Antiflexi Plus V2, bo ma boswellię i msm, a to jeszcze fajnie działa na jelita. Szkoda,że nie mają w tabsach tego produktu 🤔
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 kwietnia 2022 23:00
Perlica, nie no, ja jestem ostatnia osoba która by stawiała suple nad weta i fizjo. Ale to nie jest też tak, że suple nie działają, bo niektóre działają. Tyle chciałam wyjaśnić 🙂

Dostałam fotki z zawodów, z dwóch dni ustukałyśmy punktów na 5 miejsce na 12 psów. Biorąc pod uwagę brak treningów, to fantastycznie. Zadania ciekawe, wprowadzanie z koszaru, slalomy, dużo stabilizacji stada w konkretnym miejscu, bramy i lejek który pokonał większość 😀 i mój pies, który prawie nie widuje szczotki :P
IMG_20220406_212227_728.jpg IMG_20220406_212227_728.jpg
IMG_20220406_212227_653.jpg IMG_20220406_212227_653.jpg
IMG_20220406_212227_791.jpg IMG_20220406_212227_791.jpg
Perlica, nie no, ja jestem ostatnia osoba która by stawiała suple nad weta i fizjo. Ale to nie jest też tak, że suple nie działają, bo niektóre działają. Tyle chciałam wyjaśnić 🙂

Dostałam fotki z zawodów, z dwóch dni ustukałyśmy punktów na 5 miejsce na 12 psów. Biorąc pod uwagę brak treningów, to fantastycznie. Zadania ciekawe, wprowadzanie z koszaru, slalomy, dużo stabilizacji stada w konkretnym miejscu, bramy i lejek który pokonał większość 😀 i mój pies, który prawie nie widuje szczotki :P
IMG_20220406_212227_728.jpg IMG_20220406_212227_728.jpg
IMG_20220406_212227_653.jpg IMG_20220406_212227_653.jpg
IMG_20220406_212227_791.jpg IMG_20220406_212227_791.jpg
madmaddie, spoko, kumam.

Nie wiedziałam, że BOSy też mogą w owce. Gratuluję!
madmaddie, już pisałam na Instagramie, ale napiszę i tutaj - gratulację! Super wynik 🙂
Kurczę no, kusicie tymi owcami, muszę się znowu umówić na trening 😀

Wrzucam mojego ziomeczka, dawno go nie było 🙂
skalpel.jpg skalpel.jpg
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 kwietnia 2022 09:09
macbeth, polecam! dobrze porozciągać mózg w drugą stronę 😀

Perlica, oczywiście, że mogą. Pasienie dzieli się na styl farmerski - TS (wszystkie nie-bordery) i angielski czyli CS (bordery). TSy mają inne regulaminy niż bordery. FCI dopuszcza do udziału bodajże wszystkie psy z pierwszej grupy FCI, ale musiałabym sprawdzić załączniki. Te zawody były nieoficjalne, nie pod fci, oprócz nas był ACD, kelpik, belg. TSy mają swoją własną specyfikę różniącą się trochę od rasy. Aura np. dużo lepiej działa na dużych stadach, w regulaminach fci zaleca minimum 10 owiec, takie 4 owieczki pod bc to dla niej trudne. No i autentycznie bardzo przyjemnym jest psem do tej pracy. W każdym razie ciekawa sprawa, podoba mi się, od obedience trzeba odpoczywać, więc na pewno będziemy sobie trenować i jak będą ciekawe farmy to też pojedziemy.
madmaddie, a tak dla laika, to czym różnią się te dwa style prócz ilości owiec?
I jak radził sobie Belg ? Nie zapędzi się taki belg i nie zrobi krzywdy? Malina to była?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 kwietnia 2022 09:42
Perlica, tervik z rodowodem ipowskich malin 😉 i był w wyższej klasie i całkiem mu fajnie szło.
bordery lepiej pracują na odległościach zazwyczaj, inaczej podchodzą do wpływania na owce, aleee to zależy. Nie będę tłumaczyć bom świeżak. Podsyłam dużego TSa w zaawansowanych zawodach (żeby startować musisz zdać próbę instynktu NHAT, potem HWT, potem jest IHT 1-3 )

i bordera


choć to inne zawody, ale nie znalazłam iht borderów, chyba ludzie mają to w... no wiadomo, fci nie ma brania :P

Nie wiedziałam, że BOSy też mogą w owce. Gratuluję!

Perlica, a czemu miały by nie móc? 😀
Lista ras dopuszczonych do udziału w wydarzeniach FCI pasterskich jest bardzo długa, są tam prawie wszystkie psy 1 grupy (i o dziwo nie tylko ta 1 grupa tam jest 😀 )

Brat mojego kluska zdawał NHAT w zeszłym tygodniu, bardzo był zadowolony z tej roboty 💗 a my jak już się trochę zaaklimatyzujemy w Poznaniu, to zaklepuję trening i jedziemy na owieczkowy debiut, już postanowione 😅

Nie mam takich ładnych zdjęć jak dziewczyny, więc wrzucam uśmiech bąbelka najsłodszego Churroska w kąpieli :P
Churrosek.jpg Churrosek.jpg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się