Probiotyki dla koni.

bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
23 grudnia 2018 22:37
bjooork nasze konie chyba w podobnym wieku, co badałaś przy tych biegunkach?
To diarii-stop nie działa mocno? Czyli że z biegunki nie zrobi nagle jakiegoś zatwardzenia? Lata wstecz miałyśmy problemy z zatorami w okreznicy, nie wiem czy z dwojga złego nie "lepsza" ta biegunka 🙁
A które dokładnie drożdże podajesz? Dajesz je cały czas czy z jakimiś przerwami? U nas po EM-ach najpierw było super a po może piątej butelce lało się z niej jak z kranu


Chyba są w identycznym wieku - dziadzio rocznik '89. Badaliśmy kał na pasożyty, wrzody, robioną miał też pełną morfologię, biochemię i o ile pamiętam sprawdzaliśmy go pod kątem salmonellozy (przy czym to wszystko było dobre 2 lata temu.
Diarii stop dawaliśmy do momentu opanowania wodnistej biegunki - zanim podawałam to sprawdzaliśmy 'stan' kupy. Potem odstawiliśmy całe treściwe i praktycznie przez miesiąc stał na samym sianie i trawokulkach - ale bardzo konkretnych bo Baileysa (po innych nawracały nam problemy). Po czym zaczęliśmy włączać brandona xs i właśnie drożdże (od początku zajada Pro-linenowe).
Zdarzały nam się nawroty - szczególnie gdy starałam się zejść z brandona - ale po kilku mies. udało się w całości starego przestawić na zwykły granulat Hovelera Terab E-standard.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
24 grudnia 2018 06:03
Monetka troszke młodsza, rocznik '92 🙂
Morfologia i biochemia wychodzą nam bardzo dobrze, wrzody leczymy. Chce właśnie jeszcze sprawdzić robaki ale kurcze ona typowo ma biegunki jak przychodzi zmiana pogody (ostatnio u nas była taka pogoda jak teraz i miała biegunke, przyszedł mrozik na kilka dni i był spokój. Od trzech dni cały ogon i nogi brudne, tak się z niej leje). Salmonelloze bada się z krwi czy kału?
Ja od dziś nie podaje wysłodków, nie wiem czemu ale mam wrażenie, że biegunki się nasiliły od dnia w którym przyjechała jakaś inna partia. Zostawiam Brandona xs i trawokulki, no i meszyk. Podaje cały czas Ulcosan.
Dziękuje za jakaś wskazówkę, po świętach zamówie te drożdże, myślę że nawet jak nie pomogą to zaszkodzić nie powinny (czy mogą?) 🙂
Ja mam złe doświadczenia z preparatem diarri-stop z overhorse. U nas bardzo nasilił biegunkę. Koń rocznik 93
Czy stosował ktoś sypkie probiotyki EM Bokashi Probiotyk 10kg efektywne żywienie?
Czy będzie to to samo co GREENLAND EM PROBIOTYK 10L? W płynie.
sivaa, stosowałam chwilę dokładnie te bokashi - i prawie pół roku żałowałam tego, bo koniu zepsuło się trawienie i na wszystkich kupach wyrastali takie dziwne małe grzybki. Wyglądało to tak, że cały przewód pokarmowy mu to zagrzybiło i bardzo długo powracał do normalnego stanu.
Stosowałam też zwykłe EMY - w butelce, różnych producentów. Koń kiedyś reagował dobrze. Teraz reaguje też źle. Jednak tak okropnie, jak po tym bokashi, nie było nigdy. Teraz dostaje drożdze paszowe i jest super.
unity dzięki wielkie za opinie. Czyli zostaje przy tych drugich w płynie. Dostaje je od początku grudnia, dawkę solidna. Nic się nie działo, a wręcz bez probiotyku potrafi kolację zostawić.
Chociaż może teraz zrobić warto przerwę po ponad 3 miesiącach? I dawać drożdże paszowe??
sivaa, nie wiem o tym, żeby probiotyki wymagali przerwę. Możesz spróbować, ale jeżeli jest dobrze, to po co?  🙂
unity właśnie muszę doczytać czy można bez przerwy podawać probiotyk. Z drożdżami było by łatwiej, nie trzeba tak pilnować temperatury przy przechowywaniu.  😀
Racja. Są upierdliwe i w przechowywaniu i w podawaniu. Dodatkowo szybko się psują. Zawsze możesz spróbować, co powie pan koń.  😉
Siesiepy   Ponczek bez rączek
21 listopada 2021 11:56
Pozwolę sobie odkopać wątek.
Otóż jestem po kilku butelkach takiego probiotyku: https://allegro.pl/oferta/probiotyk-dla-koni-1l-probioanimalia-equus-10735091405 i zastanawiam się czy to "dla koni" nie jest jakimś chwytem marketingowym, czy nie lepiej lecieć w EMy zwykle (https://allegro.pl/oferta/em-probiotyk-1l-greenland-dla-koni-bydla-trzody-11299453322).
Wiem, że różnią się składem bakterii zawartych (zabijcie mnie, na szybko teraz nie potrafię znaleźć składu EMa), ale może nie jest to różnica na tyle znaczna, aby płacić prawie dwa razy tyle, ile za EMa?
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
01 kwietnia 2022 21:34
Poszukuję synbiotyku dla konia, czy możecie coś polecić? Znalazłam w internecie tylko 1 w dość wysokiej cenie. Pozostałe preparaty to probiotyki. Sprawa bardzo pilna, z góry dziękuję za pomoc
BUCK   buttermilk buckskin
01 kwietnia 2022 23:05
SIWA FOLBLUTKA zerknij na MEBIO, wyglądają na łączone preparaty np.https://sklep.hippovet.pl/produkty/mebio-biocell-probiotic-senior-probiotyk-1-kg-darmowa-wysylka/
SIWA FOLBLUTKA, - ja używam od dwóch miesięcy tego, który podlinkowała BUCK i polecam 🙂
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
03 kwietnia 2022 20:41
Też testowaliśmy ten probiotyk ale ja potrzebuję preparat i z prebiotykiem i probiotykiem w jednym produkcie
BUCK   buttermilk buckskin
03 kwietnia 2022 22:14
ale on właśnie zawiera i to i to 🙂 tak jest w opisie produktu 🙂 ""Biocell Probiotic SENIOR to specjalistyczny probiotyk dedykowany dla koni starszych zawierający kliniczną dawkę probiotycznych bakterii oraz drożdży połączonych z prebiotycznym włóknem oraz przeciwutleniaczami ekstrahowanymi z pestek winogron. Wysoka zawartość specjalistycznych szczepów probiotyków, postbiotyków, delikatnego włókna ""
SIWA FOLBLUTKA, zobacz na gut balancer, stosowałam ten i jestem z niego zadowolona:
https://konik.com.pl/probiotyk-prebiotyk-proszek-gut-balancer-700g-protexin-equine-premium
teraz mam taki:
https://allegro.pl/oferta/cortaflex-pro-gut-balancer-powder-900g-probiotyk-10526599639
ale za krótko daję żeby coś powiedzieć
keirashara, a miałaś jakieś kłopoty z koniem i zauważyłaś jakaś dobrą zmianę?

BeAtra, ten Cortaflex miałam w poleceniach od dr Biazik, więc powinien być dobry. Daj znać 🙂
Alaska, - tak, syndrom wody kałowej, napięty brzuch. Mój koń generalnie na tendencję do biegunek (zmiana siana prawie zawsze równała się z biegunką). Przez parę lat było ok, jak sobie mesz ciamkał co drugi dzień, ale musiałam go aresztować w boksie z ograniczonym ruchem i się chyba od tego popsuł całkiem, ciągle z niego ciekło. Przy podawaniu tego probiotyku ustało 🙂
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
06 kwietnia 2022 09:49
Alaska - ja też polecam ten z Mebio, o którym piszą dziewczyny wyżej (Biocell Probiotic SENIOR) . Mięliśmy problem z wodą kałową (pisałam o tym na forum). Z kilku propozycji, zaczęłam od tej i okazało się wystarczające. Nie podaje ciągle, także jest to preparat skuteczny, a efekt utrzymuje się także po odstawieniu, przynajmniej w naszym przypadku.
keirashara, "napięty brzuch" doprecyzujesz? Mam ciężki i niejednoznaczny przypadek ze swoim (długo by opowiadać) i szukam wszelkich punktów zaczepienia.
Też za mną kołacze się syndrom wody kałowej, aktualnie chyba zależy od kierunku wiatru xD
jednego dnia jest, innego nie ma....
Rozumiem, że dawałaś mesz co drugi dzień? Zamiast któregoś posiłku czy po prostu ekstra dodatkowo?

Na pewno spróbuje w takim razie, jak mi się Biogen skończy.
Alaska, - no napięty, taki wzdęty, czuć było, że coś tam nie bangla jak powinno. Plus wiecznie nogi i tyłek opaćkane, ciekło z niego. Przy zimie i codziennym wcieraniu i owijaniu tyłów to 🤢
Mesz co drugi dzień lub nawet codziennie. Zwykle dodatkowo, chyba, że akurat byłam w porze kolacji to zamiast kolacji. Tylko mój ogólnie jadł zawsze niewiele, a zaboksowany to już w ogóle symboliczne ilości dostawał. Tyle, żeby się nie pruć, że inne dostają, a on nie 😅 Tego meszu to też po pół miarki suchego.
Mi się wydawało kilka razy, że już, już, ogarnia się, po czym znowu z niego ciekło 🙄 Wjechał probiotyk i się uspokoiło, więc póki co na nim zostajemy. Szamie kolejne opakowanie, bo wyszedł na padoki z trawą, spróbuję odstawić jak się skończy.
anetakajper   Dolata i spółka
07 kwietnia 2022 10:10
Alaska, od 2 tyg zmagam się z tym samym ze swoją roczniaczką 🙁

Zamówiłam ten probiotyk z mebio bo daję ten w płynie i nic nie pomogło. Zamówiłam też sieczkę z tymotki (wetka mówiła, że komuś tam pomogło).
Odkopuje. Przesypywal ktoś probiotyk biogen k w coś innego? Np puszkę po Ulgastrolu? Po 2 razach coś mnie zaraz trafi z otwieraniem i zamykaniem tego opakowania.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 lutego 2024 17:29
siwaaa, Tak, ja bym chyba to wypierniczyła za okno, jakbym miała się z tą oryginalną puszką męczyć.
To oryginalne opakowanie to jakaś porażka. Taki super produkt a zamknięcie....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się