Ukraina

Sankarita
Standardowo Indie czy Pakistan to niemal w ciemno jada do UK. Aaaaaaale Pl ma ten plus, że jest w UE. Także ten tego 🙂
Filipinczycy mają w Pl raczej dobra renomę jako solidni pracownicy. Coś jak kiedys ob.UA (ale ci juz przed wojną zaczęli się kończyć jako dostawca masy taniej siły roboczej - coś jak Polacy w UK i IRE, ktorzy zaczęli ściągać rodziny, osiedlac się, zakładać firmy, ogólnie zaczeli wychodzic ze standardowego wyjazdu na saksy).

Dementek
OK, teraz czaje ze chodzi o dalszy tranzyt. To faktycznie juz nie idzie na aż taki żywioł jak na naszej granicy wschodniej, mimo że i nasze sluzby starają się te kwestie jednak ogarniac.
Ogolnie nawet w przypadku ludzi, wyjazd poza nasz kontynent europejski to już nie jest taka prosta sprawa - poniewaz ten proces wychodzi poza działalnośc prowadzona we własnym zakresie przez ngo'sy czy kościoły; do gry wchodza państwa ktore staraja się jednak trzymać swoich procedur, stad i kolejki przy ambasadach które codziennie mijam, wcale nie maleją.

Przy okazji jesli znacie cudzoziemców z państw trzecich w trudnej sytuacji zwłaszcza finansowej, to oprócz ich placowek dyplomatycznych - również Frontex ma uruchomiony fundusz ułatwiający powroty do krajów pochodzenia.
Dobra to ja się wypowiem jako hotelarz.Wzięłam do siebie 6 osób,bo tyle realnie jesteśmy w stanie utrzymać finansowo.To nie tylko jedzenie.Dodatkowe opłaty za gaz,który ma kosmiczną cenę dla przedsiębiorstw,prąd itp.Litry paliwa ,bo wszędzie trzeba jeździć ,ubrania itd.Było to na grubo przed tym jak nasz rząd ogłosił,ze jakieś dopłaty będą(albo i nie).Więc zarzuty,że ktoś chce zyskać gości w martwym sezonie to trochę nie bardzo.Dlaczego moi goście muszą ode mnie wyjechać?Bo zwyczajnie już trzymają mnie umowy i rezerwacje.Jasno i wyraźnie mieli informacje do kiedy mogą zostać.Oczywiście jest mi żal,ale pieniądze się same nie zarobią a my żyć z czegoś musimy po 2 latach pandemii i obecnej drożyźnie.Przez ponad miesiąc zdążyliśmy się do nich przywiązać i polubić mam nadzieje,że ze wzajemnością,wiec jeśli będą dalej potrzebować pomocy to pomogę .
Moi się właśnie wyprowadzili.
Nawet nie wiecie jak bardzo już nikomu nie pomogę... 😑
KaNie, pomożesz, pomożesz, tylko teraz będziesz się kierować bardziej rozumem niż sercem.
U mnie duża szansa, że wyprowadzą się z końcem miesiąca
Nie sądze wiesz. Jestem tak bardzo wypruta z siły i wszelkich złudzeń że ludzie są ok, że całkiem poważnie uważam że nie warto.
Dobrze że, była ta 4 dzieciaków fajnych. Dzieki nim nie pier****lam tym zaraz w 1 tygodniu.
To był bardzo cieżki miesiąc, który myślałam że się nie skonczy nigdy.
KaNie, o rety, to czym tak bardzo Ci zaleźli za skórę? Miesiąc wydaje się tak krótkim czasem, że aż szok że przez ten czas tak Cię wypruli z sił życiowych i chęci:/ Całe szczęście, że nie przyszło mi do głowy ich gościć.
<b>KaNie,</b> o rety, to czym tak bardzo Ci zaleźli za skórę? Miesiąc wydaje się tak krótkim czasem, że aż szok że przez ten czas tak Cię wypruli z sił życiowych i chęci:/ Całe szczęście, że nie przyszło mi do głowy ich gościć.
larabarson, człowiek potrafi w****ć w 15 sekund, a co dopiero w 30 dni.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 kwietnia 2022 07:57
larabarson, moi goście są super, wiec nie pisz, że super, że nie przyszło ci do głowy „ich” gościć.
Moja koleżanka była na początku przerażona swoimi gosciniami, ale teraz mówi o nich tez jak o rodzinie.
To są po prostu zwykli ludzie. Jak w każdym kraju. Jak i w Polsce. Jedni super zajebiści, inni neutralni a na innych nawet patrzeć nie możesz bez wkurwa.
I nie mają napisane na czole jacy są, więc w większości przypadków, to taka loteria kto się trafi.
Labarson
Jak śledzisz takie profile jak " Dej mam chorom curke", to tam jest wypisz wymaluj to , jakich ja miałam ludzi. Sytuacji jakie mialam z nimi nie będę opisywała już, bo mi sie nie chce. Tego bylo zbyt dużo.

Ale tak jak Strzyga pisze. Nie wszyscy tacy są. Chociaż uważam ze ludzie , którym przyszło się zmagać z takimi rodzinami jak moja, nie piszą o tym bo zaraz jest wiadro pomyj na głowę. A takich ludzi nie jest wcale mało.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 kwietnia 2022 09:08
KaNie, jasne, że tacy jak Twoi tez są. Wiadomo, nie odbieram ci przykrych przeżyć i współczuje, że tak się stało 🙁 Kurczę, jakby Polacy masowo emigrowali, to przecież karyny i Sebixy tez by pojechały. I dla wielu byłaby to sytuacja „mi się należy”, „teraz się odkuje”
Strzyga, będę pisać co uważam za słuszne. To że tobie się trafiło nie znaczy jak widać że to norma. Zbyt dużo słyszę i czytam o tych ciężkich przypadkach i nie zamierzam na takie coś tracić czasu, siły, nerwów i pieniędzy. I tak, nadal się cieszę, że mi to nie przyszło do głowy.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 kwietnia 2022 09:39
larabarson, cieszenie się z tego, że nie pomagasz, mówi tylko o tym jaką jesteś osobą.
Strzyga
A Ty sie czujesz lepsza od innych bo pomagasz? Pomoc tym ludziom to nasz obowiazek czy co? To ze ktos nie chce pomoc to znaczy ze jest zły? Bez przesady.
Strzyga, nie masz dziecino pojęcia jak, kiedy i komu pomagam, więc zamilcz. I nie obchodzi mnie jak mnie postrzega jakaś Strzyga z forum.
larabarson, to po co piszesz na tym forum? Napisałaś naprawdę negatywnie nacechowana wiadomość. Cieszysz się że nie pomagasz ? A co w tym fajnego? Nie możesz, nie chcesz to jedno, ale cieszenie się z tego brzmi zwyczajnie słabo. I jak masz w dupie co kto sądzi to po co w ogóle tu piszesz? Forum to miejsce do DYSKUSJI.

KaNie, a co ma jedno do drugiego? Ja nie mam nikogo u siebie w domu, bo nie wyobrażam sobie zrezygnować z prywatności. To jest powód do radości? No do smutku tez nie, mój wybór. Ale no kurde, naprawdę w Ukrainie jest masakrycznie, wiadomo ze karyny I sebixy są wszędzie. A to że się czyta w większości ze jest problem to pewnie dlatego, że peanów wychwalających nikt nie pisze o osobach które gości.
xxagaxx,
Chciałabym, ale jakos nie potrafie zrozumiec tego co do mnie piszesz.

<b>KaNie,</b> a co ma jedno do drugiego? Ja nie mam nikogo u siebie w domu, bo nie wyobrażam sobie zrezygnować z prywatności. To jest powód do radości? No do smutku tez nie, mój wybór.


?
KaNie, zarzucasz Strzydze ze czuje się lepsza bo pomaga. To się zapytałam co ma jedno do drugiego. Co ma zwrócenie uwagi larabarson, ze trochę słabo się cieszyć ze się "im" nie pomaga. I to wcale nie oznacza ze pomagać należy. Ja nie pomagam "na stale". Ile mogłam i chcialam to dalam. Ale to nie oznacza, że cieszę się że nie oferuje komus domu.
xxagaxx, źle oceniasz moją wypowiedź, wcale nie jest negatywnie nacechowana, twój problem jak to odbierasz. Nie będę DYSKUTOWAĆ z kimś kto na mnie najeżdża i zarzuca że jestem gorsza, bo nie goszczę Ukraińców. A pisać na forum będę, bo mogę.
Sek w tym że ja wypowiedź larabarson odbieram inaczej niż Ty. Ty widzisz w tym co napisała, tylko to że sie cieszy, a ja uważam ze zwyczajnie zaufala swojej intuicji i nie podjela sie czegoś co mogloby ją przerosnac lub żle na nią wpłynąć. I o tym napisała. I z tego sie cieszy. Nie z tego ze nie pomogła.
A co do Strzygi to odnosze sie do jej tonu wypowiedzi.
KaNie, dziękuję KaNie, ja już chyba nie mam siły tłumaczyć oczywistych rzeczy😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 kwietnia 2022 20:29
larabarson, „dziecino” to raczej tekst na podryw, lol. Ale nie jestem zainteresowana.

„Całe szczęście, że nie przyszło mi do głowy zaadoptować dziecka!” Mało kto z nas myśle, zaadoptował dziecko i każdy ma swoje powody tej decyzji. Czy jednak publiczne pisanie takich rzeczy robi cokolwiek dobrego? Nie wydaje mi się.
I nie mowie, ze wszyscy maja brać do domu dzieci/uchodźców i pisać tylko pozytywne rzeczy, bo można jak Aga, przedstawić swoje powody. Ale co to za rozmowa z szacunkiem, jak nawet nie mówimy o przyjęciu „uchodźców” czy „Ukraińców”, tylko „ich”.

KaNie, ale „ona” nic nie napisała o swojej intuicji. To gruba nadinterpretacja. Tak jak z reszta w przypadku tonu mojej wypowiedzi.
To ty nadinterpretujesz „ , „dziecino” to raczej tekst na podryw, lol. Ale nie jestem zainteresowana. ”
LOL
Ja tym bardziej.
Ja wczoraj gdy wyjeżdżali płakałam cały wieczór po czym wrócili oni z płaczem po dwóch godzinach :p Mam do Was wielką prośbę czy nie zalegają Wam rolki rozmiar 41? Mam niepełnosprawnego chłopaka który marzy o rolkach ,ma nadwagę dobrze by było gdyby się ruszał .Opłacam mu basen ,ale i ja powoli muszę patrzeć na koszty dodatkowych fanaberii.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
15 kwietnia 2022 20:55
Ja też nie odebrałam słowa "cieszę się " tak dosłownie. Zapewne źle dobrane słowo. Każdy jak chce tak pomaga, kto nie chce to nie, inni pomogą rzeczowo, finansowo. A mnie ludzie już dawno nauczyli, że nie warto nikomu pomagać. Wolę jakiegoś kota bezdomnego przygarnąć czy zanieść do weta. Czy to znaczy, że jestem złym człowiekiem?
Nie nie znaczy.Nie ma nikt przymusu pomagania nikomu.Jedynie co mnie boli to to,ze ktoś kto nie pomaga wytyka i krytykuje tę pomoc mi.Jeśli tego nie robisz to Ok.
Chciałam wczoraj dobrze a nie chcący przysporzyłam im łez i zmartwień.Cholernie mi z tym źle. Trafili do mnie przez fundacje i z racji tego, że już w niedziele zaczynam gruby sezon,byłby problem z mieszkaniem i kuchnią postanowiłam znaleźć im spokojne miejsce .Zostałam wprowadzona w błąd ja,oni i chłopak z fundacji przez właściciela nowego lokum.Zostałam poinformowana ,ze będą mieć osobne pokoje ,ze dostęp do kuchni jedyna niedogodność to łazienka wspólna ale Ok.Okazało się.że pokoje to jakaś rudera i spanie na starych materacach bez dostępu do kuchni ,lodówki i tu hit! Pranie w rękach rzeczy bo nie ma pralki .Generalnie syf,śmierdzi,grzyb na ścianach i posiłek raz dziennie.Początkowo stwierdziłam ,ze przesadzają i pojechałam dziś wracając z Krakowa to sprawdzić.Właściciel ma na obiekcie 20 Ukraińców i wyglada to jeszcze gorzej jak opisali .Mam podejrzenia ,ze na pewno będzie się starał o zwrot kosztów na osobę zapewniając bardzo marne warunki.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 kwietnia 2022 10:19
Dekster, przecież to nie Twoja wina!
Spojrze na vinted czy nie mają rolek w takim rozmiarze, wtedy bym zamówiła z dostawą do Ciebie.
Moi się właśnie wyprowadzili.<br>
Nawet nie wiecie jak bardzo już nikomu nie pomogę... 😑

KaNie, zdecydowanie zmieniłam zdanie i mam teraz tak samo.
A ja całkiem z innej beczki. Mój TŻ wynajmuje mieszkanie (mieszkamy u mnie) i dotychczasowi najemcy kupili własne EM i się wyprowadzili. Najemcy z tych idealnych: czysto, bez głośnych imprez, zniszczeń niewiele (tylko takie wynikające ze zwyczajnego zużycia mieszkania, nic ponadto). Wystawiłam dziś mieszkanie na olx i jest milion telefonów / wiadomości w 99% od Ukraińców właśnie... a po Waszych i nie tylko Waszych historiach mamy wątpliwości czy im wynajmować. Niby ludzie jak my - większość pracuje, mają na kaucję, niektórzy chcą z góry za rok zapłacić...a na serio nie wiem co myśleć 🙁
Miał ktoś jakieś doświadczenia w takim temacie?
Najem na legalu , z notariuszem i podatkiem... nie wiem czy da się tak dla osoby spoza kraju (?)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się