Kraków i okolice-spotkania,odpowiedzi i pytania...

Robaczek M. Ja się leczyłam 13mies w placówce PZU przy Kotlarskiej u dr Turek-Zięby, bardzo zadowolona jestem 🙂
Graba.   je ne sais pas
17 czerwca 2020 14:50
Polecicie Może jakaś super ginekolog, albo najlepiej endokrynolog-ginekolog? Prywatnie 🙂
żaczkowa   gone with the wind
02 lipca 2020 17:41
Graba., trochę po czasie, ale znalazłaś kogoś? Wybieram się na 1. wizytę na NFZ i już szukam w razie czego innych lekarzy, żeby mieć w czym wybrać  🙂
Moja koleżanka z PCOS chodzi prywatnie do Pani Sylwii Kuźniarz-Rymarz do Sublimedu kolo ICE i twierdzi że bardzo jej i jej mamie pomogła, przeciwnie do poprzenich lekarzy. Ja tam byłam raz u innej Pani (ta nie miala terminów) i było bardzo miło, ale nie mogę polecić bo sprawa była prosta a wizyta jednorazowa.
Gdzie w Krakowie 15 sierpnia (święto) będzie można coś dobrego zjeść? Co można w ten dzień zobaczyć?
Graba.   je ne sais pas
19 lipca 2020 13:36
żaczkowa, bylaw w gabinecie Linden I mogę polecić na rutynowa wizytę! Na pewno zostawiam sobie namiary. Z tym, ze ja byłam prywatnie, nie wiem czy maja umowę z nfzem 🙂
żaczkowa   gone with the wind
21 lipca 2020 21:21
dobby, zjeść będzie można wszędzie, jeżeli chodzi o muzea to państwowe będą zamknięte 😉
Graba., dzięki 😀 ja na pierwszą wizytę na NFZ właśnie w tym tygodniu się umówiłam, ale w zeszłym tygodniu dostałam telefon, że jednak u innej lekarki i trochę się obawiam 🤔
żaczkowa, O dzięki. Czyli muzea zaliczymy w piątek.  Tak dawno nie wychodziłam z domu w święto że nie wiem jak to funkcjonuje
Czy ktoś może polecić jakąś knajpkę z rewelacyjnymi żeberkami? Ewentualnie jakąś mięsną miejscówkę? Oprócz Ed Reda.
I jeszcze jakieś wyborne rameny możecie podrzucić 😀
budyń jak ramen to tylko Ramen People albo Akita Ramen  🏇  dla mnie absolutnie bezkonkurencyjne!
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 lipca 2020 10:27
budyń, dobre żeberka i inne mięsa klasycznie ma Cargo na Dolnych Młynów, sprawdziłabym w menu Zakładki, Karakteru i Zazie czy akurat teraz mają (jak nie to nadal są boskie miejscówki z dużą ilością mięsa w karcie).
No i Molam, tajskie, dużo mięsiwa w karcie i to epickiego tylko też trzeba sprawdzić czy akurat są w karcie (latem miewają grillowane na ogniu).
A na ramen to prawda, Ramen People! Jest jezcze Akita Ramen, ja tam jeszcze nie dotarłam ale podobno ekstra. A jak chcecie azjatycką zupę ale nie musi być koniecznie ramen to idźcie do Ka Udon, mają boskie udony, jest wersja letnia na zimno!
Byłam w Cargo raz ze znajomymi, było nas z 8 i była to porażka od początku do końca. Tylko jedna dziewczyna była zadowolona która zamówiła... makaron.
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 lipca 2020 10:36
Ja byłam kilka razy, w tym byliśmy na wigilii 'pracowej' i kilkanaście osób było zadowolonych ze swoich steków i innych dań 🙂
Pytanie do okolicznych wegan 😉 Poszukuję knajpy/restauracji w Skawinie lub okolicach gdzie weganin jest w stanie zjeść coś poza frytkami 😁 Jakieś propozycje? :kwiatek:
Graba.   je ne sais pas
17 września 2020 09:14
Ma ktoś sprawdzona kosmetyczkę Do regulacji i henny brwi ? Troche sie boje pójść do przypadkowego salonu 😁
Nie wiem jak z henną bo nie korzystałam,  ale na regulację brwi chodziłam do LuVital na Placu Matejki i byłam bardzo zadowolona.
Piafallo trochę już czasu minęło, ale pisze bo może ktoś skorzysta. Jest taka bardzo polecana restauracja w Skawinie "Zakątek Smaków". Wydaje mi się, że tam mają coś wegańskiego w ofercie.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
19 września 2020 09:35
Robił ktoś badanie na bolerioze? Gdzie najlepiej w Krakowie?
Odkopuję - z Krakowa wyprowadziłam się prawie 5 lat temu, nie jestem na bieżąco w gastro. Szukam lokalu do którego mogłabym się przejść z rodzicami - odpada kuchnia azjatycka i fusion, bo mój ojciec jest dość zamkniętym kulinarnie człowiekiem oraz indyjska. Najchętniej w obrębie Starego Miasta/Kazimierza i żeby restauracja była raczej z tych kameralnych, chcielibyśmy usiąść i pogadać na spokojnie.
Odkopuję - z Krakowa wyprowadziłam się prawie 5 lat temu, nie jestem na bieżąco w gastro. Szukam lokalu do którego mogłabym się przejść z rodzicami - odpada kuchnia azjatycka i fusion, bo mój ojciec jest dość zamkniętym kulinarnie człowiekiem oraz indyjska. Najchętniej w obrębie Starego Miasta/Kazimierza i żeby restauracja była raczej z tych kameralnych, chcielibyśmy usiąść i pogadać na spokojnie.
DeJotka,

polecam tutaj: https://www.pokrakosku.com.pl/

klasycznie po krakowsku, bardzo smacznie i spore porcje 🙂 bardzo miła knajpka, nieduża.
Ewentualnie przy Rynku Boscaiola <3
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 kwietnia 2022 16:42
Gdzie w Krakowie zostawię za darmo auto na kilka godzin w niedzielę? Mogę podjechać tramwajem, nie ma sprawy, nie chcę tylko wjeżdżać do centrum i szukać miejsca.
Kastorkowa   Szałas na hałas
07 kwietnia 2022 10:04
Madmaddie wszędzie gdzie nie ma strefy. Zależy od której strony będziesz wjeżdżać do miasta.
W niedzielę nigdzie nie ma strefy.
Już szukam wszędzie - potrzebuje złotej rączki hydraulika na już oraz w okolicach wakacji ekipy do remontu mieszkania na Kazimierzu. Macie kogoś godnego polecenia?
Hej małopolsko!
Planuje rozpocząć podyplomowke w Krakowie wiec raz w miesiącu przez rok będę w Krakowie. Szukam noclegu w samym Krakowie lub okolicach na takie cykliczne weekendowe wyjazdy dla ekipy 2 dorosłych + 2 małych dzieci (2 i 4 lata). Chętnie coś ciekawego dla dzieci w stylu agroturystyki, placu zabaw, widoczki etc.
Pomocy 🙂!!!
rtk, jeśli jeszcze nie znalazłaś, spróbuj w noclegi-brzyczyna, Brzyczyna 52a🙂
Pomocy pomocy ;D
Jako że w Krakowie jestem raz w miesiącu na kilka dni, poszukuję miejsc które warto odwiedzić i w których warto zjeść.

Bede bardzo wdzięczna za polecenia knajp szczególnie w okolicy rynku! ��
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się