czapsy i buty

No to świetnie, już się nie mogę doczekać nowych buto-czapsów 😇
Perlica dzięki! Pani w Pegazie mowila o tej zmianie
I faktycznie Elastic leżą od razu mega fajnie... Roma za to ma zamek z tyłu co nieco lepiej wyglada
Także jesczcze pomyśle, poczytam i sobie zrobię prezencik na dzień dziecka 😁
jabooshko, daj znać, bo moje Elastici umierają,tzn.ta elastyczna wstawka wytarta całkiem,a mam 2 pary. Jak umrą to nie wiem co kupić, na razie jeżdżę w wytartych, bo nie ma sensu naprawiać.
Sprawdźcie sobie z hippici jeszcze model Prestige. Mam od dłuższego czasu i nic się z nimi nie dzieje.
Edit tak teraz patrzę że Prestige to chyba to samo co elastic 🤣 nie było tematu, sorki
Pani mi napisala, ze nie napisalam, ze to ma byc komplet 😉 dla mnie to jakaś beznadzieja- jedna firma, w ofercie mają niby jeden odcień brązu, a tak naprawdę jest ich jak widać nie wiadomo ile
kasska, nie zamawiałaś z Hippica,a w Bergo masz cenę niższą często niż u producenta, z czegoś to wynika. Pewnie to są jakieś resztki, np. Z innym odcieniem skóry, bo spora tańsze.
Super komplet w ciemnych brązach ma Kavalkade. Buty leżą miodzio a czapsy (na szczuplych lydkach) idealnie.
20210417_114611.jpg 20210417_114611.jpg
A jak się mają czapsy z Hippici Roma do oficerkowych? Po zdjęciach widać, że stanowią idealny komplet z butami
adriena,
piękne są, też na nie patrzyłam, tyko nie wiem, czy udałoby mi się dobrać rozmiar, a te z Hippici był idealne 🙂
Trochę odkurzę wątek 😉
Które z tych dwóch sztybletów bardziej polecacie?
- ELT Sztyblety sznurowane Belfort
- COVALLIERO MONACO
Obie pary podobają mi się wizualnie, ale jak z trwałością. Chciałabym żeby chociaż rok wytrzymały.

Przeglądałam już wątek, ale niektóre opinie są dosyć wiekowe, a jak wiemy jakość usług potrafi spaść.
Te Covalliero miałam i nie wytrzymały roku okazjonalnej jazdy. 😉
Ma ktoś może jakieś sprawdzone gumowce na jesienną aurę? Chodzi o coś niejezdzieckiego, w czym można się przedzierać przez błoto bez obaw, że noga przemoknie albo but zostanie zassany 😀
vanille, ja mam z Deca, z działu wędkarskiego l, mega się sprawdzaja
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 września 2021 12:43
vanille, mam te same co xxagaxx z deca, te zielone z podeszwą z traperem, super są, wygodne i trwałe.
Dziewczyny a możecie podlinkowac? Bo wędkarskich nie widzę, jest trochę myśliwskich ale nie mam pewności o których mówicie?
vanille, ja moje kupilam na miejscu, może i myśliwskie Ale wydaje mi się że były na dziale wędkarskim. Zielone z taką brązową? Beżowa podeszwa
majek   zwykle sobie żartuję
30 listopada 2021 17:01
Potrzebuje nowe czapsy (poprzednie hippiki umarly po 15 latach i dwoch wymianach suwaka)
Sek w tym, ze jezdze w syntetycznym siodle, pseudoskorzanym nie velvet, i mi te hippiki trzeszczaly o siodlo. Musialam smarowac sobie czapsy od wewnatrz, bo mnie szlag trafial.

Czy gdybym teraz kupila np zamszowe to by nie trzeszczaly?

I czy mozecie polecic cos na bardzo dluga i niezbyt szczupla lydke? Te hippiki mialam chyba rozmiar najwiekszty z mozliwych (dostepnych 15 lat temu) i tak byly za krotkie o jakies 4 cm.

Mam zastepcze z decathlonu, tez najwieksze z mozliwych, nawet sa za luzne, ale nadal za krotkie.

majek, - a brąz wchodzi w grę? Pan Łągwiewka z Cwału ma pod własną marką mega fajne czapsy i sztyblety, w tym brązowe zamszaki. Uszyje na wymiar bez większego problemu (mi szyli, łydka długa i szczupła). Czapsy miałam czarne, ale sztyblety od ostatnio kupowałam już w tym zamszowym, jasnym brązie, bo są śliczne.
majek   zwykle sobie żartuję
30 listopada 2021 23:34
Hmmm dzięki, zobacze. Co prawda myślałam o jakiejś marce dostępnej tez u mnie. Zwłaszcza, że sa jakieś cyrki z wysyłaniem paczek ostatnio (brexit).
Jasny brąz zamsz brzmi kusząco, jak będą za ładne to mi będzie szkoda w nich jeździć.
majek, - no tak, nie pomyślałam o brexicie. Jak UK to może Celeris? Sama się ślinię na coś od nich, ale oni właśnie na Polskę nie działają 😕
majek   zwykle sobie żartuję
01 grudnia 2021 10:21
no to przepadlam. Rety, te czapsy na sznurowki - totalny obled. Zaczynam zbierac 😉
Tak spytam. Czy są buty z metalowym noskiem w środku? Czy mam szukać małego rozmiaru w roboczych budowlanych? Chodzi o to ze jak koń mnie zdepcze przy oporządzaniu to zeby stopa byla cała.😉
Sombre, pomyśl o butach wzmocnionych dodatkowymi warstwami skóry. Poprzedni mój kowal zrezygnował z blachy jak takowa pękła w momencie nadepnięcia i bardziej uszkodziła stopę niż końska nóżka.
Sombre, - swojego konia to lepiej po prostu wychować tak, żeby szanował człowieka i nie deptał 😉 Mój wie, że jestem święta, nie wolno nadepnąć ani szturchnąć głową, nawet przez "nieuwagę". Ma na mnie uważać i koniec kropka. Tak samo traktuje większość ludzi, nawet w wypadku spłochów omija. To jest jak najbardziej wykonalne i sprawdza się lepiej, niż jakiekolwiek buty.
Wiadomo, jak się ma x koni w ciągłej rotacji, czy pracuję jako kowal, wet to co innego. Natomiast swój ogon czy dwa polecam tego szacunku nauczyć, to dużo potem ułatwia 🙂

Też znam historie o blachach, co zrobiły więcej złego niż dobrego. Prędzej jakieś trekkingi, z wzmocnieniem z tworzywa/dodatkowych warstw.
Ok dzieki. konia mam u siebie od tygodnia wiec zbytnio sie nie znamy. Roznie bywa na poczatku
Sombre, w ofercie obuwia roboczego są oprócz stalowych podnosków również podnoski kompozytowe. Podobno lepsze. I jest bardzo szeroki wybór również takich wygodnych półbutów. Atestowane podnoski mają chronić stopę przed naprawdę silnym uderzeniem więc nie sądzę żeby dobre jakościowo buty połamały się w wyniku nadepnięcia przez konia. Może jest to po prostu, jak ze wszystkim, kwestia ceny i jakości.
Sombre, Martensy 😁
Mam pytanko, miał ktoś kiedys te oficerki?
https://www.gnl.pl/oficerki-elt-paris-portland-polo.html
Zastanawiam się nad czymś mega budżetowym i te sie wpisują idealnie 🙂
azazu93, - skocz do wątku o promocjach lub oficerkach, obecnie podobnie cenowo wypadają sznurowane PE, wrzucają zdjęcia i raczej polecają 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się