Puśliska

uszatkowa   Insta: kingaielif
08 stycznia 2022 15:16
A te ktoś używał i poleca? https://allegro.pl/oferta/pusliska-skorzane-z-wszywana-tasma-mocne-hdr-10805627845
Szukam budżetowych, przeszywanych z taśmą. W wątku sporo było mowy o "dianach" z allegro, na ten moment nie ma takich w sprzedaży, ale to oferta od polecanego "czarusia" sprzedającego siodła diany na grosze.
Dostanę jakąś polecajkę szerokich puślisk? Przerobiłam 5 siodeł, obcierając się pod kolanami w półsiadzie. Próbowałam różnej długości strzemion, różnych puślisk, różnych dosiadów i różnych sposobów rotacji nogi, chyba po prostu mam pergamin pod kolanem. 🤦 I kremów też próbowałam. Mam dość, mam już blizny. Czy ktoś z Was miał podobny problem i próbował szerokich puślisk?
I czy macie jakieś do polecenia? TMD może takie robi? Bo bardzo są tu polecani.
Sivrite, to może być kwestia siodła. Raz jeździłam w takim siodle i jedyne co pomagało to ubrać cienkie rajtki pod bryczesy.
Mindgame, dlatego napisałam już w drugim zdaniu, że to jest moje piąte siodło. 😅
Sivrite, ah sorki, umknęło mi.
Miałam puśliska z Daw Maga i Equipe i mnie nie obcierały.
Sivrite, cwd są mega szerokie wedlug mnie. Te mono. Tmd wypadają cieńsze
20210226_162025.jpg 20210226_162025.jpg
Cześć mam dość dziwne pytanie. Dokładnie z prawym pusliskiem. Oba puśliska ustawione są na tych danych dziurkach podczas jazdy na wprost jest Ok ale jak skręcam w prawo to puślisko robi się dłuższe…( nie wyciąga się fizycznie) na początku myślałam ze może ja się jakiś tak przekrzywiam( bardziej obciążam ta stronę) ale koleżanka wsiadła i mówi ze jej puślisko się wydłużyło. Dodam ze tak jest z każdym pusliskiem które próbowałam i problem mam tylko z tym moim koniem. Czy jest możliwe ze w momencie skrętu coś koniowi ustawia się tak ze siodło z pusliskiem się tak jakby „wyciąga”? Normalnie mam wrażenie ze jakby puślisko robiło sie dluzesze o 1 a nawet 2 dziurki. Niby można skrócić ale przy jeździe na prosto kostki dostają bo puślisko jest krótsze od drugiego. Jakieś pomysły może siodło lub podkładkę dopchać żeby wypełnić „dziury” u mojego konia 🙈

Legnza, - może zwyczajnie siodło nie leży i się przemieszcza podczas jazdy? Dobrze by było, żeby ktoś na żywo ocenił dopasowanie.
keirashara, 2 inne siodła testowałam i było to samo. Trochę to wyglada tak jakby w momencie skrętu coś u konia było nie tak ale wizualnie nic nie widać. Podczas masażu nic nie wyszło
Legnza, - oba mogły nie pasować 😉 Zanim cokolwiek dopchasz/podłożysz to i tak siodło trzeba sprawdzić.
Z masażami i wyrokowaniem po nich byłabym ostrożna. Dobry fizjo to skarb, niestety nie każdy jest dobry. Co innego pomiziać konika po pleckach, co innego faktycznie znać się na jego anatomii i być w stanie dostrzec problemy.
Do tego pytanie co mówi trener, masz kogoś do pomocy z ziemi, z boku? Bo znowu, koń może nie iść poprawnie w zakręcie, przy czym zarówno Ty jak i koleżanka mogłyście popełniać jakiś błąd.
keirashara, muszę poszukać
Już wiem czemu to puślisko mi tak się „ wyciągało” z tej strony popreg ( gumy po obu stronach)miałam na 3 dziurce( na stałe nigdy go nie ruszałam ) a po drugiej stronie podciągałam na 4/5. Wystarczyło na ta stronę której nie ruszam podciągnąć na 4 i już wszystko jest wporządky, ze ja wcześniej na to nie wpadłam 😅
Co z tym fantem zrobić? Reklamacja?
20220703_141541.jpg 20220703_141541.jpg
adriena, a co tu się stało ?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 lipca 2022 13:38
adriena, No właśnie, o co chodzi?
Jedno puślisko się naciągnęło
no zazwyczaj się naciąga bardziej od strony z której się wsiada.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 lipca 2022 15:40
adriena, Myślę że nie uznają Ci tego jako wady fabrycznej, no chyba że masz te pusliska kilka dni to może. Ja regularnie i dosyć często zamieniam pusliska miejscami, żeby wyciągały się równo.
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
05 lipca 2022 15:48
Na tym zdjęciu to taka minimalna ta różnica jest. Jeśli jednak tak to wygląda po jednym wsiadaniu to reklamuj. Ale jak używasz już jakiś czas, to zamień strony po prostu. Bo w sklepie przy reklamacji Cię wyśmieją.
To prawe puślisko, to jest dość znaczna różnica i mocno odczuwalna tak ze w końcu zdjęłam i przyłożyłam i taka niespodzianka. Przełożę go na lewą stronę ale mogę pogłębić problem bo będę na nim wsiadała. Eeehhh
uszatkowa   Insta: kingaielif
05 lipca 2022 23:12
adriena, o to zaskoczenie, u mnie problem z wyciąganiem się puślisk dotyczył tylko lewego, właśnie od wsiadania (mimo że ze schodków). A nie przesuwa Ci się siodło na prawo, albo nie macie jakiejś asymetrii?
Nie ma jakiejś specjalnej asymetrii, asymetrię odczuwam natomiast w dosiadzie i w końcu zdjęłam je żeby je przyłożyć do siebie i tu taki zonk. Pierwszy raz cos takiego mi się przydarzyło.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 lipca 2022 10:35
adriena, Lepiej celować w puśliska z wszytą taśmą, nie rozciągają się. Ale faktycznie dziwnie, że wyciągnęło się prawe.
Szukam puślisk z jak najmniejszym „rozrzutem” dziurek. Ktos coś?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
27 sierpnia 2022 14:49
Mam pytanie dziewczyny, męczy mnie to jakiś czas. Czy użytkowanie puślisk syntetycznych przy siodle ze skóry naturalnej może ją szybciej lub bardziej niszczyć ? Mam dwa siodła, które mają nico inne wykończenie skóry tybinek. W obydwu używam tych samych puślisk tylko różnej długości. Nie widzę, by skóra w jakiś inny sposób niż związany z użytkowaniem dnia codziennego niszczyła się/wycierała, ale zapytać nie zaszkodzi. Przymierzam się to wymiany na skórzane, kwestia czy jest to bardzo pilne czy nie tak bardzo pilne 😉 . Będę wdzięczna za spostrzeżenia 🌷 .
Syntetyczne mogą szybciej wytrzeć skórę. Ja mam skórzane z wszytą taśmą (więc tez są twardsze), ze względu na nowe siodło kupiłam ochraniacze na puśliska i spełniają swoje zadanie 😁
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
30 sierpnia 2022 16:59
Kucek1331 U mnie wszelkie ochraniacze na puśliska odpadają. Lubię mono i zamierzam kupić z wszytą taśmą na pewno żeby się nie wyciągały. No nic, póki co zakładam, że nie jest to pilny zakup 😉 .
martrix, prestige
jakie puśliska ujeżdżeniowe dobre do siodła prestige?
redhorse, prestige
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się