Ukraina

Moon, jeśli sobie przypomnisz albo dasz radę sprawdzić w historii przeglądarki w pracy to będę bardzo wdzięczna za link 🌷
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
05 kwietnia 2022 22:10
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa opublikowało poradnik na czas kryzysu i wojny
Moon   #kulistyzajebisty
05 kwietnia 2022 22:22
Fatalita, ha, znalazłam! Thanks god za kompatybilność maczków i ajfonów 😎🤣

https://som.yale.edu/story/2022/over-600-companies-have-withdrawn-russia-some-remain?utm_campaign=mb
busch   Mad god's blessing.
05 kwietnia 2022 23:21
<b>Fatalita,</b> kurczę, dziś rano tę listę przeglądałam na kompie w pracy… 🙄🙈 linku oczywiście nie pamiętam. <br>
Ale uderzyło mnie, że jest tam wciąż kilka polskich firm - m.im Bakoma i Black Red White i International Paper 😒

Moon,

International Paper nie jest Polską firmą 🤣. To jest amerykański kapitał który sprzedał swoją flagową polską fabrykę Austriakom w zeszłym roku i teraz został im jakiś mini zakładzik i centrum biznesowe w Polsce.
Moon, bardzo dziękuję!
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 kwietnia 2022 09:33
Strzyga, ale Alpro nie wyszło z Rosji? Bo się zgubiłam.

To jedyne mleko owsiane które mi smakuje... i dobrze się ubija xD
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 kwietnia 2022 11:42
xxagaxx, alpro jest danone’a.

Z tego, co patrzyłam, to Carrefour ma dobre te mleka. Tylko nie mam blisko żadnego :/ kupuje na co dzień w biedrze i lidlu, bo maja lepszy skład niż alpro.
https://danone.pl/danone-marka-alpro-obecnie-obowiazujace-regulacje-dotyczace-produktow-pochodzenia-roslinnego-sa-wystarczajaco-restrykcyjne/
Strzyga, akurat używam takie ilości ze juz ten skład mi nie robi. Ale ruskich i firm które tam działają to wspierać nie chce.
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 kwietnia 2022 19:54
Ruskie to nie rosyjskie, Ruś jest częścią Ukrainy…
Nie rozumiem tego bojkotu, przecież ludzie w Rosji tez muszą jeść. Moja firma się nie wycofała, to mam się zwolnić z pracy w ramach protestu czy jak? Mam pójść do dyrektor i powiedzieć „wycofajcie się z Rosji bo mi się to nie podoba”? To nie jest decyzja jednej osoby ani tym bardziej nie jest to decyzja szeregowych pracowników.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 kwietnia 2022 21:04
Facella, ludzie w Ukrainie też musza jeść. I fajny by było, gdyby nie byli zabijani i gwałceni przez rosyjskich żołnierzy.
Ja nie kupie nic od firm, które prowadzą biznes w Rosji. I im mniej ich będzie, tym szybciej Rosji skończą się pieniądze na wojnę. Jasne, ze to nie jest miłe dla Rosjan, ale bardziej niemile dla Ukraińców.

Ps. co do pracy, to rób co chcesz, ale są ludzie, którzy mówią głośno.
F7E5088F-1311-4FD9-9C92-F628EE2A32F5.png F7E5088F-1311-4FD9-9C92-F628EE2A32F5.png
756A54EE-32AC-4645-9936-8A0BA199604D.png 756A54EE-32AC-4645-9936-8A0BA199604D.png
E6759114-7DD2-44E3-B2E0-65A64CA63152.png E6759114-7DD2-44E3-B2E0-65A64CA63152.png
58788F38-1508-47D1-8F5B-A417837ABF59.png 58788F38-1508-47D1-8F5B-A417837ABF59.png
Moon   #kulistyzajebisty
06 kwietnia 2022 21:27
Zwłaszcza, ze jak niedawne informacje pokazują, presja społeczna ma sens. Social media też mają przepotężną moc. Mimo, ze nie wiem na ile, w jakim stopniu „lud” wpłynął realnie na decyzje wyjścia takiego McDonalda czy Decathlona.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 kwietnia 2022 21:29
Moon, opinie nie wpływają, spadek profitu już tak. Pieniądz rządzi światem, jak im się coś przestaje opłacać, to nawet własną matkę sprzedadzą.
busch   Mad god's blessing.
06 kwietnia 2022 23:32
Ruskie to nie rosyjskie, Ruś jest częścią Ukrainy…<br>
Nie rozumiem tego bojkotu, przecież ludzie w Rosji tez muszą jeść. Moja firma się nie wycofała, to mam się zwolnić z pracy w ramach protestu czy jak? Mam pójść do dyrektor i powiedzieć „wycofajcie się z Rosji bo mi się to nie podoba”? To nie jest decyzja jednej osoby ani tym bardziej nie jest to decyzja szeregowych pracowników.

Facella, może i ludzie z Rosji muszą mieć co jeść ale nie wiem jak Tobie, ale mi trochę zmalało współczucie dla tego narodu po najświeższym sondażu, z którego wynika że 81 procent Rosjan popiera obecnie wojnę. 81 procent!!! To jest badanie z 31 marca, czyli poparcie po ponad miesiącu wojny wzrosło w narodzie rosyjskim, bo na początku konfliktu było coś koło 60 procent jeśli dobrze pamiętam.

Czyli spośród tych biednych Rosjan nad których utraconymi pracami powinniśmy się litować, 8 na 10 popiera działania Putina i się do tego jeszcze bardziej przekonali w ostatnim czasie.

Może powiesz że mają wyprane mózgi propagandą ale co to za propaganda? Można sobie tutaj poczytać https://ukrainianpost.com/opinions/272-what-should-russia-do-with-ukraine przetłumaczony artykuł z rosysjkiej gadzinówki. Wprost sobie wypisali, co zamierzają zrobić z Ukrainą i Ukraińcami i naprawdę ludzie, którzy to przeczytali i zamierzają udawać "niewinnych cywilów którzy nie wiedzieli co się dzieje" powinni być tak samo traktowani, jak Niemcy którzy mieszkali obok obozów koncentracyjnych i też "nie wiedzieli nic o niczym". Tam wprost jest napisane dla każdego do przeczytania, że Rosja nie tylko zamierzała podbić całą Ukrainę i ich rozbroić oraz zmusić do podporządkowania Rosji, lecz także mieli plany wymordować ukraińskich "nazistów", których "nie da się już reedukować", zorganizować obozy reedukacyjne, publicznie napiętnować "zbrodniarzy", którzy będą też skazani na kary np. dożywotniego więzienia, odciąć Ukrainę od globalnego internetu, palić zakazane książki, itp. itd. Żeby taką propagandę przeczytać i stwierdzić "popieram takie działania", to trzeba mieć naprawdę zryty beret, a mówimy tutaj o 81% takich popierających w społeczeństwie. 🙉
Ja nie do końca wierzę tym radzieckim sondażom.
Wyobraź sobie, że mieszkasz w Rosji, wiesz co ci grozi za wyrażanie niezadowolenia a oni pytają 😁
99 % mówi to, co ankietujacy chce usłyszeć.
Oczywiście działania Rosji poparcie mają, machina propagandowa robi swoje ale jeszcze więcej robi mieszanka strachu i dumy z niepokonanej Rosji.
Tfu.
A Faceli się dziwię. Ludzie w Mariupolu umierają z głodu a ona bredzi, że ruski człowiek też jeść musi. Ble
Gillian   four letter word
07 kwietnia 2022 13:52
A mnie to nie dziwi. Facella od dawna głosi dziwne teorie i jest bardzo „zbuntowana” 🤣
szemrana, dokładnie, też nie wierzę w te sondaże tak na 100%. Zamordyzm.
Facella wystarczyło napisać, że Twoja praca jest dla Ciebie ważna i nie zmienisz swojego życia zawodowego, które pozwala Ci godnie żyć. Byłoby to dla mnie całkiem zrozumiałe ale negowanie słuszności bojkotu, w obliczu zamordowanych w bestialski sposób cywili, dzieci, zwierząt... Znęcanie się jak nad karaluchem. Nie chcę mi się wierzyć, że na serio stawiasz na równi napastników i ofiary, które straciły wszystko lub/i życie, a nie mleczko czy innego burgera z colą 🙁 Dostrzegasz te dysproporcje strat? Mnie np.boli, że tylko tyle możemy 😕
Tak czytam i czytam i wydaje mi się,że przemawia przez Was hipokryzja.
No bo tak, nie pijmy mleka z Danone,bo oni nie wyszli z Rosji, ale gaz i ropa od Putina jest spoko. Po za tym mało kto wyszedł z Rosji, bo firmy mają tam siedziby i normalnie tam pracują, nawet na obcych technologiach, jest tak jak było.
Wina Rosjan, bo głosowali na Putina,choć wiadomo,że gdyby był wybór to duża większość by głosowała na opozycję, ale tego wyboru nie mieli.
Nie ma tam wolności słowa, jest tylko propaganda, w której oni są wychowani od zawsze.
Krew na rękach mamy tak samo my jak i oni, bo zrobiliśmy przez ostatnie 8 lat wojny tam? Co zrobiliśmy przy zajęciu Krymu?
Co zrobili nasi politycy i politycy innych krajów EU?
Nasi politycy to wiadomo nic, bo są finansowani przez Rosjan, ale to MY na nich głosowaliśmy przecież i sami ich wybraliśmy już 2 krotnie, bo dają 500 plus na bąmbelka.
Unia gazociąg sobie przez ten czas budowała radośnie przecież.
Więc sorry, ale to my mamy krew na rękach tych dzieci tak samo jak oni.
A to,że ta armia zwana rosyjską składa się w większości z ludzi o niskim IQ, ludzi którzy pewnie całe życie byli na samym dole piramidy potrzeb to dla nich ludzkie życie jest nic nie warte, bo ich też tak się traktuje całe życie. To ludzie z różnych republik, które Rosję tworzą.
To na pewno nie są ludzie, którzy się zastanawiają czy działanie wędzidłem dla konia jest za mocne lub ludzie , którzy wożą psa w aucie w atestowanej klatce.
W zasadzie to wychodzi,że to my mamy więcej tej krwi niż oni, bo my odróżniamy dobro od zła, bo jesteśmy na innym levelu, a oni często są z wiosek, gdzie mieszkają w chatach i bronią się od wilków psami, które na jedzenie muszą sobie właśnie tak zapracować.
Oczywiście to są przykłady, i tam też są ludzi po prostu źli, ale i u nas są.
A te sankcje to są śmieszne, bo słucham dziś sobie w radiu, a oni postanowili objąć sankcjami córki i byłą żonę Putina, no myślałam,że padnę. Jak nic Putin się tym tak przejmie
Zjadło mi post: mało tego nadal nasz rząd ma duże poparcie i kolejne wybory też wygra, coś jak Putin w Rosji 🙂
W Rosji Putin wygrywa nawet jak nie wygrywa.
Nie istnieje coś takiego jak opozycja.
PiS wybieramy pomimo istnienia opozycji. Czyżbyśmy byli głupsi od Rosjan 🤔🤔🤔
Przeczytałam dziś w mediach, że polskie sankcje skierowane na rosyjskich oligarchów objęły... trzy osoby. Nadal np. 20% Grupy Azoty jest w rękach Rosjan (Acron). Sądzę, że takich firm jest więcej 🙁 a skoro Vrupa wykazuje zysk netto na wysokim poziomoe, to dywidenda wypłacone akcjonariuszom będzie można wydać na "operację specjalną" w Ukrainie
Nasz (nie)rząd potrafi tylko głośno krzyczeć i krytykować Niemców, a sami tak na prawdę żadnych sankcji nie wprowadzają...i nadal nie rozwiązali problemu uchodźców, a gaz, ropa i węgiel płyną sobie do nas każdego dnia...
I prawda, że to my mamy krew na rękach. A PIS nadam ma większość i wygra. 500 plus, 13sta emerytura, Kościół w polityce, "ochrona życia poczętego" itd itp... no żyć nie umierać (tu mi brakuje mega wściekłej emotikonki).
szemrana, na to wygląda. Po prostu jest nam wygodnie, nie wychodzimy poza strefę komfortu i żyjemy social mediami. Jesteśmy obrzydliwi, tylko bardziej świadomie pewnie.
A co robią nasi żołnierze na granicy z Białorusią? Taka jest tam humanitarna nasza armia...
No ale jako szary Kolwalski nie możemy przecież sobie wybrać z którego rurociągu gaz sobie ciągniemy do domu...🤔 A które mleko kupimy już tak, więc to taka nie do końca hipokryzja, każdy orze jak może, są rzeczy których się nie zmieni w kilka dni, a przynajmniej my na to mamy nikły wpływ.
Perlica
Jak to szło? Jesteśmy w czarnej .upie i zaczynamy się w niej urządzać.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 kwietnia 2022 19:14
Perlica, a popierałam naszych żołnierzy? Bo ja nie. Protestowałam i wspierałam ocalenie.
NowaJa, a jak rosyjski Sasza może sobie zdecydować o wojnie , skoro może głosować tylko na Putina?
Możesz zakręcić ogrzewanie , masz wybór, ale to niewygodne
Wolisz inne mleko, bo 20 innych do wyboru.
Pokazuje to dokładnie jaki jest nasz świat.

To jest tylko przykład, żeby nie brał nikt do siebie. Ja jestem taka sama beznadziejna.
Właśnie moi koledzy z pracy mi powiedzieli, ze weszło zarządzenie iż Ukraińcy są przyjmowani poza kolejnością w przychodniach i szpitalach. "Bo moja koleżanka wieloletnia pracująca z lekarzami słyszała na zebraniu". I coś w tym jest,
I wrzucasz im artykuły że to fake newsy, ale nie dociera.... Bo znajoma by im nie kłamała xD
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
08 kwietnia 2022 10:48
xxagaxx, Podobna sytuacja miała miejsce na lokalnym forum w moim mieście, jakiś troll uparcie wciskał kit, że Polacy nie mogą brać rzeczy ze sklepu charytatywnego bo jego (tego trola) kolega poszedł i mimo, iż był bezdomny to nie pozwolono mu wziąć sobie ciuchów. Oczywiście to absolutnie nie prawda, sam Burmistrz ogłosił na profilu miasta, że ze sklepu może skorzystać każdy człowiek, niezależnie od pochodzenia, będący w potrzebie.
TRATATA, to jest masakra. Ale tu nie ma trola, to jest żywy człowiek który ze mną pracuje. Znaczy no chyba jest trolem, ale właśnie nieświadomym swojej głupoty.
Gillian   four letter word
08 kwietnia 2022 15:11
xxagaxx, a u nas na sorze się kłócą, że mają pierwszeństwo i jaka kolejka, oni przyjechali z Ukrainy i nie będą czekać. Dziś kobieta urządziła mi piekło w punkcie pobrań jak mam czelność pobierać od niej opłatę za badania… News flash, moja firma oferuje pakiet podstawowych badań dla Ukraińców totalnie za darmo ale nadal są to podstawowe. Kobieta chciała wymusić badania specjalistyczne. Niemal skończyło się interwencją Policji a co się nasłuchałam bluzg to moje.
Zawsze się jakaś czarna owca trafi…
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się