PSY

smartini   fb & insta: dokłaczone
11 kwietnia 2022 15:13
madmaddie, no jest, nie mogę się nim przestać zachwycać 🙈

co do okularów to w sumie nie boję się. Dobrze mi leżą na nosie a Gru jest dla nich zagrożeniem tak samo na treningu jak w życiu codziennym 😂
ale przymierzam się do soczewek od dłuższego czasu tylko nie mam zupełnie kiedy tego ogarnąć i generalnie jestem beznadziejna w załatwianiu rzeczy osobiście :P ale głównym argumentem jest dla mnie to, że niezwykle mnie wkurza jak mi zamokną od deszczu czy zaparują.

Aczkolwiek zaczyna się robić poważnie, po tym semi wróciłam do domu ze sznytą... na tylnej stronie płatka ucha, prawie że na łączeniu z głową 🤣
na szczęście Grubs jest BARDZO dokładny we wchodzeniu na mnie i odbijaniu się, ma świetną świadomość i kontrolę nad ciałem więc jest zaskakująco bezpieczny w takich zorganizowanych spotkaniach trzeciego stopnia z moim ciałem, nawet bezpieczniejszy niż np podczas kiziania się na kanapie, podczas którego już nie jeden raz prawie okulary straciłam xD
Dzień dobry😊 macie godny polecenia spray odstraszający kleszcze? Mamy "na stałe" simparice i foresto, ale na spacerze kleszczory i tak wskakują na sierść . Ultrashield czarny się sprawdza, ale pies nie znosi tego.zapachu
Podawał ktoś Horseline pro zamiast dla konia to dla psa?
Sobie przeliczyłam,że substancji czynnej jest tyle samo co w suplach psich, ale cena niższa o 70 plna na opakowaniu.
Perlica nie odpowiem na Twoje pytanie, ale ja niestety nie słyszałam dobrych opinii o tej firmie - zastanowiłabym się czy warto.
elle, ja i tak, jak pisałam wyżej niespecjalnie wierzę w objawienie jako produkt na stawy, ale MSM i Boswellia dobrze działa na jelita i to mnie interesuje bardziej jak efekt końcowy, a stawy to jako uboczny jeśli działą to miło.
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 kwietnia 2022 15:24
Ja po konsultacji z zoofizjo podaję końską boswelię (a jak mi się skończy to w ogóle będę podawać ludzką). Więc no, teorii można, w praktyce ja bym się osobiście skonsultowała z kimś kto umie w suplementowanie
Perlica jasne, rozumiem. Zdarza się, że przy końskich suplementach jest dawkowanie również dla psów - możesz napisać do producenta, może mają takie dawkowanie, a niekoniecznie je upubliczniają.
Perlica, - siostra mojej przyjaciółki robi taki myk, właśnie z horseline. Oni mają też linię dla psów, coś z psich supli wycofali, ale dalej robią wersję dla koni, to kupuje końską. Ponoć efekt ten sam 😉
Obstawiam, że MSM czy boswellia to jest to samo, tylko na opakowaniu piesek lub konik. Przy mieszankach pewnie są różnice, przy czystych mała szansa. Ich boswellia na mojego konia działała.
elle, dawkowanie sobie przeliczę, bo to jest tyle samo substancji czynnych co w game dog.
keirashara, psi horseline to Pokusa.
Wycofali np. Probiotyk psi Pokusowy, a zostawili go jako koński, też 2 razy taniej.
Pytanie,
jakich marek ciuchów funkcyjnych używacie? Chodzi o spodnie, kurtki? Rzuciło mi się w oczy revolutionrace z lini do m. in psich sportów ale rozmiarowo xs wypada większe niż moje cywilne. Są w ogóle takie marki dedykowane pod psy czy ew. z czegoś innego bierzecie? U koni, to jest prostsze 😅
falletta, ja mam xs revolution spodnie i są idealne, takie zgrabne.
wg mnie mają normalna rozmiarówkę, ale może to zależy od modelu?

Dokładnie dziś rano mój mąż właśnie mówił,że wszystkie dziewczyny chodzące z psami są brzydkie i ubrane w jakieś okropne ciuchy 🤣
A i foto dla Ciebie
20220423_103433.jpg 20220423_103433.jpg
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 kwietnia 2022 19:53
falletta, ja się przymierzam do Arraka.
Perlica, o widzisz! Jak porównywałam wymiary z cywilnymi to była różnica w cm. A my w sumie podobnie filigranowe jesteśmy 😀 Jaki masz model?
Dzięki za pamięć! Twój pies to burżuj a nie borzoj, takie wygody! 😂 (nie)stety temat nieaktualny. Pies na dniach wynosi się do bagażnika. Łapy mu się wydłużyły i te 3/4 kanapy serio nie jest już komfortowe
madmaddie, o, dzięki! Okiem laika design bardzo podobny. Porównam wymiary. Czymś się różnią od konkurencji?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 kwietnia 2022 20:51
falletta, a nie mam pojęcia, wiem że Arrak jest na lata. Moje psy mogą po mnie skakać i szaleć, więc mi żal spodni za 500zł, czy kurtki za tysiaka, dobra kamizelka treningowa starcza, natomiast arrak ma super parametry i planuję w góry. Revolution mnie odrzuca marketingiem, wyłazi mi z lodówki 😉 i wiem, ze część ludzi z tych ciuchów nie jest zadowolona, ale to indywidualne. Ja np. nie mogłabym chodzić w butach ze Scarpy, a moi górscy znajomi uwielbiają często 😉
falletta, dokładnie te:
https://www.revolutionrace.pl/kobiety/spodnie/spodnie-outdoorowe-i-turystyczne/nordwand-pro-pants-women?Color=2730
Rozmiar xs, lezą idealnie i nie są za długie.
Kupiłam w promce. Mam je 3 lata , tyle co psa. Wygladają non stop jak nowe.
Ja jestem zachwycona.

Borzoidło leży jak król, bo ma jeszcze pufki, plus 12cm warstwy gąbki na pufkach żeby miał całą równą powierzchnię czyli kanapa i przestrzeń za 1 rzędem.

smartini   fb & insta: dokłaczone
24 kwietnia 2022 23:56
Ja też Revolutionrace i jestem w grupie fanów, choć fakt, rozmiarówkę mają dziką, szczególnie w spodniach - najlepiej zamówić 2-3 i odesłać co nie pasuje, ja trafiłam dopiero przy trzecich spodniach :P
Mam spodnie RVRC Pro i kurtkę Monsoon. Widziałam te chiuchy po naprawdę bardzo brutalnym cioraniu pazurami włącznie, żywotność jest imponująca.
Jak już trafiłam z rozmiarem to jest mi w nich bardzo wygodnie, nienawidzę opinających mnie ubrań a przy frisbee nie mogę też mieć niewiadomo jak luźnych, tu mam idealny regular fit tak, że jest mi wygodnie i 'na gołe nogi' i na bieliznę termiczną.
No i bardzo ich lubię za detale jak duża ilość kieszeni w kurtce, dwa punkty regulacji kaptura czy chowalny haczyk do zaczepienia nogawek o sznurówki.

A jak jesteśmy już przy ciuchach to kupiłam sobie coś, co myślałam, że jest nieosiągalne czyli względnie uniwersalne buty do psów. Adidasy Terrexy - potrzebowałam czegoś z membraną ale wygodnego na X godzin stania/poruszania się włącznie z kucaniem, turlaniem i innymi dziwnymi wygibasami przy frisbee ale jednocześnie takich, w których pójdę na prosty trecking i się nie zabiję na błocie czy innych kamieniach. Jak na razie wygląda na to, że strzał w 10.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 kwietnia 2022 08:37

A jak jesteśmy już przy ciuchach to kupiłam sobie coś, co myślałam, że jest nieosiągalne czyli względnie uniwersalne buty do psów. Adidasy Terrexy - potrzebowałam czegoś z membraną ale wygodnego na X godzin stania/poruszania się włącznie z kucaniem, turlaniem i innymi dziwnymi wygibasami przy frisbee ale jednocześnie takich, w których pójdę na prosty trecking i się nie zabiję na błocie czy innych kamieniach. Jak na razie wygląda na to, że strzał w 10.

ja lofciam wolfskiny i brooksy, są mięciutkie jak chmurka, a ja lubię buty typu wygodny kapeć :P (temu też nie będę śmigać w scarpie nigdy). Polecam!

kurtałki drogiej wciąż by mi było szkoda na (moje) psy, bo po prostu za każdym razem jak Plusz się ucieszy to ja jestem calusieńka w ślinie (jak jest mokro, to i w błocie), nie skacze po mnie jakoś, uczę obok, ale wystarczy że przyciśnie pysk i wszyściutko jest do prania. A każda membrana jest do iluś prań. Jakbym miała małe pieski jak Aura to bym się wyposażyła, czasem mi żal, dziki molos to inny level upierdzielenia spacerowego. 😅 wstawiam dzika i nasze ostatnie górki z Aurą, w końcu się udało wyrwać.
277885387_479607990620586_5881096210789311569_n.jpg 277885387_479607990620586_5881096210789311569_n.jpg
278723706_4969687766434189_2240445736084566558_n.jpg 278723706_4969687766434189_2240445736084566558_n.jpg
górki.JPG górki.JPG
Perlica, to ile ty masz wzrostu, że nie są za długie? Te ich tabelki chyba serio kłamią 🤣
smartini, dzięki za opinie! Tak chyba zrobię. Choć cena totalnie nie zachęca do zamrażania kasy na przymiarki 😅
Ja mam zimowe terrexy juniory i bardzo je lubię! Do tego ładnie, zgrabnie wyglądają, nie męczą nogi. Teraz też jestem na etapie poszukiwań letnich trekkingów i najważniejsze kryterium to maks przyczepności do podłoża. Bydle silne i muszę mieć na czym się zaprzeć. Ale raczej coś budżetowego...
Jak wypada Regata? Ktoś coś?
madmaddie, mi ogólnie słabo jak myślę o tych wydatkach. Jak pomyślę ile poszło a ile jeszcze pójdzie... W życiu bym nie pomyślała, że zabawa z psem tyle będzie kosztować. Ale licząc ile dresów i legginsów już poszło w cholerę to stwierdzam, że mnie na to nie stać. I chyba lepiej kupić 1 a porządne. Choć ubolewam nad ceną...
Aura w aurze, przepiękne zdjęcie 😍

Czy ja mogę popękać z dumy? Byliśmy wczoraj po raz pierwszy na treningu obrony z M. Wiśniewskim i jestem zachwycona. Wiem, że to nie belg czy niemiec i nie mam oczekiwań ale dostaliśmy zielone światło i zachętę żeby kontynuować. No serduszko mi urosło 😂


madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 kwietnia 2022 11:20
falletta, terrexy znajdziesz budzetowo, popatrz w outlecie 😉
Co do wydatków, to mogłabym zamiast opla w cenie roweru mieć bmw, gdyby nie psy 🤣

Oo, będziecie robić igp, czy tylko na obronę chcecie?
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 kwietnia 2022 11:51
Swoje terrexy widziałam ostatnio na eobuwie za 290 🙊 40% zniżki chyba było, ja złapałam na trochę mniejszym rabacie :P
mam te konkretnie: https://www.eobuwie.com.pl/buty-adidas-terrex-trailmaker-gtx-gore-tex-fv6863-cblack-cblack-alumn.html
na razie są po pierwszym chrzcie bojowym, pół semi w ścianie deszczu, drugie pół na rozmokłym boisku z wilgotną trawą. W środku 100% sucho, dobrze się trzymały podłoża (bieżnik mają chyba 3 -3.5mm) nawet w gwałtownych podbiegach.
Jak sobie pomyślę, jak się zmęczyłam na niektórych seminariach w przemokniętych pseudoadidasach czy niewygodnych i śliskich kaloszach to... no zadowolona z zakupu jestem.
A wyglądają na tyle zgrabnie, że już mi się zdarzało na rynek na zakupy w nich pomykać czy wbić do fryzjera 😂
falletta, mam 161cm?
Ty chyba jesteś ciutkę niższa ode mnie?
Ale i tak je zakładasz na buty sportowe , więc nawet jak będą ciut dłuższe to nie widać tego, bo jakby osiadają na bucie.
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 kwietnia 2022 12:41
falletta, pamiętaj, że RR ma wszystkie spodnie w dwóch wersjach: regular i short, które są 5cm krótsze od swoich defaulowych odpowiedników. Mam przyjaciółki raczej niższe i sobie chwalą te wersje.
madmaddie, ja jestem tak słaba w znajdowaniu okazji, że to aż przykre 🤣 Myślałam o czymś w granicy 200 zł. Ale może faktycznie lepiej dołożyć i się uda upolować terrexy, skoro zimowa wersja mi się sprawdza a smartini zadowolona z letniej.
My w sumie wszystkiego się uczymy z igp. Szkoła aport zobowiązuje 😂 Obecnie jesteśmy na kolejnym kursie a później najpewniej przejdę na indywidualne. W międzyczasie chodzimy na to co jest organizowane w szkole czyli tropienie i teraz doszła mi obrona (czekałam na moment aż pies będzie bardziej usłuchany). No ale ja nie umiem w psy, chodzę bo żem laik to sama bym nic mądrego nie zaoferowała owczarkowi. Wiec chodzę i się uczę to co oferuje szkoła 😉
Ps. Apropos butów, to mój stary ostatnio takie mi podesłał do rozważenia 😂
Screenshot_20220425_125117.jpg Screenshot_20220425_125117.jpg
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
25 kwietnia 2022 13:09
falletta, też mi się takie wyświetliły 😂 jak na ryby, ale w kiczowatym stylu
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 kwietnia 2022 13:19
falletta, zobacz, może coś Ci spasuje. Terrexy też widywałam na limango za ok 200zł, ale tam jest mocno partiami, raz jest, raz nie ma.
https://sklepmartes.pl/produkty/adidas-terrex/sortuj/rekomendacja

A regatta nie wiem jak buty, no ale to co oferuje w ubraniach to tak średnio. Ja wolfskinki kochom, bo stopę mam suchą, a nigdy też mi się nie zapociła.
Zazdroszczę cierpliwości do tropków, ostatnio stwierdziłam że wrócę do tego, ale wezmę Małego, bo on się w sumie bardziej nadaje do zrobienia ipo niż Aura, ale jak zobaczyłam, że moja fajna łąka zarosła, to mi przeszło XD

madmaddie, dzięki! Będę śledzić. I w sumie wolfy też będę obserwować. Podobna półka cenowa. A jak dorwę dziecięce to już w ogóle cenowo przyjemnie 🤣
My tropki na razie mooocno podstawy. Bo tylko 1 trening mamy zaliczony, więc siedzimy w kwadracie. Najgorzej, że ja tu nie mam w okolicy dobrych terenów pod tropy. Dużo rozproszeń i podłoże albo wystrzyżona trawa albo łąka zarośnięta pod pachy albo lasek. Także z doskoku mocno jak sie trafi jakieś poletko. Czemu Aura nie? Z czym macie trudności?
Perlica, o, to całe 6cm jesteś ode mnie wyższa 😁
smartini, nie wiedziałam! 😂 No to sprawa rozwiązana, wyskoczyły mi 4 szt. pod moje kryteria. Już wiem które zamówię. Dzięki!
Pati2012, mój chłop się śmiał z wizji, jakbym wyglądała wyciągając kupoworek z takich butów 🤣
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 kwietnia 2022 14:28
falletta, Aura jest typowym bosem, pracuje na własnych warunkach, dla własnej korzyści i jak coś jej nie wkręci to tego nie zrobi. A już tyle poświęciłam czasu i pieniędzy żeby ją wkręcić w obi, że zwyczajnie nie mam siły wkręcać jej w kolejną rzecz. Mały chętnie robi co mu zaproponuję, bo lubi jak się cieszę. Aura ma w zadku moje zadowolenie :P W dodatku, pracuje w zależności od humoru, więc wypracowanie stabilności graniczy z cudem, udało mi się wypracować schematy, które wprawiają ją w dobry humor i robi, ale nigdy nie wiem, czy akurat wykona coś co zawsze robiła i jak. I nic nie mają tu do rzeczy rozproszenia czy inne bodźce. Potrafi się wspaniale postarać w trudnych warunkach, albo pokazać mi faka w znanym środowisku bez żadnych rozproszeń. I większość szwajcarów które znam tak robi.
Więc jak zapisałam się teraz na zawody to: opłata startowa, kasa za nocleg, kasa za dojazd, pójdą na to by sprawdzić, czy mój pies akurat ma dzień.
A ja nie lubię trenować wymagających rzeczy i nie móc nawet egzaminu zdać :P
madmaddie, ostatnio gadałam z koleżanką co ma dwa maliniaki. Sukę i psa. I generalnie to co napisałaś to jakbyś napisała o jej psach - suka się właśnie tak zachowuje, nie potrzebuje do tego być BOS-em 🤣. Pies działa dla zadowolenia swojej pańci.

Natomiast mój młodszy pies wywinął mi w sobotę taki numer, że mamy teraz ciche dni. I generalnie odechciało mi się czegokolwiek. Przeczekam z tydzień, może mi minie... Jak nie to będzie na sprzedaż. Ładny jest, kupiec się znajdzie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się