ciąża, wyźrebienie, źrebak

kasia2107rafal, ja ci mówię: nie chodź do niej do stajni, jak masz kamerę to patrz na kamerę. Porodu nie da się pomylić, jak kobyła prze to to przecież bardzo widać.
Skoro to pierwiastka to takie odwiedziny mogą ją stresować i jeszcze ci się poród zatrzyma czy coś.

W zeszłym roku obie kobyły wychwyciłam jak się poród zaczynał. Przy Esme przyszłam do stajni jak mała już była na świecie. Stałam pod bramką ogrodzenia i patrzyłam na kamerę czy wszystko przebiega sprawnie.
Przy Iskrze też widziałam jak się zaczyna, tylko u niej nie postępował poród i po 12 minutach weszłam do boksu. Mała była źle ułożona i zaklinowana. Musiałam ją wepchnąć, obrócić i wyciągnąć za nóżki bo klacz praktycznie nie parła.
Iskra de Baleron, ja do niej chodzę tylko rano przed wypuszczeniem i wieczorem jak zaplatam jej ogon codziennie na noc od nowa ,ja jej nie molestuje non stop 😅 i to będzie jej czwarty zrebak ,tylko pierwszy u mnie .
Dzisiaj tylko byłam u niej w nocy bo małż mnie zerwał że ona tam Bóg wie co odczynia ,a on pierwszy raz od kad mamy kamerkę zajrzał i wiecie może ona normalnie się wierciła jak to ciężarna klacz a dla Niego to były jakieś dzikie pląsy 😅🤣
kasia2107rafal, a to ja coś pochrzaniłam 😅
Nic nowego, często mi się to zdarza ostatnio 😜
blucha, moja jeszcze, termin na 28 kwietnia 🙂 na razie jeszcze słomkowa woda zamiast mleka więc sobie poczekam 😅
Zembria odpowiedź jest prosta: z trudem sobie radzimy 😉

A tak na poważnie to mam kamerę - ja pilnuję do około 1, potem się wspomagam rodzicami emerytami - oni patrzą do 5-6 i w razie czego do mnie dzwonią 😉 Potem za dnia (pracuję zdalnie z domu) ja obserwuję i jakoś leci ;p

Oczywiście moja nada w 2-paku 🤷
Ja w końcu dostałam fotki 🙈 na zdjęciach ma 3 tygodnie, teraz już trochę ponad 7, ciemne okulary i pysk 😝
DSC_9364.JPG DSC_9364.JPG
DSC_9456.JPG DSC_9456.JPG
Ja w końcu dostałam fotki 🙈 na zdjęciach ma 3 tygodnie, teraz już trochę ponad 7, ciemne okulary i pysk 😝
DSC_9364.JPG DSC_9364.JPG
DSC_9456.JPG DSC_9456.JPG
DSC_9483.JPG DSC_9483.JPG
jak moje drugie będzie rude, a będzie 🙁 to chciałabym żeby było tak malowane jak twoje charlieee 🙂
anetakajper   Dolata i spółka
13 kwietnia 2022 09:10
blucha, no i nawet ta łysinka u tego rudzielca charlieeee, jest przyjemna 🙂
charlieeee, bardzo ładny maluch 🙂
Niestety będzie siwy, a taki ładny rudzielec z niego 🙄🙈
To w kantarze jest aktualne i widać już te zmianę maści 🙈
F4A7D59A-5B61-49C2-8051-8C09413010EB.jpeg F4A7D59A-5B61-49C2-8051-8C09413010EB.jpeg
FB25BCB6-BDA0-41F5-AF4D-82FAF7E8D235.jpeg FB25BCB6-BDA0-41F5-AF4D-82FAF7E8D235.jpeg
charlieeee,
A niedawno dałabym głowę, że siwy nie będzie.. nic już nie rozumiem z tych umaszczeń źrebaków🤣🤦
No dobra,nie będę go dłużej ukrywała 😅
Wczoraj o 20:55 urodził się ogierek Łajka &Lamiro Progres.
Poród wręcz idealny dwa trzy parcia od momentu położenia się klaczy i mały był już na świecie ,w życiu nie widziałam tak szybkiego wyźrebienia ,byłam w szoku .
Jestem strasznie dumna z tej mojej klaczy ,idealna jako matka i klacz hodowlana .
Trochę problemów było za to z małym,bo strachu się najadłam .
Bardzo dużo wód płodowych mu ściągnęłam z nosa a i tak przy oddychaniu co jakiś czas się zaciągał .
Potem smółka ładnie szła ,szła a potem zauważyłam że podnosi ogon a nic nie idzie(a siedziałam z nimi do 2 w nocy ) . Wyciągnęłam z niego ponad garść ,powiedziała bym że dwie duże garście smółki ,aż kolor był już mleczny . Telefon do weta ,można iść spać do 6 ,jak o tej godzinie będzie ok to już jest spoko . No i na szczęście już wszystko dobrze .

Tak więc oto i on ,wymarzony siwus, który kazał tak długo na siebie czekać 😍
1649858566083_copy_2604x3255.jpg 1649858566083_copy_2604x3255.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 kwietnia 2022 16:42
kasia2107rafal, Gratulacje! A tak coś czułam, że coś na rzeczy jest skoro się nie odzywasz i od rana nie widziałam żadnych gróźb pod adresem kiszącej źrebola klaczy 😅 Jakie ma okulary wyraźne! w 3 lata będzie siwek 😎
gratulacje 🙂 szybciutko będzie biały, ciekawe czy tak jak mój młody od razu po żrebiecej sierści.
kasia2107rafal,
Gratulacje 😘
Dziękuję za gratulacje 😍
zembira cofam wszystkie groźby za kiszenie i kocham ją za ten wzorowy poród i wymarzonego siwka 😁
kasia2107rafal,
Ale widzisz, nie jest gniady!! 😁
Ja już po moim nic nie wiem , jak głaszcze pod włos to wszędzie czarny, nawet na pysku 😜
kasia2107rafal, Gratulacje!!!
🍀🍀🍀
Kasia. Wielkie gratulacje!! Dzielna kobyla razem z Tobą. I ten wymarzony zrebol, jeeej, lepiej nie mogłaś trafić. !!!
Ziuum, źrebaki to są takie kameleony ,uwielbiam to w tych szkrabach 😍
Iskra de Baleron dziękuję 😉
nokia6002 dzięki 😉 wiem ,jest idealny siwek 😍
Swoją drogą ,tyle nie przespanych nocy ,a ja w ogóle dzisiaj tego nie czuje dzięki temu szkrabowi .
I cieszę się ,że ją tak pilnowałam ,bo on na prawdę miał dużo tych wód w drogach oddechowych i ciężko oddychał zanim ją ściągnęłam .
U nas gigant! Ogierek J. od Jesienna Zorza (Sentender-Jurata/Przedświt XIII-4) po Dwór (Diokles-Dworzanka/First des Termes)
Ur.08.04.2022r.😍 Druga fotka dla podkreślenia gabarytów mamy 😂
FAC3B181-4B75-4FCE-A0A1-39DA50FD6DC3.jpeg FAC3B181-4B75-4FCE-A0A1-39DA50FD6DC3.jpeg
4DF2D6A3-F4B4-444F-AA6C-5CC289DE246C.jpeg 4DF2D6A3-F4B4-444F-AA6C-5CC289DE246C.jpeg
galopada_, ile on ma w kłębie na ' dzień dobry' ?😱 '
galopada_, to jest mlp 😮 ? Super nowoczesny w typie źrebak i bardzo ładny. Może zostać drugim małopolakiem do którego po cichu wzdycham
Ziuum, nie wiem, ale kończy się pod moja pachą 😅

karolina_, młp, młp oczywiście 😉 nie przypominam sobie żebym widziała tak długie nogi. Nawet mój był mniejszy 😅 Potężne źrebię i to od pierwiastki.
anetakajper   Dolata i spółka
14 kwietnia 2022 07:03
kasia2107rafal, no nareszcie 🙂 gratulacje.

galopada_, Gigant i to jeszcze młp
kasia2107rafal gratulacje, niech się zdrowo chowa
galopada tak długich nóg jeszcze nie widziałam, do tego młp, jak on je będzie ogarniał...😉
galopada_, jest śliczny! Wrzucaj jego progres, chętnie będę obserwować jak dorasta!
Kasia no nareszcie, gratulacje 😁
Niech się zdrowo chowają maluchy
galopada gratki 🙂 on chyba po ,,listonoszu,, bo Dwór nieduży 🙂
blucha, Diokles duży 🙂 No i matka duża, ramowa 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się