Pensjonaty we Wrocławiu

Poszukuję miejsca dla klaczy w trakcie leczenia wrzodów. Z zapewnionym podawaniem leków.
Okolice Świdnicy.
Super potrzebuję pomocy, szukam stajni w okolicach Wrocławia (lub Warszawy ale preferuję Wrocław), gdzie mogę wstawić konia po artrodezie, podczas gdy ja jestem za granicą. W początkowych etapach areszt boksowy, więc potrzebuję stajni, gdzie koń nigdy nie będzie sam, gdzie będzie czysto (!!!), gdzie opieka jest taka, że zauważą wszystko co się dzieje z koniem i ewentualnie będzie możliwość krótkich spacerków w późniejszych etapach rekonwalescencji. Potem musi być możliwość wypuszczenia konia na małą kwaterkę, która jest solidnie (bardzo) ogrodzona. Koniecznie dostęp do siana 24h, żeby koń nie miał głupich pomysłów w boksie czy na kwaterze. Znajdę takie miejsce gdzieś? Najchętniej bym rzuciła pracę i wróciła sama się zająć koniem po operacji, ale z drugiej strony muszę mieć za co ją leczyć... Super potrzebuję porady co zrobić, bo operacja nie może za bardzo czekać do mojego powrotu z emigracji.
Dambala, - w wątku o międzykostnym był poruszany temat stajni rehabilitacyjnej, w miejscowości Ślesin. Może warto podpytać tam?

A wiecie, że właśnie taką (tylko i wyłącznie) stajnie rehabilitacyjną uruchamiają od marca Monika Tołkacz razem z Mariką Kwaśniewską ? Rozmawiałam z nimi ostatnio, już w marcu przyjeżdżają pierwsi pacjenci. Dziewczyny są przygotowane także jeśli chodzi o sprzęt rehabilitacyjny. Zapowiada się super.
Wiem, że Monika Tołkacz otwiera stajnię rehabilitacyjna. Nie te kierunki o które pytasz, ale godna zaufania na pewno.
Dziękuję!! Już się z nią skontakowałam 🙂
JARA,
Od Marca mamy miejsce w wietrznej stajni /zapraszam
Wszystkie wazniejsze informacje na naszej stronie www.
Zapraszam do kontaktu i do odwiedzenia Wietrznej Stajni.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 lutego 2022 22:30
<b>JARA,</b> <br>
Od Marca mamy miejsce w wietrznej stajni /zapraszam <br>
Wszystkie wazniejsze informacje na naszej stronie <a href="http:\/\/www.&#x22; target="_blank" rel="ugc">www.</a><br>
Zapraszam do kontaktu i do odwiedzenia Wietrznej Stajni.

czata,

Bardzo bym do was chciała, ale mój dziecior wraca z odchówu dopiero w przyszłym roku 😀
Dambala, Proszę o kontakt, mamy taka mozliowość 🙂
Dambala nie wiem na pewno, ale może podpytaj Klaudii Skrzyniarz-Skiba jak jest u niej? Opieka to chyba najlepsza z możliwych w takiej sytuacji, ale nie wiem jak ze spełnieniem wszystkich warunków 🙂 No i niedaleko Wrocławia.
Szukam stajni dla konia na "rencie", w której koń mógłby dostawać 6 posiłków w ciągu dnia i przebywać od rana do wieczora na dworze, bez dostepu do siana i wysokiej trawy. W odległości do 30 km od Zakrzowa/Długołęki//Ramiszowa i własnie od tej strony Wrocławia.
Dolti1, sprawdź w Wilczycach.
Muriel, Prosze tylko nie to miejsce, można poczytać sobie pare postów wstecz o tej stajni. A z tego co wiem aktualnie od osób rotacja koni co chwile bo opieka nie zapewniona jak trzeba i zero szacunku do ludzi.
indianaj, że w Wilczycach tak jest? A stałaś tam z koniem?
borkowa.   silesian team
04 marca 2022 17:37
nektarynka13 myślę, że indianaj odnosi się do posta z poprzedniej strony (albo nawet dwóch) i chodzi o stajnię Foresta
indianaj, Dzięki za ostrzeżenie. Byłam tam oglądać i wydawała się bardzo porządna. Duże przestrzenie, łąki, czysta stajnia, fajne zaplecze (nie licząc słabego placu i braku hali), duży las pod nosem, więc myślałam że tylko odległość powstrzymuje ludzi. Ale coraz więcej nieprzychylnych głosów słyszę na ich temat i chyba bym nie zaryzykowała dobrem konia. A szkoda, bo mają potencjał.
nektarynka13, Nie! Chodzi o stajnie Foresta. rotacja ludzi non stop, konie chorują z tego co słysze od pensjonariuszy którzy odchodzą stamtąd, nie wpsominając bezczelnego zachowania właściciela.
borkowa., dokładnie tak 🙂
Muriel, tak miejsce jest świetne, ale tylko to... przykre.
Rozglądam się za stajnią w okolicach Leśnicy - dobre warunki, padoki i karmienie 3x dziennie - jakieś polecanki?
Kuniaa, co rozumiesz pod dobre warunki? Dla konia (siano, padoki itp) czy chodzi o infrastrukturę (plac, hala)?
infrastrukturę hala plac obowiązkowo, dla konia również czysto, siano i padoki
Kuniaa, stajnia Odra? Tylko, że wolny boks graniczy z cudem 😅
Piszę z pytaniem o polecane przez Was stajnie hodowlane bądź ludzi do których warto się odezwać szukając konia w województwie dolnośląskim 🙂
Stajnia Kruszyńscy, Panków u Mazurków, Kowary u Parkitnych
Klaudiaa25, to jednak zależy do czego ma ten koń służyć? Skoki czy ujeżdżenie?
Perlica, raczej ambitna rekreacja 🙂
Klaudiaa25, ale szukasz suorwego koni czy zajeżdżonego ?


Jak coś ja stoję w stajni Kruszyńskich i mam zakupioną z tej hodowli 3 latkę, więc mogę polecić coś , no ale zależy czego konkretnie szukasz i w jakim wzroście oraz cenie.
Z kolei w Pankowie pracuje moja bliska koleżanka.
W ktorym miejscu w Kamieńcu Wrocławskim jest stajnia?
1edyc
W ktorym miejscu w Kamieńcu Wrocławskim jest stajnia?
.

Edit: Już wiem. Pod laskiem, między polami.
Czy coś wiadomo o stajni w Szewcach? Kto tam teraz zarządza? Dalej jest pensjonat? Słyszałam że wszystkie konie ludzie zabrali.
Byłoby miło jakby ktoś dał jakąś opinie o miejscu 🙂
A jest gdzieś strona nowego ośrodka Kasi Hetmaniuk ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się