Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Ja akurat używam wiaderek z allegro, 3l mi wystarczy ale mam w zapasie też 5l. Kosztowały grosze. Niecałe 3zl za sztukę (3l), mam od roku i żadne się nie uszkodziło. Można też znalezc w dobrych cenach takie o jakich mówisz, tzn prostokątne, Np tutaj
Mam prostokątne bodajże litrowe z pepco i wchodzi mi tam na styk sieczka z paszą. Kosztowały chyba dychę za 3 szt. Jakieś większe to głównie internet po prostu, tylko takie do żywności kosztują coś pod dyszkę za 3-4 litrowe.
Ja swoje pudełka kupowałam w action 😁
Ja mam Curver 3l i sprawdzają się super 🙂 Do tego mają elastyczne wieczka, więc nie ma walki z nimi np. zimą, bo otwierają się i zamykają błyskawicznie nawet bez ściągania rękawiczek z rąk 😉
https://krainakoszy.pl/product-pol-6258-Pojemnik-na-zywnosc-prostokatny-Curver-3L.html
Właśnie o to mi chodziło 🙂 super są te pojemniki z elastycznym wieczkiem, mniejsze ryzyko że pan stajenny będzie się nimi irytował 🙂 Dziękuję Wam za podpowiedzi 🙂
Ja używam od długiego czasu takich:
https://allegro.pl/oferta/pojemnik-plastikowy-z-przykrywka-na-zywnosc-box-2l-9818800173
W te 2 litrowe na spokojnie mieści mi się pasza, sieczka i jeszcze jakieś suplementy. Łatwe w obsłudze, zabierają mało miejsca
Poncioch, u nas sprawdzaja sie 3l, prostokatne z allegro, ale nie takie najtansze (bo to cienki plastik i szybko sie niszczy) tylko takie w granicach 9-10zl za szt. uzywam juz od 1.5roku i musialam wyrzucic ze 2 jak przebiegl po nich kon (tu niestety najtwardszy plastik by nie pomogl)
Poncioch Aleggro, ja mam 5L, są różne kształty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 kwietnia 2022 14:12
Plamkakochanie, mój kucyk ma alergię na tymotkę, Lucernę, trawy i zostaje nam tylko esparceta 😂
BUCK   buttermilk buckskin
04 kwietnia 2022 15:17
lusia722 o mameńku !! toż to niepojęte....... chyba nie masz wyjścia musisz siać i zbierać 😉

widziałam esparcetowe wyroby na stronach niemieckich sklepów, nie sprawdzałam dowozu
Poncioch, wpisz sobie na Allegro pojemnik na żywność Curver. Przezroczyste z niebieskimi pokrywkami. Pojemność 2 i 4 litry są super w zależności ile żarcia dajesz.


Marstall Gastro zdrożało ze 111 zł/20 kg na 166 zł/20 kg….. 55 zł podwyżki…. M a s a k r a
Fokusowa, 😱😱😱
Fak, 50%... To będzie ciężki rok. W przyszłym roku może będzie lepiej ze zbożami, jak posadzą przed zimą, ale przecież kto w tych czasach obniża cenę, jak komponenty tanieją.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
04 kwietnia 2022 21:21
Marstall ma nowego dystrybutora, może stąd tak poszaleli z cenami
Edit. Lucernę o 59 też podnieśli. No chyba z.... ktoś tam spadł. Już bez przesady z tymi podwyżkami
Pati2012, hehe, to nic, bo spojrzałam na Vito i poszło do góry o 74 zł na worku 😐 (119 zł -> 193 zł).
Ja będę przestawiać konia na co innego raczej 😅
Jezusie, co za podwyżki 🙈
Może być coś na rzeczy w związku ze zmianą dystrybutora - teraz Marstallem zajmuje się Masters
Dobrze, że już nie potrzebuje od nich tej sieczki z siana 😮kogoś chyba pogrzało mocno jeszcze bym zrozumiała o 20zł, ale 50 wzwyż 😦
Hej , jak karmicie swoje rekreacyjne kucyki ,? 😎
Pati2012, ja spadłam z krzesła, jak zobaczyłam te podwyżki. Już wiem, czemu nam się to kupy nie kleiło 🤣
Tak, marstall zmienił dystrybutora od początku lutego. Zobowiązali się podtrzymać politykę do marca, No i teraz bum 🙈
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
05 kwietnia 2022 14:50
lillid, myślę, że to może być dla nich marketingowo - sprzedażowy strzał w oba kolana
<b>Plamkakochanie,</b> mój kucyk ma alergię na tymotkę, Lucernę, trawy i zostaje nam tylko esparceta 😂

lusia722, robiliście testy alergicznie? Jak się objawia ta alergia? Pytam bo chodzą mi takie myśli po głowie, że u mojego to może jednak alergia.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 kwietnia 2022 22:14
Nique, robiłam testy, ale mój kucyk to egzemplarz iście unikatowy. Godne warunki do życia mogę mu zapewnić na Saharze, Antarktydzie albo na Marsie 😂

Nie wiem co on ma jeść jak de facto nic nie może 🤣
lusia722 myślę, że nasze egzemplarze są podobnie "jedyne" w tej kwestii... Będzie u nas wet to mu zasugeruję ten kierunek. Dzięki!
Ktoś kiedyś mówił o próbkach Eggersmanna, że nie można zamówić - dzwoniłam do nich i można zamówić próbki telefonicznie, nie każdej paszy próbki mają. Na raz można wziąć 2-3 opakowania po 400 g każde. Koszt to tylko i wyłącznie cena przesyłki kurierem 15 zł.
Czy makuch lniany trzeba namoczyć przed podaniem? Czy można podawać na sucho?
koza1, leniwa jestem to wrzucam zdjęcie z żywienia koni. Ja jedynie lekko zwilżam przed samym podaniem
IMG_20220406_104741.jpg IMG_20220406_104741.jpg
BUCK   buttermilk buckskin
06 kwietnia 2022 11:34
koza1 de facto zależy od makuchu i konia. zdarzyło się kiedyś w stajni, że starsza kobyłka gdzie zęby nie były już pierwszej młodości, a pelet makuchu lnianego był dość gruby i twardy i nie rozpadał się w ogóle pod wpływem zwilżenia miała bóle brzucha. makuch lniany w formie zmielonej nie był problemem
BUCK, no racja zapomniałam, że makuchy bywają w formie peletu... Wszystkie mam sypkie i człowiek nie pomyślał.
BUCK   buttermilk buckskin
06 kwietnia 2022 12:33
dzikadermi a co jest na kolejnej stronie ? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się