naturalna pielęgnacja kopyt

"Jeżeli jesteś..."😉
To pewnie kwestia indywidualna, ale ważne jest to co napisałem. Przerabiałem już wiele tarników i wiem, że dla wiekszości kobiet najodpowiedniejsze są te z drobniejszyim ząbkami, a z ich większą ilością - po prostu łatwiej jest takim operować.

I tak na marginesie: dobrze jest je zmieniać w rozsądnym czasie, bo czasem jak mi Klienci pokazują ich tarniki i wydaje im się, że one jeszcze są dobre....😉
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
08 kwietnia 2022 21:53
"Jeżeli jesteś ..." 😉 że zacytuje samą siebie 😉 bo ja np nie jestem choć wydawać by się mogło, że powinnam ? 😉
Konkretniej mogę polecić tarniki Save Edge, standardowy Classic i szerszy The Beast. Ja akurat strony z większą ilością, mniejszych ząbków rzadko używam. Wolę stronę, na której zębów jest mniej, a są większe. Moim zdaniem to jest bardziej kwestia przyzwyczajenia 🙂 aczkolwiek jakość i ostrość narzędzia ma bardzo duże znaczenie 🙂 .
Save Edge The Beast to mój ideał tarnika <3 dostałam ostatnio nowy, ale inny i mniejszy i ... zamawiam The Beat bo tęsknię za nim... :p dla mnie jednak duża różnica w czasie robienia, większym po prostu było mi wygodniej i szybciej.
Dziękuję za podzielenie się opinią i doświadczeniem 🌻.
Co mogę zrobić dla konia jesli ma suche łuszczace się kopyta? Mam smar kevin bacons. Ktos wspomnial o biotynie. Polecacie jakąś konkretną? A jakby te kopyta spryskiwać czyms? Czy chodzic z nim po wodzie? Wycieczki nad jezioro czy coś? Je trawe siano i owies co mu dawac na ładne kopyta? Wagowo tłuściutki zadbany tylko te suche kopyta brzydkie.
Sombre, moim zdaniem można spróbować biotynę, ale jeżeli je tylko owies i siano to może być to kwestia witamin. Spróbuj dołożyć jakieś witaminki i obserwuj 🙂
A wycieczki nad jezioro na pewno nie zaszkodzą. U mojej bardzo poprawiło to stan kopyt 😁
Kupilam takie
Screenshot_20220410-062410_Chrome.jpg Screenshot_20220410-062410_Chrome.jpg
Sombre, - kopyta to jak nasze paznokcie, wychodzą na nich wszystkie braki witaminowe i mineralne 😉 To, że koń jest tłuściutki nie oznacza, że nie ma niedoborów. Jeśli problem jest spory warto zbadać krew i dobrać celowaną suplementację.
Oczywiście balancer czy ogólne witaminki na takiej dość ubogiej diecie na pewno nie zaszkodzą. Trawa i owies to niestety zwykle za mało.
PS. Mój jest okrąglutki całe życie, ma tendencje do nadwagi i... anemii jednocześnie. Taki śmieszek od losu.
keirashara, w innym wątku widać na zdjęciu kopyta i tam już było wyjaśnione, że nie chodzi o ich suchość tylko zły kształt przez złe werkowanie.

Sombre, witaminy ogólne warto dawać, ja dawałam te co wstawilas, ale pod koniec drugiego 10 kilowego opakowania koń mi zaczął nimi gardzić. Wróciłam więc pokornie do starego i dobrego Eggersmanna Horse Vital Plus (ta sama półka cenowa, a chętniej jedzone).
Fokusowa, dzięki kupie to następnym razem. Koń jest u mnie 2dni więc dopiero się poznajemy.
BUCK   buttermilk buckskin
10 kwietnia 2022 14:41
biorąc pod uwagę, że klacz Sombre karmi źrebaka i zdaje się, że chyba jest pokryta, to każde suplementowanie wyjdzie na plus, bo jest szansa, ze uchroni przed drastycznymi niedoborami
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
17 kwietnia 2022 14:33
Czy ktoś ma pomysł co to mi się stało z podeszwa? Jakby zaczyna odchodzić i się łuszczy?
Koń w teren chodzi w butach, wczoraj mylam kopyta i było wszystko ok.. Nie kuleje i biega jak dziki. Do tego od miesiąca suplementowany biotyną z miedzią i cynkiem
Na padoku susz... Kopyta ma 3 x w tyg myte i smarowane verdusem ale smar idzie na zewnątrz puszki tylko
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
17 kwietnia 2022 14:34
Post został usunięty przez autora
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
17 kwietnia 2022 14:40
Dobra, 5 raz próbuję dodać zdjęcie i zaraz mnie coś strzeli
278625920_3082799008651076_2984955213111354810_n.jpg 278625920_3082799008651076_2984955213111354810_n.jpg
Pati2012, wykrusza się po prostu, to naturalne.
rezygnuje z zimowych traperów i wkłada wiosenne trampki 😀
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
18 kwietnia 2022 12:22
Fokusowa, blucha, uff, dzięki. Już się trochę wystraszyłam, bo nigdy tak nie zmieniał. Zazwyczaj bardziej mu się kruszyły od spodu a tu całe takie płaty schodzą :o
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 kwietnia 2022 07:31
Pati2012, Płaty schodzą, a nie wykrusza wszystko, bo jest bardzo sucho.
Kopyta po wczorajszym rozczyszczaniu i struganiu.
Zaczynamy suplementować biotynę: biotyn max z horse line
Kowal mówi ze spód jest w dobrym stanie nic nie gnije póki co. Niedługo idą z okólnika na pastwisko także bedzie jeszcze lepiej.
Mówił coś o spreyu jak się zaczną robić za miękkie pod spodem. Wiecie o jaki spray moglo chodzić?
Wierzch kopyta smaruje kavin backers
Co mogę użyć pod spodem w razie gnicia?
20220423_020319.jpg 20220423_020319.jpg
Screenshot_20220423-020251_Gallery.jpg Screenshot_20220423-020251_Gallery.jpg
Post został usunięty przez autora
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
28 kwietnia 2022 18:40
Poratuje ktoś zdjęciem butów z dętki? Szukałam, ale nigdzie znaleźć nie mogę, a link ze "spisu treści" nie działa 🙁
Moje dziś suszyly kopyta na pastwisku🤠
20220429_152658.jpg 20220429_152658.jpg
Witam, niestety z przyczyn naturalnych 😉 mój kręgosłup wysiadł i szukam kogoś z okolic Gliwic, kto robiłby moje 3 konie, kogo polecacie?
Czy używa ktoś noży nawa? Jak ten że zdjęcia? Mustad poraz kolejny mnie rozczarował, nowe noże bardziej tępe jak te co mam od uhuhu 8 lat. I szukam zamiennika najlepiej w podobnej cenie.
Dodałam bez zdjęcia.
Screenshot_20220716_161637_com.android.chrome.jpg Screenshot_20220716_161637_com.android.chrome.jpg
ja kupiłam jeden, więcej nie kupie.
Rozumiem, że kiepski. A polecisz coś w miarę taniego? Nie chce się w mustad dalej pakować, więcej się umorduje jak to warte.
jak ma być tanie to nie polece, ja od lat pracuje Double-S, ale to są jednostronne wiec zakup dwóch jest juz większym wydatkiem. jak rozumiem u ciebie problemem jest ostrość noża, kazdy nóż z dobrej stali bedzie cieżko naostrzyć, ale naostrzony posłuży długo dłuzej niz taki z taniej, słabej stali który trzeba ostrzyć co dwa konie. może dogadaj sie z jakimś kowalem żeby naostrzył ci tego mustada,
Akurat dzisiaj jeden nóż pękł... � I szukam nowego. Stare mustady już życie swoje przeżyły. Nowe tragedia. Chyba trzeba zainwestować większą kase. Kowala niestety nie mam w okolicy do na ostrzenia. Swojego konia robię już 12 rok sama.
siwaaa,
Dwustronne noże są niebezpieczne, szczególnie kiedy zjedziesz ostrzeniem większość części ostrza, potrafią pękać niezależnie od marki noża.

Noże Nava są ok, ale głównie jednostronne. Jest ich sporo modeli. Obecnie używam tych noży z krótkim ostrzem, oczywiście jednostronnych i nie widzę różnicy w jakości stali względem droższych odpowiedników. Większość noży tępi się dosyć szybko. Kwestia jest jedna: kto co uważa za nóż ostry😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się